Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opel iz Zastave!

elitemadzone.org :: MadZone :: Opel iz Zastave!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 38287 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!11.04.2007. u 15:45 - pre 207 meseci
Pa zar ne vidiš da se celi njegov predlog sastoji u ispravljanju slučajnih grešaka u tipkanju?

Možda bi mogao manje da troluje, a više da piše nešto korisno...

@N N
Nema potrebe da ispravljaš moje "greške" - bolje poradi na svom shvatanju tržišta i smisla života SVIH ljudi jedne države, a ne samo određenog dela... ovih - lezileba.

Opet Ti okrećeš priču kako tebi odgovara... "100 godina stari M5"... koja glupost... Bože
Poenta je da mi ovde kupujemo polovne Golfove stare 20 godina za 2000 i više hiljada €, umesto da za iste pare uvezemo deset godina mlađi auto. Čist komparativni primer. Za istu sumu evra, dobija se više, kada je uvoz liberalizovan. Vidim Hrvatska, Bosna, Crna Gora i ostale susedne zemlje propadoše od muke - em nisu imale Zastavu da ih usrećuje svaki dan, em sve voze krševe od po 5-10 godina.

A osim toga, nije bitno samo godište koje je dozvoljeno za uvoz, nego C-A-R-I-N-A, koja je nenormalno visoka, a i zvanično i nezvanično obrazloženje po ovom pitanju je univerzalno: "Štitimo domaću industriju"...

Koji je kod nas prosek starosti voznog parka?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!11.04.2007. u 16:02 - pre 207 meseci
Evo šta se dobija za 4000€, "tamo negde" (ovo je prvi rezultat koji sam dobio na mobile.de, kada sam postavio upit i postavio sam zbog zanimljivosti.

Citat:

Golf 4 1.9TDI
Data:
second-hand vehicle, 69.900 km, 110 kW (150 PS), diesel, Semi-automatic, Euro 3, Initial registration date: 07/01, orange-metallic, 2/3 Doors

Extras:
ABS, ESP, 4-wheel drive, Central locking, Cruise control, Immobiliser, Alloy rims, Electric windows, Xenon headlights

Description:
Klimaautomatic, Leder, Aluräder, 6-Gang Getriebe, 3-türig, Fensterheber el., Frontantrieb, Mittelarmlehne, Sitzbank h. geteilt, Kopfstützen im Fond, ESP, Radio/CD, Radio, Bordcomputer, Außentemperaturanzeige, Nebelscheinwerfer, Außenspiegel el., Colorverglasung, ZV + Fernbedienung, Zentralverriegelung, Wegfahrsperre, Lenkrad Leder, Lenksäule einstellbar, Gepäckraumabdeckung, ABS, 2 Airbags, 3. Bremsleuchte, Der wahrscheinlich breiteste Golf IV der Welt!!!Kommen wir zum Fahrzeug. Das Fahrzeug besitzt einen KW Gewindefahrwerk, 9j x 18 vorn und 10j x 18 mit 265er Reifen hinten Chromfelgen der Marke Wheels and More, Extreme Karosserieverbreitung vorn und hinten, Ingo Noak Heck-, Frontstoßstange und Seitenschweller, 5farbige flip flop lackierung, Zender Dachspoiler, Chromtrivals an den Seiten, Motorhaube Deutschlandweit einmalig, original LSD Türscharniern, dublex Endrohre, Golf V Optik Frontscheinwerfer. Kommen wir zur Innenausstattung: Da





CENA: 4000€

Link:
http://www.mobile.de/SIDlkJ161...&id=11111111254157862&


Zanima me, onako iskreno, koliko bi najobičniji primerak ovog Golfa koštao ovde - bez ove "opreme", samo klot auto, tog godišta? I zbog koga je to tako? Znači, ovaj auto JESTE Euro3 i može da se uveze, ali po kojoj ceni. Nešto stariji primerci već ne mogu, a pretpostavljam da su oni mnogo veći zagađivači od jugića, pa to iz tih razloga zabranjeno za uvoz... da, da... ;)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 11.04.2007. u 17:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!11.04.2007. u 20:03 - pre 207 meseci
prose starosti voznog parka kod nas je oko 15 godina informacija je iz prve ruke!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!11.04.2007. u 20:04 - pre 207 meseci
Nije ti neki primer, sigurno se neko zezao, takav golf nikada neće biti 4K€ (verovatno je toliko koštalo samo multimedija koja je ugrađena) - a i na linku ga više nema. Mada se slažem, da Golf II DIZEL košta i do 3000€, to ima samo u zemlji Srbiji.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!11.04.2007. u 20:06 - pre 207 meseci
The vehicle has already been deleted from our database.



Mora da je neki zaHeb bio... mnogo je to MALO, kolega!!! Mrzim nemačke automobile, ali ovaj za 4000 je baš bargain! Taman da ga za 25.000 prodam nekom dizelašu-komplekasašu-sponzoru!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
213.137.123.*



Profil

icon Re: Opel iz Zastave!11.04.2007. u 20:18 - pre 207 meseci
Nije se niko zezao. Pa i tamo ima prevaranata. Najjaci su oni sto nude neki ML320, ili slican auto za 4-5k. Meni kad je dosadno, saljem im emailove da sam zainteresovan, i td. Onda ide ona njihova klasicna ponuda sa spedicijom, ti samo placas 1k, ili tu negde, i auto ti stize kuci. Neki tip mi tako nudio MLa, kaze da je u Londonu. Onda mu ja napisem, super, moj ortak zivi tamo, i on ce da kupi auto i da ga dotera ovde. Sledeca njegova poruka je, nije bas London, negde u Irskoj se nalazi auto... Ma opasni likovi. Cak ti daju link ka toj navodnoj spediciji da ih proveris.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!11.04.2007. u 21:49 - pre 207 meseci
Pretpostavljao sam da je neki "ukliz"
Zato i napisah da je više zanimljivosti radi. Ali se običan Golf tamo može dobiti za te pare, otprilike.

@hakinen
Jel' to ova "prva ruka"? (nije mi samo jasno, šta to tačno znači - poznaješ onoga ko je brojao?)

"STRATEGIJA RAZVOJA AUTOINDUSTRIJE SRBIJE DO 2015. GODINE (Predlog)"

http://66.102.9.104/search?q=c...clnk&cd=8&client=opera

http://www.pupdvscg.co.yu/

Pazi sad: "Poslovno Udruženje Proizvođača Drumskih Vozila Srbije"... baš sam se pitao ko stoji iza ovoga, kad ono - opet Zastava. Lepo su napisali neke "ideje" - poučno štivo za sve nas, kako planiraju da nas usrećuju i narednih godina.

Posebno je zanimljiv deo koji kaže (citiram):

Citat:
11. Izvršiti korekciju carinskih stopa za uvoz komercijalnih vozila sa 15%, odnosno 10% kod
šasija sa kabinom na 25% kako je bilo pre nekontrolisane liberalizacije (Carinska stopa od
25% bila je dovoljno stimulativna da IVECO formira mešovito preduzeće sa ZASTAVA
KAMIONI), a sličnu situaciju je imao i MERCEDES BENZ u saradnji sa FAP-om. Pri
uvozu upotrebljavanih - korišćenih vozila uvesti carinske stope od 25% za vozila starosti do
jedne godine, 30% za vozila starosti do dve godine i 35% za vozila starosti do tri godine.


Ma nema problema i 500% carine ako treba. Kad je bal, nek' je na vodi!

Kao i ovo:

Citat:
...
T – Threats (Pretnje-opasnosti)

• dalja ubrzana liberalizacija tržišta
• uvoz polovnih i oštećenih proizvoda
• smanjenje ili ukidanje subvencija
• nelojalna strana konkurencija uz
damping cene i uslove prodaje
• zaoštravanje propisa i normi (EURO 5,
TS 16949 itd.)
• uvoz jeftinih i često nekvalitetnih
proizvoda iz Kine, Indije, Turske itd.
• neadekvatna vancarinska zaštita
...


Sve sami biseri od "ideja".

OK, možda sam pogrešio u nekom od prethodnih postova - ne trebaju oni da prekvalifikuju svoje znanje i obrazovanje... trebaju da prekvalifikuju svoj mozak i način razmišljanja sa nečim, kompatibilnim sa zdravim razumom. Hej bre, 21. vek - oni se boje konkurencije k'o da smo Kina 50-ih godina... Majko mila...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 00:31 - pre 207 meseci
Ti storm ili neverujes ili treba da ti se crta!!
Znam coveka koji se bavi prodajom vozila pa ima informacije kolika je starost automobila u srbiji, jel od toga delimicno zavisi i njegov posao, to je iz prve ruke!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 00:54 - pre 207 meseci
@hakinen
Statistika je jedno........ stvarnost nesto drugo :(
Pogledaj kakve sve krseve vozimo.
Pogledaj sta se i na koji nacin uvozi,samo da bi se postigla sto niza cena..... ( muka mi je vise od "nekoliko u 1" varijanti )


Citat:
prose starosti voznog parka kod nas je oko 15 godina


a prosecna cena jednoj takvog auta ovde je oko 5 puta veca nego u EU.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 00:59 - pre 207 meseci
@sasa022
Lepo si, u par reči, rekao sve ono što se ja upinjem da kažem na nekoliko strana. Hvala što si mi uštedeo trud

@hakinen
Slučajno i ja poznajem neke ljude (množinu) koji se bave istim poslom, al' pogodi - ovi moji ne raspolažu takvim podacima, niti sam čuo da ih tako nešto interesuje. Pa nisu oni geoekonomski analitičari, nego prodavci. Takvi podaci eventualno imaju smisla na nekom rafiniranijem tržištu, gde se i najmanje fluktuacije u odnosu prodaja/potražnja primete. Mi smo još zeleni za to (ovaj put neću reći ko je kriv za to ).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
217.26.69.*

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 01:03 - pre 207 meseci
može tamo i bolji auto da se kupi čak i ispod tih novaca...ali bez šminke...na slici se vidi da je montaža ...no sada to više i nije toliko aktuelno zbog E3 standarda (našeg)...pitam se da li u novog yuga ide E3 motor , bar?
Sada je aktuelna prodaja/preprodaja (sada) naših "krševa" pošto se navuklo toga dosta , pa se sada to vrti u krug ,a i ne mora carina da se plati i kojekakvi E3 standardi i šta ti ja znam. Sada je aktuelna roba ( čitaj vozila) sa naših otpada ! i to prva boja plavo-bela Još je bolja zarada nego stranci Sve u svemu krajnji kupac neće ni biti svestan da je nekada njegov novi ljubimac bio plavo-beli "Papiri sveže oprani u farkama" pogodite čijim ?
fanzo.org
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
217.26.69.*

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 01:07 - pre 207 meseci
i ne svađajte se više...evo našeg voznog parka

fanzo.org
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 09:38 - pre 207 meseci
Molim te da mi pojasniš, one "PRETNJE", onaj citat, jel' to njihovih umova delo???

Jer, ono je na gomili... ultrakratak kurs kompartijsko-socijalističke ekonomije, sa posebnim osvrtom na zaštitu DRŽAVNIH preduzeća!!!

Ne mogu da verujem!!! Đubrad jedna, pocrkali dabodga!!!

Oni stvarno žive u 1955. Mislim da 'ladno imaju čak i ilegalne (paralelne) ekonomsko-političke "ćelije", kao oni crveni teroristi nekada, a radikalni islamisti danas!!!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 10:04 - pre 207 meseci
To da je prosečna starost 15 godina je možda podatak iz 2000-te. Mada mi je bezveze to uprosečivanje. Ima dosta ljudi koji voze kola do šest godina starosti, ali isto tako i masa onih koji voze godišta '80-'85, znači između 22 i skoro 30 godina. Pre neki dan videh neku sliku gde su se skupili ljubitelji oldtajmera u Nemačkoj; trećinu tih oldtajmera (nekih 15-ak ili 20 je bilo na slici) viđam u saobraćaju kod nas skoro svakodnevno.
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 10:15 - pre 207 meseci
Citat:
zoran: i ne svađajte se više...evo našeg voznog parka :D

Mislis na korsu ili?
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 10:25 - pre 207 meseci
Citat:

• uvoz jeftinih i često nekvalitetnih proizvoda iz Kine, Indije, Turske itd.

Ovo mi se mnogo sviđa! Baš su šašavi ovi Rimljani
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
*.anon-online.org.



Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 10:48 - pre 207 meseci
Citat:
@N N
bolje poradi na svom shvatanju tržišta
Ma, u redu je tržište...

Citat:
i smisla života SVIH ljudi jedne države, a ne samo određenog dela... ovih - lezileba.
Aha, nije tebi stalo do tebe, već ti je stalo do dobrobiti svih ljudi...
Licemer.


Citat:
Đubrad jedna, pocrkali dabodga!!!
Ovo bi trebalo značajno da ubrza njihovo crkavanje. Ne uzdaj se u boga, jer on ne postoji.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 12:02 - pre 207 meseci
Daj, iskuliraj se sa ovim Zyklonom... Ti i Lesli cim nemate sta pametno da kazete odma skacete na ovakve besmislice...

Evo, u pravu si - bolje je da svi gradjani ove zemlje budu taoci jednog propalog dinosaurusa i kupuju havarisane polovne automobile koji su presli po 300.000 kilometara i da Golf II mator 20 godina "drzi" svoju cenu od 2000 evra. To je prava stvar.
Citat:
N N:Aha, nije tebi stalo do tebe, već ti je stalo do dobrobiti svih ljudi...

To nema nikakve veze sa "dobrobiti svih ljudi", ne razmeci se krupnim (i praznim) recima. Ja, kao gradjanin ove zemlje, ne zelim da placam 6000 evra automobil koji na otvorenom trzistu kosta 2000 evra. Sta tu nije jasno? Ne interesuje me koliko "porodica" zavisi od toga. Kao sto me ne interesuje koliko dece prehranjuje ovaj u pekari ispod moje zgrade, nego kupujem hleb tamo gde mi kvalitet/cena najvise odgovaraju. Kakve gluposti se ovde pisu, strasno...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 14:07 - pre 207 meseci
Citat:
ton_majstor: Molim te da mi pojasniš, one "PRETNJE", onaj citat, jel' to njihovih umova delo???


Hehe, kolega - ima link gore - to je sa njihovog sajta. Namerno sam ostavio link ka tom PDF-u, da bi se videlo da tekst nisam izmislio. Što je najgore od svega, ja tekst nisam ni pročitao - "preleteo" sam onako, na brzinu i s lakoćom uočio tih par "visokoumnih" delova. Mož' misliti šta se sve može naći u celom tekstu.

Plašim se da čitam, jer će da me srefi nešto!

Ne znam da l' da se smejem, il' da plačem...

@N N
Tebi ne bih znao šta reći - prebroj ljude na ovoj temi koji se slažu sa Tobom.
Nemam nikakvih sumnji da veruješ da si baš Ti u pravu, a mi ostali smo "nepatriotska stoka, koja pokušava da diskredituje takvu naučnu i radnu superiornost, kosmičkih razmera, kakva je Zastava"

Trla baba lan...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Opel iz Zastave!12.04.2007. u 17:41 - pre 207 meseci
Citat:
Tržišni uslovi i potpuna liberalizacija uslovili su nekontrolisani uvoz, kako novih, tako i polovnih privrednih vozila. Takav uvoz već nekoliko godina, utiče na plasman privrednih (komercijalnih) vozila domaće proizvodnje, smanjujući permanentno učešće domaćih proizvođača u zadovoljavanju tržišnih potreba na tržištu Srbije.


Uz predlozhene mere za unishtavanje poshasti zvanih trzhishna ekonomija i liberalizacija, ostaje nam samo da se nadamo da se taj perspektivni gigant i uzdanica nashe ekonomije nece preorjentisati na proizvodnju trotineta.

Da ne bi bilo zabune, izvrshena je i analiza za izabrani reprezentativni uzorak finalnih proizvodjacha vozila, delova i autokomponenti koja pokazuje da je vizija zauzimanja predjashnje liderske pozicije u zemljama exYU,zatim zemljama Istochne Evrope i mnogim drugim na vishe kontinenata, ostvarljiva.
U moru nebuloza iz te analize koje bi se trebale shire objashnjavati, evo dve koje opravdavaju viziju,a ne trebaju komentar:
Citat:
- svi analizirani proizvođači komuniciraju putem E-mail-a a većina njih ima svoju internet prezentaciju

A ovo su uochene slabosti iz SWOT analize koje ce se chas posla otkloniti.Ako sam dobro razumeo - samo shto nisu:
Citat:
W – Weaknesses (slabosti – mane)
• niži tehničko-tehnološki nivo
• slab dizajn proizvoda i pakovanja
• opadanje imidža pojedinih marki
proizvoda
• nedovoljan asortiman proizvoda
• nedovoljan broj i nedovoljna obučenost
kadrova u sveri prodaje
• nizak stepen korišćenja kapaciteta i
visoki fiksni troškovi
• velika zaduženost iz ranijeg perioda
• stari objekti, instalacije i oprema
• nizak ekološki nivo proizvodnih procesa
• nedostatak obrtnih sredstava
• nedostatak finansijskih sredstava za
investicije
• nedovoljni uslovi za samostalni razvoj i
testing
• neuskladjenost inputa i autputa i nizak
profit
• trenutna nezainteresovanost stranih firmi
za saradnju sa neuspešnim firmama
• spor tempo vraćanja nivoa društvenog
proizvoda na rezultate iz 1989.godine
• nedovoljan i preskup kvalitet



.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Opel iz Zastave!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 38287 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.