Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup na trake ?

[es] :: Linux :: Backup na trake ?

[ Pregleda: 2261 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

33cent

Član broj: 127658
Poruke: 15
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Backup na trake ?30.01.2007. u 21:32 - pre 209 meseci
Pozdrav,

imam Debian server koji sam dosad backupirao putem SSH na drugu Debian masinu, ali sam nedavno dobio HP DAT-72 uredjaj za backup i 6 traka DDS5. Backup bi ubuduce trebalo raditi na trake, i to na dnevnoj bazi.

Problem je sto nemam neku ideju oko kreiranja backup policy-a, hoce li mi 6 traka uopce biti dovoljno, i kako bi bilo najbolje izvesti to. Rjesenje bi se temeljilo na Amandi, koliko sam sad uspio iskopati, izgleda da je najbolja, ali ako grijesim neka me netko ispravi.

Dobrodosla su sva iskustva i savjeti.

Zahvaljujem na odgovorima.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Backup na trake ?31.01.2007. u 00:20 - pre 209 meseci
Nisi naveo dovoljno podataka da bi neko mogao da ti pomogne. Prvo, nisi rekao koja kolicina podataka treba da se backupuje od toga zavisi da li ce ti 6 traka biti dovoljno ili ne. Drugo, nisi naveo koja vrsta podataka se nalazi na serveru, tj. koliko cesto se podaci menjaju. Od toga zavisi backup policy. Ako se podaci menjaju svakodnevno a u pitanju su 'mission critical' podaci onda jednom nedeljno radis full a ostalim danima inkrementalni backup. Ako se podaci ne menjaju toliko cesto onda bi policy bio slican ali sa vecim razmacima izmedju backupa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Backup na trake ?

[ Pregleda: 2261 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.