Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ajax exception- pomoc

[es] :: Javascript i AJAX :: Ajax exception- pomoc

[ Pregleda: 2527 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erno
Ernad Besirevic
Graz

Član broj: 56944
Poruke: 261
*.tu-graz.ac.at.



Profil

icon Ajax exception- pomoc23.03.2007. u 09:20 - pre 207 meseci
Mozel mi neko reci jel imao i RJESIO ovaj problem:

Error: [Exception... "Component returned failure code: 0x80040111
(NS_ERROR_NOT_AVAILABLE) [nsIXMLHttpRequest.status]" nsresult: "0x80040111
(NS_ERROR_NOT_AVAILABLE)" location: "JS frame ::

imam totalno jednostavnu skriptu za osvjezavanje dva div elementa. a evo i opisa kako dodje do greske:

imam main window u njemu mi je definisana Ajax funkcija za refresh dva div elementa koji su takodjer u istom prozoru - nema nikakvih (i)frame elemenata. kad kliknem desnim recimo na prvi div element pojavi mi se popup gdje kazem da hocu da dodam neku stavku. kad kliknem recimo na Create otvori mi se novi prozor u kom unesem parametre za tu novu stavku, kliknem na Add i tu se pozove skripta koja odradi svoj posao kako treba tj doda stavku u bazu podataka nakon cega pozovem onu ajax funkciju za osvjezavanje tog mog div elementa na sljedeci nacin:

opener.parent.refreshDiv1()

kako bih prikazao i novododanu stavku. sudna stvar je to da mi se ovaj exception pojavljuje kad pozovem ovu funkciju samo prvi put svaki sljedeci normalno osvjezi. ako treba code od ove funkcije za refreshing no problem. trazio sam po google-u i nasao nesto ali mi nije bas pomoglo. thnx unapred.

poz
 
Odgovor na temu

glavince
Ohrid/Macedonia

Član broj: 66412
Poruke: 246
62.162.91.*

Sajt: ohridnews.com


Profil

icon Re: Ajax exception- pomoc25.03.2007. u 17:24 - pre 207 meseci
Zao mi je sto ti nemogu pomoci, ali ja bi hteo da znam kako refresiras odredzeni div.
 
Odgovor na temu

erno
Ernad Besirevic
Graz

Član broj: 56944
Poruke: 261
*.liwest.at.



Profil

icon Re: Ajax exception- pomoc28.03.2007. u 22:45 - pre 207 meseci
:-) kao da si mi pomogao vjeruj mi ;-).

kod mene je slucaj da nakon sto korisnik izvrsi neku akciju,div element bude refreshovan. ne znam kako tebi to treba. ako hoces nakon odredjenog vremena da se refreshuje onda koristi javascript funkciju setTimeout gdje kao prvi parametar zadas vrijeme nakon kog ce se izvrsiti funkcija koju dajes kao drugi parametar. a ajax koristis za dobijanje podataka i prikazivanje istih u tvom div elementu.

poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Ajax exception- pomoc

[ Pregleda: 2527 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.