Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Utility za menadzment CISCO rutera iz grafickog okruzenja?

[es] :: Enterprise Networking :: Utility za menadzment CISCO rutera iz grafickog okruzenja?

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Utility za menadzment CISCO rutera iz grafickog okruzenja?23.01.2007. u 13:33 - pre 210 meseci
Da li postoji neki utility iz grafickog okruzenja koji bi na nesto humaniji nacin omogucio administraciju CISCO rutera, konkretno radi se o seriji 3600, ali verujem da bi mnoge serije bile pokrivene ako tako nesto postoji... Nemam puno iskustva na tu temu, i suvise mi se ne zalazi u materiju i kopa po konzolnim komandama.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Utility za menadzment CISCO rutera iz grafickog okruzenja?23.01.2007. u 14:32 - pre 210 meseci
Citat:
pyc: Nemam puno iskustva na tu temu, i suvise mi se ne zalazi u materiju i kopa po konzolnim komandama.


U tom slucaju najbolje je da unajmis nekoga ko ce to uraditi umesto tebe. Jer, sve i da postoji dobar GUI sa svim mogucim podesavanjima (a kao sto naslucujes, ne postoji), sigurno ga ni onda ne bi uspeo konfigurisati ispravno bez nekog iskustva. Nije samo mogucnost aktiviranja komandi grafickim putem dovoljna, moras i znati sta svaka od tih komandi radi i znaci... a da je to jednostavno ne bi se ljudi mesecima i godinama obucavali.

Istini za volju, postoji za osnovna podesavanja CRWS, SDM, configmaker (kucaj to na cisco sajtu) mada mislim da za prva dva tvoj ruter nije porzan. Sve zavisi i od toga sta treba da konfigurises, ali ukoliko ne znas sta radis na cisco ruteru ti alati ce ti verovatno biti od male koristi.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Utility za menadzment CISCO rutera iz grafickog okruzenja?23.01.2007. u 18:49 - pre 210 meseci
Zahvaljujem na smernicama, CRWS će mi verujem biti od koristi pošto imam dodira i sa C800 ruterima. A jel može ipak mala brza pomoć? :)
Potrebno mi je da za određeni host na internoj mreži propuštam svu tcp odlazeću komunikaciju, ka svim portovima. Vidim da je trenutna konfiguracija postavljena po principu da se pušta komunikacija ka tom i tom destination portu, ali to nije rađeno na nivou pojedinačnih hostova, nego za ceo intranet. Ruter C3600.

[Ovu poruku je menjao pyc dana 24.01.2007. u 07:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Utility za menadzment CISCO rutera iz grafickog okruzenja?23.01.2007. u 19:47 - pre 210 meseci


Ako sam ispravno razumeo problem:

- udjes u konfiguracioni mod - configure terminal (ili conf t skraceno)
- zapocnes konfigurisanje access liste (jer je zabranjen saobracaj vec definisan tu) - ip access-list extended xyz ili samo access-list x - xyz je ime ip access liste, x je broj access liste, procitaces sta je od ta dva iz trenutne konfiguracije, iznad linije u kojoj je definisana zabrana.
- negiras postojecu dozvolu/zabranu za taj host komandom - no permit tcp...
- dodas novu - permit tcp host XXX.XXX.XXX.XXX any (xxx-je adresa izvorisnog racunara)
- izadjes sa ctrl-z, ako hoces da sacuvas konfiguraciju kucas write memory


Trebalo bi ovo da radi, mada ima i dodatna zackoljica da redosled stavki u access-listama ima znacaja, primenjuje se prva koja zadovoljava kriterijum saobracaja i na to treba obratiti paznju..




[Ovu poruku je menjao optix dana 23.01.2007. u 21:06 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Utility za menadzment CISCO rutera iz grafickog okruzenja?

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.