Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li kword moze da uradi ovo ...?

[es] :: Linux :: Da li kword moze da uradi ovo ...?

[ Pregleda: 2492 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
212.62.45.*



+69 Profil

icon Da li kword moze da uradi ovo ...?03.02.2007. u 15:48 - pre 209 meseci
Znaci treba iz nekog dokumenta da isecem sve sto ide posle simbola "<" znacvi ima min 10-ak simbola , mada je obicno vise , znaci broj nije odredjen , pa posle ide tekst koji meni treba , znaci posle tog simbola trazi dalje dalje , dok ne nadje na prazan prostor i to okarakterise kao kraj i onda predje ne drugi red i tako dalje do kraja teksta... Onda bih to trebao da prebacim u novi dokument , s tim da pre pocetka i kraja teksta dodam { } , znaci da reci budu u tim zagradama , da li je to moguce nekako izvesti?
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Da li kword moze da uradi ovo ...?03.02.2007. u 17:08 - pre 209 meseci
Sa kword?? Nemam pojma... ali moze sa sed.
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Da li kword moze da uradi ovo ...?04.02.2007. u 00:04 - pre 209 meseci
Skinuo? A koji distro imaš uz koji ne dolazi sed? Zar on po standardu ne treba da dolazi uz svaki Unix-oliki sistem?

Nevezano za to, sed se svodi na regularne izraze. Ako to već znaš onda se sed svodi na svega par komandi, ali ako ne znaš regularne izraze onda je to već druga stvar i malo duži proces učenja... I ja sam skoro počeo da se zanimam ovim, ali ajde daj konkretan primer ulaznog i izlazog fajla, jer nisam najbolje skontao šta ti treba, pa ću pokušati malo konkretnije da pomognem!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Da li kword moze da uradi ovo ...?04.02.2007. u 12:16 - pre 209 meseci
nisam ni gledao da li ima , vec sam skinuo source i instalirao... a i kakve veze ima uz koji distro dolazi ili ne ? Ja sam predpostavio da nema , skinuo i instalirao , i sad treba me podvrgnes ispitivanju o tome koji distro sta ima? Svejedno , ako je neko voljan da pomogne , neka kaze nesto ,ako nije , trazicu na drugom mestu.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Da li kword moze da uradi ovo ...?04.02.2007. u 14:20 - pre 209 meseci
Kakvo podvrgavanje ispitivanju, o čemu ti pričaš? Samo sam pitao jer me zanimalo. Mislio sam da si prvo proverio da li imaš instaliran sed, pa onda da si ga skidao, ali to je totalno nebitna stvar u celoj priči.

Napisao sam ti gore da mi daš primer ulaznog i izlaznog fajla, jer ne razumam kako tačno treba da izgledaju. Ako mogu, pomoći ću.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Da li kword moze da uradi ovo ...?

[ Pregleda: 2492 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.