Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Western Digital eksterni HDD - problem

[es] :: Storage :: Western Digital eksterni HDD - problem

[ Pregleda: 3145 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.static.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Western Digital eksterni HDD - problem09.03.2007. u 11:58 - pre 208 meseci
Drugarica me je zamolila da joj instaliram XP na racunar na poslu. Instalacija je protekla OK, prepoznao je sve drajvere i tu nema problema. Problem je nastao kada sam probao da prikljucim eksterni HDD Western Digital (Passport portable 2.0 USB) jer ga racunar nije prepoznao. Stara je ploca u pitanju (Matsonic ako se ne varam) ali kada prikljucim flash disk (moj Sandisk ili njen PQI) sve radi normalno. U Device manager-u stoji da ima samo 2 USB Root Hub pa me interesuje kako da resim problem. Instalirao sam joj i stampac HP LaserJet 1010 i onda zamenio USB portove - prebacio stampac na USB na kojem je WD i stampac je radio ali WD jok! U jednom trenutku racunar mi je prikazao da je primetio novi hardver ali da je prikljucen na USB manje brzine (verovatno je USB 1.1 standard) a onda kada otvorim My Computer njega tamo nema! Pomoc!!!
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

das
Sydney

Član broj: 34921
Poruke: 120
202.67.81.*



Profil

icon Re: Western Digital eksterni HDD - problem10.03.2007. u 03:43 - pre 208 meseci
Imao sam iskustva sa ovakvim slucajevima.
Ako je usb 1.1 i ako taj HD ne podrzava nego samo 2.0 usb onda ne mozes da prikljucis,
ali postoji druga mogucnost da kupis USB 2.0 PCI adapter i da ga ubacis u PCI slot.
Cena ti je otprilike oko 10-15 evra
Svakim danom u svakom pogledu sve vise napredujemo!Svakim danom u svakom ....
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Western Digital eksterni HDD - problem10.03.2007. u 13:31 - pre 208 meseci
I ja sam imao slicnu situaciju, i vjerovatno je to i tebi slicno!!!

Naime kupio sam ext. disk USB 2.0 i komp mi ga je prpoznavao, ali je kopiranje 100MB islo 1h vremena, dok mi na drugom kompu nije uopce islo, kao tebi, i rijeseno je s karticom koju je @das naveo, tu dobijes 4-5 USB-a!!!
 
Odgovor na temu

ivankovicin
Nikola Ivanković
Srbija

Član broj: 6630
Poruke: 145
213.244.208.*



Profil

icon Re: Western Digital eksterni HDD - problem16.03.2007. u 14:25 - pre 208 meseci
Podesi dzamper na hdd-u ili ga skini skroz.
Imao sam situaciju da kada je dzamper namesten na master nece da radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Western Digital eksterni HDD - problem

[ Pregleda: 3145 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.