Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podešavanje ulaznog audio nivoa?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Podešavanje ulaznog audio nivoa?

[ Pregleda: 2323 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Schima
Marjan Tihomirović
Svaštar
Zagreb, HR

Član broj: 72892
Poruke: 59
161.53.220.*



Profil

icon Podešavanje ulaznog audio nivoa?24.01.2007. u 21:17 - pre 210 meseci
Poštovani znalci,
Obzirom da snimam kamerom razne muzičke događaje, sjetio sam se kako snimiti kvalitetan stereo 16 bit 44100 Khz zvuk. Iriver U10 MP3/4 ima audio ulaz. Sve to ide, ali: kada ga prištekam na audio izlaz nekog uređaja on uredno snimi, ali ima mogućnost jačine signala od 1-10. Da bi sve lakše kontrolirao, kupio sam od Vellemana kit VU-metar sa 10 LED-ica. Koji sam mu stavio paralelno na taj ulaz. Osjetljivost podešavam trimerom. E, sad je pitanje: KAKO DA SIMULIRAM NEKI ZVUK NA ULAZU KOJI BI MI BIO REFERENCA ZA TO UGAĐANJE?, znači da ne prelazi +1db. Ima li neka mogućnost da signal izmjerim u voltima ili kako? Valjda vam je ovo pitanje jasno, Hvala onom tko mi pomogne!
Schima!
 
Odgovor na temu

Bak Ivan
Negotin

Član broj: 131676
Poruke: 185
195.178.49.*



+1 Profil

icon Re: Podešavanje ulaznog audio nivoa?27.02.2007. u 15:24 - pre 208 meseci


Pogledaj da li mozes naci u kit-komp. oscilator na 1Khz/0 db,ili napravi takav pa istog vezes na ulaz VU(za koji mislim da je bazdaren) i stelujes preko trimera do zeljene vrednosti.Kao alternativa moze ti posluziti stari kasetofon koji ima u sebi VU ili PEAK meter.
Mislim da je tvoj sa LED diodama PEAK a ne VU, jer je VU obicno sa iglom koja seta levo-desno!!!!!















































































baki
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Podešavanje ulaznog audio nivoa?

[ Pregleda: 2323 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.