Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?

[es] :: Storage :: Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?

[ Pregleda: 4778 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vula

Član broj: 119166
Poruke: 119
*.teol.net.



Profil

icon Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?06.04.2007. u 18:42 - pre 206 meseci
Kako da rijesim problem losih sektora?

Imam tri losa sektora na hard disku. Uradio sam: chkdsk /R i spasio mi je fajlove napisane na tim sektorima medjutim ono sto mene zanima je kako da izolujem te sektore da se ne koriste vise.

Nekada sam, na Win98, koristio flopije i tada sam imao neku verziju Norton System necega, ne sjecam se sta je to bilo, i on je imao u paketu neki Disk doctor koji je obiljezavao te sektore i onemogucavao njihovo dalje koriscenje tako da sam te flopije i dalje koristio normalno ali sa smanjenim kapacitetom.

Da li postoji neki softver koji radi na WinXP koji radi istu stvar, dakle samo obiljezi sektore i na njih se informacije vise ne pisu? Da li to radi Check Disk?
 
Odgovor na temu

grof pelinex
Pa, Bg, Ns

Član broj: 59872
Poruke: 75
*.artcommunication.co.yu.

ICQ: 401329515


Profil

icon Re: Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?06.04.2007. u 18:54 - pre 206 meseci
Ispravi bad sektore sa hdd regeneratorom. Radi odlicno samo sporo a pri tom ne moras da brines za podatke jer ti nece izbrisati sadrzaj sa hdd-a. Mislim da imas na forumu vec neku temu za to tako da potrazi...
 
Odgovor na temu

vula

Član broj: 119166
Poruke: 119
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?06.04.2007. u 19:39 - pre 206 meseci
Znam da to prolazi ali za logicke bb. A sta ako su fizicki? Ne da sam ga dr.. nego sam ga ..ko zesce. Prenasao ga, spajao eksterno preko nekih kablova, nekog IDE - USB interfejsa... Ispao mi... itd.
Nema ih puno, par. Vidjecu da uradim llf i probacu i sa tim HDD Regeneratorom.

Ima li jos ko kakvih ideja? Ja bih samo da ih izolujem. Nije mi frka da ostanu, samo mi frka da se ne sire.

Hvala
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dziti.com.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?09.04.2007. u 23:12 - pre 206 meseci
model diska ???
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

grof pelinex
Pa, Bg, Ns

Član broj: 59872
Poruke: 75
*.artcommunication.co.yu.

ICQ: 401329515


Profil

icon Re: Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?13.04.2007. u 16:35 - pre 206 meseci
Probaj sa HDD regeneratorom a ako ne prodje onda je fizicka greska a u tom slucaju mu nema pomoci.
 
Odgovor na temu

mmserbia
Blace

Član broj: 101075
Poruke: 76
*.edn.co.yu.



Profil

icon Re: Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?16.04.2007. u 11:35 - pre 206 meseci
pomocu Partition Magic-a mozes sve bad sektore staviti u jednu particiju koja cak moze biti i "nevidljiva" poput Linux particija ili one male od 8mb koju pravi XP instalacija.

to je fenomenalno resenje. ne vidi se. nikada ti ne cacka vise po tim particijama tj ne boli te glava a
mozes i da prodas hard da ti niko ne primeti lose sektore (ovo je ispad pokvarenosti, nemoj to da radis bez saveta roditelja :)
>> SPV Classic - HTC Cannary>> SPV E200 HTC Voyager>> SPV C550 HTC Hurricane>> MOTO MPX200 >>> MOTO MPX220 >>> PALM TREO 600 >>> NOKIA 6680 (jao) >>> QTEK 8010 HTC Typhoon>>> SPV C100 HTC Oxygen>>> SPV M500 HTC Magician >>> QTEK 9100 >>> QTEK 8310 >>> QTEK 8600 >>> PALM TREO 750. HTC RULES THE WORLD!
 
Odgovor na temu

vula

Član broj: 119166
Poruke: 119
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?31.05.2007. u 22:16 - pre 204 meseci
Totalno sam zaboravio da se javim da sam rijesio problem.
Rijesio sam pomocu HDD Regenerator-a. I sto bi doktor Viktor Frankenstajn rekao za svoje cudoviste: It Lives!

Pozdrav i hvala svima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Bad sector - Kako da rijesim problem losih sektora?

[ Pregleda: 4778 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.