Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konvertovanje Style-ova

[es] :: Muzička produkcija :: Konvertovanje Style-ova

[ Pregleda: 3888 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
89.216.243.*



+346 Profil

icon Konvertovanje Style-ova12.02.2007. u 22:23 - pre 209 meseci
Poštovani,
znam da postoje konvertori stilova za aranžere, kojima se muzičari raduju, jer ne moraju kupovati klavijaturu da bi malo osvežili svirku. Ako je nekom uspelo da konvertuje stil iz GEM-a WK 4 ili 6 za Korga Pa seriju, molim da mi se javi.
Mene konkretno interesuje samo jedan (neprevaziđen) stil - Slow swing!
Hvala. Pozdrav
Vladimir

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Konvertovanje Style-ova21.02.2007. u 21:52 - pre 208 meseci
Pozdrav svima.
Nadao sam se da postoje majstori i za ovu oblast, ali vidim odziv. Znam šta bi bilo da sam postavio temu u smislu: ko se bavi konvertovanjem stylova iz svih klavijatura, pravi stylove iz songova, ali znam i šta bih dobio - one stylove koje cela muzička produkcija i kopy industrija prati. Toga, znate i sami ima na hiljade.
Produkt te mega industrije je da svi liče jedni na druge, pa ako dodamo i usvojen repertoar po savetu mnogobrojnih u rubrici "koji repertoar svirati", onda publika, ustvari, sluša isto u svakom lokalu (ako je One Man Band) sa razlikama u nijansama, ali ne bitnim.
Talijanski aranžeri imaju daleko više muzike od japanskih, pa sam se ponadao da možemo upotrebiti nešto od Gem-a WK 4,6,8. Oni imaju nešto što treba muzičaru. U stylu, na svaki obrtaj trozvuka ili četvorozvuka neki od bitnih instrumenata (piano, tenor sax, jazz gitara) ODSVIRA neku ukusnu frazu. Ali, u svakom obrtaju je nova fraza, tako da se ona faktički retko ponavlja do kraja kompozicije. Različita je i u dur-u i moll-u. Znači, nije sekvenca, koju muzičar zna napamet i koja posle dužeg vremena nervira, nego jedan partner u sviranju, koji će uvek u nekom novom obliku popuniti styl.
Čitam u nekom slovenačkom forumu, za konvertovanje jednog styla treba pola dana rada. Možda je i to razlog što je lakše upotrebljavati standardne, ma koliko oni ličili na automat (što reče jedan: publika i tako sluša samo vokal, sve drugo je nebitno). Ovo je pismo u prilog instrumentalne muzike, kao i nastojanja da aranžer ne zvuči kao Juke box.
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Borealis
Vancouver, Canada

Član broj: 136945
Poruke: 1
*.vf.shawcable.net.



Profil

icon Re: Konvertovanje Style-ova04.03.2007. u 20:15 - pre 208 meseci
Gospodine, konvertovacu vam style.
Javite se!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Konvertovanje Style-ova04.03.2007. u 23:06 - pre 208 meseci
Hvala Borealisu unapred!
Znam da je moja želja zahtevna, jer pun je Internet konvertovanih style-ova, ali to je sve daleko od onoga o čemu sam prethodno pisao. Koliko sam video, niko se nije uhvatio za Gem-a, mada je, po mom subjektivnom mišljenju, najbolji aranžer za sviranje jazz-a.
Napominjem da imam Korga Pa-6o.
Srdačan pozdrav
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Konvertovanje Style-ova05.03.2007. u 10:24 - pre 208 meseci
Poštovani,
ovako sam i zamislio redosled događanja kada sam se učlanio u ovaj cenjeni Forum. Već sam se zahvalio na pomoći Ton_majstoru i ostalima, ali u ovoj oblasti nikad kraja, pa će prilike za pomoć još biti.
Pratio sam forume iz okolnih zemalja, ali ozbiljnost i profesionalnost saradnika sa ovog Foruma je za svaku pohvalu!
Nisam siguran da li sam u Temi, ali konvertovanje style-ova, korekcije, kombinovanje i "komponovanje" novih doživljavam kao muzičku produkciju u smislu ličnog izražavanja stila koji želim dati slušaocu, a s druge strane, ispraviti fabrikante. Oni namerno, smišljeno u svakom novom modelu izostave baš ono što je u prethodnom bilo dobro. Da vas ne zamaram bezbrojnim primerima od mehaničkih do programskih, od tonskih do muzičkih.
Ako ima članova koji se bave style-ovima za Korga (hvali Gem-a, kupi Korga), molim za kontakt, pa da lično komuniciramo, da nas Moderator ne izbaci?!
Pozdrav
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konvertovanje Style-ova05.03.2007. u 11:02 - pre 208 meseci
Hvala, ali ne brinite...neće vas niko da izbaci sa Foruma. Barem dok ne počnete da kršite pravilnik...

Imam i ja dosta pitanja oko tog konvertovanja stilova. Dolaze mi ljudi sa G-1000, G-800, PA-50... traže da im objasnim kako da to rade, znam i da postoji Styleworks 2000, znam i princip kako se to radi, ali jednostavno nemam živaca da to učim (pod stare dane), a da mi lično ne treba.

Jel' to komplikovano i jel' se to radi za pare, tj. jel' neko od vas ŽIVI od toga?

Ako je tako, onda je stvarno teško to nekome objašnjavati ovde besplatno, pa makar i u najboljoj nameri.

Ako ipak odlučite da ovde pišete o tom procesu, molim da poštujete tuđe neznanje i lagano i jednostavno, makar u grubim crtama objasnite proces. Svi će vam biti zahvalni, a lično nećete izgubiti ništa. Malo je klavijaturista sa aranžerima, koji čitaju ES!

Ako želite da reklamirate svoje usluge oko konvertovanja, imate temu sa oglasima, ovde to ne radite, biće obrisano.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Konvertovanje Style-ova05.03.2007. u 13:27 - pre 208 meseci
Poštovani Ton_majstore,
razumem i komentar i pitanje. Razumem i one koji dolaze i traže uslugu. Kada sviram (a jedini sam u orkestru) onda i najbolji aranžer posle izvesnog vremena dosadi i svaki tuđi "bolje zvuči" (privremeno).
Čekam najnoviji rezultat od kolege iz Canade, paću se posle javiti na ovu temu.
Pozdrav
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Konvertovanje Style-ova05.03.2007. u 18:06 - pre 208 meseci
Jel' to komplikovano
Veoma!
Ja sam u tome 25 godina. Tehnički ostvarivo, ali produkt retko upotrebljiv.
Na Internetu uz ponude za konvertovanje daju i kompletno uputstvo od A-Š. Gotovih stylova u ponudama ima na hiljade. Obično se nude po SET-ovima, 3 User-a po 16 ritmova = 48. Konvert. sa Yamahe, Rolanda, Korga, itd. i sve u krug. Menjaju Sty u Stl, kombinacije su zamarajuće i onda slušaš šta si dobio iz instrumenta!
Tu je i glavni odgovor da TO, prijatelju, NE RADIŠ. Svaka klavijatura ima svoj ton, boju, "masnoću" i kad se ubace Yamahini instrumenti u Rolanda to će uvek zvučati kao Yamaha, kao uljez u Rolandu, odudarati od domaćih stylova.
Treba puno debelih živaca stići do kraja, ali ne treba apsolutni sluh da bi se čulo da je to "surogat" styla.
jel' se to radi za pare
Naravno. Pogotovo za narodnjake. Po SET-ovima x pogodba, ali to je više na bazi pravljenih, novih stylova.
neko od vas ŽIVI od toga?
Ne verujem, ali znam da se prave pare od toga na bazi: "setite se svojih omiljenih stylova iz ranijih modela...ne morate kupovati drugu klavijaturu, samo nazovite, šaljem pouzećem...itd.

Ako navedem adrese na Internetu, onda je to reklama, ali moram priznati da sam ovih dana skinuo stotine stylova, upotrebljivo 3 (tri) i to namenska, znači za tačno naslovom određenu kompoziciju.
Taj deo oko tongeneratora, oscilatora, filtrova i uopšte, šta se sve dešava u samoj klavijaturi do OUT-a nije za ovu temu, ali je izgleda presudan, jer ta motivacija "da ćemo mi nadmudriti Japanca" nije dovoljna da se dobije pravi zvuk
Pozdrav
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
89.216.243.*



+346 Profil

icon Re: Konvertovanje Style-ova05.03.2007. u 21:26 - pre 208 meseci
Demistifikacija.
Kada sam tražio pomoć za Cubase i tražio put da vidim NOTE, bio je prvi deo projekta.
Kada sam konačno shvatio da nema dobrog konvertovanog styla i da je to "samo nalik", da nemožemo biti pametniji od fabrikanta, počinjem drugi deo projekta: da vidim styl, tj. note od svakog instrumenta u stylu i zatim na Korgu otvorim
User program>new style, zadam taktove, i od Intro do Ending odsviram sve što sam u tom tuđem stylu video.
Znači: Konvertvanje mi je potrebno da bih mogao na svom instrumentu da otvorim strani styl i da ga čujem, ma kakvog kvaliteta bio. Ostaje moj izbor mojih instrumenata i zvučaće svi stylovi jednako: i novo pravljeni i fabrički, samo smo malo ukrali štosove drugih Japanaca ili Talijana.
Da budem otvoren do kraja, ja to ne radim serijski, a u pitanju su 4 styla. Jazz, slow swing, bossa nova i jazz salsa.

Uporediću temu sa skidanjem vocala i ovu. Ispada lakše praviti novo nego realizovati neku ideju koja je samo naizgled jednostavna.
Pozdrav
Vladimir
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Konvertovanje Style-ova

[ Pregleda: 3888 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.