Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ADSL vs Dial-up

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL vs Dial-up

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7909 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokivr
Vranje,Srbija

Član broj: 38815
Poruke: 334



+2 Profil

icon Telekom ADSL vs Dial-up18.01.2007. u 18:28 - pre 210 meseci


Nemogu da verujem da ovi ljudi iz Telekoma forsiraju i reklamiraju na drzavnoj TV-ji Dial-up umesto da se fokusiraju na promociju i omasovljavanju ADSL-a,u kom su oni fazonu,u kojoj godini oni zive? Kakve li to menadzere samo oni imaju tj. koje oni ciljeve imaju,pa zar oni misle da nas vrate tamo gde smo trebali poceti jos pre 15-tak godina-ima li ovoj ironiji kraja!!! Dal cuje i vidi neko od nadleznih ovo sta se desava,nemoguce da bas svakome ovo odgovara ???
Mitsubishi MSZ-FH35VE i 2 klime MSZ-FH25VE - 86 m2.
Porodicna kuca - 3 sprat.Izolacija demit fasada 10cm.
Na ploči u potkovlju vuna 10cm.PVC profil low-e staklo.
Sezona 2016-2017
Dn.Boravak 24C,spavaca 21C,decija 24C
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
80.74.165.*



+32 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up18.01.2007. u 18:37 - pre 210 meseci
Upravu si. Ja kad vidim da se reklamira Dial-up na televiziji dodje mi da zaplacen. A sve ga hvale, kao najbrzi,najstabilniji internet. Mislim se samo koji sam ja baksuz, sto nemam neke rodjake u inostranstvu da me poguraju i izvuku iz ove propale zemlje. Ali valjda ce se nesto promeniti, cini mi se da je situacija malo bolja otkad smo poceli da guramo ka toj Evropi. Onima koji su zaglavljeni ovde ostaje samo da se nadaju da ce biti bolje.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

bokivr
Vranje,Srbija

Član broj: 38815
Poruke: 334



+2 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up18.01.2007. u 19:12 - pre 210 meseci

Nije mi jasno zasto nema mesta reklamiranju ADSL-a,ako su tu uslugu mesecima najavljivali logicno bi bilo da je sada i marketinski proprate i na masovnijoj po svemu sudeci TV-ji.Tako bi definitivno privukli veci broj korisnika,nasuprot oni reklamiraju Dial-up je**te pa oni nisu normalni-definitivno.Meni tu nesto smrdi ? Inace kad sam zvao na 9813 kaze gospodja:"Imamo tehnicke probleme do nas je definitvno."
ja:"Pa da normalno da je do vas Vi sve to pokrecete,nego recite vi meni kad cete krenuti sa podelom modema?"
gospodja:"Da vam nista ne obecavam koa prosli put ali bi trebalo polovinom februara."
Njima se izgleda vise isplati Dial-up i zato grabe poslednje trzaje sa njim'zato i odugovlace sa ADSL-om.
Mitsubishi MSZ-FH35VE i 2 klime MSZ-FH25VE - 86 m2.
Porodicna kuca - 3 sprat.Izolacija demit fasada 10cm.
Na ploči u potkovlju vuna 10cm.PVC profil low-e staklo.
Sezona 2016-2017
Dn.Boravak 24C,spavaca 21C,decija 24C
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
212.200.240.*



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up18.01.2007. u 21:00 - pre 210 meseci
@bokivr

u Vranju ti ADSL kreće u februaru. Krajem Januara završavamo tehnički prijem.
dial-up, hmmm, pa normalno da se gura kad najveći broj korisnika i ne žele neki broad band.
Veruj mi da je tako jer smo radili analize prilkom slanja prvih ugovora korisnicima za ADSL.

Čak i oni što imaju ADSL u najvećem procentu imaju najmanjii paket.

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up18.01.2007. u 21:21 - pre 210 meseci
Citat:
kronos: dial-up, hmmm, pa normalno da se gura kad najveći broj korisnika i ne žele neki broad band.
Ja sam recimo hteo ADSL pa sam (bar) dva puta popunio prijavu (ne računam anketu s početka) ali koliko sam mogao da saznam, nema me na spisku onih koji su prijavljeni. Mene je i začudilo što mi prolazi prijava i drugi put ali sam izgleda oba puta pisao u prazno. Sad verovatno ostajem za neku drugu priliku pošto čujem da će ovde kao uskoro da krene sa uvođenjem ali da dam 5000 sigurno neću. :(
Kao da je neko radio u korist ostalih provajdera jer sada razmišljam o nekom drugom iako sam hteo da to bude Telekom.
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
212.200.240.*



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up18.01.2007. u 21:48 - pre 210 meseci
Citat:
calexx: Ja sam recimo hteo ADSL pa sam (bar) dva puta popunio prijavu (ne računam anketu s početka) ali koliko sam mogao da saznam, nema me na spisku onih koji su prijavljeni. .


koliko znam sve prijave se beleže u sistem čak i oni koji nemaju trenutno tehničko rešenje, odnosno dvojnici su ili su na PCM.


cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up18.01.2007. u 22:02 - pre 210 meseci
Zato sam i napisao ono, tako sam i ja mislio pa sam se prijavio. Posle nekoliko dana rekoh da probam opet čisto da vidim da li će da mi kaže da ne može pošto sam prijavljen ... kad ono opet prošlo. Pre neki dan sam pitao ljude koji se bave ovim i u bazi ne postoji nijedna prijava na moje ime tj broj telefona.
Inače nisam dvojnik, na novoj sam centrali i to od početka kao ISDN.
Izgleda da sad moram da idem direkt u službu koja se bavi ADSL-om da me tamo upišu. ;)
 
Odgovor na temu

bokivr
Vranje,Srbija

Član broj: 38815
Poruke: 334



+2 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 00:32 - pre 210 meseci
Jeli Kronos,jel ti to meni dajes informaciju da definitivno krece u februaru ili su i tvoje informacije (mada ne delujes) sa sluzbe 9813 ?
A sto se tice Dial-up pa nije valjda brate sve u novcu,valjda oni razmisljaju da ce jednog dana dobiti konkurenciju a kad budu izgubili i ove "jadne" korisnike veruj mi tesko da ce ih ikada vise vratiti,jer ove teme ce biti dokaz njihove turture i monopolizma !!!
Mitsubishi MSZ-FH35VE i 2 klime MSZ-FH25VE - 86 m2.
Porodicna kuca - 3 sprat.Izolacija demit fasada 10cm.
Na ploči u potkovlju vuna 10cm.PVC profil low-e staklo.
Sezona 2016-2017
Dn.Boravak 24C,spavaca 21C,decija 24C
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 06:59 - pre 210 meseci
9813 je za prijem zahteva i sličnih stavri. Ti ljudi nisu zaduženi za to o čemu ti pričaš.

A normalno je da je sve u novcu, pa nismo Crveni krst. Ali nažalost moja firma to još uvek ne shvata.

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

bokivr
Vranje,Srbija

Član broj: 38815
Poruke: 334



+2 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 09:19 - pre 210 meseci
To sto niste Crveni krst i tako to... mislim da ce vam se jednog dana odbiti od glave.Pa po tebi ceo svet bi trebao da je jos uvek na Dial-up jer je profitabilniji ? Znam da nije do tebe,ali nemoj ako vec radis tamo da se i slazes sa njihovom politikom kad i sam znas koliko znaci bar ovim ljudima brzina interneta.Nisi mi odgovorio koliko je pouzdana ta tvoja informacija da krece februara da je vec sve gotovo? Ako moze uopste kod vas biti nesto pouzdano i definitivno (meni je covek iz Telekoma par puta davao te informacije 100% od 15 januara)? Koliko ja znam vi se reklamirate za sve dodatne informacije ...tralalalala pozovite 9813.
Mitsubishi MSZ-FH35VE i 2 klime MSZ-FH25VE - 86 m2.
Porodicna kuca - 3 sprat.Izolacija demit fasada 10cm.
Na ploči u potkovlju vuna 10cm.PVC profil low-e staklo.
Sezona 2016-2017
Dn.Boravak 24C,spavaca 21C,decija 24C
 
Odgovor na temu

subidubidu
Bijeljina,RS,BiH

Član broj: 38390
Poruke: 95
*.teol.net.



Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 10:04 - pre 210 meseci
Fora je u tome sto je telekom drzavna firma, nema tu domacinskog odnosa prema poslovanju.
Privatni internet provajderi preko svojih `veza` u telekomu usporavaju uvodjenje novih servisa da bi oni ostvarili prednost na trzistu. Ne znam za Srbiju ali u R.Srpskoj pojedini direktori iz telekoma imaju svoje privatne firme za pruzanje internet usluga
pa u telekomu koce razvoj istih.

ZIVOT JE LEP
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 10:44 - pre 210 meseci
očigledno da nisi razumeo ono sa Crvenim krstom, hteo sam da kažem da ne dajemo ništa besplatno i sl.
A to što se mnog dial-up toliko reklamira je zato što je interesantniji od ADSL-a.
Da se ja pitam insistirao bih na ADSL više nego do sad i smanjio bi cene za pristup i promenio pakete.
Ali ja ne odlučujem o tome.

Što se tiče početka ADSL-a, pa jedino da ti slikam DSLAM pa da poveruješ.

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 12:13 - pre 210 meseci
Daj čoveče, pa naravno da imamo najmanji paket kad je on najjeftiniji, jel
ti misliš da nebi uzimali veći paket kada bi vi snizili cenu kao što je to
slučaj u svim normalnim državama
Hackman
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 12:48 - pre 210 meseci
mi mismo normalna zemlja

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 12:53 - pre 210 meseci
^^ word. (ovo je bilo za poruku Hackmana)

dalje ide za Cronosa:

Pa to objasnjenje je ponizavajuce. Pogledaj zemlje u okruzenju, care (kronos), pa onda pricaj.

Pa da vidimo ko ne zeli 1MBit/flat. za 20EUR mesecno.

Mislim, mogli ste da sprovedete istrazivanje medju korisnicima/potencijalnim korisnicima i ponudite im svima 2Mbit za 500EUR mesecno. Na uzorku od 10000 ispitanika imacete jednog ili dva ZA, a sve ostale protiv. Onda izadjite u javnost sa informacijom da 99,9% korisnika nema interesa/ne zeli brzi broadband i sve super.

Srecna nova 1993.

:(
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 13:14 - pre 210 meseci
i ja bih hteo kao u Hrvatskoj , ali nema. Pa bi bilo lepo da pozivi budu 0 dinara i sl.
Ali mi nismo na istom nivou kao oni. Kad bi videli naše prosečne račune bilo bi vam jasno o čemu pričam.
Pa bi bilo lepo da nam je kraća pretplatnička petlja , pa da se poveća brzina ADSL na duplo za istu cenu (uskoro).

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 13:42 - pre 210 meseci
A po čemu to hrvati imaju bolje uslove zajer zato što imaju konkurenciju a
nemaju monopol kao Lelekom
Hackman
 
Odgovor na temu

bokivr
Vranje,Srbija

Član broj: 38815
Poruke: 334



+2 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 15:28 - pre 210 meseci

Kronos pa normalno da je Dial-up ljudima interesantniji od ADSL-a kad ti ljudi uopste nisu ni culi za ADSL,pa cak i da su culi niko im nije rekao koje su prednosti u odnosu na Dial-up.Mislim da u takvim situacijama reklama cini svoje.Trebalo je ono VISE NIJE TAJNA ADSL JE BOLJI OD DIAL-UP-a i to ovolikim slovima.Niko od njih ne trazi da daju nesto za Dz samo neka prate ostatak Sveta,mislim Evrope,mislim okolnih zemalja,mislim cak i Crne Gore :).Ja nemam nista protiv vaseg monopola samo budite konkurentni sa ostalim drzavama.
Mitsubishi MSZ-FH35VE i 2 klime MSZ-FH25VE - 86 m2.
Porodicna kuca - 3 sprat.Izolacija demit fasada 10cm.
Na ploči u potkovlju vuna 10cm.PVC profil low-e staklo.
Sezona 2016-2017
Dn.Boravak 24C,spavaca 21C,decija 24C
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up19.01.2007. u 15:34 - pre 210 meseci
Citat:
kronos: i ja bih hteo kao u Hrvatskoj , ali nema. Pa bi bilo lepo da pozivi budu 0 dinara i sl.
Ali mi nismo na istom nivou kao oni. Kad bi videli naše prosečne račune bilo bi vam jasno o čemu pričam.
Pa bi bilo lepo da nam je kraća pretplatnička petlja , pa da se poveća brzina ADSL na duplo za istu cenu (uskoro).

cheers,


A kako misliš da plaćam veći račun, kad je tvoje preduzeće nesposobno da mi pruži bilo kakve usluge osim razgovora?
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
82.131.178.*



+679 Profil

icon Re: Telekom ADSL vs Dial-up20.01.2007. u 19:06 - pre 210 meseci
Da citiram samog sebe sa drugog foruma:
Citat:
Toliko kukumakanja se nakupilo u meni oko pišljivih 256k, da mi je već muka! Nisu u stanju da išta novo predstave na tržištu, a da to nije neki za***, ispala, plan za ekstremno deranje ili jednostavno usluga koja ne radi.

A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL vs Dial-up

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7909 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.