Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupujem komp, savet za konfu...

[es] :: PC Konfiguracije :: Kupujem komp, savet za konfu...

[ Pregleda: 2374 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sadun
Zemun

Član broj: 94350
Poruke: 244
194.99.236.*



+14 Profil

icon Kupujem komp, savet za konfu...25.02.2007. u 14:36 - pre 208 meseci
Sam sam sastavio ovu konfiguraciju, mislim da je sasvim ok za nekih 500-550e...

CPU - AMD Athlon 64 X2 (dual core) 3600+ Box, Socket AM2, 2.0GHz, 2x256kB cache, HT1000, Windsor dual-core, EE 65W, gar. 3 god.
MB - Asus M2N-E, AM2, nForce570 Ultra MCP, PCIex16, 4xDDR2-800 DualCh, 6xSATAII RAID, 1xATA133, SC7.1, G-LAN, PCIex4, gar. 3 god.
DDR - DIMM 1GB DDR2/667MHz Corsair ValueSelect, 240-pin, PC2-5300, CL5, Product LifeTime Warranty
VGA - Gigabyte GeForce 7600GS, PCIE16, 256MB GDDR2, 128 bit, 450/800MHz, 12 pipelines, silent-pipe (bešumna), DVI, TV-Out, gar. 3 god.
HDD - Seagate 160GB, 8MB buffer, S-ATA2 (3Gbps), Barracuda 7200.9, NCQ, hot-plug, 2.8 bels, OEM pack (u kesici), gar. 3 god.
DRIVE - DVD+-R/W drive Pioneer DVR-111D black, max.16xDVD+-R, 8x6xDVD+-RW, 8xDVD+-RDL, 40x32xCDR/RW, 2MB, ATA66, OEM pack
CASE - Frontier-Vito Blade BL09A-BK/BK, front LCD, midi-tower, PSU 450W, black-black

Interesuju me misljenja i iskustva korisnika koji imaju nesto slicno ili neke od navedenih komponenti. Mislim da bi ovo trebalo lepo da radi pogotovo sto nemam u planu neke zahtevne audio/video aplikacije, uglavnom standardan rad uz malo gaminga, nesto grafike (Corel, Photoshop) i slicno.
Ako neko ima bolji predlog samo izvolite...

 
Odgovor na temu

LPFM
Vladimir Ilić
ETF
Beograd

Član broj: 28719
Poruke: 487
*.adsl.beotel.net.

Sajt: galeb.etf.bg.ac.yu/~iv060..


+1 Profil

icon Re: Kupujem komp, savet za konfu...25.02.2007. u 15:15 - pre 208 meseci
I ja planiram slicnu kao tvoju. Jedino sto ja uzimam Gainward 7300 i veci hard. Jedino jos za memoriju nisam siguran da li da uzmem

GEIL 1GB (2x512) 800MHz DDR2 125€
ili
GEIL 1GB 667MHz DDR2 82€


Ne znam vredi li ova razlika u parama jel i nije bas mala. Koliko je bolje uzeti 2 od po 512 sa plus jos vecom frekv. Montirao bih na ovu plocu koju je naveo i Sadun.
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.internet.krstarica.net.



+2 Profil

icon Re: Kupujem komp, savet za konfu...25.02.2007. u 19:13 - pre 208 meseci
1. Pozdrav za kolegu sa ETFa


2. Sto se memorije tice, zavisi.... Zavisi od toga sta je namena kompa... Moje misljenje je sto brze to bolje... Ali ako sagledamo sa te strane da je graficka osrednja, i da namena nije za neke previse zahtevne igre... Onda nije toliko velika potreba za brzinom...

A sa druge strane, da ako stavis 1Gb na 667, i imas prazan slot da dodas jos 1 gb na 667 kasnije....





Mada, evo jednog iskustva... Kada sam pre 7 god. uzimao ovaj komp, nisam razlikovao tastaturu od misa....

Tada su mi dali procesor sa fixnom mnozilicom, i onda je magistrala postavljena na 100M umesto na max 133M koliko je to bilo moguce... I razlika je bila vise nego osetna... Naravno i memorija je radila na 100M...


E sad, nisam siguran kako je sad sve to reseno, i da li ako stavim memoriju na 667 moram da spusim i magistralu... Meni se to naravno ne bi svidelo...

Pozdrav...

Transcend DDR2 1GB 800MHz 136,74 Mada ni ovo ne bi bilo lose resenje plus prazan slot za kasniju nadogradnju...

Ali mana je 12 evra gore.... Sto je za nas studente... V R H kilimandzaro.......... ....




 
Odgovor na temu

Sadun
Zemun

Član broj: 94350
Poruke: 244
194.99.236.*



+14 Profil

icon Re: Kupujem komp, savet za konfu...26.02.2007. u 15:38 - pre 208 meseci
@wlada_85

Srecom ova ploca ima cak 4 slota za memoriju...
MB - Asus M2N-E, AM2, nForce570 Ultra MCP, PCIex16, 4xDDR2-800 DualCh!
...tako da nije problem 2x512MB, jer mozes kasnije da dodas 2x1GB ili cak 2x2GB :)
Inace ploca podrzava...
Dual channel memory architecture
4 x 240-pin DIMM, support max. 8GB DDR2 800/667/533 ECC and non-ECC, un-buffered memory

Mislim da je ploca odlicna mada bi vise voleo u Gigabyte izvedbi. Daleko od toga da Asus ne valja ali sa nekim serijama su me razocarali tako da ipak dajem prednost Gigabyte-u kad god je to moguce.
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
212.200.183.*



+2 Profil

icon Re: Kupujem komp, savet za konfu...26.02.2007. u 17:21 - pre 208 meseci
Da naravno, mada sam se ja lose izrazio, mislio sam jedan slot vise... Al dobro...

A ne znam kako bi se uklopilo da budu 2x po 512MB i 2x po 1GB U isto vreme...
Ili pak 512MB i 1GB... Sa obirom da je DualCh... Mislim, malo sam izasao iz toka, pa ne znam kako u tom slucaju onda sve to funkcionise... Mislim zadnje cega se ja secam to je bilo da se najavljuju ploce koje ce da podrzavaju tu tehnologiju koja ce omoguciti da kad se stave dve memorije da memorija radi optimizovanije... Ali pitanje je i koliko se to oseti?? I mislim da onda mora i dual memorija... (ili su sad sve takve) Takodje sam citao da se memorije isporucuju sa nekim brojevima na sebi nesto tipa 1-11- itd. , itd. I onda ako se taj broj prekuca u bios, onda ce raditi jos optimizovanije... A kako to sad sve radi, videcu kad uzmem komp...

Pozdrav...

Inace sto se Asusa tice, ja sam ko na iglama, s obzirom da i ja hocu tu plocu ali, pre nekih 6 meseci je moj rodjak uzimao komp, pa me zamolio da odem sa njim da cisto budem tu dok nam napakuju neku konfiguraciju... I kada su nas pitali koju plocu zelimo da stave, ja sam po pravilu da je asus mrcina (sto je i bio pre neke 2 god.) rekao da hocu asusovu plocu... kako su me cudno pogledali sa pitanjem ZASTO... Sve u svemu pet minuta su mi pricali da asus nije vise sto je bio... I dali nam Abit ovu plocu.. I zaista komp lepo radi..

Naravno ne podcenjujem asus i ne isticem abit, shvatam da svako ima uspone i padove, ali ne bih hteo ja da padnem zbog ploce...


Ima li neko neka iskustva sa ovom plocom, da podeli sa nama... ????

Pozdrav...

 
Odgovor na temu

DarkHorus
Rastko Z
Hell !!

Član broj: 119273
Poruke: 489
213.240.37.*



Profil

icon Re: Kupujem komp, savet za konfu...27.02.2007. u 07:18 - pre 207 meseci
Ma, ok ti je sve, ne brini se neces pogresiti. Naravno, ja teram vec N-tu plocu od Abita (mada sam imao izlete i u DFI vode) i mogu reci samo "sve najbolje", dok sam nekada davno (ali to nije pravilo!) bio razocaran Asusom (kazem nije pravilo jer je to ipak bio KT266 cip-set). Ostali su zadovoljni Asusom, ali rekao bih samo u onim "iznadprosecnim" serijama, dok one srednje i "X" - pa, znaju da budu sumnjive.
Sve u svemu, na tvojoj konfiguraciji jedino bih ispravio onu "silent" graficku. Tacnije ja bih je zaobisao u sirokom luku.Zasto? Preterano se greju, pa ces SVAKAKO morati da je opremis sa ventilatorom, to je dodatni trosak, a i svakako su u startu skuplje.

pozz
Every man is a STAR!
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Kupujem komp, savet za konfu...27.02.2007. u 09:01 - pre 207 meseci
Ja tu ne bi skoro nista menjao osim eventualno malo boljeg kucista i mnogo bitnije, boljeg napajanja! Nemam nista protiv Frontiera, u nizoj klasi mi je omiljeni. Ali svakako razmisli o nekom jeftinijem Chieftecu ili nesto drugo iz srednje ili vise klase.
Ne znam za te Gainward graficke karte. Ovde su ih svi nahvalili, pogotovo GLH verzije. Kazu da su odlicne za OC ali meni to nije u planu, nisam to nikad radio. Pogledacu ovde na OC forumu kako se to radi pa mozda probam da je malo "podignem". Interesuje me konkretno da li neko ima iskustva sa 2 ista ili dosta slicna modela npr. Gigabyte-a i Gainwarda? I sta bi pre odabrali? Ja sam za sada uvek imao odlicna iskustva sa Gigabyte plocama i grafickim kartama. A kazu da pobednicki tim ne treba menjati.

PS: Ipak, Alonso presao u Mclaren :)
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Kupujem komp, savet za konfu...

[ Pregleda: 2374 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.