Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitetna prigusnica za auto cd protiv pucketanja zbog svecica...?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kvalitetna prigusnica za auto cd protiv pucketanja zbog svecica...?

[ Pregleda: 4742 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
91.150.100.*



+4 Profil

icon Kvalitetna prigusnica za auto cd protiv pucketanja zbog svecica...?27.03.2007. u 09:55 - pre 207 meseci
Treba mi sema neke bolje prigusnice za kasetofon u kolima.
Pucketanje mi se pojavilo kada sam stavio pojacalo (nije neka narocita marka).
Znam da nije nista komplikovano ali kada sam stavio namotaje sa jezgorm (redno na +) i blok kondenzator (paralelno) pucketanje nije prestalo.... da napomenem da se pusketanje ne cuje kada je auto ugasen... samo kada radi motor...
Zanima me koliko namotaja je dovoljno da se pucketanje "ugusi"?
Ili ako neko moze da nacrta tu semu....
by Vladakru
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
91.150.100.*



+4 Profil

icon Re: Kvalitetna prigusnica za auto cd protiv pucketanja zbog svecica...?30.03.2007. u 10:02 - pre 207 meseci
ima li neko ideju za shemu ove prigusnice??????
by Vladakru
 
Odgovor na temu

Panasonic
Panasonic

Član broj: 29307
Poruke: 14
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kvalitetna prigusnica za auto cd protiv pucketanja zbog svecica...?30.03.2007. u 22:54 - pre 207 meseci
stavi deblji kabel od napajanja direktno od akumulatora i smanjit ces pucketanje
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Kvalitetna prigusnica za auto cd protiv pucketanja zbog svecica...?04.04.2007. u 11:20 - pre 207 meseci
Citat:
Panasonic: stavi deblji kabel od napajanja direktno od akumulatora i smanjit ces pucketanje

Na zalost, nece prestati.

TREba ti prigusnica koja ce malo ublaziti pucketanje ,kao RSO prigusnica za elektricne uredjaje ali glavni problem
je u tome sto je pojacalo tehnicki lose izvedeno pa ima nizak nivo "supply ripple rejection" u izlaznom stepenu....
 
Odgovor na temu

bvladan
Bojovic Vladan
Podgorica

Član broj: 119178
Poruke: 37
85.94.125.*



Profil

icon Re: Kvalitetna prigusnica za auto cd protiv pucketanja zbog svecica...?18.05.2009. u 17:42 - pre 181 meseci
Ima li neko šemu ove prigušnice da riješimo problem?
 
Odgovor na temu

mm-tech
Beograd

Član broj: 158365
Poruke: 376
*.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: Kvalitetna prigusnica za auto cd protiv pucketanja zbog svecica...?20.05.2009. u 17:47 - pre 181 meseci
Takav filter uopste nije lako projektovati jer frekvencija pucketanja zavisi od broja obrtaja motora ( koji se menja u sirokim granicama ). To se ranije resavalo faradejevim kavezima oko bobine, svecica, itd.

Nije problem u ripple rejection-u izlaznog pojacavaca vec je ulazni stepen pojacavaca lose projektovan. Verovatno nije ( u stvari siguran sam 100% ) upotrebljen izolacioni pojacavac na ulazu, a masa ulaznog signala i masa akumulatora su spojene, sto prouzrokuje smetnje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kvalitetna prigusnica za auto cd protiv pucketanja zbog svecica...?

[ Pregleda: 4742 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.