Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko programa

[es] :: Muzička produkcija :: pomoc oko programa

[ Pregleda: 3745 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antalus
Stefanovic Nemanja

Član broj: 98935
Poruke: 80
212.200.115.*



Profil

icon pomoc oko programa15.01.2007. u 17:36 - pre 210 meseci
zanima me ako neko od klavijaturista zna kako se pravi originalan ritam sa intro-m, koji se programi koriste. voleo bih da popricam sa nekim na tu temu.
 
Odgovor na temu

Infos
Marko BluesMan
In the woods

Član broj: 20983
Poruke: 73
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: pomoc oko programa15.01.2007. u 18:52 - pre 210 meseci
Ako imas mogucnost koristiti EMC Style Works 2000,pravi program za pravljenje cega god hoces,on ulaza,prelaza,krajeva pjesme,sto god hoces moze se napraviti pomocu njega.

 
Odgovor na temu

antalus
Stefanovic Nemanja

Član broj: 98935
Poruke: 80
212.200.115.*



Profil

icon Re: pomoc oko programa16.01.2007. u 00:47 - pre 210 meseci
probao sam i radi, mada jos me nesto zanima. ja imam korga Pa50 i sad hteo sam da stavim 48 stilova na flopy i problem nastaje u tom trenutku. kad sacuvam jedan ritam od pesme on napravi set, zatim ako radim sledeci ritam opet kad cuvam on napravi set. a meni treba u okviru jednog seta vise ritmova.
znas sta mi pade na pamet,kad podesim u style works tamo gde su varijacije da ide "play back" on svira sam kontru i menja harmoniju ali mislio sam da podesim da on sam odsvira celu harmoniju koja prati pevaca posle uvoda na prvoj varijaciji,pa onda drugi deo harmonije da prebacim na drugu varijaciju. ima li sanse za tako nesto da ne bih morao ja da sviram harmoniju?

hvala u napred na pomoci
 
Odgovor na temu

Infos
Marko BluesMan
In the woods

Član broj: 20983
Poruke: 73
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: pomoc oko programa16.01.2007. u 11:08 - pre 210 meseci
Ovo sto ti treba je izvodivo,i to također se moze napraviti preko Style Worksa,samo treba puno vremena potrositi da bi se to napravilo,sad je jedino pitanje koliko imas zivaca i vremena zafrkavati se s tim.

Preporucio bih ti ugradnju Hard diska,sva baza bi ti bila na jednom mjestu,ucitavanje jako brzo i laka pristupacnosti.
I kad bi imao Hard,nemas ogranicenja,set koji napravis moze imati sve ritmove u sebi,ovisno o broju custom ritmova koji klavijatura podrzava.

Jer floppy je ogranicen s kapacitetom i zbog toga ne mozes iskoristiti stroj koliko bi trebao.

Lijep pozdrav


 
Odgovor na temu

ZID
Radio Kljuc-Tehnicar
bih

Član broj: 63271
Poruke: 11
80.65.95.*

Sajt: www.kljuc.tv


Profil

icon Re: pomoc oko programa17.01.2007. u 07:11 - pre 210 meseci
Puno ti je to brate..Ako sam te dobro skontao,ti hoces da ti aranzer vuce citavu pjesmu,da je podijelis po varijacijama...Sumnjam da ti nece blokirati klavijaturu...Ja nekad stavim po dva takta,a najcesce po jedan.
ZID
 
Odgovor na temu

antalus
Stefanovic Nemanja

Član broj: 98935
Poruke: 80
212.200.115.*



Profil

icon Re: pomoc oko programa17.01.2007. u 15:43 - pre 210 meseci
u tome i jeste problem, kad podelim pesmu po varijacijama on nece da sacuva, prijavljuje gresku. pazi sad kad odradim intro bez obzira koliko je dugacak nema problema. medjutim kad zelim delove pesama da stavim u varijacije Mc style works mi ne dozvoljava duze od osam taktova medjutim nece ni to da sacuva. mislio sam da pravim setove da ne moram da sviram harmoniju. nije problem da ugradim hard disk, ali da li onda prevazilazim ovaj problem? da li mogu iseci delove pesama i da mi aranzer vuce harmoniju od pesme da ne moram ja to da sviram? imam zivce i vreme samo kako
ima li mozda neko drugo resenje?
 
Odgovor na temu

ZID
Radio Kljuc-Tehnicar
bih

Član broj: 63271
Poruke: 11
80.65.95.*

Sajt: www.kljuc.tv


Profil

icon Re: pomoc oko programa18.01.2007. u 07:13 - pre 210 meseci
hmm..nisam nikad probavao stavljati vise od dva takta na varijacije,tako da ne znam ni da li St.Works to podrzava..Na INTRO i END sam stavljao nekad citave forspile po 15 do 20 taktova i nije bilo problema..I ako uspijes to odraditi,hard disk ti ne igra neku veliku ulogu,nego radna memorija i procesor klavijature..Ako oni to uspiju sazvakati,style onda mozes vuci i sa diskete..Jer ti kad ucitas style u radnu memoriju,mozes komotno da izvadis disketu ili hard disk na kojem ti se on nalazi.
ZID
 
Odgovor na temu

antalus
Stefanovic Nemanja

Član broj: 98935
Poruke: 80
212.200.115.*



Profil

icon Re: pomoc oko programa18.01.2007. u 10:13 - pre 210 meseci
cuo sam da neko koristi Cubase za takve stvari, pa sam mislio da je izvodljivo. posoto sam skoro kupio ovu klaviajturu pa mi je nepoznata zanima me kad stavis fospil na end zar klavijatura posle odsviranog end-a ne prestaje da svira.
sta bi bilo ako se postavi harmonski deo na end1 i end2? Sad sam se stvarno raspametio kako da predjem problem oko harmonije da ide sama da je ja ne sviram.
 
Odgovor na temu

antalus
Stefanovic Nemanja

Član broj: 98935
Poruke: 80
212.200.115.*



Profil

icon Re: pomoc oko programa18.01.2007. u 19:06 - pre 209 meseci
da li je neko mozda dobio ideju?
mozeli da se povecati radna memorija i procesor na klavijaturi-- u pitanju je aranzer korg pa Pa50?
svaki odgovor mi je vazan
 
Odgovor na temu

Infos
Marko BluesMan
In the woods

Član broj: 20983
Poruke: 73
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: pomoc oko programa18.01.2007. u 20:03 - pre 209 meseci
Kolega Antalus

Pretpostavljam da sviras sam kad toliko forsiras da sve bude savrseno.Problem kad covjek svira sam je taj da nema sanse da bude sve kao orginal ukoliko se ne koristi MIDI file.Ja sam veliki protivnik MIDI fileova jer ljudi koji sviraju na taj nacin unistavaju prave muzicare,jer on sam moze odraditi cak i bolje neku pjesmu nego sto to moze uciniti grupa od 5 ljudi.

Svaka memorija se moze prosiriti samo za takve stvari moras naci dobrog majstora da ti to napravi.

Po meni se ne trebas puno zamarati s ulascima,zavrsetcima ili takvim stvarima,bitno je da se stvar dobro odsvira(dobar forspil i finese u pjesmi) i da ima efekta to sve zajedno s pjevanjem,a jel tebi udari bubanj dva puta ili tri puta u intro to je najmanje bitno onome tko slusa.

Ako si sto radio kakav ritam ovih dana posalji mi na mail pa da vidim kako zvuci tvoja zamisao određenog ritma pa ti mozda mogu kako pomoci.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

antalus
Stefanovic Nemanja

Član broj: 98935
Poruke: 80
212.200.115.*



Profil

icon Re: pomoc oko programa21.01.2007. u 20:57 - pre 209 meseci
vidis u cemu je problem ja bih da ti posaljem taj ritam koji sam zeleo da napravim ali ne mogu da ga sacuvam u style works-u.
zanima me da li je neko prepravljao klavijaturu--da li je prosirivao memoriju njenu u koju se ucitavaju ritmovi??? jer ako je neko to radio verovatno ovaj nacin pravljenja ritmova moze da se izvede u nekom drugom programu???
sta mislite??
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: pomoc oko programa

[ Pregleda: 3745 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.