Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomalo specifičan problem, point to point link

[es] :: Wireless :: pomalo specifičan problem, point to point link

[ Pregleda: 3024 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

danilo.s

Član broj: 13198
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon pomalo specifičan problem, point to point link06.04.2007. u 21:11 - pre 206 meseci
Nije baš klasično wireless pitanje ali šta da radim. :)

Sestra mi živi u selu blizu Valjeva. Nema telefon i nema wireless predajnika u okolini. ali joj treba Net i telefon. Naravno, više joj treba Net nego telefon jer ima i mobilni. Telekom traži priličnu kintu pošto nema slobodnih bandera bližih od 600m. Sad, jedan komšija čija je kuća udaljena recimo 1km, joj nudi svoju liniju, koju mu inače ne treba. Takođe, moguće je uz malo zezanja da se obezbedi optička vidljivost.

Da li postoji relativno jednostavan i jeftin (<1000 evra) način da se telefonska linija "produži" od komšijine kuće do sestrine kuće tako da ima stabilnu voice/data vezu?

 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: pomalo specifičan problem, point to point link06.04.2007. u 22:11 - pre 206 meseci
Nije komplikovano za realizaciju.
Napravi se wireless link izmedju dve kuce. Recimo dva AP-a jedan u cijent a drugu u Ap modu. Gde je telefonska linija treba VIOP gateway i sa druge strane Voip telefon. To je za glas. Za Internet bilo preko dialupa ili adsl-a treb da se stavi ADSL ruter ili DialUP ruter sa modemom i to je sve. Gldeao sam cene VOIP telefon reda 60-100€. Voip gateway-a ima raznih oko 200€. 2 AP recimo po 50€ + kablovi i antene. Jedan AP i VOIP gateway + internet ruter moze da se napravi ako se stavi Mikrotik koji sve ovo moze da radi.
 
Odgovor na temu

FlashMaster
Flash Master
Deep Space

Član broj: 26099
Poruke: 356
*.apatinonline.net.



+3 Profil

icon Re: pomalo specifičan problem, point to point link07.04.2007. u 19:55 - pre 206 meseci
Mislim da moze i bezicna telefonska veza.To sam vec video kod lika koji zivi na salasu i do sela ima oko 6km.Oni iz telekoma mu stavili neku antenu na krov u usmerili prema posti.
 
Odgovor na temu

konektor
beograd

Član broj: 38377
Poruke: 56
62.240.0.*



Profil

icon Re: pomalo specifičan problem, point to point link10.04.2007. u 00:17 - pre 206 meseci
Što se tiče dobacivanja od 1km, neki iz familije Senaovih bežičnih telefona bi to trebao bez problema da odradi. Pod uslovom naravno da neko brdo ne kvari optičku vidljivost.
 
Odgovor na temu

danilo.s

Član broj: 13198
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: pomalo specifičan problem, point to point link10.04.2007. u 07:15 - pre 206 meseci
Hvala svima na odgovorima. Odlučili za klasičnu telefonsku liniju jer je jeftinije nego što su mislili.

Inače, vidljivost i jeste problem mada su mislili da postave stub sa antenom malo dalje od kuće.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: pomalo specifičan problem, point to point link

[ Pregleda: 3024 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.