Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!

[ Pregleda: 5896 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvonko033
Zvonko M
Srbija

Član broj: 120457
Poruke: 18
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!23.01.2007. u 09:43 - pre 209 meseci
Kada startujem kompjuter posle par sekundi cuje se iritirajuci kratki bip ton, kao i kada pomeram volume klizac na deskbaru. Ovo sa bip signalom kod volumena je nesto tise ali nije normalno.Moja maticna ploca je mb socket 754 nforce3 250gb foxcon nf3250k8. Molim za pomoc, pozdrav Zvonko.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!23.01.2007. u 10:07 - pre 209 meseci
Prekontroliraj BIOS oko opcija za POST (qoick post, skip post i sl.)
Mada iskreno, ja taj beep nebi "uklanjao"

 
Odgovor na temu

_ARAGORN_
Empire Earth

Član broj: 118048
Poruke: 107
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!29.01.2007. u 17:47 - pre 208 meseci
Iskreno ni ja ne bih skidao taj beep, jer u krajnjem slucaju taj beep ce te obavestiti ukoliko ti je recimo neispravna memorija ili grafika...
Takodje jedan od nacina na koji mozes da ga uklonis je da zvucnik koji se nalazi u samom kucistu (a kablom je povezan sa maticnom plocom) samo otkacis sa ploce.

PoZ!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!29.01.2007. u 18:17 - pre 208 meseci
taj bip u windowsu moze da se iskljuci u:
-regeditu, ja sam to radio davno, na zalost ne mogu da se setim, pa potrazi po netu.
-kod nekih verzija windowsa (uglavnom novije, posle maja 2005) taj zvuk nestaje nakon instalacije drajvera za zvucnu.
-neki programi kao system mechanics u ugradjenom tweakeru nude opciju "turn off pc speaker"
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

_syber_
zrenjanin

Član broj: 93815
Poruke: 447
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!29.01.2007. u 22:01 - pre 208 meseci
ili u biosu ako maticna podrzava ili fizicki odvojis kabl sa ploce , to se iz windowsa ne moze iskljuciti posto je to zvucni signal ploce koja te obavestava da je sve OK . inace moze bti u razlicitim intervalima kao npr par kracih kad ti je memorija skinuta , neispravna itd ... ja to ne bih skidao kao sto ranije rece JOJO hm , da evo dopune :
IBM bios :
No Beeps No Power, Loose Card, or Short.
1 Short Beep Normal POST, computer is ok.
2 Short Beep POST error, review screen for error code.
Continuous Beep No Power, Loose Card, or Short.
Repeating Short Beep No Power, Loose Card, or Short.
One Long and one Short Beep Motherboard issue.
One Long and Two Short Beeps Video (Mono/CGA Display Circuitry) issue.
One Long and Three Short Beeps. Video (EGA) Display Circuitry.
Three Long Beeps Keyboard / Keyboard card error.
One Beep, Blank or Incorrect Display Video Display Circuitry.
ili
AWARD bios (mislim da je kod tebe taj) :
1 long, 2 short Indicates a video error has occurred and the BIOS cannot initialize the video screen to display any additional information
Any other beep(s) RAM problem.

[Ovu poruku je menjao _syber_ dana 29.01.2007. u 23:31 GMT+1]
ATHLON II X2 250 , 2x2 gb DDRIII KINGSTON HyperX GENESIS , 2 x 500gb wester digital , Cooler master ELITE
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!29.01.2007. u 22:43 - pre 208 meseci
ovo o cemu ja pricam moze da se iskljuci iz wina, itekako, samo me nisi dobro ukapirao. ja sam mislio na ovo:

Citat:
zvonko033:...kao i kada pomeram volume klizac na deskbaru. Ovo sa bip signalom kod volumena je nesto tise ali nije normalno...



kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

_syber_
zrenjanin

Član broj: 93815
Poruke: 447
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!29.01.2007. u 22:47 - pre 208 meseci
mislio je i na post bip ''Kada startujem kompjuter posle par sekundi cuje se iritirajuci kratki bip ton''
a sto se tice windowsovih zvukova moze i iz kontrol panela da iskljuci sve zvukove ... sad ako zeli i taj bip od ''volumea'' da iskljuci ok ... eh da sorry nenade , zurim ko zdrebe pred rudu ;))
ATHLON II X2 250 , 2x2 gb DDRIII KINGSTON HyperX GENESIS , 2 x 500gb wester digital , Cooler master ELITE
 
Odgovor na temu

Igor_AMD
Igor Makrovic
Gradiska

Član broj: 132077
Poruke: 148
87.250.102.*



Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!30.01.2007. u 16:05 - pre 208 meseci
Otvrori svoje kuciste i lociraj taj integrisani zvucnik.Onda prati provodnike koji ce te naj vjerovatnije dovesti u donji dio maticne ploce te ga jednostavno iskopcaj
All the world's a stage,and all the man and woman is merely player
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!30.01.2007. u 18:05 - pre 208 meseci
Da, samo što su čike koje prave hardver poslednjih godina, smislile fazon da je biper integrisan na ploču, pa od "iskopčavanja" nema ništa. Osim ako ga ne polupa čekićem, što ne bih preporučio.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zvonko033
Zvonko M
Srbija

Član broj: 120457
Poruke: 18
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!31.01.2007. u 13:30 - pre 208 meseci
Zahvaljujem se svima koji su se ukljucili u diskusiju. Bio sam sprecen da se ranije javim ali evo sada bih da malo pojasnim problem. Ne smeta meni bip koji dolazi iz kucista jer naravno da je koristan pokazatelj stanja ispravnosti kompjutera vec mi smeta to sto se taj ton nekako uvukao u pojacalo i zvucnike i vise nije onako nenapadan vec naprotiv izuzetno pojacan i sasvim drugacijeg iritirajuceg kratkog bip zvuka. Nakon turn-off kompjutera moje pojacalo ostaje nesmanjeno i ne iskljucujem ga na prekidacu na samom pojacalu vec jednostavno iskljucim prekidac na produznom strujnom kablu i na taj nacin iskljucim i ostale uredjaje.Dakle kad bih jednostavno smanjio pojacalo tog iritirajuceg zvuka ne bi vise bilo vec bi se samo cuo signal iz kucista sto je ok i nije problem ali nije stvar bezati od problema vec probati naci resenje jer fakat da ovo nije normalno. Ni na jednom drugom kompjuteru u istim uslovima nisam primetio da se ovo desava. Ni meni se nije desavalo sve dok nisam nedavno promenio maticnu plocu jer mi je prosla pregorela. Nova ploca je ista kao ranije i sumnjam da nije mozda serviser sve ok konektovao. Pozdrav Zvonko.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!04.02.2007. u 01:10 - pre 208 meseci
@_ARAGORN_
Hajde Ti lepo pročitaj uvodni post.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kako skinuti kratki bip ton koji se javlja prilikom startovanja kompjutera!

[ Pregleda: 5896 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.