Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opcija DETECT SCENE posle capturea?

[es] :: Video softver :: Opcija DETECT SCENE posle capturea?

[ Pregleda: 3022 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Taka Takata

Član broj: 38357
Poruke: 53
62.162.243.*



Profil

icon Opcija DETECT SCENE posle capturea?27.03.2007. u 08:39 - pre 207 meseci
Zdravo,

Dali postoji neka opcija (Pr. "Detect scene" ili sl.) u Premiere, Vegas itd. koja ce automatski podeliti/markirati zasebne scene, da bi se potom mogli postaviti prelazi izmedju tih scena?
Znam da postoji takva opcija u Capture posle cega ce se svaka scena snimati zasebno.
Medjutim, dali se moze to uraditi posle ubacivanja celog video fajla (koji sadrzi vise scena) u Project kako ne bi morao da odnovo radim capture kaseta sa cekiranim "Detect scene"?

Thanks
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Opcija DETECT SCENE posle capturea?27.03.2007. u 18:39 - pre 207 meseci
Može u Vegasu, neko od korisnika je to nedavno napisao, pretraži malo teme o Vegasu. Ako je video u jednom komadu Vegas ga iseče na scene ali samo za "sebe", fajl u suštini ostaje nepodeljen...
 
Odgovor na temu

Taka Takata

Član broj: 38357
Poruke: 53
62.162.242.*



Profil

icon Re: Opcija DETECT SCENE posle capturea?27.03.2007. u 21:57 - pre 207 meseci
Citat:
Cileinteractiv: Može u Vegasu, neko od korisnika je to nedavno napisao, pretraži malo teme o Vegasu. Ako je video u jednom komadu Vegas ga iseče na scene ali samo za "sebe", fajl u suštini ostaje nepodeljen...


Zapravo meni tako treba - da u Project t.j. kad se celi video ubaci u timelineu, zadam da program unutar timelinea automatski isece klip na zasebne scene i ubaci izmedju svake scene neki zeljeni efekt-prelaz.

Procitao sam http://www.elitesecurity.org/t249770-1#1523558 , bas to je isto pitanje oko detektiranje scena t.j. automatsko ubacivanje efekta izmedju scena ali tamo jos ne vidim konkretni odgovor (osim ono: cekiraj u capture "detect scene"...)!?
Covek kaze da Pinnacle to moze da odradi bez problema ali kako u Vegas...?

HVALA



 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Opcija DETECT SCENE posle capturea?28.03.2007. u 21:50 - pre 207 meseci
Koliko ja znam nepostoji automatsko ubacivanje efekata izmedu scena jer da bi ubacio efekat ti moras dva klipa da ukrstis da bi im dao efekat izmedu . E sad mi nije jasno dali je tebi klip izjedna (ceo snimak sa kasete jedan klip) ili je podeljen . Ja radim u Vegasu i kada uradim capture meni snimi sa kamere i podeli na klipove (scene) . Svaki put kada uradis rec i stop je jedan klip (scena) i Vegas ih tako i snimi . Ako mogu pomoci pitaj . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
80.93.248.*



+1 Profil

icon Re: Opcija DETECT SCENE posle capturea?30.03.2007. u 16:55 - pre 206 meseci
Mislim da covek ima isti problem koji sam i ja imao, a to je da je capture uradio u nekom drugom programu i dobio je klip izjedna, pa sada hoce da ga podeli na scene i ne zna kako to da uradi (nije jedini, ne znam ni ja), pokusavao sam takav klip da podelim u scene ali nije islo, na kraju su mi predlagali da idem scenu po scenu rucno na split scene, ali mi je nekako lakse bilo da uradim capture ponovo u vegas... Pinnacle ima neku foricu kada ubacis klip da odradi automatskineki detect scene ali to opet ostaje samo da se koristi u njemu ( video fajl ostaje ceo, ne sece u klipove a napravi dodatni neki fajl u koji upisuje scene dok vegas sece u yasebni klip svaku scenu). I dalje me to muci ali cisto iy radoynalosti jer od sada sav capture radim pomocu vegasa....

By the way VEGAS rules!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Opcija DETECT SCENE posle capturea?

[ Pregleda: 3022 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.