Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cubase Sx je pretežak za početnike!

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase Sx je pretežak za početnike!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6385 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
89.216.243.*



+346 Profil

icon Cubase Sx je pretežak za početnike!27.01.2007. u 16:05 - pre 209 meseci
Poštovani,
kako mi niko od poznavaoca Cubase nije odgovorio na pitanje, sad pitam i njih, a i ostale članove foruma:
koji program preporučuju za početnika da bi mogao videti note prilikom reprodukcije MIDI filea?
Samo note u smislu olakšanja, kada je već to neko izmislio, da ne moram "na sluh" skidati neki solo piano ili sax
jer valjda je prošlo vreme kada smo neki film gledali 10-tak puta sa notnom sveskom u krilima i "skidali" muziku,
ili putovali u inostranstvo da nabavimo note.
Hvala.
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!27.01.2007. u 17:04 - pre 209 meseci
To može u CuBaseu, ali sad da me ubiješ ne mogu da se setim kako... Mada ima i opcija kojoj bih ja verovatno pribegao, a to je da uvezeš MIDI u jedan od ova dva mala programa: PowerTab (besplatan, www.power-tab.net ) ili Guitar Pro (plaća se, www.guitar-pro.com ). Instaliraš ih, odabereš opciju "Import -> MIDI File", i na ekranu su ti i note (i tablatura za gitaru) a, u slučaju Guitar Proa, i Piano Roll Window (pa možeš da vidiš kako bi se to odsviralo na klaviru). Posle možeš da štampaš samo note (Export -> HTML File).

Naravno, sve to zahteva da već imaš gotov MIDI fajl (recimo, možeš da ga eksportuješ iz CuBasea) i, još važnije, TaČaN MIDI fajl. Ako je to neko drugi skidao uhom, kako da znaš da je baš sve pogodio? Jedino što ti je uradio dosta posla - lakše ti je ispraviti nečiji MIDI nego kucati svoj iz početka.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!27.01.2007. u 18:23 - pre 209 meseci
1. Selektujes zeljene trake .

2. ctrl. + R

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!27.01.2007. u 18:55 - pre 209 meseci
Hvala!
Ja sviram na aranžerima od 70-tih godina od italij. do japanskih, a možeš pretpostaviti šta se sve zbivalo
u tih 37 godina. Borim se protiv Midi fileova, u smislu zloupotrebe u javnim nastupima, ali želim iskoristiti
samo kao alat. Primer: zašto ne odsvirati u "Just the way you are" sax solo, normalno-sa majstorski naprvaljenog filea kada je tu na dohvat ruke?
Još nešto! Znam puno muzičara koji su počeli čačkati po programima, takt po takt i posle više nisu svirali
jer su shvatili da to bolje zvuči nego ono uživo, a možeš "provući" i tuđu ideju itd. Jednostavno su iz sta-
tusa muzičara prešli u DJ-ove.
Ja samo želim da imam savremeniji alat od magnetofonske vrpce.
Hvala.

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!27.01.2007. u 19:25 - pre 209 meseci
Score editor u Cubase SX je GRUBA prezentacija nota. Mada, može da posluži, ali samo ako se dodatno edituje i pripremi za štampu.

Bolje je da koristiš neki specijalizovani sw za GLEDANJE i editovanje nota. Naravno i za štampanje.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!27.01.2007. u 20:06 - pre 209 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: posle više nisu svirali
jer su shvatili da to bolje zvuči nego ono uživo


Ne zvuci bolje .

Dvoklik na midi traku , rasiris sliku u editoru i na SVAKOJ noti ti pise koja ja npr. A1 , C3 ...


Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

almir90
almir gromic

Član broj: 120673
Poruke: 19
87.250.119.*



Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!27.01.2007. u 20:40 - pre 209 meseci
FruityLoops 6.0 ukoliko zelis da radis sa midi daj je program odlican, sve kanale od midi-a ti razdvaja, imas mogucnost obrade midi-a pomocu raznih vsti-a sa njim, note sve vidis kako je svirano, tako da je po meni on odlican ja ga koristim za mixanje, u njemu midi pripremam i sve to a sklapanje ide u drugom programu, nadam se da sam ti pomogao
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.221.*



+4 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!27.01.2007. u 22:36 - pre 209 meseci
Vladimire, shvatam da imaš dobre namere i da ti muzika iskreno u srcu.

DJ-ing je, po meni, "štaka" za muzički polupismene ili nepismene ljude, a koji su PUNI nje (muzike) i imaju želju da se njome bave (za sebe ili za pare)!

DJ-ing je kreativno donekle ograničen na preradu i-ili dopunu tuđih ideja, ali daleko od toga da je nezanimljiv ili manje važan od nekih drugih kreativnih pravaca u sadašnjem muzičkom svetu! Na kraju krajeva, SIGURNO je ušao u umetnost, kao potpora raznim "multimedijalnim" (mlatimudijalnim) umetnicima koji izvode svoje performanse... ili barem da popune veče nekakve high-mode, kozmetike i ostalih ženskih delatnosti.

Znači, DJ-ing je ok... ali mora da se pazi na obraz i nivo! Nemojte ovde da se kačimo oko toga, ode ova tema na dud!




Lično smatram da je čoveku koji je muzički pismen daleko lakše da radi u programima koji imaju usvojenu i razrađenu "školsku" muzičku notaciju, kao i da se poštuje neka MUZIČARSKA ergonomija (ili barem studijska).

Cubase je bastard, nit' baba nit' devojka! Nit' je za notaciju, a ima je... nit' je studijski orijentisan (tape-like), a ima sve što treba tu negde!

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 27.01.2007. u 23:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!27.01.2007. u 23:33 - pre 209 meseci
Poštovani ton_majstore,
normalno da ova tema ima više pravaca i nivoa. Muzika više nije samo muzika i hvala tehnologiji što omogućuje
da se brže razotkriva šta je u stvari kompozitor hteo da kaže. Nauka o muzičkim oblicima, sve ostale analize nisu
izmišljene da bi se pokrao autor nego postoji opasnost, kojoj su podlegli mnogi muzičari za kompjuterom. Odjednom
su počeli (svesno ili nesvesno) da "pakuju" dobre akorde, pasaže,modulacije itd. pokupljene od majstora i reprezen-
tovali kao svoje. U tom kontekstu sam mislio na DJ-a, muzičara koji je napustio sebe, ostavio instrument i počeo da
pušta "svoju" muziku, rađenu ko zna od koliko ruku i koliko vremena. Mi muzičari takve zovemo FAILMENI, tj. startere
fileova sa klavijature. Svaka čast DJ-ima oni rade definisan posao.
Tema!
Treba mi samo osnovni alat, da se ne ponavljam, po principu od lakšeg ka težem, odnosno od jednostavnog ka
složenijem. Molim samo da majstori shvate da su i oni u početku bili početnici. Njima je bilo još teže, jer nije bilo
elitesecurity-a i ovakvih foruma.
Pozdrav
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.222.*



+4 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!28.01.2007. u 12:27 - pre 208 meseci
Onda može ovako...

http://www.notation.com/

http://www.finalemusic.com/notepad/

http://www.sibelius.com/cgi-bin/home/home.pl

http://www.neuratron.com/audioscore.htm

Traži po netu u tom pravcu... ima predivnog i free i "kupovnog" SW za notaciju i puštanje muzike na taj način! Samo, ne traži ovde i krekove za to!

Starteri? Hahaha, PUŠTAČI FAJLOVA!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!28.01.2007. u 16:56 - pre 208 meseci
Hvala Ton_majstoru i ostalima za pomoć,
stigao sam skoro do kraja. Na ovim jednostavnim programima se dobije ono što sam želeo (note), ali polako provaljujem
i Cubase Sx, uz vašu pomoć i to je ono što opravdava članstvo u ovakvom forumu. Naravno imponuje ako su na okupu
majstori, a veoma prijatno sam iznenađen brzim reakcijama.
Pozdrav svima.
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!28.01.2007. u 19:11 - pre 208 meseci
Nemoj se patiti sa " provaljivanjem " , kupi knjigu za Cubase SX , na srpskom - Thad Brown , Cubase SX .

Potrazi u knjizarama , imas je svuda i dobra je .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

almir90
almir gromic

Član broj: 120673
Poruke: 19
87.250.119.*



Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!29.01.2007. u 13:58 - pre 208 meseci
ja sam sebi nabavio SX 3 i stvarno program je pretezak, skontao sam nesto na njemu jer programi koje ja koristim neki imaju dosta slicnih stvari, a cubase sam malo cackao i odustao nemogu da nastimam da mi se zvuk cuje na zvucnicima, midi normalno radi ali wav ili mp3 ili neki drugi file nema zvuka, po opcijama sam gledao ali nisam mogao naci, ukoliko neko zna razlog i kako se ovo moze srediti neka javi
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!29.01.2007. u 16:12 - pre 208 meseci
Citat:
almir90:po opcijama sam gledao ali nisam mogao naci, ukoliko neko zna razlog i kako se ovo moze srediti neka javi


Citat:
kompozitor: Nemoj se patiti sa " provaljivanjem " , kupi knjigu za Cubase SX , na srpskom - Thad Brown , Cubase SX .

Potrazi u knjizarama , imas je svuda i dobra je .

Pozdrav ...

Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!29.01.2007. u 18:11 - pre 208 meseci
Poštovani,
imate pravo obojica i hvala za javljanje, međutim Ton_majstor je shvatio moje ambicije, koje, za sada mogu rešiti
jednostavnijim programima i imam ono što sam tražio.
Što se tiče knjige, tu u forumu sam pročitao adresu na koju je upućen neko od članova, međutim, to je privilegija
beograđana, jer ne verujem da je ima u provinciji.
Ima čari i u traganju, usput se uči.
Sve ovo vreme u temi Cubase-a me muči jedna druga tema: da li se pomaže ili odmaže muzičarima?
Iz krajnosti, da ima "muzičara" koji nastupaju pred publikom sa gotovim fileovima, čak i kupljenim, pa bukvalno znanje
mu je samo da zna "start" i "stop" (a crvena je dirka), do onih koji svoje tehničko znanje upotrebljavaju u smislu mak-simalnog korišćenja sprave sa kojom raspolažu (sekvenceri i da ne nabrajam ozbiljni profi aranžeri šta sve imaju). Da skratim. Verovatno neću dostići taj nivo kompjuterskog znanja, ali sam čuo razultat muzičara koji su "ukomponovali"
svoje tehničko znanje u muziku. Naravno, mislim o dobrim muzičarima. I to je za pohvalu, Cubase se verovatno razvijao u tom pravcu, ali eto zloupotrebe i kako sada da publika zna razliku od onih prvih i ovih drugih? Za jednog treba bar jedan fakultet i isto toliko uz kompjuter, a drugom za 100 dinara eto ceo repertoar (klavijaturu može i da pozajmi - i tako je neće pokvariti).
Izvinite za dužinu.
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!30.01.2007. u 08:33 - pre 208 meseci
Moram samo ovo da napišem:

Svakih 18 meseci (Murov zakon) ja praktično pročitam najmanje jednu knjigu od 1000 stranica, a sve u poteri za informacijama iz naše "struke", kao i održavanju postojećeg rejtinga čoveka koji zna malo više od drugih i pritom to deli sa njima i od toga živi. Razumeš?

Pritom, naveo sam VRLO odokativnu brojku "stranica"... više kao ilustraciju nečeg DEBELOG.

Ne mislim da je muzika umrla sa tehnologijom, samo se JAKO izmenila i razgranala. Ja ne dajem 5 para za gomilu novih muzičkih pravaca, ali sam presrećan što imam i dalje mogućnost izbora i što nam tehnologija (barem na papiru) daje NESLUĆENE mogućnosti. Cubase je tu praktično, robot... možeš da ga koristiš, ali možeš i bez njega... štaka-poštapanje...




Uvek se smejem naglas kada čujem kako kreteni zarađuju pare na potpuno pogrešnim zvucima. A popizdim kada čujem kako POTPUNO upropašten zvuk, koji je ozbiljno tehnički neispravan, postane deo naše svakodnevnice...i još ga zapamtimo.

Hoćeš baš konkretan primer:

Eric Prydz - Call On Me! Megahit sa najstrašnijim zvukom koji sam ikada čuo! Mnogi moji đaci (tj. njihovi miksevi) su Bob Ludwig ili Trevor Horn-ovi za tu kakofoniju prekomprimovanog đubreta! (pritom me sadržaj ne zanima previše, samo one ženske guzice u spotu!)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!30.01.2007. u 11:18 - pre 208 meseci
Bravo Majstore!
Ako se i ne izborim sa Cubase-om, bar mi je lakše.
Pozdrav
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!30.01.2007. u 12:37 - pre 208 meseci
Vladimire , nema toga pod kapom nebeskom sto se ne moze zloupotrebiti , ukljucujuci i siroti Cubase .

Sa sekvencerima radim tek nekih 12 godina , a nikad ih nisam koristio na nacin koji si opisao , ne zato sto sam divan , posten i sta vec - nego zato sto se ta sprava moze i daleko pametnije upotrebiti .

Ispada ( to je vise decenijska propaganda , znamo cija ) da postoje samo dve mogucnosti : 1. zloupotreba ili 2. apstinencija/odustajanje/pusti to .

Ima i treca .

Pozdrav ...

Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!30.01.2007. u 17:04 - pre 208 meseci
Poštovani kompozitore,
u toku ove prepiske neko je napisao "ode tema na dud". Ja sam samo tražio pomoć, dobio je i zahvalio se učesnicima.
Sugestija urednika je da se ponešto pročita u ovoj ili sličnoj temi da se ne ponavljamo, ili možda nađemo odgovor. Ja
sam dosta pročitao i pomalo upoznao stil učesnika. Ocenu ne bih davao.
Sekvencer. To mi je prvo palo na pamet. Ja sam ga u 37 godina sviranja na aranžerima koristio 1(JEDAN) put. Snimio
sam 12 kaktova za Blues da bih mogao da vežbam desnom rukom, jer pretpostavljam da znaš da tu nikad kraja. Naravno,
menjao sam akorde u tih 12 taktova, jer je i to otišlo u takva proširenja da od prvobitne forme ostao samo okvir.
Cubase. Kupiš knjigu i rešio si. Koliko je trebalo knjiga pročitati pre toga da bi shvatio ovu. Ona članica koja je završila
Akademiju, kupovala knjige, probala da pravi muziku...na kraju opet našla rešenje u ovom forumu, samo jednim metodom:
majstori su shvatili koliko ona zna da bi je usmerili sa par poteza da reši ono što još nezna. To je jedini način.
Imaš pravo u vezi zloupotrebe, samo nisam shvatio za koga navijaš.
Imao bih nova pitanja u vezi muz. programa recimo, zašto na kompjuteru čujem gitaru kada je na M.fileu klavir.
Pozdrav
Vladimir
Nemoj ovo shvatiti kao negativnu polemiku, cenim znanje i verovatno ću Ti se još obraćati.
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Cubase Sx je pretežak za početnike!30.01.2007. u 17:59 - pre 208 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Ja sam dosta pročitao i pomalo upoznao stil učesnika. Ocenu ne bih davao.


Imacu keca za tromesecje ?

Citat:
Kovacevic Vladimir:Koliko je trebalo knjiga pročitati pre toga da bi shvatio ovu.


Nijednu . Dobro je napisano , a i moras od nekud poceti .

Citat:
Kovacevic Vladimir:Imaš pravo u vezi zloupotrebe, samo nisam shvatio za koga navijaš.


Nisam navijac/boli me uvo , ne bijem pravednu bitku za dobrobit muzike , radim svoje/gledam svoja posla i usput ponekom pomognem .

Citat:
Kovacevic Vladimir:37 godina sviranja na aranžerima


Koliko se razumem i aranzer svira " sam " , ti samo pritisnes akord .

Citat:
Kovacevic Vladimir: Imao bih nova pitanja u vezi muz. programa recimo, zašto na kompjuteru čujem gitaru kada je na M.fileu klavir.


Midi traka je samo notni zapis . Semplove ucitas sam koje hoces ( na F11 , kliknes na prazan rek , ponudice ti sta vec imas instalirano u vst folderu ) i povezes to dvoje .

Trebas da podesis izlaz na midi traci . Dakle , na F11 ucitas instrument koji hoces i u trek inspektoru ( sa leve strane ekrana ) podesis izlaz i kanal .

Kad instaliras neki instrument , njegov .dll stavis ili odredis da se kopira u Nuendo vst plugin folder ( da bi ga video/imao kao opciju ) .

Citat:
Kovacevic Vladimir: Nemoj ovo shvatiti kao negativnu polemiku


A zasto bih ?

Pozdrav ...



Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase Sx je pretežak za početnike!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6385 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.