Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

trebaju mi vasa iskustva

[es] :: Oracle :: trebaju mi vasa iskustva

[ Pregleda: 4421 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.tekostolac.co.yu.



Profil

icon trebaju mi vasa iskustva03.04.2007. u 13:47 - pre 206 meseci

interesuje me koja su vasa iskustva sa cuvanjem verzija .fmb i .rdf.
U firmi za koju radim imamo problem ko je kada i kako menjao koji fmb ili rdf fajl.
Voleo bih da cujem vasa iskustva sa tim. koji softver koristite i tome sl.


Unapred hvala
Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

brin

Član broj: 101794
Poruke: 6
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: trebaju mi vasa iskustva03.04.2007. u 21:55 - pre 206 meseci
Svaki developer je odgovoran za tacno odredjene aplikacije citaj fmb-ove ili rdf-ove u prevodu nema preklapanja , ako je ipak potrebno iz nekog razloga da menjas nesto na formi kod kolege onda to radis uz odobrenje project managera. Ja inace za svaki slucaj sa strane cuvam backup source svih fmb-ova na kojima radim tako da uvek mogu da vratim svoju zadnju verziju. Rekao bih da je to samo stvar dobre organizacije odnosno sposobnost vaseg menadzera da upravlja timom
Pozdrav
 
Odgovor na temu

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.tekostolac.co.yu.



Profil

icon Re: trebaju mi vasa iskustva04.04.2007. u 09:41 - pre 206 meseci

jeste to lepo ali samo u slucaju kada imas razvijeni IT sektor citaj: imas ljude.
ali kada ti 2-3 programera drze nekih 8 podsistema jednog informacionog sistema onda je neminovno mesanje u posao jedan drugom.....
Normalno je da se pravi backup fmb-ova i rdf-ova , i mi to radimo, cak i po datumima ali opet ima problema.
Jednostavno ljudi , po definiciji, pate od manjka discipline.
Zbog toga i postoje i softveri za verzioniranje softvera.Oracle ima nesto sto se zove Source Control Managment ali mu je to, cini mi se, gurnuto u drugi plan...
zbog toga molim vas vasa iskustva u vezi ovoga ili bilo kojeg drugog softvera na datu temu za date tipove fajlova

Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

aldabic
Serbia

Član broj: 18240
Poruke: 98
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: trebaju mi vasa iskustva05.04.2007. u 07:47 - pre 206 meseci
>

------=_Part_46871_12399504.1175755544792
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Disposition: inline

Promeni firmu.<br><br>Ukoliko imate visak ljudi koji ne znaju da programiraju, a manjak programera, dajte jednom coveku pravo da postavlja nove verzije u produkciju, programerima dati samo pravo da uzimaju aktuelne verzije. Na jednom folderu neka svi programeri drze svoje verzije programa u razvoju, Tako ce programer znati da neko vec menja njegovu formu/report. Lice koje je zaduzeno za spustanje programa u produkciju neka brise preuzete programe sa tog zajednickog foldera pri prenosu u produkciju . Neka i svaki programer napise izvestaj sta je menjao i po cijem nalogu i to dostavi zajedno sa novom verzijom programa.. Tako ce se znati ko je sta i kada menjao..
<br><br>hehe, sta ce reci programeri na ovo :)<br><br><div><span class="gmail_quote">On 4/4/07, <b class="gmail_sendername">doomed</b> &lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt; wrote:</span>
<blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;"><br>jeste to lepo ali samo u slucaju kada imas razvijeni IT sektor citaj: imas ljude.<br>ali kada ti 2-3 programera drze nekih 8 podsistema jednog informacionog sistema onda je neminovno mesanje u posao jedan drugom.....
<br>Normalno je da se pravi backup fmb-ova i rdf-ova , i mi to radimo, cak i po datumima ali opet ima problema.<br>Jednostavno ljudi , po definiciji, pate od manjka discipline.<br>Zbog toga i postoje i softveri za verzioniranje
softvera.Oracle ima nesto sto se zove Source Control Managment ali mu je to, cini mi se, gurnuto u drugi plan...<br>zbog toga molim vas vasa iskustva u vezi ovoga ili bilo kojeg drugog softvera na datu temu za date tipove fajlova
<br><br><br>--<br><a href="http://www.elitesecurity.org/p1532982">http://www.elitesecurity.org/p1532982</a><br><br>Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/liste">http://www.elitesecurity.org/liste</a><br><br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:254745:967a89146d92775c12bd0e197de62771<br>
 
Odgovor na temu

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.tekostolac.co.yu.



Profil

icon Re: trebaju mi vasa iskustva05.04.2007. u 10:39 - pre 206 meseci
mozda bolje da postanem direktor firme pa ce me biti briga ko sta i kada menja nego cu samo da zahtevam da radi ispravno :)

Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: trebaju mi vasa iskustva

[ Pregleda: 4421 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.