Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!

[es] :: Elektronika :: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!

[ Pregleda: 9970 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!20.03.2007. u 20:25 - pre 207 meseci
Programator: PG1200.
Masina: PSA 060 AM.
Problem: Greje od ukljucivanja do zavrsetka rada. Sve radi po redu i bez zastajkivanja i preskakanja. Ves je vreo cak i posle ispiranja.
Uradjeno do sada: Testiran manuelni termostat (spoljni) i OK je. Doduse on prekida kolo kada se rucno okrece, i to na oko 30 stepeni (pri pocetku testa). Cisto sumnjam da je los,m mada... nikad se ne zna, ja nisam expert na ovom polju. Unutrasnji termostat testiran i OK je.
Konstatovano prilikom "prvog pregleda": Oba termostata kao i grejac (dok je temp niska) dobijaju napon. Kada temp poraste preko temp podesene spoljnim term. grejac ne dobija napon. I to sve nezasivno od programa pranja.
Slucajne greske prilikom "prvog pregleda": Pregoreli grejac jer je doslo do njegovog usijanja pri malo vode u bubnju i nakon toka pustanje hladne vode na njega, sasvim slucajno... :)
Molim vas na sto hitnijem odgovoru. Nadam se da je pitanje jasno i sa dovoljno detalja, a ako nije pitajte.
 
Odgovor na temu

baki.
Pančevo

Član broj: 136254
Poruke: 559
77.46.131.*



+25 Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!20.03.2007. u 21:29 - pre 207 meseci
Zalepio ti kontakt u programatoru.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.opera-mini.net.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!20.03.2007. u 22:10 - pre 207 meseci
Da li se to moze lako popraviti i da li imate neki dobar savet? Programator sam vec jednom vadio i sve zice su obelezene, to je OK, ali nikad se nisam susreo sa zalepljenim kontaktom.
 
Odgovor na temu

baki.
Pančevo

Član broj: 136254
Poruke: 559
77.46.131.*



+25 Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!20.03.2007. u 23:06 - pre 207 meseci
Samo sam imao takav slucaj na svojoj ves masini.
Stavi masinu u polozaj gde netreba da radi grejac, pa proveri da li grejac dobija napon. Ako dobija iskljuci masinu iz uticnice, pa unimetar u ruke i redom od grejaca pa do utikaca. Progooglaj malo po sajtu, mozda nadjes semu...
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!21.03.2007. u 06:00 - pre 207 meseci
Ako je zalepio kontakt, moras da otvoris programator i da kontakte ocistis ili zamenis.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!21.03.2007. u 09:06 - pre 207 meseci
OK, hvala vam.
Imam montaznu semu masine, to nije problem, nego, ako je i programator OK, mislim makar sto se tiche konatakata gde se spajaju termostati sta dalje da proveravam?
Ustvari interesuje me sledeca stvar, kada je masina u modu grejanja vode onda glavnu rec drzi ovaj spoljni termostat (je li tako?), dok on ne iskljuci programator stoji u mestu (za to sluzi onaj termostop rele - mozda je on otisao). A kada se onda koristi onaj unutrasnji termostat? Meni je na shemi napisan broj 30 pored njega a na njemu pise 38NC i 90NC i jos nisam provalio tacno koji se par kontakata koristi jer se koristi samo jedan (onaj unutrasnji) a ja ne znam koji je za koju temp. Mada bi po logici trebalo da je taj od 38 stepeni iako na shemi pise 30. Dakle, ja zakljucujem da se taj unutrasnji koristi kada se ne koristi onaj spoljni, tj naizmenichno jel tako? Po shemi vidim da grejac dobija napon preko jednog termostata u jednom olozaju programatora a posle preko drugog termostata na drugom polozaju. Ne znam da li ima treci polozaj programatora, tj da ni jedan ni drugi termostat nisu u funkciji?
E sada sam malo zakomplikovao ali nadam se da ce oni koji se razumeju u ovu problematiku da me shvate i pomognu.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!21.03.2007. u 21:01 - pre 207 meseci
Evo informacije za one koje ovo interesuje. Posto sam dosao u corsokak sa mojim mogucnostima zovnuo sam kolegu majstora. I zajednickim znanjem i snagama smo ustanovili da se nesto JAKO chudno desilo sa programatorom. Dakle, krivuljar koji je namenjen za termostat i posle za grejac je naizgled sasvim OK ali je kontakt tj limic koji on kontrolise (skoro) stalno u jednom polozaju, dakle zatvara jedan dva kontakta (nije u srednjem polozaju kako bi trebalo), dakle greje. Kontakt nije zavario jer je moguce odvojiti ga rucno ili sa pozicijom na krivuljaru gde je ono "udubljenje", to znachi da je limic u tom polozaju i kada je na krivuljaru "breg" a i "ravnica" jedino je limic u drugom polozaju kada je "dolina". Najverovatnije je sam limic doziveo takvu deformaciju da je postao kao "skija" tj gornji kraj je malo zavrnut.
Majstor preporucuje kupovinu novog programatora, a mene zanima da li postoji mogucnost neke popravke? Ako je tesko i zeznuto necu ni pokusavati.
Eto, za one koji imaju slican problem mogu da se nauce iz mog iskustva...
Pozdrav svima koji su se zanimali za ovu temu.
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!22.03.2007. u 08:05 - pre 207 meseci
Iz mog praktičnog iskustva ja se ne bi upustio u kljpljenje. Lako može da ti se desi još jedno crkavanje grejača. Pitanje kavo je uzemljenje. Postoji mogućnost strujnog udara od napona dodira kad crkne grejač! Ako poslušaš moj savet uzmi nov. Novo je ipak novo. Nikako skidanje polovnih delova sa starih mašina. To je česta praksa u Srbiji.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!22.03.2007. u 09:42 - pre 207 meseci
To se često desi! Također još pregledaj u kakvom su stanju žice u blizini spajanja sa kabelskim stopicama (često bude onako tvrdo 2-3 cm). Novi programator je osim najboljeg i najskuplje rješenje. Alternativa ti je skidanje radnog kontakta sa nekog drugog programatora i postavljanje na ovaj. Sve ovisi od spretnosti pa se tako stvari mogu popraviti ili zeznuti.

 
Odgovor na temu

ninamarko
Đuričić Branislav
S.Mitrovica

Član broj: 136990
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!27.03.2007. u 12:32 - pre 207 meseci
verovatno je kontakt labav zbog grejanja. Toćeš lako proveriti tako što ćeš ga uporeditisa ostalim kontaktima. Kontakt možeš promeniti (sa nekog starog programatora). A šta mislite da smo radili pre 20 godina kad su se delovi jako teško nalazili i bili preskupi.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!27.03.2007. u 20:15 - pre 207 meseci
Drugovi moji, nije bilo druge nego da se zameni programator.
Kupio sam drugi i uz malo njakanja (dodatnog prespajanja nekih kontakata kji bi trebali da budu interno spojeni, tu sam imao bas zanimljivih problemcica) sada radi OK sve.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Gorenje vesh mashina stalno greje, bez obzira na program. HITNO!

[ Pregleda: 9970 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.