Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima

[es] :: Vodič za posao :: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima

[ Pregleda: 3855 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola7383
beograd

Član broj: 135968
Poruke: 13
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.svezavencanje.com


Profil

icon VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima09.03.2007. u 17:52 - pre 208 meseci
Dakle moja ideja je ovakva : dobijete pet do deset pitanja, prikladno se obučete, u prikladnoj prostoriji i snimite odgovore na ta pitanja.
Budući poslodavac ima priliku da vidi kako izgledate, i da cuje ko ste, šta ste radili, ... Klip traje max 2 minuta. Nisam programer, ali ovo je deo celog koncepta. Postoji još ( ne mogu da iznosim ceo koncept da neko ne bi imao sve na tacni, odradio tehnički deo, i ukrao mi ideju. Mada je ideja zaštićena al ajde..). Dakle video klipovi bi se kačili na sajt ( za taj deo, izrada tog sajta mi je potreban partner ). I pored onoga što još ide uz to( mislim na deo o kom ne mogu da pričam), vi šaljete link potencijalnom poslodavcu.
Ideju sam predstavio na fakultetu koji pohađam, ali žele da je realizujemo tek sledeće godine. Po meni, to je predugo. Ideja može da se plasira na svetskom nivou ( engleska verzija), i imam i ideju kako od nje da se zaradi. Želim vaše mišljenje o istoj, a ukoliko ima zainteresovanih koji žele da zajedno pokušamo da uradimo ceo posao, neka me kontaktiraju. Molim samo ozbiljne. Hvala
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima09.03.2007. u 18:15 - pre 208 meseci
Mnogi ne gledaju blagonaklono na kačenje slike u CV jer veruju da to može da utiče na objektivnost lica zaduženog za odabir kandidata koji ulaze u uži izbor. Takođe, video može samo da oteža proces selekcije jer nije podesan za tako nešto iz razloga nemogućnosti pretrage po ključnim rečima (možeš doduše da taguješ ceo CV ali, ponavljam, čemu onda video ;) Samo bi se trošilo vreme i bandwidth...
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima09.03.2007. u 18:30 - pre 208 meseci
Inače, ideja kao ideja nije nova - to je već našlo primenu u dating servisima Ružičaste televizije Srbije ;)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima09.03.2007. u 21:29 - pre 208 meseci
Citat:
Mada je ideja zaštićena al ajde


Jel? A gde je to, zasticena?


 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima09.03.2007. u 21:47 - pre 208 meseci
>
Demet, ne smem ni da pomislim koliki ce bandwith da bude:)
 
Odgovor na temu

nikola7383
beograd

Član broj: 135968
Poruke: 13
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.svezavencanje.com


Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima09.03.2007. u 23:28 - pre 208 meseci
Zasticena je u zavodu za intelektualnu svojinu pri ministarstvu spoljnih poslova. Zasticen je koncept. Ne patent jer nije gotov proizvod. I onaj ko je bio u Zmaj Jovinoj zna o cemu pricam. Al ono. Bitno je da se samo neko proziva...opusteno.
 
Odgovor na temu

nikola7383
beograd

Član broj: 135968
Poruke: 13
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.svezavencanje.com


Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima09.03.2007. u 23:36 - pre 208 meseci
I jos nešto : Nisam ni rekao da je ideja nova što se tiče samog dela video CVa . Dakle sam video CV postoji na nekom kanadskom univerzitetu. Nov je sveukupni koncept. A inače napraviti nov proizvod smatra se pronaći novo konkretno rešenje za postojeći problem( problem=proizvod), ili inovirati postojeće rešenje problema. Al stvarno je nebitno. Dali ste svoje mišljenje, loša je ideja, možda prođe na tv Pinku.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima09.03.2007. u 23:38 - pre 208 meseci
nikola,

kao deo svako biznis plana... uradi mali research kod HR agencija. tako ćeš znati u kom pravcu ideš.

mislim da su i kompanije i HR agencije malo lenje. šibnu oglas, postave rok, naravno moraš da si spreman na timski rad, da si lepo raspoložen, znaš rezultat fudbalske utakmice odigrane tokom vikenda. to je ono što im je toliko bitno da nema oglasa koji nema taj obavezni deo.

zamisli kada poslodavac traži progamera koji je "deo tima". zašto bi programer trebalo da bude deo tima? ili traže IT menadžera sa znanjem CISCO VoIP tehnologije, a firma sklapa drvo. mislim da se nećeš puno ovajditi. ali da niko ne bi nagađao - research kod HR agencija, pa ćemo sajt lako da sklapamo.

za početak treba napraviti upitnik, dobar upitnik.
5 pitanja, zaokruživanje odgovora, distribucija, obrada rezultata, zaključak

if (zaključak == povoljno_po_nikolu) then (početak_rada) else (keep walking)
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima10.03.2007. u 09:26 - pre 208 meseci
Citat:
nikola7383: Zasticena je u zavodu za intelektualnu svojinu pri ministarstvu spoljnih poslova. Zasticen je koncept. Ne patent jer nije gotov proizvod. I onaj ko je bio u Zmaj Jovinoj zna o cemu pricam. Al ono. Bitno je da se samo neko proziva...opusteno.

Nikola, ja sam ti objasnio zašto mislim da to neće poleteti tako lako. A McKracken ti je nagovestio da ideju možeš da zaštitiš jedino tako što ćeš da je realizuješ. Mislim, šta sad, tužićeš nekog zato što ti je 'ukrao ideju'? Ma daj... to tako ne funkcioniše nigde u svetu. Dokazano najbolji način za testiranje ideje je da je staviš na milost i nemilost javnosti, pa ako preživi kritike onda možda i vredi nešto praviti od toga.

Citat:
aleksandaraleksandar: mislim da su i kompanije i HR agencije malo lenje. šibnu oglas, postave rok, naravno moraš da si spreman na timski rad, da si lepo raspoložen, znaš rezultat fudbalske utakmice odigrane tokom vikenda. to je ono što im je toliko bitno da nema oglasa koji nema taj obavezni deo.

Takvi oglasi se redovno ponavljaju iz jednog prostog razloga - ne daju rezultate ;) Ili su fiktivni, tj. služe samo za punjenje baze HR departmenta ili agencije.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima11.03.2007. u 20:59 - pre 208 meseci
Citat:
da neko ne bi imao sve na tacni, odradio tehnički deo, i ukrao mi ideju.


Kao adekvatnu literaturu pogledati Ali G-ja u poseti venture kapitalistima i pricu za hover-board. :)

 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima14.03.2007. u 18:29 - pre 208 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=nkuOuxRD1Bc

http://www.youtube.com/watch?v=PDu9CvbrnlM
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: VIDEO CV - mišljenje i potencijalna saradnja sa programerima

[ Pregleda: 3855 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.