Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nekretnine...isplativost

[es] :: Vodič za posao :: Nekretnine...isplativost

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12461 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gradjevina

Član broj: 111469
Poruke: 12
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Nekretnine...isplativost13.02.2007. u 23:35 - pre 208 meseci
Pozdrav. Ranije sam na ovom forumu napisao kako bih zeleo da ulozim novac u stanogradnju, medjutim ipak kada sam se malo bolje preracunao, stavio sve na papir, jos uvek nemam dovoljno kapitala za tako nesto.

Mislio sam da za pocetak pocnem sa kupovinom stana u sivoj fazi da ga sredim i prodam po sistemu kljuc u ruke.
Koliko je to isplativo? Saznao sam da za prevodjenje stana iz sive faze u fazu kljuc u ruke potrebno je izmedju 100-200 eur/m2. Vec imam neke majstore koje znam, koji rade stan mog brata.

Pretpostavljam da je ovaj posao sa nekretninama, manje komplikovan od klasicne stanogradnje, a na kraju se svodi na isto, prodajes stan(ove) i ostvarujes profit.

Dakle koje su prednosti a koje mane ovog posla, gde treba biti narocito oprezan? Da li postoji neki porez koji ja moram da platim (pretpostavljam da treba da platim porez na kapitalnu dobit) voleo bih da posao bude potpuno legalan.
Da li se isplati na duge staze, koliko je moguce zaraditi po m2 ? posto bih ja onda kad steknem dovoljno iskustva i kapitala u ovome krenuo i u posao sa stanogradnjom.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.suonline.net.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost14.02.2007. u 07:11 - pre 208 meseci
Koliko je para potrebno za stanogradnju ? Koliko ja vidim da firme koje grade stambene zgrade sve plaćaju sa stanovima. Po tome ispada da ti je kesh potreban samo za dokumentaciju, razne taxe itd.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
80.74.160.*



+14 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost14.02.2007. u 08:48 - pre 208 meseci
Sto se tice kapitalne dobiti, ona se placa samo na razliku u ceni.

"Normalno" je da ces stan "zvanicno" prodati po istoj ceni po kojoj si ga kupio tako da i nema kapitalne dobiti, a i kupcu odgovara da plati sto manji porez na prenos apsolutnih prava.
 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost14.02.2007. u 12:09 - pre 208 meseci
Što se poreza tiče... Tu postoji još i ugovor o poklonu ako se kupuje za keš, ali problem je ako kupac kupuje stan na kredit... Tada mora da bude pun iznos jer moramo pretpostaviti da čovek nema para da doplaćuje razliku, još ako je kredit sa učesćem, pa dok plati procenu stana od strane "stručnog lica" , pa prikupljanje dokumentacije... sve izađe nekoliko hiljada evra... E u tom slučaju plaćaš porez na kapitalnu dobit, i to na onu razliku između cene izgradnje i cene prodaje, ali dosta toga možeš amortizovati ugovorima o poklonu (npr. imaš 10 stanova, 3 prodaš na kredu i tu platiš taj otimački porez na kapitalni dobit a ostale prevedeš sa ugovorom o poklonu, naravno ako se kupci slažu... tu uštediš 70% od tog poreza koji si trebao da platiš), ali se tu javlja sledeći problem...

Naprimer... Ti prodaš Stan PERI i prevedete ga ugovorom o poklonu... PERA sledeće godine reši da proda stan... Pošto PERU taj stan košta 0€ a prodaje ga za recimo 50.000€, njegova kapitalna dobit na koju plaća porez iznosi 50.000€....

Bar ja mislim da je tako... Zna li neko da je drugačije?
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.208.*



+165 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost14.02.2007. u 21:06 - pre 208 meseci
Citat:
gradjevina: Dakle koje su prednosti a koje mane ovog posla, gde treba biti narocito oprezan? Da li postoji neki porez koji ja moram da platim (pretpostavljam da treba da platim porez na kapitalnu dobit) voleo bih da posao bude potpuno legalan.
Da li se isplati na duge staze, koliko je moguce zaraditi po m2 ? posto bih ja onda kad steknem dovoljno iskustva i kapitala u ovome krenuo i u posao sa stanogradnjom.

Hahahaha....
Slušaj "građevinac" posao sa Nekretninama nije ni malo med i mleko..čak šta više!!!!
Pogotovo nije preporučljiv za neiskusne i one koji nemaju, narodski rečeno dobra leđa,višak kapitala,obraz ki đon,veze svugde i svakog...
Naravno niko se rođen nije naučio kao i u ovom poslu.Konkretno nekretnine,građevina,Srbija...danas izgleda kao močvara puna krokodila i živog blata.Te u ovu granu privrede nije preporučljivo ulagati novac ako nemaš gore pomenute atribute.Nije preporučljivo ulagati "kao u biznis" i "legalno"(jer u toj grani privrede legalno je teško raditi) par godina dok se ovde lepo neke stvari ne dovedu u red(već ranije objašnjeno).
Lepo ti kapital koji si namenio za to "glupiranje" sa nekretninama,uloži u nešto drugo moj ti je bratski savet!!!
Koliko moraš samo poznaješ papirologije,pravnih stvari,građevinskih,dozvola,majstora...q***ca-palaca...da nepričam...
Ovajdi će te neka "njuška" nećeš videti ni stan ni novac niti kome da prodaš-preprodaš šta...pogotovo ako krećeš sa pričom o "legalizmu"!!!
Manse ćorava posla uštedećeš pare od antidepresiva!!!
p.s
Moj kolega ima 6 stanova, ali da ih uknjiži proda,zadrži za sebe teorije nema!!!
A krenuo je u isto taku priču pre desetak godina....poznavao je i ljude imao je i kapital ali nešto je krenulo nizbrdo...kao i obično!!!


 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost15.02.2007. u 11:37 - pre 208 meseci
@ Deki77

Pa u Srbiji nijedan posao nije med i mleko da se razumemo...Pogotovo ovi profitabilniji poslovi tipa trgovine i izgradnje nekretnina, trgovine automobilima, naftom, gasom, itd...Veze ti svakako trebaju, ali u Srbiji veze možeš kupiti ako znaš pravi način, to nije nikakav problem... A i ako ne kupiš baš sve veze onda ćeš ih steći onako usput. Nije to tako komplikovano sve, samo treba imati živce ko konj u prvih godinu dve i biti spreman da radiš sa minimalnim profitom ili na nuli. Što se tiče " močvare pune krokodila" i "njuški"... Pa to si u pravu, ima "otimača" još uvek, a i ako ne mogu ništa da ti otmu onda će da pokušaju da ti nameste nešto već (pokoje slomljeno rebro, kojekakve inspekcije...) ali to već zavisi ko si i šta si i baš ono što Deki77 reče "kakva leđa imaš"... Sve u svemu posao je ok i vredi uložiti u njega...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.209.*



+165 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost15.02.2007. u 15:50 - pre 208 meseci
@LalePA
Lično sam se uverio, i na vreme (hvala Bogu)se izvukao iz tog blata..
Da ne bude samo kvalifikovano kao lični neuspeh...neka dosta drugih potvrde koje znam a možda se neko javi.
Porediti trgovinu uvoz nafte koji je ove godine premašio 550mil. eur sa nekretninama je stvarno za čuđenje...

 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
195.252.64.*



+1 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost15.02.2007. u 16:53 - pre 208 meseci
@Deki77

Očigledno da baš nisi obratio pažnju šta sam napisao... niko nije pominjao UVOZ nafte i gasa, nego trgovinu istima (misleći na privatne pumpadžije itd.), kao i trgovinu nekretninama, a pojedine agencije za prodaju nekretnina i investitori imaju veći obrt kapitala nego neke privatne benzinske pumpe, o tome je ovde reč... A ako generalizujemo stvari... Kažeš uvoz je bio u iznosu 550 mil€, to je verujem cifra na nivou Srbije, a imaš li možda podatak koliko iznosi godišnji promet nekretninama izražen u €? Ne verujem da baš puno zaostaje , ako i ne premašuje cifru od 550 mil €...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost15.02.2007. u 23:53 - pre 208 meseci
Mislim da je covek mislio da kupi stan u sivoj fazi kao za sebe, da ga sredi i preproda. Ja ne vidim rizik u tome, ako su svi papiri ok. Ako postoji rizik, onda je rizik i kad kupujes stan za sebe.
Trgovina nekretninama na taj nacin je svakako isplativa. Oko 150-200 eur/m2 je sredjivanje stana iz sive faze u fazu kljuc u ruke. Mislim da je zarada od 200-300 eur/m2 potpuno realna.
Prednost ovog posla u odnosu na posao sa stanogradnjom, je ta sto je mnogo manja cifra potrebna za ulazak u posao, a isplativost je skoro ista, na stanogradnji se vise zaradi svakako, ali obrt novca u stanogradnji je spor (~1 godina), a u poslu preprodaje nekretnina moze da bude i veci (2-3 puta godisnje), pa je onda recimo godisnja zarada na ulozeno slicna.
U svakom slucaju cilj i posla sa stanogradnjom i sa preprodajom nekretnina je u sustini isti, prodaja nekretnine radi ostvarivanja profita. Mislim da je posao sa preprodajom nekretnina sjajan kako bi se stekla iskustva u poslovima sa nekretninama, prikupio kapital i krenulo u stanogradnju.

@Deki 77 primetio sam da u vecini tema gde se spominje ovakav posao o njemu govoris sve najgore. Voleo bih da nam izneses svoja konkretna negativna iskustva. Ljudi koje ja znam u ovom poslu imaju sasvim pozitivna iskustva, i niko nije imao preteranih problema, naravno ni posla sa reketasima (proslo je vreme 90-tih), ako izuzmemo to sto neki placaju lokalnim momcima neku svotu da im ne kradu materijal sa gradilista (to nije reket). Jedini covek koga znam da ima veci problem u stanogradnji je investitor koji je ostao bez casha u toku gradnje. Taj problem je resio tako sto se obratio zelenasima (nije mogao da dobije kredit u banci za nastavak izgradnje) koji su mu pozajmili novac da nastavi sa izgradnjom a on njima dao jedan stan u toj ne dovrsenoj zgradi, medjutim i tu se lose preracunao, pa mu je ponovo zafalilo novca, pa su mu ti isti zelenasi dali jos jednu pozajmicu uzeli i jos jedan stan, tako da je sada gradnja zavrsena.


[Ovu poruku je menjao Stefano dana 16.02.2007. u 02:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost16.02.2007. u 13:39 - pre 208 meseci
@Stefano
Pa ja lično ni nisam mislio na klasične "reketaše" mada ima dosta momaka koji su u svojim glavama malo "zaglavili" u devedesetima... Mislio sam na Baš te zelenaše gde se kamata kreće od 10-30% , pa računaju i kamatu na kamatu, pa i kamatu na kamatu na kamatu... U suštini ako je čovek gradio zgradu od 6-8-10 stanova i 2 dao zelenašima... Je*eš računicu... Sve ostalo si u pravu, jednostavnije je kupiti u sivoj fazi nego graditi od nule, platiš dobrog advokata koji će sve to temeljno isproveravati, nemaš cimanje oko kupovine placa, sređivanja papirologije, traženja dozvola, inspekcija i podmićivanja istih... Zarada nije ista, ali ni rizik ni ulog nisu ni približni... deki77 je vrlo negativan po ovom pitanju, ali možda je čovek u tom poslu pa suzbija konkurenciju...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.209.*



+165 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost16.02.2007. u 14:35 - pre 208 meseci
Citat:
@Deki 77 primetio sam da u vecini tema gde se spominje ovakav posao o njemu govoris sve najgore. Voleo bih da nam izneses svoja konkretna negativna iskustva. Ljudi koje ja znam u ovom poslu imaju sasvim pozitivna iskustva, i niko nije imao preteranih problema

Hmmm priče su priče...
Evo zašto....
Poznavaci ove grane privrede znaju da za obrt kapitala treba čekati nekoliko meseci ..
Zbog čega??
Kupovina stana(nekretnine) u sivoj fazi obično se obavlja pre,početkom,za vreme same gradnje tog objekta...u većini slučajeva.Postoje i one građevinske firme ili Agencije koje su završile sa gradnjom i imaju u ponudi takav tip nekretnine.Ali njih je malo, jer gledaju na vreme da uzmu novac(ili kaparu od kupaca),"utope" nekretnine jer im je potreban za gradnju iste ili investiciju.Retke su takođe one gradj. firme koje grade objekte pa posle "jure" kupce,uglavnom je već taj objekat "bezecovan" 80% od svoje celokupne ponude,mada ne mora nekad i to da znači!!!.Niko nije lud svesno da ide u rizik gradeći pa posle da poklanja i gubi novac.Da bi sačekao "tu" nekretninu da se završi u potpunosti,potrebno je (kao što rekoh) nekoliko meseci.Nek to bude 6meseci...nema veze...od dana kad si/ste počeli...
Dao si novac u potpunosti,polovinu ili kaparu a ništa se još od toga ne obrće, niti stvaraš ikakvu dobit jer moraš da čekaš okončanje radova ili određen datum(termin) kada bi mogao da preuzmeš svoju nekretninu(stan)da ga "radiš" za pomenutu "preprodaju"...,ili nedaj bože neko okončanje sudskog spora koje je u poslednje vreme čest sučaj!!!Onda si se tek s**bo..
Cena stanova u sivoj fazi je manja od prodajne(ključ u ruke) i iznosi , varira od nekih 150-500eur/m2 zavisnosti od;lokacije,tipa,namene,kvadrature,lux-a,koliko se prodavac ugrađuje i još dosta toga.
Npr. Mirijevo je od 500-600eur,Zvezdara od 800eur,Vračar od 1000..itd.(siva faza)
E sad pošto svi znaju(nevezano) koliko se kreću cene nekretnina i koje su to lokacije,ne možeš preduvavati cenu te nekretnine koju uradiš iz sive faze.Već se "moraš" držati kursa cena na toj lokaciji da bi stan mogao prodati..Nemoj da misliš da je narod blesav, pogotovo što se ovde jednom u životu kupuje neka nekretnina,da ih možeš "popaliti" za neku veliku lovu,i da tek tako neko baca desetine hiljada eur. a da nezna koliki je odnos siva faza...ključ u ruke...pogotovo oni koji stvarno imaju lovu!!!

Cena radova opet varira i nikada se nemože u napred i u potpunosti izračunati.
Moraš znati da svi koji grade koriste jeftinije materijale(mislim figurativno..gde to može) da bi prošli što "bolje".Ili imaju odloženo plaćanje,rabat kod nekih stovarišta-firmi.Moraš imati i poznavati da nekažem organizovati ekipe majstora koji će da rade.Obično ovakve vrste preprodaje stanova rade ljudi koji su dobro upoznati sa cenama,imaju ekipe majstora,rade dugi niz godina.Kompletno su upoznati sa cenama od žice,parketa keramike..itd. pa do stovarišta i firmi,Agencija koji nude popuste i sarađuju sa istima.Kad-kad moraš sesti u kombi-kamion pa do Ljiga po glet,farbu..u NS po kablove i sl.(ako su veće kvadrature..i ako gledaš uštedu pa kupuješ direktno od proizvođača)..
Sve zavisi i šta podpada pod naziv "siva faza" kod nekih firmi.Imate slučajeve da je struja i voda u potpunosti "dovedena" odrađena u tom stanu(razvučene cevi,žice,kablovi),dok kod nekih ne.Kao i što se tiče grejanja,stolarije.
Znači da li su radovi u okviru "parket,keramika,stolarija,moleraj" ili je to nešto više od toga...jer nikad se nezna dok se ne vidi!!
Svi ti radovi oduzimaju vreme u smislu da mora nekoliko dana da prođe dok se nešto ne osuši,da se ponovi rad itd.Moraš imati novac za materijal,majstore,kojekakvo vozikanje itd.
Znači ,realno gledajući stan koji uzmeš(kupiš) sa namerom da ga odradiš do onog što se zove ključ u ruke,i sve do oglašavanja,nalaženja agencije,kupca tog stana,pokazivanja kupcima svakodnevno stan,javljanje na telefon rekli smo nekih 6 meseci.(sve tuto)...Neka su kompletni radovi,1 mesec.Retko se desi da sve u roku bude završeno bar to važi za Srbiju.Da nekažem da je potpuno nemoguće kako vi razmišljate....."danas kešnem 40k za stan, mesec dana ga radim malo okrečim doteram i prodam za recimo 60k"...besmislice.Ja sam stanove radio u sivoj fazi primer ..Voždovac oko 800,850eur/m2...ključ u ruke 1000,1200eur/m2.Od te razlike polovina ide na materijal i radnike i sakakve troškove,polovina onom ko je vlasnik,organizator.
E sad pogledaj da li ti je isplativo da kroz tih 6meseci ili koliko ti misliš(da se radi) zaradiš taj neki novac (koji sam ja naveo tu razliku( uz svo to cimanje )), koji je veruj mi realan....
Ili ti je bolje da kapital od par 10k uložiš u neki sigurniji posao,gde ti ide radni staž,okreće se neka lova svakodnevno,imaš svoju firmu, zaposliš par radnika,dobiješ neke subvencije.Neka proizvodnja,Trgovina Uvoz-Izvoz,Zastupanje...i sl.Pa radiš dugi niz godina i svoj kapital uvećavaš,širiš delatnost!!!
Šta fali otvoriti neki Market,Pekaricu na nekom finom prometnom mestu.Uvek se nešto obrće...svakodnevno ti kaplje lova!!!(primer)
Ja nisam rekao da je posao sa nekretninama loš(Ako pogledamo EU,i ostale zemlje svugde nekretnine dobro prolaze..u odnosu na Srbiju) ....već da nije vreme trenutno da se neko upusti u tu priču...ko je još i neiskusan..
pozdrav......


 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.222.*



+5 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost17.02.2007. u 02:30 - pre 208 meseci
Citat:
Ili ti je bolje da kapital od par 10k uložiš u neki sigurniji posao,gde ti ide radni staž,okreće se neka lova svakodnevno,imaš svoju firmu, zaposliš par radnika,dobiješ neke subvencije.Neka proizvodnja,Trgovina Uvoz-Izvoz,Zastupanje...i sl.Pa radiš dugi niz godina i svoj kapital uvećavaš,širiš delatnost!!!

ja zastupam tezu da treba siriti delatnost. Licno bih se rado bavio i nekretninama i delatnostima koje si ti u ovom citatu pomenuo. Uvek treba imati siroko diversifikovan posao, jel ako nesto pukne, imas drugu stvar da te vadi (da se slikovito izrazim).
 
Odgovor na temu

gradjevina

Član broj: 111469
Poruke: 12
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost22.02.2007. u 00:50 - pre 208 meseci
Moze li neko da mi odgovori na ova pitanja:
1. kako potpuno legalizovati preprodaju nekretnina, koji ja porez moram da placam tada, s'obzirom da ne mogu da registrujem firmu koja ce preprodavati nekretnine, a ne bih da mi se jednom utvrdjuje poreklo imovine, i da tu ispadnu neke nelegalnosti.

2. da li se placa porez na kapitalnu dobit kada preprodam nekretninu za vecu cenu od one kojom sam je kupio? i da li se za osnovicu uzima cena u sivoj fazi ili cena kada sam je ja zavrsio (ne znam kako onda da dokazem koliko sam platio da nekretninu sredim u fazu kljuc u ruke).

3. da li se taj porez na kapitalnu dobit obracunava na razliku prodajne i kupovne cene (ili prodajne i cene nekretnine u fazi kljuc u ruke), i koliko iznosi s'obzirom da sam ja cuo da iznosi 5% ili 20%

4. cuo sam takodje da ako nekretninu prodas pa taj novac ulozis u drugu nekretninu, onda placas porez na kapitalnu dobit samo na ono sto ti pretekne, ako ista ostane, da li je to tacno?

5.I sumasumarum da li je potpuno legalno baviti se preprodajom nekretnina?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost26.02.2007. u 22:33 - pre 207 meseci
A da li neko zna koliko iznosi PDV za stanove u novogradnji da li 8 % ili 18 %, i da li je uobicajno takav stan prodavati sa ukljucenim porezom u cenu ili ne? Koliko PDV utice na zaradu u novogradnji?
 
Odgovor na temu

montenegro off plan
nikola mikic

Član broj: 139458
Poruke: 1
213.149.111.*

Sajt: www.montenegro-offplan.co..


Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost22.03.2007. u 12:26 - pre 207 meseci
Uvijek se isplati ulagati u nekretnine!





----------------------------------------------------------
http://www.montenegro-offplan.com
 
Odgovor na temu

zepp
beograd

Član broj: 94455
Poruke: 66
77.46.235.*



Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost28.03.2007. u 17:53 - pre 207 meseci
Sto se tice same ideje, da kupi stan u sivoj fazi i preproda ga, glupa je ko noc.
Zar zaista mislis da ces dobiti povoljnije uslove ( ruke, materijal, prevoz ) za to malo gradjevine od coveka koji je ulozio u izgradnju cele zgrade ( coveka od koga bi posredno ili neposredno kupio stan )??
Kada izadjes na trziste, moraces da sacekas da prvo on rasproda sve stanove iste ili slicne kvadrature, jer ce tvoja cena biti veca, od njegove pocetne, koju on lako moze i da koriguje, jer su mu troskovi znatno manji nego tvoji.
Za tako malu investiciju, tj. za pare manje od 100k, mozes da se bavis renoviranjem garaza, u raznim predgradjima, koje ces prevesti u stambeni prostor i prodavati kao garsonjere, gde nema neke velike zarade, tipa, 15,20k ulaganja, prodajes od 17 do 24,5k max, ali max.
Drugi sistem je kupovina veceg stana, kojem je potrebno dosta renoviranja, pa ga dobijas jeftinije, ili jos bolje ( standardna prica u Srbiji ) kupis stan oko koga su se braca i sestre naslednici podzapali pa ga vazda daju jeftinije da bi odma dobili pare, i podelis ga na dve, tri garsonjere. Tu ti je red zarade ( uz povoljne uslove, mala ulaganja, minimum zajebancija oko papira ) oko 10,15k po garsonjeri. Tu se vec moze dosta zaraditi.
I kao zadnje, moj savet svakome ko bi iole krenuo da se bavi ovime, bolje je zaraditi 2k i prodati nesto sa cistim papirima, nego uzeti 10k i macku u dzaku. Visak para nikako nije ekvivalentan kasnijem gubitku kose usled stresa, nespavanja i okretanja na ulici. Pogotovo kad imas na umu da se u Bg odmah cuje ko vara, a ko ne.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost28.03.2007. u 18:08 - pre 207 meseci
Citat:
ili jos bolje ( standardna prica u Srbiji ) kupis stan oko koga su se braca i sestre naslednici podzapali pa ga vazda daju jeftinije da bi odma dobili pare, i podelis ga na dve, tri garsonjere.


Hehehehe, ova prica je ista svugde. Proguglaj malo na "probates" ;)

 
Odgovor na temu

zepp
beograd

Član broj: 94455
Poruke: 66
77.46.235.*



Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost28.03.2007. u 19:30 - pre 207 meseci
Eto, priblizavamo se svetu :P
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost28.03.2007. u 22:07 - pre 206 meseci
Citat:
zepp: Eto, priblizavamo se svetu :P

da ako je taj svet Pakistan,Uzbekistan,Mongolija....

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nekretnine...isplativost29.03.2007. u 03:09 - pre 206 meseci
Ja bih se uvek pre odlucio za stanogradnju od nule pre nego za macku u dzaku zvanu "siva zona". To sto nemas dovoljno para nije problem - udruzi se sa jos ljudi koji isto tako nemaju dovoljno para, nadjite lokaciju, napravite biznis plan, podobijajte sve dozvole i onda trazite od banke startup kredit. Ja razmatram mogucnost da tako nesto uradim sledece godine, do tada treba da izaberem 2 pouzdana partnera.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Nekretnine...isplativost

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12461 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.