Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 41088 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina13.04.2007. u 09:30 - pre 207 meseci
7000 evra gubitka je za veliki procenat gradjana, a svakako za one koji kupuju daciu logan,getza, najjeftinijeg punta ili z10 svakako jako puno. a oni ih na taj nacin jednostavno prokockaju umesto da ih upotrebe na mnogo korisniji nacin sto je meni prosto neshvatljivo i neverovatno. a da im kaze neko ajde bacite 7000 evra ili dajte u dobrotvorne svrhe ne bi hteli, a kroz auto ih protrace.

nov auto nije uvek i bezbedniji, moja omega ima 3 zvezdice na crash testu i ima ABS, a veca je i teza, uostalom i visa klasa od novih automobila koji kostaju oko 10 000 evra, logana, Z10 itd i mislim da u sudaru sa njima ne bi losije prosla, bas naprotiv. a osim toga i stabilnija je i teze je izgubiti nad njom kontrolu.
 
Odgovor na temu

jezdavj
Vladimir Jezdić
Beograd

Član broj: 140238
Poruke: 49
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina13.04.2007. u 09:46 - pre 207 meseci
Teško je naći polovan auto star 10 godina da valja,zaista. Ja sam upravo pokrenuo temu oko ove Vectre zato što to nije klasična kupovina na oglas i slično,nego moj prijatelj iz detinjstva,dečaštva i mladosti prodaje taj konkretan primerak,a kao što sam već pominjao,poznat mi je istorijat kola, a i Bane je poprilično pedantan i ne štedi na održavanju,posebno što održavanje plaća firma. Ne mogu sad da jurim benzinca,jer uopšte nisam pre nego što je Bane najavio prodaju ni razmišljao ciljano o kupovini Opela. Ja sam inače "Sitroendžija" što bi se reklo,moj prvi auto u porodici , kad sam bio klinac je antologijski Ami 6. Stoga mi neće biti lako da pređem u Opela. Ali sam zaključio da je to racionalno rešenje,pa ćemo da vidimo kako će se stvar razvijati.
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina13.04.2007. u 09:53 - pre 207 meseci
E pa ti onda ipak kupi taj auto,ako ti je prijatelj iz detinjstva, ali generalno kazem kod polovnjaka sa dosta km, a pogotovo kod opela, bolja je varijanta uzeti benzinca.

a inace, na tom automobilu neces izgubiti mnogo ako resis za neku godinu da ga prodas...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina13.04.2007. u 11:27 - pre 207 meseci
Pozdrav,

ooo, pa ako ovako nastavimo, necemo ni ulicu prelaziti, opasno je....

Naravno da je stvar prioriteta ali uloziti toliko novaca da bi stajalo na ulici, meni je vec odavno van logike. Kako vec rekoh, ima podosta vise novaca na ulici ali u vise vozila jer jednostavno moram da radim sa tolikim voznim parkom, najmanji deo mi je za licna zadovoljstva (jedna sportska Honda i par motora) a ostalo ima svoju svrhu. Ipak, vrednost pojedinacnih investicija po meni niposto ne bi smela biti tolika, sad, svako sebi bira prioritete.

Zalazenje u ekstremne slucajeve nece nas odvesti nikud korisno, ukoliko tako posmatramo stvari, skupu investiciju cu kijati svakodnevno u materijalnom smislu, jeftinu u ne-daj-Boze slucaju cu samo jednom, cak stavise, jos je gore ostati ziv ali nesposoban da radis, sta ces tada sa svim tim oklopom oko sebe koji je sacuvao zivu glavu ali nije sprecio trajnu invalidnost? Eto kako zvuci zalazk diskusije u ekstreme, bolje da se vratimo racionalnijem pogledu na stvari. Automobili se ipak cesce kradu i kvare nego sto se strada u njima, ako tome dodamo i tekuce odrzavanje, siroka nam je tema i bez udesa.

Ukoliko, naravno, nije problem odvojiti tolike pare za auto, po meni je vozilo iz naslova teme skroz OK izbor, moj svakako ne ali to je stvar najpre licnih afiniteta i filozofije gledanja na voznju automobila i definitivno ne znaci da je moj izbor baziran na relaciji dobro - lose. Naprotiv, samo dobro - bolje ali definicija parametara je ono sto nas medjusobno razlikuje.
 
Odgovor na temu

jezdavj
Vladimir Jezdić
Beograd

Član broj: 140238
Poruke: 49
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina13.04.2007. u 11:52 - pre 207 meseci
Raspitao sam se. U slučaju remonta turbine,cene se kreću, u zavisnosti od stepena oštećenja, od 250 do 400e. Nova turbina staje 500e. Servis je renomiran,zbog reklame ne mogu da dam ime.Kaže mi čovek da ako se redovno menjaju ulje i filteri,traju i po 300 000 km bez popravke. To znači da za 1000 e može,ne daj Bože, da se remontuju i pumpa i turbina.Ustvari,verovatno i za manje od te sume.
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina13.04.2007. u 12:39 - pre 207 meseci
E onda su mog komsiju odrali, on je platio duplo vise :)
 
Odgovor na temu

jezdavj
Vladimir Jezdić
Beograd

Član broj: 140238
Poruke: 49
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina13.04.2007. u 18:09 - pre 207 meseci
Verovatno su ga odrali,ali ova firma nije iz Beograda,nego iz Užica.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 15.04.2007. u 00:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

njinsa
ruma

Član broj: 45875
Poruke: 171
212.200.180.*



+1 Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina14.04.2007. u 21:38 - pre 207 meseci
posoji servis u Sapcu,vec sam i pisao koji je,necu reci da je bolji od turbosevisa,ali nije ni losiji,ljudi korektno i profesionalno odradjuju i sto je prednost kod njih doteras auto i ostavis,oni urade i sve isprobaju,a ne da sam skidas i nosis u Uzice!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina15.04.2007. u 12:20 - pre 207 meseci
Uglavnom se ovakve price pokazuju kao nepotrebne, postoje servisi svih tipova, i koji deru, i koji elegantno rade i koji su jeftini. Samo u konkretnoj situaciji, konkretne popravke, moze se dati ocena. Da li su jeftini pa ugradjuju polovne ili reparirane deove, ili preskupi, ali postavljeju pidzame po kolima dok rade, stvar je vlasnika i "odrzavanja".

Mislim da nijedan brend, sa novijom konstrukcijom, ne "podnosi" najbolje, "mehanicare na parkingu". A neko i to zove "odrzavanjem". I solidno su jeftini.

Uglavnom treba dati pare za auto prema mogucnostima, ukljucujuci i daljnje odrzavanje, prevazidjena je metoda prevelikog istezanja budzeta, jedenje pasulja par meseci, zbog mezimca. Mezimac je clanarina, za daljnje trosenje para...filozofiju '60-ih ili '70-ih godina ostaviti proslom veku..

Poz.

 
Odgovor na temu

jezdavj
Vladimir Jezdić
Beograd

Član broj: 140238
Poruke: 49
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina16.04.2007. u 10:15 - pre 207 meseci
Slikao sam Vectru,pa ću vam je poslati da je vidite.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina16.04.2007. u 14:51 - pre 207 meseci
Neka je sa srecom, da te lepo sluzi i da ne znas gde su mehanicari..

Poz
 
Odgovor na temu

njinsa
ruma

Član broj: 45875
Poruke: 171
212.200.179.*



+1 Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina17.04.2007. u 21:17 - pre 207 meseci
Citat:
vladd
Uglavnom treba dati pare za auto prema mogucnostima, ukljucujuci i daljnje odrzavanje, prevazidjena je metoda prevelikog istezanja budzeta, jedenje pasulja par meseci, zbog mezimca. Mezimac je clanarina, za daljnje trosenje para...filozofiju '60-ih ili '70-ih godina ostaviti proslom veku..

znas vladd kako se kaze : svaka budala ima svoje veselje! ti si verovatno u stanju da potrosis pare na nesto drugo,za cega bi neko rekao da je suludo!
ja kola kupujem iz ljubavi!!!:))
ljubavi prema novcu!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina18.04.2007. u 10:44 - pre 207 meseci
Nisam bas savremenik serije "grlom u jagode", jedno par generacija sam mladji. Ali sam video i doziveoo, krajem '60-ih da ljudi zadnjim snagama kupuju auto. Na taj primer se odnosilo. Auto, iz tog doba, im je "uzvratio", trajao je cetvrt veka, lako se popravljao, i na parkingu...

Nisam u stanju da potrosim pare na nesto suludo, mozda nazalost, ali nekako, vise postujem sebe nego pare, i to se preplice, pare zaradjujem mukotrpno, bez popusta.

Ponekad potrosim novac, nekome naizgled lako i brzo, ne pravim spektakl, ali je sigurno da je postojala neka vrsta pripreme, informisanja, i u trenutku kada prepoznam veliku vecinu detalja koje hocu, nema sta vise da se "razmislja".

Naravno, znam da je ljubav prema novcu (i nekretninama), reetka trajna ljubav.

I kada bih kupovao auto za preprodaju, sto se jako tesko moze desiti, imao bih sasvim drugaciju filozofiju. A mislim da bih uzimao vise para od nekih, mada su sada trgovci dosta kvalitetni, vispreniji nego pre samo nekoliko godina. Nekako shvataju da je poenta, bolja, prodati brzo deset vozila po 800 evra zarade, nego 3 sa po 1000evra...

Uvoze se cuknuta vozila, ponuditi kupcu, varijantu, da sa rezervnim delovima sam popravlja, da ne sumnja da je zbudzeno, da iskoristi svoje mogucnosti popravke ako ih ima...a i sam moze da kontrolise kvalitet popravke. Jak marketinski potez, prema situaciji besparice...takvih pametnih razmisljanja nije bilo ranije.

Auto mi sluzi za funkcionisanje(kao i svakome, od preprodaje do imidza, meni za transport i uzivanje), kao i kompjuter, literatura, a iz celog tog miljea se sticu informacije, koje uzrokuju "proizvodnju" novca. Mozda sam ja jos (malo) u snazi, da manje "stedim" da se vise trudim da zaradim, odnosno nadoknadim "manjak", posto obe krajnosti nikako nisu dobre.

Zato ne "robujem" brendovima, sam sam sebi "brend", ne "kunem" se u "neka stara kola", kao sto neko plitko rece, postavljam se u ulogu kupca, krajnjeg, potrosaca..sa zahtevima i potrebama, i ne "pravdam" se nikome za kupovinu, ili da mi treba misljenje demokratske vecine, ili ocena komsiluka.
Mozda je to razlog sto ponekad "surovo" ocenim neke "proizvode", a nekome su legenda, ikona....

Ne prepustam se olako da "upadnem" u pricu da "sve sto imam dobro, drugi su mi napravili, i proglasili za dobro". Trudim se da "ucestvujem"...

I drago mi je sto je sve vise ljudi u okruzenju, ili u slicnoj, ili stremi takvoj filozofiji.

Poz

Jeste malo off, ali moze da pomogne, mozda nekome, da vidi i drugaciji nacin razmisljnja pri kupovini...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel Vectra 2.0 dti karavan 1998 5000e,sta mislite,je li to dobra kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 41088 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.