Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta

[es] :: .NET :: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta

[ Pregleda: 3711 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

L a d y

Član broj: 101977
Poruke: 53
80.74.160.*



Profil

icon Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta02.03.2007. u 09:39 - pre 208 meseci
Da li postoji nacin za prosledjivanje vrednosti iz baze u futer rdlc reporta?
Kad pokusam da Sum(Fields!X.Value) prebacim u textbox u futeru, javlja se sledeca greska:
'The Value expression for the textbox ‘textbox1’ refers to a field. Fields cannot be used in page headers or footers.'
Bilo koja pomoc je dobrodosla.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta02.03.2007. u 12:16 - pre 208 meseci
Hmm, predji na crystal reports?

Ljudi su se poprilicno nalozili na Reporting Services, ne shvatajuci da je to jedan prilicno nedovrsen proizvod. Za 95% izvestaja u biznisu je savrsen, posto su ti izvestaji maltene iste forme. Ali cim izadjes iz okvira mainstream-a nastaju krupni problemi, pa se to onda krpi kroz kod, i tako dalje. Dakle, ako svi tvoji izvestaji nisu 'plain' odustani od reporting services, ustedeces sebi dosta nerviranja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta02.03.2007. u 13:23 - pre 208 meseci
L a d y:
Kad pokusam da Sum(Fields!X.Value) prebacim u textbox u futeru, javlja se sledeca greska:
'The Value expression for the textbox ‘textbox1’ refers to a field. Fields cannot be used in page headers or footers.'
[/quote]

Pa znas kako, to nije greska, to je nedostajuci feature

Ovo je 'mali' problem, u stvari ne samo ovo nego sve agregatne funkcije moraju biti u nekom data contextu. Znaci ni na body ne mozes da pozivas te f-je. Ako prikazujes preko Table kontrole mozes u novoj grupi, neka bude zadnja grupa, da stavis taj sum i da grupi podesis property RepeateOnNewPage na true. E sad, koliko je ovo elegantno resenje to je vec diskutabilno. U RS ne postoje sekcije kao u CR-u ne racunajuci Header i Footer, neki ekvavilent sekcijama bi bila tabela sa grupama. Huh, najbolje bi bilo kada bi bio neki mix izmedju CR i RS, meni se licno svidja ta ideja oko Table-a ali opet kada je potrebno izvaditi podatke u nekoj specijalnoj formi onda mi je CR nekako laksi (mislim na running total fields i formula fields).


@mmix
Pozdrav, 'di si - do sada

Ajd vec na samom pocetku da te smaram, da li bi mogao da kazes neke generalne utiske, iskustva sta sve ne valja kod RS-a. Ja se planiram prebaciti na RS, tako reci vec sam polako zagazio u RS, jer problem su mi licence kod CR. Sva resenja mi se zasnivaju na besplatnim alatima, pa bi i RS u lokalnom modu, ili tacnije samo reporting controls koristio.
 
Odgovor na temu

L a d y

Član broj: 101977
Poruke: 53
80.74.160.*



Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta03.03.2007. u 08:13 - pre 208 meseci
Dobro, a da li postoji neki nacin da se to izvede kroz kod?

 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta03.03.2007. u 11:28 - pre 208 meseci
Jao, za ovaj deo sam mislio da ide mnogo elegantije ali se ispostavlja da ide preko manipulacije xml-a, tacnije same definicije reporta.
Ako moze jedno pitanje, jel bas moras preko koda to da resis? Ne vidim potrebu da radis preko koda sem ako ne sluzi za neke dinamicne, genericke izvestaje sto je onda OK, ali ako svaki izvestaj radis malo designer, malo kod, onda... pa ne znam, malo je tricky. Ja obicno gledam da se oslonim maksimalno na designer, bez trunke koda, ovo sam radio i u CR a plan mi je i u RS.

Nego natrag na tvoj problem. Ucitaj report u XmlDocument i posle manipulisi sa njim kako hoces. Kada zavrsis sa xml-om imas u LocalReport klasi f-ju LoadReportDefinition da vratis/setujes novu definiciju reporta. A za kopanje po rdlc xml-u najbolje otvori jedan i gledaj xml definiciju da bi videla sta je sta, ovo bas gadno zvuci ali drugi nacin ja ne znam, bilo bi lepo kada bi bio dostupan jedan objektni model ali jbg, nema, u CR nema ni toliko.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta03.03.2007. u 12:59 - pre 208 meseci
Citat:
L a d y: Dobro, a da li postoji neki nacin da se to izvede kroz kod?


Verovatno ima, ali ne mogu da ti garantujem da ce tvoj problem biti resiv, jer se ja direktno ne bavim time ovde (sa reporting services, ne resavanjem problema ). MOj savet ti je da ako hoces da se bakces sa time, pogledaj ovaj link: Reporting Services Extension 2005. API je malo bolji nego za stari reporting services, za koji cak ne znam nista.

Citat:
negyxo: Jao, za ovaj deo sam mislio da ide mnogo elegantije ali se ispostavlja da ide preko manipulacije xml-a, tacnije same definicije reporta.


To je glavna navlakusa ove tehnologije, sve je XML u pozadini pa je interoperability jak. Medjutim funkcionalnost je jos uvek nesto sto moraju da dosta dorade da bi ozbiljno konkurisali CR-u.

Citat:
negyxo: Ako moze jedno pitanje, jel bas moras preko koda to da resis? Ne vidim potrebu da radis preko koda sem ako ne sluzi za neke dinamicne, genericke izvestaje sto je onda OK, ali ako svaki izvestaj radis malo designer, malo kod, onda... pa ne znam, malo je tricky. Ja obicno gledam da se oslonim maksimalno na designer, bez trunke koda, ovo sam radio i u CR a plan mi je i u RS.


Kao sto rekoh, taj deo strane van contexta data tabele i ne vidim kakva manipulacija (sem mozda suludog sracunavanja visine i ubacivanja blanko redova ) bi ovo mogla da resi elegantno. Mozda i gresim, pa eto pratim ovu temu, mozda i ja naucim nesto novo. Moje cvrsto stanoviste je da ovaj proizvod ima jos dosta pred sobom dok ne postane stvarna alternativa CRu. Sto se tice koda, verovatno moze da se kroz neke evente sumira kolona i onda na eventu za procesiranje footera ta vrednost izbaci.

Citat:
negyxo: Nego natrag na tvoj problem. Ucitaj report u XmlDocument i posle manipulisi sa njim kako hoces. Kada zavrsis sa xml-om imas u LocalReport klasi f-ju LoadReportDefinition da vratis/setujes novu definiciju reporta. A za kopanje po rdlc xml-u najbolje otvori jedan i gledaj xml definiciju da bi videla sta je sta, ovo bas gadno zvuci ali drugi nacin ja ne znam, bilo bi lepo kada bi bio dostupan jedan objektni model ali jbg, nema, u CR nema ni toliko.


Ovo nije tacno. CR ima objektni model i jes da je malo rogobatan kao posledica COM zaostavstine, ipak je funkcionalan. Jedino sto me kod njih nervira je sto imaju idealnu priliku da objektni model izvestaja preslikaju u klasu (da omoguce strong typing i direktan pristup elementima umesto kopanja po kolekcijama) ali to nisu uradili iz nekog razloga.


Citat:
negyxo:Pozdrav, 'di si - do sada

Ajd vec na samom pocetku da te smaram, da li bi mogao da kazes neke generalne utiske, iskustva sta sve ne valja kod RS-a. Ja se planiram prebaciti na RS, tako reci vec sam polako zagazio u RS, jer problem su mi licence kod CR. Sva resenja mi se zasnivaju na besplatnim alatima, pa bi i RS u lokalnom modu, ili tacnije samo reporting controls koristio.


Otpozdrav
Ovako, RS mi se ne svidja zato sto je genericki, napravljen je da bi i retartirani menadzeri mogli da prave svoje reporte posto im je crystal reports wizard previse komplikovan i da te reporte publikuju na centralno mesto gde ce biti dostupni svima (nesto kao crystal reports server), plus da se zadatak procesiranja izvestaja i prenosa podataka u report obavlja na samom SQL serveru. Samo su zaboravili da neko opet mora da napravi query-je je i data sourceve za te reporte sto kompletno negiora tu celu filozofiju u startu i naravno i dalje ne vidim da iko sem programera pravi izvetaje u RSu, a menadzeri koji znaju da se izbore sa RSom znaju da se izbore i sa CRom. Ako hoces da koristis samo dizajner, a imas specificne izvestaje koji ne lice na fakture, bolje odmah odustani. Jednostavno nije vredno truda, brze ces stvar zavrsiti preko CR-a. Ideja je stvarno ok, report kao XML, otvoren standard, od svega toga moze samo da bude bolje, ali je jednostavno nedovrseno. Ja obozavam da vidim firme ovde koje se kao magarad zalete i prebace sve svoje izvestaje u RS i ostave "sitnice za kraj" pa kad sekretarica treba da odstampa labele sa adresama za hitni cirkular, a onda krece kukanje A ko se kaci sa sekretaricom generalnog, tesko moze da se nada svetloj buducnosti

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta03.03.2007. u 15:41 - pre 208 meseci
Citat:

To je glavna navlakusa ove tehnologije, sve je XML u pozadini pa je interoperability jak. Medjutim funkcionalnost je jos uvek nesto sto moraju da dosta dorade da bi ozbiljno konkurisali CR-u.


Onda su mene navukli

Citat:

Ovo nije tacno. CR ima objektni model i jes da je malo rogobatan kao posledica COM zaostavstine, ipak je funkcionalan. Jedino sto me kod njih nervira je sto imaju idealnu priliku da objektni model izvestaja preslikaju u klasu (da omoguce strong typing i direktan pristup elementima umesto kopanja po kolekcijama) ali to nisu uradili iz nekog razloga.


Verovatno nisam bio dovoljno precizan, voleo bi da mi kazes da li je moguce kompletno kreirati izvestaje u runtime-u preko CR, posto ja nisam video kako, mozda ima uz neku verziju dostpupan API ali uz ovu u VS, CR ima model kojem moze samo da se pristupa na osnovu vec kreiranih izvestaja, ali za ovo ne mogu da kazem 100% da je tacno, trazio sam i to dosta i nisam video jos resenja.
E sad, oko toga koliko je RS alternativa CR-u ne mogu jos da sudim ali jednu stvar ima prednost - a to je licenca, ako sam ja dobro procitao. Inace CR mi je skroz OK ali sada kada nemam para (a ne libim se dati za licencu, ali voleo bi prvo da zaradim) licenca predstavlja problem. I jos nesto sto si dotako
Citat:

Ja obozavam da vidim firme ovde koje se kao magarad zalete i prebace sve svoje izvestaje u RS...

Da li stvarno mislis da ljudi prebacuju izvestaje ili kreiraju nove (aplikacije sa izvestajima) u RS. Ja sigurno ne bi prepravljao vec postojece ali nove bi probao pa kako mi bude
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.PPPoE-1765.sa.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta04.03.2007. u 07:58 - pre 208 meseci
@Lady:

Rješenje je da se u bodyju reporta izračuna vrijednost ili proslijedi iz baze (npr. u textbox1), a u footeru se postavi text box koji to referencira sa izrazom =(ReportItems!textbox1.Value). RS su vrlo nedovršen proizvod i puni su bugova, možda tek za dvije iteracije da budu radili kako treba.

@mmix:

Mislim da je ovo drugi ili treći put da vidim neko govori pozitivno o CR. Obično je više u smjeru 'on suckability scale CR sucks so hard ...'. Nekako u zadnje vrijeme sam gledao razne reporting engine za .NET, posebno mi se svidio StimulReport.NET (http://www.stimulsoft.com/Products.aspx) svojim mogućnostima i brzinom. Najveći nedostatak je mala install base i mala kompanija koja može preko noći nestati.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta04.03.2007. u 13:04 - pre 208 meseci
Citat:
IdeaR:
Mislim da je ovo drugi ili treći put da vidim neko govori pozitivno o CR. Obično je više u smjeru 'on suckability scale CR sucks so hard ...'. Nekako u zadnje vrijeme sam gledao razne reporting engine za .NET, posebno mi se svidio StimulReport.NET (http://www.stimulsoft.com/Products.aspx) svojim mogućnostima i brzinom. Najveći nedostatak je mala install base i mala kompanija koja može preko noći nestati.


Hmm, da se odmah razumemo, 'on suckability scale CR sucks!'. To nije predmet polemike, polemika je da 'on suckability scale, RS sucks more then CR! " Sva ta reporting resenja su nesrecna, svi oni imaju te neke visoke snove da ce tamo neki menadzeri da koriste njihove proizvode da prave super izvestaje bez da se petljaju sa nama programerima. Relanost je savim suprotna, i svi izvestaji se mahom uvaljuju programerima na izradu, i bilo bi krajenje vreme da se neko od njih opameti i skonta to. Developer verzija ne znaci samo da dobijes DLL da uguras u svoj app, to znaci da dobijes i puni razvijeni i fleksibilni API sa kojim ces raditi.

Citat:
negyxo: Da li stvarno mislis da ljudi prebacuju izvestaje ili kreiraju nove (aplikacije sa izvestajima) u RS. Ja sigurno ne bi prepravljao vec postojece ali nove bi probao pa kako mi bude


O da, kompletno prebacuju. Najveci sok za mene je ovde na zapadu bio da menadzment generalno nije nista pametniji nego u Srbiji, i ovde ima dota (previse) nepotizma i morona koji se zatrcavaju na svaki novi buzzword Kolicina uzaludnog posla je ogromna. Meni to kao konsultantu odgovara posto ih derem za svaku glupost, ali oni nesrecnici sto rade fulltime, to je tuzno videti.

Citat:
negyxo: Verovatno nisam bio dovoljno precizan, voleo bi da mi kazes da li je moguce kompletno kreirati izvestaje u runtime-u preko CR, posto ja nisam video kako, mozda ima uz neku verziju dostpupan API ali uz ovu u VS, CR ima model kojem moze samo da se pristupa na osnovu vec kreiranih izvestaja, ali za ovo ne mogu da kazem 100% da je tacno, trazio sam i to dosta i nisam video jos resenja.
E sad, oko toga koliko je RS alternativa CR-u ne mogu jos da sudim ali jednu stvar ima prednost - a to je licenca, ako sam ja dobro procitao. Inace CR mi je skroz OK ali sada kada nemam para (a ne libim se dati za licencu, ali voleo bi prvo da zaradim) licenca predstavlja problem. I jos nesto sto si dotako


Da, API je samo "readonly" nad kolekcijama, sto je van svake pameti i ogromna kritika CRu. Mi svi nekako drzimo fige da ce ova nesreca koja ih je zadesila u vidu RS-a dovesti u red, sad za sada su se konakcno sredili 'verzijski' sa verzijom 11.5, vise nema petnaest podverzija svake verzije koji su medju sobom nekompatibilni (zbog toga je CR svjevremeno i izasao na tako los glas). Jos samo da skontaju da proprietary tehnologija vise ne pije vodu i mozda cemo konacno dobiti reporting engine vredan hvale.

Sto se tice licenci, to je takodje standardna zabuna, da je RS besplatan. Nije. Vezan je za SQL licence, sto ce reci tek ako si platio licecu sa SQL mozes da koristis RS. E sad, ljudi misle ovde nema problema posto SQL ionako platis, medjutim RS je drain na resurse servera i vecina mid-sized i jacih kompanija na kraju instalira RS u jednoj od ovih licencnih konfiguracija gde efektivno placas punu cenu SQL servera samo za Reporting services instancu.

Ako uzmes da je najjeftinija varijanta single procesor licence za SQL Standard 2005 koju sam video oko $4000 onda ispada da je CR mnogo jeftiniji sa svojih $500 za developer verziju uz koju dolazi royalty free intranet primena . Postoji cak gray area u licenci CRa koji dozvoljava da se developer verzija koristi na internetu (report se exportuje kao PDF i onda se korisniku servira PDF) bez da se plati skupa Server verzija.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta04.03.2007. u 18:01 - pre 208 meseci
SQL Express with Advanced Services

To je jedna stvar a druga stvar koja je unela malu zabunu je ReportViewer controls, koje sam ja referencirao kao RS u lokal modu :)
Po meni to je problem do tih glupih imena, kod CR boze i pomozi, C znaci Crystal, a kada je u osnovi imena report, to je tako genericko ime, i kada se na to doda jos jedno genericko ime, services, ima ... bog te veseli :)

Ovaj Ladyin problem se odnosi na rdlc, sto ono l znaci local, tako da to i nema neke velike veze sa Reporting Services (bas servis), odnosi se na ReportViewer, koji je slobodan za distribuciju u lokalnom modu. Jbg. izvinjavam se na zabuni.

Citat:

O da, kompletno prebacuju. Najveci sok za mene je ovde na zapadu bio da menadzment generalno nije nista pametniji nego u Srbiji, i ovde ima dota (previse) nepotizma i morona koji se zatrcavaju na svaki novi buzzword Kolicina uzaludnog posla je ogromna.

Eeee, pa onda ova nasa Trubija i nije toliko zadrta. Inace ti trendisti su svuda najopsniji. To je i jedan od razloga zasto ne volim OSS community.

Citat:

Meni to kao konsultantu odgovara posto ih derem za svaku glupost...


Hehe, ovo cu da pamtim. Ocekuj gomilu pitanja s vremena na vreme :)
 
Odgovor na temu

L a d y

Član broj: 101977
Poruke: 53
80.74.160.*



Profil

icon Re: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta05.03.2007. u 09:10 - pre 208 meseci
IdeaR:
Rješenje je da se u bodyju reporta izračuna vrijednost ili proslijedi iz baze (npr. u textbox1), a u footeru se postavi text box koji to referencira sa izrazom =(ReportItems!textbox1.Value). RS su vrlo nedovršen proizvod i puni su bugova, možda tek za dvije iteracije da budu radili kako treba.

Hvala svima, to je bilo ono sto mi je trebalo.



[Ovu poruku je menjao L a d y dana 05.03.2007. u 11:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Prosledjivanje vrednosti iz baze u futer reporta

[ Pregleda: 3711 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.