Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet

[ Pregleda: 8302 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
194.106.187.*



+3 Profil

icon Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet15.03.2007. u 20:03 - pre 207 meseci
Jednostavno, živim u rupi u kojoj izgleda nema šalter Vojvodjanske banke, kao ni rajfajzen.
Koja još banka izdaje Visa Virtuon ili još bolje Visa Internet kartice, ili kako da uzmem iz ovih banka te kartice kad ih nema u mom gradu... ?!
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet15.03.2007. u 20:50 - pre 207 meseci
Panonska banka (ali ne verujem da je ima u vasem mestu)
http://www.panban.co.yu/code/navigate.php?Id=34
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet16.03.2007. u 00:20 - pre 207 meseci
Ne, nema je ali hvala u svakom slučaju.
Prilično neverovatno ali moraću da skoknem 50km.
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet16.03.2007. u 18:50 - pre 207 meseci
fino radi i Master Banke Intese koju imamo u gradu, pa ako ti se ne ide u Za uzmi nju i koristi ja nisam nasao sajt gde su je odbili
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet28.03.2007. u 08:32 - pre 207 meseci
Radi i Visa Electron Banke Intesa.
 
Odgovor na temu

dragoljub_le
Dragoljub
Leskovac

Član broj: 139364
Poruke: 133
77.46.224.*



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet30.03.2007. u 18:57 - pre 206 meseci
Citat:
Dejan Krstic: Radi i Visa Electron Banke Intesa.

Banca Intesa ima Visa Electron karticu, debitnu, koja je vezana za devizni račun fizičkog lica. Može da se koristi kako u SRB tako i u inostranstvu ali ne na internetu.
Postoji i VBE Visa Business Electron, takođe debitna, koja je vezana za tekući račun pravnog lica. Koristi se u SRB a da bi se koristila u inostranstvu firma mora da kupi devize i da uradi sa bankom ugovor o namenski oročenom deviznom depozitu po osnovu korišćenja VBE u inostranstvu. Takođe ne može na internet.

Banca Intesa ima dve sorte kartica sa kojima može da se plaća na internetu.
Master Standard i Visa Clasic, obe kreditne kartice.

Sve gore pomenute kartice imaju "čip" kao dodatnu zaštitu ali samo prve dve pomenute su Electron i na žalost ne mogu na internet.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet30.03.2007. u 21:46 - pre 206 meseci
Ok, posto si uporan ajmo onda ovako: navedi nam na cemu su zasnovane tvoje tvrdnje?
 
Odgovor na temu

dragoljub_le
Dragoljub
Leskovac

Član broj: 139364
Poruke: 133
77.46.224.*



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet30.03.2007. u 23:31 - pre 206 meseci
Citat:
Dejan Krstic: Ok, posto si uporan ajmo onda ovako: navedi nam na cemu su zasnovane tvoje tvrdnje?

Radim u Banca Intesa.
Probao sam sve što izdaje banka, na sve moguće načine.
Pardon, u prethodnom postu sam zaboravio AMEX. On radi na internetu.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet31.03.2007. u 10:01 - pre 206 meseci
Citat:
dragoljub_le: Radim u Banca Intesa.


To nije dobro. Mislim... nije dobro ako ovo sto tvrdis ovde tvrdis i klijentu koji ti dodje.

Dakle, da razjasnimo jednu stvar. U narodu je rasprostranjeno misljenje da ako na kartici pise "Electron" ili ako pise "Maestro" ili ako je ona debitna da se sa njom ne moze placati na Internetu. E sad, to sto svi tako misle ne znaci da je to tacno. Naprotiv, definitivno nije tacno.

Banka ne pravi razliku po pitanju kanala naplate. Telefon, email, Web, POS, ATM... sasvim je sve jedno. Procesor banke cak u nekim slucajevima ni ne zna kada mu dodje zahtev za autorizaciju odakle je to doslo odnosno kojim kanalom se pokusava naplata. Za procesor se sve to zove jednim imenom: Point Of Sale (POS).

Sad dolazimo do problema. Problem je u tome sto neki POS-ovi odnosno procesori na Internetu ne prihvataju electron i maestro kartice ali to je uglavnom jasno naznaceno. Verovatno zbog ovoga postoji opste misljenje kod klijenata (a i kod tebe) da je debitnim karticama nemoguce placati na Internetu odnosno da Banka to ne dozvoljava. To naravno nema nikakve veze sa Bankom. Banka ce prihvatiti zahtev za autorizaciju odakle god on da dodje.

www.handango.com - na ovom sajtu sam platio pre neki dan visa electron karticom.

Maestro kartica takodje prolazi ali sa njom nisam hteo nesto preterano da se zezam... jer, kao sto i sam znas, vezana je za tekuci racun.

A da... cip. To sto kartica ima cip takodje ne znaci da ne moze na Internet.
 
Odgovor na temu

dragoljub_le
Dragoljub
Leskovac

Član broj: 139364
Poruke: 133
77.46.224.*



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet31.03.2007. u 10:39 - pre 206 meseci
Probao sam malo pre i prošla je Maestro Banca Intesa.
Svaka čast!
Samo budi iskren i reci koliko si puta uspeo da platiš debitnom karticom na mreži? Kod većine procesora ne prolaze.
Iskreno, ovo je prvo mesto na kome sam platio debitnom karticom.
Čovek uči dok je živ! Ili je ovo samo izuzetak koji potvrđuje pravilo.
Zaintrigirao si me da od sad uvek prvo pokušam da platim debitnom karticom.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet31.03.2007. u 13:07 - pre 206 meseci
Sve zavisi. U poslednje vreme na sve vise prodajnih mesta na Internetu prolaze debitne kartice. Ne bih da govorim o procentima posto sve zavisi od toga kakve prodavnice ja posecujem a kakve posecuje neko drugi. Mozda meni prodje uvek debitna a nekom ne prodje nikad. Sve u svemu debitne pokusavam kad god mogu ali ako nece onda Master prolazi uvek. Maestro veoma retko pokusavam da koristim posto je vezana za TR pa... ne bi bilo zgodno ako dodje do neke zloupotrebe.
 
Odgovor na temu

dragoljub_le
Dragoljub
Leskovac

Član broj: 139364
Poruke: 133
77.46.224.*



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet31.03.2007. u 13:22 - pre 206 meseci
Citat:
Dejan Krstic: Maestro veoma retko pokusavam da koristim posto je vezana za TR pa... ne bi bilo zgodno ako dodje do neke zloupotrebe.

Možda ovo nije mesto za diskusiju o zloupotrebi korišćenja kartica na mreži al ne mogu da odolim.
Jesi li bio nekad "zloupotrebljen", mislim na plaćanje preko interneta.
Il da postavimo novu tema sa ovim pitanjem?
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet31.03.2007. u 18:45 - pre 206 meseci
Ne, do sada nisam imao nikakvih problema a prilican broj transakcija imam na Master kartici. Naravno, pazio sam gde placam :)
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet09.04.2007. u 23:51 - pre 206 meseci
Evo upravo mi je visa electron prosla na skype-u :)
 
Odgovor na temu

connectingn

Član broj: 104994
Poruke: 44
195.252.79.*



Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet15.04.2007. u 00:12 - pre 206 meseci
A sta upisujete kad vam trazi tri sigurnosna broja, kad to debina kartica nema kad se okrene, stavite tri poslednja broja kartice?, pokusao sam sa Maestro karticom banke Intesa na godaddy i nije prosla ( stavljeno da placam master card, nemaju maestro u izboru ) oni i ne traze tri poslednja sigurnosna broja. Pokusao sam i na skype i isto nije prosla, kao tri sigurnosna broja sam stavio poslednja tri broja kartice, kartica je izdata u 2006 tako da na njoj jos uvek stoji Delta Banka... Mozda rade samo ove nove koje se sad izvade. Inace Visa Internet karticu izdaje jos i http://www.kulbank.co.yu/



[Ovu poruku je menjao connectingn dana 15.04.2007. u 01:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet15.04.2007. u 11:31 - pre 206 meseci
Jos jednom da napomenem (posto ocigledno neki ne shvataju): To sto je kartica debitna ne znaci automatski da ona nema CVV broj ili da tom karticom nije moguce placati na Internetu. Te tvrdnje da debitnim karticama nije moguce placati preko Interneta su apsolutno izmisljene po ko zna cijoj logici i nemaju apsolutno veze sa istinom.

E sad... sto se tice Maesto izdate od BIB, ona zaista nema CVV broj i ne znam sta se desava ukoliko sajt trazi (meni nije ni jedan). Provericu sutra na poslu pa cu javiti. Visa electron ima CVV.
 
Odgovor na temu

connectingn

Član broj: 104994
Poruke: 44
195.252.79.*



Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet15.04.2007. u 22:31 - pre 206 meseci
Pogledao sam Visa Electron karticu, ali ne od Banka Intesa i kad se okrene nema CVV broj. I takoce nije prosla pri kupivini na internetu, na sajtovima koji ne traze CVV broj, a gde Visa Virtuon prolazi bez problema.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet16.04.2007. u 00:56 - pre 206 meseci
Hm, zanimlljivo - meni ni jedna Visa Electron nema CVV.

Ima onaj 4-cifreni kontrolni broj, ali on ne pije vodu posto za CVV traze 3 cifre kao sto to ima Visa Internet VB.

Uostalom o cemu mi pricamo kada Visa Electron nema predvidjen broj cifara?! Za placanje preko neta se obicno trazi 4 puta 4 broja kartice tipa 1245-3254-2312-3455

A broj Visa Electron je br. racuna u banci, tipa 2202154854848484..... tako da nista od placanja sa tim karticama, osim mozda u slucaju Banca Intesa.

Sada gledam - Maestro kartica ima 4x4 cifre. Ali nema CVV broj.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet16.04.2007. u 08:41 - pre 206 meseci
Ne znam gde gledas (na kojoj strani) ali na Visa Electron izdata od BIB ima pozadi sedam cifara (4+3). Prve cetiri cifre su u stvari poslednje cetiri cifre kartice a poslednje tri su CVV. Nemam info od cega zavisi da li ce banka stampati CVV ili ne.

Na Maestro izdatoj u BIB nema CVV broja i ona uglavnom prolazi samo na onim mestima na kojima je eksplicitno navedeno da primaju "Maestro" (znaci ne "MasterCard") i na kojim se ne trazi CVV uopste ili se trazi ali nije obavezan.

Jos uvek nemam info kako se i da li se uopste moze doci do CVV za Master.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Pored Vojvodjanske i Rajfajzen ko još izadaje Visa Virtuon/Internet

[ Pregleda: 8302 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.