Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...

[es] :: Video kompresija :: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...

[ Pregleda: 5009 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RasaMil
Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 20054
Poruke: 24
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...15.02.2007. u 18:18 - pre 208 meseci
Virtual Dub 1.6.15 uradio capture sa VHS preko TV tunera, composite ulaz,
snimio Video sa Microsoft MPEG-4 Video Codec V3, (da dobijem manji file naravno...)
Audio sam ostavio nekompresovano i kao rezultat dobio dobar snimak sa kašnjenjem zvuka...
Šta sad?
Ako može da se zvuk sabije, samo da ne moram da capture radim ponovo...
Da li ima neko savet?
Gledao sam primere i nisam našao nešto slično..
hvala
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...15.02.2007. u 18:21 - pre 208 meseci
koliko frejmova u sekundi si napravio u tom dvx-u
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

RasaMil
Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 20054
Poruke: 24
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...15.02.2007. u 21:03 - pre 208 meseci
Kada sam učitao moj AVI ponovo u VirtualDub piše da ima 29.970 fps. Ne sećam se da sam ovo podešavao, a i da sam podešavao zar bi podesio na ovakav broj frejmova, valjda bi ukucao 30.
Nisam baš "učio" Virtual Dub učinilo mi se prosto, pa hoću ćerkin crtani da prebacim na neki noviji nosač: DVD npr.
Biće da sam ipak trebao ono: "Ako nešto ne znaš - pročitaj uputstvo!"
Šta dalje, tj. ima li spasa?
hvala
pozdrav
tata Raša
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...15.02.2007. u 21:21 - pre 208 meseci
Hmmm Obicno se prilikom kompresije Audio ne dira vec ide direct stream copy iako pravi veci fajl sta ti je u audiju bilo ukljuceno koji codec ?
 
Odgovor na temu

RasaMil
Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 20054
Poruke: 24
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...15.02.2007. u 21:40 - pre 208 meseci
Kada sam radio capture Audio sesiju nisam dirao namerno jer mi nije bilo jasno šta ću dobiti, pa sam ostavio
No compression (PCM)

I dobio sam AVI file koji je veličine 2:31:03.05
640x480, 29.970 fps (33367 mikrosek)
decompresor Microsoft Mpeg4 Video Codec V3
number of key frames 1127

Audio stream:
rate: 44100 Hz
16 bit, PCM (nekompresovano)
layout 13035 chunks (0.00s preload)
data rate 1411 kbps (0.16 % overhead)

Snimano je, rađen capture preko TV kartice Kworld bez hardverskog kompresora.
Kad snimam saamo sa capture kartice dobijem 1 min = 1 Gb pa sam mislio da uz pomoć Vitual Dub
smanjim to.
Imam 3 GHz PIV, 512 Mb RAM, IDE diskove, DVD i CD ništa posebno ali ni jako loše...
eto to je to..
hvala
Raša
 
Odgovor na temu

RasaMil
Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 20054
Poruke: 24
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...15.02.2007. u 21:53 - pre 208 meseci
i šta mi još nije bilo jasno:
kad je odradio capture veličina Video i Audio delova nije bila ista: mislim da i sada kada desnim tasterom miša iz Win glednem u properties piše da je Audio Duration 3:01:00
Image 640x480
Audio: 3:01:00, Bit rate: 1411 kbps, Audio sample size: 16 bit, Audio format: PCM
Video: Frame rate 29 frames/s, Data rate 117 kbps, Video sample size 24 bit, Video compression: MS Mpeg4 V3
tako da i dalje ne znam zašto nije sinhronizovano a samim tim ne znam ni šta da radim da bi bilo sinhronizovano..
Sledeće pitanje kako da ovih 2,5 sata AVI koji je preko 5 Gb premestim na DVD koji je manjeg kapaciteta?
hvala
Raša
 
Odgovor na temu

xenox
ex Memodata sysadmin
Beograd

Član broj: 6903
Poruke: 168
217.169.210.*

ICQ: 7682925


+3 Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...15.02.2007. u 23:18 - pre 208 meseci
Mozes i da smanjis file i da nastelujes kasnjenje iz VirtualDub-a...

Ako je kasnjenje konstantno onda
Audio
-Full processing...
-Compression - Stavi MP3 ili koji god hoces codec i bitrate (128kbps)
-Interleaving - audio skew - pa ubaci kasnjenje - moze i kao -2sec ako kasni

Video - direct stream copy

Pa save as novi avi

Ovo ce ici brzo buduci da radi samo zvuk...

BTW... Uzmi i neki drugi codec za sluk - recimo xvid - mislim da je kvalitetnije.
Pod ovim ne mislim da sada rekompresujes ovo sto imas - samo ce biti jos gore...
Recimo nekih 1100kbps za video i 128kbps za zvuk

Nije lose ni uraditi stih probe sa po par minuta snimanja pre nego sto se krene na ceo
materijal. I da - capture settings - frame rate - 25 :))
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...15.02.2007. u 23:36 - pre 208 meseci
Mislim da ces ipak morati ponovo da uradis capturing. Deks007 je u slicnim temama dao dosta korisnih saveta sa kojim programom i kojim podesavanjima se to da uraditi a da ne dolazi do desinhronizacije. Pretrazi malo srodne teme i snimak hvataj u mpeg-u, pa ma kolliko veliki bio, od njega napravis DVD i sa DVD Shrinkom ga svedes na 4,5 gb. Ili dobijeni mpeg kompresujes (moze i sa VirtualDubom) da dobijes DivX ili Xvid.
div-X files
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...17.02.2007. u 10:40 - pre 208 meseci
jesi li rešio?
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...18.02.2007. u 00:32 - pre 208 meseci
Da, bolje ponovo radi capture, ali snimaj u Mpeg2 format... Koristi pretragu kao sto je vec receno.
 
Odgovor na temu

RasaMil
Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 20054
Poruke: 24
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...18.02.2007. u 11:18 - pre 208 meseci
ma pokušavam da uradim sa inicijalnim AVI fajlom ako nešto može, da ne bih morao ponovo da radim capture, iz prostog razloga: video sprava sa koje puštam crtać je pokvarena! Ne radi premotavanje i ako nešto profulam, onda sam pečen: nosim kasetu kod prijatelja da mi premota i tako mogu da uradim ponovo.
Pkušao sam iz virtual dub da podešavajući Audio skew correction deo koji govori o kašnjenju: Dealay audio track by: pa se onda unosi koliko milisekundi. Tu sam probao da stavlja, i pozitivne i negativne vrednosti ali dobijeni zvuk uvek kasni, na uvek snimljenih stotinjak Mb kasni za isti broj sekundi.
Moraću ipak malo više da pročitam...
zahvaljujem na savetima
pozdrav
Raša
 
Odgovor na temu

RasaMil
Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 20054
Poruke: 24
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...22.02.2007. u 20:49 - pre 208 meseci
samo da rezimiram ovaj problem: rešio sam stvar tako što sam AVI file koji sam dobio u prvom prolazu i kod koga je zvuk kasnio, ponovnim propuštanjem kroz VirtualDub i to tako što sam radio direct stream i za Audio i za Video samo što sam podesio Audio da sačeka sliku onoliko koliko je trebalo. To potrebno vreme sam dobio merenjem običnom štopericom i sa par proba od po par minuta dok ga nisam uštelio. Vrlo sam zadovoljan dobijenim rezultatom.
Dobio sam male "testere" na ivicama kontura kada VHS kamera "žuri" preko kadra (taj koji je snimao dečiji rođendan je malo žurio i snimak kamerom je takođe malo nepregledan).
Zahvaljujem svima na pomoći
s poštovanjem
Raša Milankov
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: sa VHS uz pomoć Virtual Dub u AVI file ali problem sa zvukom, zvuk kasni...

[ Pregleda: 5009 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.