Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trening + bolest?

[es] :: Nauka :: Trening + bolest?

[ Pregleda: 2355 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+101 Profil

icon Trening + bolest?12.02.2007. u 20:02 - pre 209 meseci
Znam da je oddgovor na ovo pitanje NE!!
i znam da to najvise steti srcanom misicu i prieodnom bajpasu(valda se tako zove) koji svojim impulsima ustvari kontrolise rad srca.
Interesuje me da li se bolest pogorsava treniranjem, ili ostaje na istom nivou i da li brze ozdravimo ako se ne bavimo fizickom aktivnoscu tokom prehlada, gripa ili bilo koje druge bolesti. samo toliko
 
Odgovor na temu

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
*.dialup.neobee.net.



+5 Profil

icon Re: Trening + bolest?12.02.2007. u 21:45 - pre 209 meseci
Gledao sam jednu emisiju gde kazu da trcanje,vezbanje i druge sportske aktivnosti "polako ubijaju" coveka,evo zasto:

Kiseonik je otrovan gas,kada bi ga udisali cistog brzo bi umrli,medjutim u mesavini sa drugim gasovima njegovo otrovno dejstvo se smanjuje
pa zbog toga zivimo. Ali nije skroz smanjeno! Zbog dejstva kiseonika nase celije oksidiraju,pa samim tim sto brze udisemo kiseonik "brze umiremo".
Svako telo u sebi ima antioksidante koji donekle sprecavaju oksidaciju celija(npr jabuka je jedan od jacih antioksidanata).
Zato ko god se bavi sportskim aktivnostima moj savet je da pojedete po jednu jabuku,pa onda na trcanje,plivanje....

Immi,nadam se da sam ti pomogao


A da, sto se tice bolesti. Pa koliko ja znam doktori savetuju da se svaka bolest prelezi,verovatno nije bez razloga. Kad virus napadne organizam ,organizam se svom silom brani pa ne bi trebalo trenirati za vreme bolesti (jer se organizam jos vise crpi).
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Trening + bolest?

[ Pregleda: 2355 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.