Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor: Alfa 156 ili Focus

elitemadzone.org :: AutoZone :: Izbor: Alfa 156 ili Focus

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 59270 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus07.02.2007. u 08:53 - pre 209 meseci
Citat:
A posto nisam nazalost imao prilike da vozim ni Alfu ni Focusa zato sam postavio ovu temu, jer ne bih voleo da placam samo izvikani brand name i nista vise od toga, a pritom imam duplo vecu muku oko odrzavanja automobila i da ja robujem njemu, a ne da on sluzi meni...


Sam si odgovorio na svoje pitanje. Kupi Focusa i to gledaj neki sa sto boljom opremom, po mogucstvu Ghia. I neces pogresiti.
Sto se tice vozenja, nadji neki primer iz oglasa i odi kod prodavca i provozaj par krugova, ali ubodi bas model koji hoces da kupis da ne steknes pogresno misljenje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus07.02.2007. u 11:20 - pre 209 meseci
@boccio
Pa mozemo smatrati da su oba brenda "stara", a koliko su "izvikani" ne bih da komentarisem. Kupovina auta po "prostim" kriterijumima je budalast posao.
Auto se kupuje prema potrebama i mogucnostima, naravno, mozda pre svega. Prosto da poredimo dva brenda, prilicno razlicite filozofije, probasmo i eto. Mozes isto da probas na CB forumu, ili jos bolje na ARCS, pa da "vidis paljbu" .

Da smo poredili dva konkretna vozila, za koja se dvoumis, jedan komsija prodaje fokusa a drugi alfu, pa da "tranziramo" ponudu, bilo bi vise "koristi".
Ja licno volim da vozim ispavan auto, tako da ne razmisljam da li ce se lako prodati, dosadasnje moje iskustvo je da sam uvek u minusu. Uvek prodam auto po trzisnoj ceni, i "puknem". Jednog keca sam prodao za 400€ ('86), i to je "cena", samo sto je imao nove gume, rezervoar, diskove, alnaser, homokineticke, alternator, karburator, hladnjak....sto je kostalo skoro 800€.
E, a da sam ga vozio "kako treba" bez odrzavanja, sa gumama od 15€, sa zakrpljenim delovima...."dobro" bih prosao pri prodaji, ali tesko da bih pre prodaje mogao bezbedno do Novog Sada ili Nisa..

Da si dao malo podataka, treba ti veliki gepek, karavan, auto od 150ks, troje ili petoro vrata, za do posla ili za posao, za jurenje sojki, a u tom "cenovnom rangu" ima jos zanimljivih, ako ne i zanimljivijih modela, npr hyundai kupe (pandan recimo Alfi), ili C5, Laguna2, Pezo307 kao "pandan" Fokusu..sa sve opcijama raznih motora i karoserija, slicne cene odrzavanja, a cesto sa vecom ili boljom opremom.

Poz.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus07.02.2007. u 14:34 - pre 209 meseci
Citat:
vladd:
Da si dao malo podataka, treba ti veliki gepek, karavan, auto od 150ks, troje ili petoro vrata, za do posla ili za posao, za jurenje sojki, a u tom "cenovnom rangu" ima jos zanimljivih, ako ne i zanimljivijih modela, npr hyundai kupe (pandan recimo Alfi), ili C5, Laguna2, Pezo307 kao "pandan" Fokusu..sa sve opcijama raznih motora i karoserija, slicne cene odrzavanja, a cesto sa vecom ili boljom opremom.

Ne treba mi veliki gepek, karavan necu, dosta mi je ~110ks (ali necu manje od toga, najvise mrzim kad mi zafali par konja pri preticanju, ili kad pri 80-90kmh na otvorenom krene tromo da ubrzava). Motor 1.6 ili 1.8, benzinac, nisam fan dizelasa (sad ga imam). Petoro vrata obavezno (preferiram hatchback), 80% za po gradu a 20% ponekad vikendima za izlete ~200km od Beograda. To sto bih jednom godisnje odvezao 800km negde na ozbiljniji odmor nije toliko bitno da bih na osnovu toga birao model. Sojku imam, tako da jurenje istih otpada (a nije iskljuceno da cita ovu temu pa ne smem bas previse da komentarisem, najebacu ko zuti ).

C5 je fenomenalan, zaljubljen sam u njega (kao i Laguna2) ali mi je malo prevelik... C4 - preskup. Pezo 307 sam razmisljao, ali posto vec vozim 306 malo bih promenio iskreno... Bar 2002 godiste, ne stariji. Nemca necu ni pod razno, a necu ni koreance. Francuze volim, japanca bih drage volje (al te pare nemam). Nova Honca Civic mi je san, a san ce verovatno i ostati Jbg, ne znam sta jos od podataka mogu da navedem da je bitno za izbor. Jedan od favorita mi je bio i Seat Leon, ali vidim da je dosta lose ocenjen i komentarisan po netu... Kao i Rover 45/75, svi su mi rekli da bih sa njim imao vise muke nego radosti.

Citat:
HoT_Steppa: Sam si odgovorio na svoje pitanje. Kupi Focusa i to gledaj neki sa sto boljom opremom, po mogucstvu Ghia. I neces pogresiti.
Sto se tice vozenja, nadji neki primer iz oglasa i odi kod prodavca i provozaj par krugova, ali ubodi bas model koji hoces da kupis da ne steknes pogresno misljenje.

Da, pa zato sam Ghiu explicitno i naveo u prvom postu. Jel postoji opcija test-voznje kod ovlascenih prodavaca? Mislim da je Ford negde u Tosinom Bunaru, da li oni to dozvoljavaju?

[Ovu poruku je menjao boccio dana 07.02.2007. u 15:44 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus07.02.2007. u 14:46 - pre 209 meseci
Pa dozvoljavaju ako si kupac ;)
Rekao sam ti, skokni kod nekog iz oglasa sa istim motorom koji preko telefona izgleda OK, pa proveri da li ti zadovoljava komfor.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus07.02.2007. u 18:59 - pre 209 meseci
Pa onda da "vadim keca iz rukava", kao predlog, i verovatno moj buduci auto, Chrysler Neon 2.0LX . Reetko "potcenjen" auto na balkanu..
 
Odgovor na temu

Orlando11
Beograd

Član broj: 123190
Poruke: 31
*.kappastar.com.



Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus08.02.2007. u 13:01 - pre 209 meseci
Chrysler Neon 2.0LX , hmmm. Po meni auto za izbegavanje. Jeste jeftin, ima dosta opreme, ali preskup za održavanje(ako hoćeš original delove).
Što se 307-ce tiče, oseti se velika razlika u odnosu na 306. 306 jeste mekši i udobniji ali 307 je sigurniji ima više mesta, opreme. Ako imaš prilike sedi i provozaj, osetićeš razliku.
Focus mi se baš sviđa. Nisam baš imao prilike da ga nešto dugo vozim, ali po priči vlasnika i servisera dobar auto. Lično pre bih uzeo Forda nego Alfu. I ne zaleći se na Amerikance, pošto po rečima servisera samo izgledaju kao evropski, dok se delovi i kvalitet razlikuju.




Bolje častan uzmak, nego sraman poraz!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus09.02.2007. u 00:15 - pre 209 meseci
Hoces sam da procitas svoj post ili da ga ja "tranziram". Osim tvog "izbora", sve neke "tudje" reci izbijaju iz tebe. A informacije, kakve takve, su podlozne proveri. Da ne budem nejasan, nista skuplji delovi nisu od "francuza", alfe (od "italijana"), a ne daj boze golfa5, a3...volj ti "originali" volj ti "turci", "grci", "poljaci"...

Dalje, nekoliko od onih sto su postovali, izgleda da puno vise znaju od "servisera", ukljucujuci i moju malenkost, tako da treba "jaci" argument, uostalom kada procitas postove nekih ljudi, njima je vise za verovati nego pripadniku "interesne" grupe, tj serviseru. Moje "emocije" ne racunam.

I dalje, dati za auto od 135ks, 6,5-7k€, i to godiste 2002, "pun" opreme, a ne "drzaca za case", pa neka su i 50% skuplji delovi, nece biti vecih "zamena" bar par godina, uz 1,5-3k€ "vise" u dzepu, koji bi se iskesirali za evropskog "ekvivalenta", ne deluje kao "los" posao. Istina, malo je veca potrosnja, ali...ima tu i plina za kombinacije..kome treba i ko voli.

Ne lici li ti malo "prica" na predrasudu. A i od skoro postoji predstavnistvi u BG, pa ako treba bas "original" deo, a osim ulja, filtera, plocica, ne vidim neke potrebe...

Poz.
 
Odgovor na temu

Orlando11
Beograd

Član broj: 123190
Poruke: 31
*.kappastar.com.



Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus09.02.2007. u 09:00 - pre 209 meseci
Pa pošto kažeš da se razumeš da te malo uputim u problematiku.
Neon 2.0 Lx kupljen kod zastupnika u Beogradu 2001 godine sa 0 km. Pošto me je tada izašao sa sve kasko osiguranjem 25000 DM, smatrao sam da ne nema većeg, jačeg i bolje opremljenog automobila.
E pa kod tog "extra" automobila,garažiran, prešao do sada 68000 km, do sada je odlazli sledeći delovi:
- termostat - 1350 dinara
- gornje crevo između hladnjaka i termostata - 50E
- servo pumpa prvi put - garancija
- servo pumpa drugi put - garancija
- servo pumpa treći put - oko 35000 dinara, kvar na pumpi je takav da ne može da se reparira
- sitne gluposti oko elektronike koje znaju da koštaju
- prednji ležaji -zuje još uvek
- bilo je još nekih gluposti ali ne mogu da se setim

Što se održavanja tiče dok je bio u garanciji servis sa menjanjem prednjih i zadnjih pločica 700 DM ili ti 350 E
Pa opet servis kada se zalomio šraf na zvonu A/T menjača, 110 E
Sva sreća pa više nije u garanciji.
Što se tiče delova, pošto trenutno imam 307-cu , kraj spone za nju je oko 1700 dinara u Veranu, a u Krajsleru je oko 7000, stvarno ista ili slična cena. Još ako ti mačka pretrči put pa je čvrkneš i usput slomiš maglenku, još 150E. Sreća kasko je tu, a i maci nije bilo ništa.
Ajde opet da se vratim na famozne pločice, kod ne ovlašćenih prodavaca delova prednje su 80E, za zadnje nisam ni pitao. Gomila prodavnica u gradu imaju slične ali ne i takve pločice,možeš danaručiš, možeš da lepiš, ali koliko će diskovi da traju to ne znam.
Potrošnja benzina se kreće od 12.5 (bez klime) do 17l u gradu i to najviše zavisi od spoljne temperature. Ugrađen gas od 1000 i par evrića, potrošnja ne pada ispod 14l.
Auto se vozi normalno, bez divljanja, bez trkanja na semaforima, sa lakom nogom na gasu pa opet troši. I za 133 ks ne ide baš nešto specijalno. To i mogu da mu oprostim pošto je automatik.
Što se udobnosti tiče, sedišta su dobra i stvarno udobna, auto relativno mekan i ima solidno mesta na zadnjim sedištima. Prtljažnik nije nešto, a pogotovo što je otvor prtljažnika mali.

Inače turke i ostalu bratiju ne ugrađujem u kola pošto se rukovodim onom narodnom "nisam dovoljno bogat da kupujem falš stvari". Uvek kupujem automobil koji mogu bez problema da održavam.

Što se "servisera" tiče, to su mi drugari iz detinjstva, pa nema potrebe da me lože. Pogotovo što mi nikada ništa ne naplate, pa me ne računaju kao "mušteriju", a često i "čačkamo" zajedno. Kod njih sam terao Focusa Amerikanca, limuzinu, 2.0 A/T, da ga pregledaju, tada sam prvi put i čuo da se razlikuju, a imao sam i prilike i da vidim, pošto je u servisu bio još jedan Fokus 2.0 Evropa.


Tako da slobodno možeš da smatraš moje ili reči servisera za isto. Slobodno u vezi Neon-a pitaj za sve što te zanima, nije problem, ali bolje otvori novu temu.

Izvinjavam se za Off.

Pozdrav svima





Bolje častan uzmak, nego sraman poraz!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus09.02.2007. u 09:05 - pre 209 meseci
Pazi, svako od nas je mogao da da alternativan predlog. Lista mogucnosti je beskonacna. Tema je 156 ili Focus, ili vise nije?
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus09.02.2007. u 09:35 - pre 209 meseci
Kad je u pitanju razlika evropski vs americki fokus, mi ovde smatramo da je americki krsh, a Ameri tvrde da je nas evropski krsh :-)

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus09.02.2007. u 10:12 - pre 209 meseci
Pozdrav,

ja nekako tu problematiku vidim drugacije:

Kada bi mogao da Amerikanac pozeli auto sa sve svojim standardima, a da ga Italijan dizajnira, bilo bi strasno pozeljno da Svedjanin proizvede materijal da to isto Nemac napravi a da Englezu ne dozvole pristup projektu :).....ah, da..i da vremenom sve to Japanac umanji, ako je moguce neko iz Honde recimo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus09.02.2007. u 14:18 - pre 209 meseci
Zaboravio si Kineze, da formiraju cenu

@Orlando11

To je vec znacajno bolji post
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus10.02.2007. u 03:21 - pre 209 meseci
@Orlando11
U celoj Tvojoj priči mi se par sitnica ne uklapaju...

-vozim takođe 307 2.0HDI ("full bez kože", kako vole ovde da kažu). Za par godina se pokvarilo jako malo "kapitalnih" delova, ali je suma na gomili pristojna. Da ne pominjem što od sitne elektronike (koja je PREskupo plaćena kao dodatna oprema) gotovo da jedva šta radi danas. A servis? Pa to ne bi poželeo ni sotoni - "stručnjaci" iz servisa koji si pomenuo (a koji ja neću, jer se gnušam i same pomisli) NISU UMELI da nameste sirenu! Tačno tako! I čak štaviše, nije ih bio blam da to i kažu. Ma ne mogu da se nerviram - servisna mreža za Pežo je katastrofa nad katastrofama. Sve "stručnjaci".

-drugi auto - Chrysler 300m. 3500cc, 255HP. Da ne nabrajam šta se kvarilo (spisak je izuzetno kratak, na sreću), ali mi apsolutno nije jasno kako tebi 2000cc troši više nego meni 3500? Meni na ravnom u AT modu potrošnja ide od 11,5 do 12 uz umerenu vožnju, SA KLIMOM. U gradu nisam merio, pa nemam pojma, ali sam za potrošnju na ravnom apsolutno siguran, jer sam merio baš na karakterističnim, kombinovanim deonicama (BG-Tivat i nazad). Sa rezervoarom od 65 litara prelazim nešto preko 550km (onda moram da sipam, da ne zaglibim nekud), tako da je u pitanju jednostavna matematika. Kod vožnje u sekvencijalnom modu, potrošnja se penje na nekih 12-13 litara i uz sav trud, nisam uspeo da napravim bolji rezultat (nije da mi je to bio cilj, ali sam pokušavao sebi da dokažem da ja mogu bolje nego on - nisam bio u pravu).

Naravno, ume on da pokaže i 46 litara/100 u trenutku, kada pričepiš pedalu do ispod patosa, ali i uz prilično oštru vožnju (nisko letenje), potrošnja ne ide iznad 17-18.

Sve ovo mi nekako asocira da je problem u Tvom primerku. Mada, šta znam... ipak nisu isti automobili.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus11.02.2007. u 18:21 - pre 209 meseci
Vazno je napisati sto vise licnih iskustava, a svaku informaciju, prihvatice kako ko moze, ume, ili mu treba. Dobro je znati cene, ali i "uz cenu". Ako je deo skup, nekada i nije strasno, ako se menja na 50-100-150000 km. Iz mog iskustva, a i svi znamo, koliko su delovi za Zastavu jeftini, ali sam ih menjao, na par meseci. Takodje sam prisustvovao kupovini "lagera"(zadnji tocak) za Hyundai, oko 250€, ali, i opet ali, ceo sklop, prakticno glavcina, stize u kompletu sa lagerom. A za "pricu" bi mozda ispalo, da je skuplji za odrzavanje od BMW-a.
A na kraju se sve sabere, i dobije cifra, na mesecnom nivou, od 50-300€, za razna vozila, bez benzina ili plina, cisto odrzavanje, sa ili bez "gubitka" cene na starenje vozila.

A o potrosnji je, mislim, gore diskutovati, nego o ukusima, zavisi od lokacije, vozila, starosti, nacina voznje...Meni je jako tesko bilo da "pazim" na malu potrosnju, obicno ne razmisljam o nacinu voznje, a kada sam par puta "proveravao", shvatio sam da nema puno smisla, a i nemam vremena za kalkulacije, jednostavno, vozim auto kako moze, i kada mi treba, a koliko trosi, ..pa ne znam ko, ja ili auto..trosim koliko mi treba, ne "trosim" kada ne treba...sta znam, da li tako treba, mozda se i preracunam kada bude neophodno.

Poz.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus11.02.2007. u 20:21 - pre 209 meseci
Kad te neko sledeci put bude pitao koliko ti trosi auto, ti mu kazi, "trosi mi koliko mu sipam" ;)
 
Odgovor na temu

Orlando11
Beograd

Član broj: 123190
Poruke: 31
*.kappastar.com.



Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus12.02.2007. u 07:55 - pre 209 meseci
Pa baš tako, troši koliko mu se sipa, a naj manje dok je parkiran.
Samo ne znam odakle Krajsleru ideja da ubaci A/T sa tri brzine. Valjda su shvatili grešku, pa su posle ubacivali menjač sa četiri , mada izgleda da ni to nije mnogo pomoglo. Ovo sa potrošnjom nije samo kod mene. Nas par se zaletelo pa uzelo u kola u isto vreme, tako da sa potrošnjom smo svi tu negde.
I još jedna imbecilnost, kada se usmeri vazduh ka šofer šajbni, automatski se pali klima radi boljeg odmagljivanja. Piše sitnim slovima u uputstvu za upotrebu.

@StORM48
Što se "doktora nauka" iz Verana tiče, kod njih ne idem. Samo sam se raspitivao koliko su delovi kod njih. Doduše za sada na kolima sve radi, ali još koliko nemam pojma.
Inače put BGD-Risan ne može ispod 10 sa klimom i brzinom oko 80-90. Još je i rezervoar 47l.
Pozdrav svima.

Bolje častan uzmak, nego sraman poraz!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus12.02.2007. u 10:51 - pre 209 meseci
A kada nesto porazmislim, pa konstatujem da je sve vise "duplikata", dva kompleta guma, dva mobilna, ili vise, a sa obzirom na dramaticne cene novih automobila, koji ipak ne "pruzaju sve", sve mi je bliza varijanta, jedan "mikrob", recimo 1,4HDI, i jedan sedan, max 2.0, maleni za voznju po gradu, a veci za putovanja i ekskluzivnije voznje. Pri tome ce oba vozila znatno manje prelaziti, nego da su mezimac, a dupla registracija ce se "isplatiti" ustedom na gorivu. Mana je duplo odrzavanje, ali je i na duzi period, velika prednost su dva vozila, pa ako jedno zanemoca, na nekoliko dana, tu je "zamena".
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus12.02.2007. u 15:22 - pre 209 meseci
Tačno tako!
To je na duže staze, najbolje rešenje. Čak i kada su znatno jeftiniji automobili u pitanju.
Jednog 'akaš po gradu i okolini, drugog delješ po putu. Zajedno, nekako čudno, traju daleko duže nego da su kupljeni i voženi jedan za drugim.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus18.02.2007. u 15:38 - pre 209 meseci
Da se vratimo na temu, citiracu Quentin Willsona, najpoznatijeg dilera polovnih automobila u Engleskoj, i jednog od voditelja kultnih emisija Top Gear i Fifth Gear:
"Selling the car you have not yet bought may be the last thing on your mind, but don't make the mistake of choosing a model no-one else wants. Pick one instead that is suitable for you needs, sure, but combines practicality with street cred, and you'll reap financial rewards when the time comes to change."
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Izbor: Alfa 156 ili Focus18.02.2007. u 18:59 - pre 209 meseci
Da li se to "podgreva" jednoumlje...

A i mi Srbi, sto volimo da poslusamo nepoznatog coveka, pa ako je jos inostranac, pravo na kolena.

Salu na stranu, ipak je on DILER, a to ne moze da nema uticaja, ili na "propagandu" koju siri, ili se vec sam ubedio u "pricu", ipak je "najpoznatiji", odnosno najbolji diler, profesionalac sa pripadajucom deformacijom.

A sto bas dilerima da "olaksavam" posao...


Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Izbor: Alfa 156 ili Focus

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 59270 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.