Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako od pravougaone slike napraviti ovalnu ili kružnu

[es] :: Rasterska grafika :: Kako od pravougaone slike napraviti ovalnu ili kružnu

[ Pregleda: 6144 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Kako od pravougaone slike napraviti ovalnu ili kružnu25.01.2007. u 18:22 - pre 209 meseci
Pregledom tema nisam našla odgovor na ovo pitanje.

Da pojasnim, imam fotografiju pravougaonog oblika i za potrebe LightScribe crtanja na disku ta slika treba da bude kružnog oblika. Mogu li to da uradim u photoshop-u (imam verziju 7) CS mi ne radi na kompu. Takođe mi treba i da pozadina bude svetlija.

Sa photoshopom jedino znam da skeniram fotografije, uradim crop i rotaciju, malo clone popravke i da sačuvam, pa ako ova mogućnost postoji i ako neko ima živaca, molim malo detaljnije objašnjenje.
Hvala
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.yubc.net.



+39 Profil

icon Re: Kako od pravougaone slike napraviti ovalnu ili kružnu25.01.2007. u 19:18 - pre 209 meseci
1. Na paleti sa alatkama izaberes elliptical marquee tool (krije si ispod rectangular marquee tool,prve opcija na paleti sa alatkama).
2. Drzeci tastere alt+shift pravis selekciju kruznog oblika i velicine koja ti odgovara (alt+shift ti omogucava da dobijes pravilan krug). Kada budes zadovoljna velicinom selekcija otpustis prvo levi klik misa pa zatim tastere.
3. Zatim kliknes desnim klikom i izaberes opciju select inverse, da bi izabrala povrsinu koja ti je visak radi kasnijeg isecanja.
4. Izaberes opciju edit>cut i ostaje ti samo kruzna slika koju si u pocetku selektovala.

Sto se svetije pozadine tice, da li zelis da cela slika bude svetlija ili samo pozadina iza nekog objekta?
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-13.188.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: Kako od pravougaone slike napraviti ovalnu ili kružnu25.01.2007. u 19:48 - pre 209 meseci
Isto to, samo malo drugačije:
Alatka za selekciju desni klik da pronađeš kružnicu (vidi sliku). Držiš Shift dok biraš, da bi bila kružnica, a ne elipsa. Napraviš izbor, na lenjiru se vidi veličina, počneš od nule, pa do 12cm (prečnik diska je 12 cm) pomeriš malo (prevučeš selekciju) da bude na sredini i desni klik, select inverse, Delete na tastaturi, Edit/Cut i sačuvaj. Koordinatnu mrežu dobijaš View/Show/Grid (naravno ne vidi se na štampanoj slici). Desni klik na lenjir da podesiš cm. Za svetliju pozadinu, treba prvo da izabereš samo to što hoćeš da bude svetlije, pa onda recimo Image/Adjustments/Brightness Contrast. Biraš čarobnim štapićem sa pritisnutim Shiftom. Da bi sjedinila izabrano prebaciš u Quick mask mod i gumicom brišeš sve crvene fleke na površini kojoj hoćeš da promeniš svetlinu, vratiš se u Standard mod i uradiš prethodno objašnjenu promenu svetline tog dela slike. (Imamo i živaca i vremena.)













[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 25.01.2007. u 21:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Kako od pravougaone slike napraviti ovalnu ili kružnu25.01.2007. u 21:57 - pre 209 meseci
Hvala puno obojici, uspela sam
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: Kako od pravougaone slike napraviti ovalnu ili kružnu

[ Pregleda: 6144 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.