Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

auto navigacija koju i gde kupiti?

[es] :: GPS :: auto navigacija koju i gde kupiti?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 41733 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobodan81
slobodan mihajlo
negotin

Član broj: 79346
Poruke: 78
212.200.123.*



Profil

icon auto navigacija koju i gde kupiti?03.04.2007. u 22:46 - pre 206 meseci
e pa ovako ne znam dali sam postavio temu na pravom mestu ali mi treba par saveta
kupio bih navigaciju za auto koja bi podrzavala karte bugarske grcke i crne goreostalo mi nijepotrebno jer se u tom krugu krecem. e sad sta mi predlazeta posto sam tu totalni laik sta uzeti, koju marku, kakve cd sa kartama da trazim, dali kupiti novo ili polovno i neka otprilike orijentir cena?
koristio sam pretragu ali nista konkretno nisam nasao sve same price o kartama mene zanima i gde se moze kupiti, neke karakteristike
hvala unapred
slobodan81
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
..LAN-Lafarge.BCN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?05.04.2007. u 00:57 - pre 206 meseci
Ne mogu ti reci sta da kupis ali mogu ti reci sta sam ja uradio i zasto. Sobzirom da su mi bile potrebne mape Srbije, Crne Gore i Grcke izabrao sam Garmin uredjaj iQUE M5 sa Garmin Mapama SCG i Zapadne Evropa. SCG Mape su bile dosta dobre a danas su i odlicne i rutabilne. Mapa Grcke je bila ogranicena samo na region Atine. Resenje sam pronasao u Skeniranim Auto mapama Grcke, Evrope, Srbije, Vojvodine .... i programu OziExplorer koji te mape moze da koristi. Kasnije sam i za Garmin nabavio odlicnu besplatnu mapu Grcke ali kao i sve besplatne stvari ima jednu manu, nije Rutabilna. Ipak i takva je veoma korisna u Grckim brdima i putevima koji van glavnih pravaca cesto nisu bas obelezeni. Pored Garminovih mapa i OziExplorera instalirao sam i onu cuvenu Beta verziju TomTom mapa istocne Evrope. O tome imas dosta toga na raznim forumima, ali ja ti za sada savetujem da TomTom zaboravis u ovoj fazi dok ne izadje neka zvanicna verzija. Razlog je to sto radi lose, kasni i po 50-100 metara, ponekad se blokira i nema signala par kilometara ... sve u svemu prava Beta verzija.
Sta bih ti na kraju preporucio. Ako hoces dobre mape za Srbiju, Crnu Goru i Grcku svakako pogledaj neki od Garmin proizvoda ali obavezno sa Windows-om da bi mogao koristiti i OziExplorer. Za OziExp. postoje i mape Bugarske i Sofije.
Sto se tice izbora samog uredjaja to je vrlo siroka tema.
Baluban S.
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
*.ikomline.net.

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?06.04.2007. u 13:11 - pre 206 meseci
@Slobodan81
Skoro sve sto ti je naveo Buluban_S je tacno sto se tice kariscenja Garmin mapa na Garmin PDA uredjaju iQUE, osim:

Citat:
Baluban_S:... kasni i po 50-100 metara, ponekad se blokira i nema signala par kilometara ... sve u svemu prava Beta verzija.


Koriscenje TomTom Navigator programa na PDA uredjaju ima svojih losih strana - a to su mane samih uredjaja ili lose c**ckovanog softvera koji izaziva blokiranja i sl.
Gubitak signala moze biti samo posledica samog GPS uredjaja a ne karte

Trenutno najbolje rutabilne karte za SGC ima garmin - ali to zadovoljstvo kosta poprilicno, sama karta je 150€ + uredjaj + eventualno karte drugih zemalja.

Ja ti ne bih preporucio iQUE uredjaje, jer to je ipak PDA uredjaj sa svim svojim dobrim i losim stranama (a i sam garmin je prekinuo produkciju iQUE uredjaja) - ja sam vise zagovornik specijalizovanih navigacionih uredjaja koji sluze samo za navigaciju (i eventualno kao mp3 i divx plejeri). Specijalizovan uredjaj je ipak najbolje resenje - u neke od njih moze se integrisati i ozi expolorer koji je pomenut.

Novo ili polovno - na tebi je da resis

Cene na nasem trzistu sa dobar navigacioni uredjaj se krecu od 250€ pa navise

Pozdrav
 
Odgovor na temu

slobodan81
slobodan mihajlo
negotin

Član broj: 79346
Poruke: 78
212.200.123.*



Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?06.04.2007. u 19:40 - pre 206 meseci
Citat:
DigitNBG:
Ja ti ne bih preporucio iQUE uredjaje, jer to je ipak PDA uredjaj sa svim svojim dobrim i losim stranama (a i sam garmin je prekinuo produkciju iQUE uredjaja) - ja sam vise zagovornik specijalizovanih navigacionih uredjaja koji sluze samo za navigaciju (i eventualno kao mp3 i divx plejeri). Specijalizovan uredjaj je ipak najbolje resenje - u neke od njih moze se integrisati i ozi expolorer koji je pomenut.

a gde se mogu naci ti sa mp3 dvix pejerima i za koje pare i dali se moze naci tako nesto kod nas polovno
hvala unapred
slobodan81
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
..LAN-Lafarge.BCN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?09.04.2007. u 00:37 - pre 206 meseci
Mozda bi trebao da razmislis i o Garminovim CF GPS Modul za Pocket PC ili o GPS 10 BT DeLuxe (mozda ima i noviji model). Moj kolega ima HP Pocket PC sa Windows OS i CF GPS Modul. Mogu ti reci da ta kombinacija dobro radi i sa Garmin kartama i sa OziExplorerom. Drugo resenje sa GPS 10 BT DeLuxe externim modulom je isto prilicno zgodno jer mozes koristitai bilo koji Pocket PC sa WIN pa cak i mobilni telefon sa Symbian OS-om. Sobzirom da za Srbiju i Crnu Goru i nemas trenutno dobre rutabilne mape sem Garminovih zato ti i preporucujem Garmin uredjaje. Naravno mozes kupiti i neki drugi GPS ali onda ne mozes da koristis Garminove mape (ili NFO TEAM da budem precizniji).
Baluban S.
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
92.36.135.*



Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?11.11.2009. u 08:25 - pre 175 meseci
nađem anavigaciju za 70 dolara kaže ima nove mape modul Samsung 2412, 300MHz, Microsoft Windows CE 5.0

za te pare ima sličnih sa GPS module SiRF ATLAS III Inside

pa me zanima ima li ko iskustva sa sličnim?


znam da ima boljih i sigurnijih ali meni bi navigacija trebala 15-ak dana u januaru i ko zna kad opet pa mi se ne daju neke velike pare
 
Odgovor na temu

milanovic1
Milanovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 44814
Poruke: 43
2601:d:3480:526:f4c0:5a16:d1..

Sajt: www.milanovic-kraljevo.co..


Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?06.11.2014. u 16:47 - pre 114 meseci
Postovani
Kupio bih multimediju sa navigacijom DIN 2. Mislim da to odgovara za nissan qashqai. Ja se u te navigacije i te mape ništa nerazumem pa Vas molim da mi kazete koju navigaciju da kupim a da ima i mapu Srbije ili da može da se instalira mapa tim prije sto se trenutno nalazim u USA a ovde su manje cene.
Hvala Vam puno. Deda Djordje
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
*.adsl-1.sezampro.rs.



+589 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?06.11.2014. u 16:53 - pre 114 meseci
Pošto je Srbija, konačno, odrađena i od strane tomtom-a (kupio teleatlas) kao i here (kupio navteq), pri kupovini samo trebaš da tražiš mape cele Evrope ili istočne Evrope i to je to.
 
Odgovor na temu

milanovic1
Milanovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 44814
Poruke: 43
*.hsd1.in.comcast.net.

Sajt: www.milanovic-kraljevo.co..


Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?06.11.2014. u 20:18 - pre 114 meseci
Postovani Branko
Puno ti hvala. Uzeo bih možda Kenwood ili neki drugi. Šta ti predlažeš koji kupiti. Takodje ta medija bi morala imati podršku dugmadi sa volana. Molim te predlozite mi neku. Puno ti hvala !
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
*.adsl-1.sezampro.rs.



+589 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?06.11.2014. u 20:25 - pre 114 meseci
Na žalost ne znam kakva je ponuda u USA.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?06.11.2014. u 23:19 - pre 114 meseci
Ako slučajno imaš neki iPAD, bilo koji, kupi i instaliraj na njemu navigaciju i mape. Ja imam to na iPAD 2. Veruj mi to radi bolje od bilo koje navigacije koju sam video. Karte su veoma precizne, rade provereno u Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, Srbiji, Makedoniji, Crnoj gori, Grčkoj i Turskoj. Evo ti i slika da vidiš koja je mapa i program za navigaciju.





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milanovic1
Milanovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 44814
Poruke: 43
2601:d:3480:526:f4c0:5a16:d1..

Sajt: www.milanovic-kraljevo.co..


Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?07.11.2014. u 03:02 - pre 114 meseci
Dragi prijatelji
Hvala sto mi pomazete da kupim nešto sto ću moći da koristim i u Srbiji. Ja sam se odlucio za fabricku navigaciju pa mi recite dali Kenwood DNX6990HD ima mapu Srbije i dali ima podršku komandi sa volana.
Puno Vam hvala. Deda Djordje
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
46.151.132.*



+80 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?07.11.2014. u 08:13 - pre 114 meseci
Kenwood DNX6990HD koristi Garmin mape, tako da sto se tice Srbije i okoline, a i mnogo sire, ne bi trebalo da bude problema.
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?07.11.2014. u 08:22 - pre 114 meseci
Deda Djordje, pa ja tek sada vidim sa čega šalješ poruke, da nije slučajno iPAD mini?

Ako jeste, a i ako nije, samo kupi i instaliraj ovo gore sto ti savetujem, veruj mi, bices prezadovoljan. Ima sve sto ti treba i radi veoma brzo i precizno. Po meni ovo je bolje, brže i funkcionalnije od bilo koje navigacije danas a nije ni skupo.

Ima brz procesor, puno memorije, odličan ekran, odlične karte, znaci sve je daleko bolje i kvalitetnije od bilo koje navigacije koju danas možeš kupiti.

Instaliraj probnu verziju mesec dana da vidiš kako to radi, ništa ne košta.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?07.11.2014. u 10:19 - pre 114 meseci
Ja sam razumeo da bi on zeleo da ima integrisanu navigaciju u instrument tablu automobila i da ga ne zanimaju prirucna resenja kacenja iPad/android Tableta/Telefona sa GPS, jer hoce da mu stalno bude taj multimedijalni uredjaj u kolima
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?07.11.2014. u 10:46 - pre 114 meseci
Taj uređaj sto je naveo DIN 2 mora da ugrađuje, a da bi to radilo u Srbiji i okolini treba ozbiljno budzenje, a neki iPad već ima i može da ga koristi i kao multimediju (vise nego solidnu) a i kao navigaciju koja sigurno radi.

Ali opet stvar je ukusa a ni ulaganja nisu neka a kvalitet toga sto mu treba je vise nego zadovoljavajući.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?07.11.2014. u 11:08 - pre 114 meseci
Ma razumem ja tebe i sam tako radim, ali opet...cini mi se da bi on voleo multimedijalni sistem umesto postojeceg da ugradi....pa ga muci da li ce mu raditi kontrole na volanu...jer je gotovo sigurno da nece imati problem sa mapama bez obzira sta da uzme. Tu je osnovni uzrok nesporazuma, bar po mom nekom razumevanju njegovih poruka
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?07.11.2014. u 12:07 - pre 114 meseci
Pa covek hoce da resi i muziku pored navigacije tako da mu spoljnje resenje ne odgovara.

Ako taj kenwood ima garminove mape, onda nema boljeg resenja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
*.adsl-1.sezampro.rs.



+589 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?07.11.2014. u 16:17 - pre 114 meseci
Citat:
milanovic1:
Dragi prijatelji
Hvala sto mi pomazete da kupim nešto sto ću moći da koristim i u Srbiji. Ja sam se odlucio za fabricku navigaciju pa mi recite dali Kenwood DNX6990HD ima mapu Srbije i dali ima podršku komandi sa volana.
Puno Vam hvala. Deda Djordje

Iz priloženog vidim da ima podršku za gotovo svaku konekciju kao i:

Other information:
•compatible with most factory steering wheel audio controls (adapter required)
•warranty: 2 years
•Our 60-day money-back guarantee

Otiđite kod dilera i vidite da li mogu ubaciti mape Evrope u navigaciju. Ako mogu, problem je rešen.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: auto navigacija koju i gde kupiti?07.11.2014. u 19:56 - pre 114 meseci
Ja sam imao JVC 2din navigaciju, i svaka preporuka. Doduše navteq mape su, tako da je tada (pre 3-4 godine) Srbija bila na nivou autoputa, sve okolne zemlje u nulu odrađene. Integracija sa volanom, i svim sistemima u autu fenomenalna. Na žalost ispao mi panel kada sam ga skidao (nenaviknut da skidam, ali sam bio u BG-pa bolje) i razbio se. Radio je normalno, ali touch je crkao. Zamena toucha je bila za 100e jeftinija nego da kupim novi, tako da nisam ni popravljao.

Inače, sa JVC 2 din navi-multimedia uređajima imam bolje iskustvo nego sa Pioneerovim pandanima..
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: auto navigacija koju i gde kupiti?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 41733 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.