Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupih Sprint max, sta dalje? :)

elitemadzone.org :: MotoZone :: Kupih Sprint max, sta dalje? :)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154022 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)12.05.2007. u 07:20 - pre 205 meseci
Pozdrav,

tokom razrade motor uvek trosi vise od uobicajenih normativa za slicne rezime voznje. Naravno, posle razrade sve bi trebalo da legne na svoje mesto i kad se tome pridoda full sintetika posle tog perioda, potrosnja bi trebalo da padne na ocekivanu koja definitivno treba biti manja od pomentih 3 litra.
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.199.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)12.05.2007. u 19:01 - pre 205 meseci
Primetio sam da troshi vishe nego ochekivano, mada devojka i ja se vozimo non stop zajedno, pa je mozda veca potroshnja jer smo teshki oko 120 kila bla bla. Preshao sam oko 870 kilometara, a kupio sam ga pre manje od mesec dana i radi fino sve. Koliko li koshta da se skine ta blokada da dobijem josh koji kilometar na chas?

Ne znam koliko je za voznju bez tablica, znacu u ponedeljak :) Za voznju bez kacige je valjda 3000, a preticanje preko pune je isto 3000 (juche me zaustavi policeman a ja sredinom furam pored 10 automobila).
drive.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)12.05.2007. u 20:30 - pre 205 meseci
meni su rekli da ce mi skinuti blokadu na servisu na koji idem kad predjem 1000km i to kosta 2000 dinara, znachi servis i skidanje blokade....ti bas ne silazis sa njega :) ja nemam ni 100tku predjenu...danas sam se vozio sa ortakom i isao je 50lagano...lepo vuche ja sam skroz zadovoljan :)
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.199.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)14.05.2007. u 06:14 - pre 205 meseci
Vama tamo lepo u Smederevu, ravnica, moze da pichi. Ja gde god da krenem iz centra Uzica to je uzbrdo, samim tim i skuter ide sporije. Mada, po ravnom sam uspevao da ga vozim 60, neka normalna brzina koju postize je 50 km/h. Bash cu da vidim koliko ce da izadje servis sa skidanjem blokade pa cu javiti. To i nije komplikovan proces, mada kad bih sam to probao i neshto zeznuo, osecam da bih platio duplo vishe :)
drive.
 
Odgovor na temu

bbanda
Bane Banda
NBGD

Član broj: 145310
Poruke: 55
*.44.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)14.05.2007. u 17:13 - pre 205 meseci
Pozdrav svima. Ja imam Sprint max vec nekih 800 km. Pre njega sam imao obican sprint koji sam kupio kao polovan (neko mu je pre mene poskidao blokade i hvala mu na tome!) a max sam uzeo nov zato sto je veci i sigurniji za voznju zbog 12" guma u odnosu na sprintovih 10".
Medjutim RAZOCARAN sam kad napravim poredjenje izmedju obicnog sprinta i max-a. Ovaj mali je isao kao metak za razliku od max-a koji 50kmx prelazi samo ako je na nizbrdici... Sprint me je terao do nekih 75kmh po ravnom i bio je neuporedivo startniji. Najvece razocarenje je sto max nema snage da povuce izmedju 20 do 40 kmh. Tu mu treba vecnost. Ovo govorim sto je to jako bitno u gradskoj voznji kod preticanja sporih vozila...
Skinuli su mi blokadu sa karburatora jos na prvom servisu, medjutim ja iskreno nisam primetio ama bas nikakvu razliku.
Da li postoji neko ko STVARNO zna da li uopste i gde ovaj motor ima blokade? Ovde se svi "nadaju" i zive na obecanju da ce "im skinuti blokadu" a mene interesuje ima li neko da su mu VEC skinuli blokadu i da iz svog motora izvlaci maksimum?
Hvala svima!!!
Bane
 
Odgovor na temu

exmetakom
exmetakom

Član broj: 93556
Poruke: 32
*.mainstream.co.yu.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)14.05.2007. u 22:49 - pre 205 meseci
Kod prodavca u Cacku sam saznao da ima tri blokade, dobro je zasticen, i definitivno nije preporuceno da ih sam skidas.
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.199.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)14.05.2007. u 22:59 - pre 205 meseci
Ja sam prelistao onaj forum shto je na norveshkom (ili nekom slichnom) bash u vezi skutera. Ima nekih vishe blokada, od kojih su mi za oko zapele dve. Prva, ona gde se skida pnaj prsten preko koga ide kaish (nisam struchan pa onako ovlash pricham), i druga, kod koje ima neka fora na karburatoru. Izgleda da ovi nashi serviseri nisu bash upuceni u sve tajne ovih skutera. Ma ne znam, ja cu ga oterati da mi to odrade pa shta bude.
drive.
 
Odgovor na temu

bbanda
Bane Banda
NBGD

Član broj: 145310
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)15.05.2007. u 06:52 - pre 205 meseci
Prsten moze svako da skine a takodje i blokadu sa karburatora. Za prsten vec imate objasnjenje i mislim da je na 90% skutera koji dolaze kod nas to vec skinuto (kod mene ga nije ni bilo). A sto se tice te blokade na karburatoru to je vrlo jednostavan zahvat koji svako sam moze da napravi. Skine se poklopac karburatora (kad skinete zastitnu masku ispod sedista dolazite do karburatora i odmah prvo sto vidite to je karburator a sa njegove gornje strane je taj poklopac) koji je pricvrscen sa dva zavrtnja. Poklopac moze biti ili plasticni ili metalni. U svakom slucaju kad ga skinete primeticete (ukoliko imate tu blokadu) da nesto "viri" ispod poklopca. To je blokada koja sprecava da membrana ima maksimalan hod. Na plasticnom poklopcu je to jedna plasticna cevcica koju treba odseci do samog poklopca a na metalnom poklopcu je zavrtanj koga treba jednostavno skinuti. Kad to uradite, vratite sve na svoje mesto i skinuli ste tu famoznu blokadu sa karburatora koja vam nece doneti u vecini slucajeva bog zna sta - bar meni nije...
Ono sto mene zanima je da li je neko bio kod majstora i gledao gde jos imaju blokade? Na auspuhu nema, jer sam skidao ceo auspuh i rastavljao ga, vozio bez auspuha (nije preporucljivo za komsiluk :) i nista. Tu se blokada ztavnja kod dvotaktnih morota.
Najverovatnije je da ima neku blokadu na struji, onda sam cuo (sto ne mora da bude tacno) da moze da ima blokadu i na samoj radilici sto zahteva rasklapanje motora... I definitivno nisam vise pametan...
Danas cu probati da mu izvadim tri od sest rolnica (pretpostavljam da ce mu to samo povecati startnost ali ne i brzinu) pa cu vam napisati sta je bilo.
Umedjuvremenu ako iko provali nesto konkretno nek pise.
Pozdrav svima !!!
Bane
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)15.05.2007. u 11:24 - pre 205 meseci
Ima li smisla skidati blokadu pre predjenih famoznih 1000 kilometara???
novi rekord...uspeo sam da teram sprinta na ravnom 60km/h bio sam sam na motoru...btw...ja i dalje vozim bez tablica :)
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.255.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)15.05.2007. u 13:44 - pre 205 meseci
Citat:
bbanda:
Danas cu probati da mu izvadim tri od sest rolnica (pretpostavljam da ce mu to samo povecati startnost ali ne i brzinu) pa cu vam napisati sta je bilo.
Umedjuvremenu ako iko provali nesto konkretno nek pise.
Pozdrav svima !!!


Ja chitah negde da ima vishe vrsta tih rolnica, kao neke su teze a neke lakshe. I onda od tih 6, 3 se izbace a umesto njih se stave 3 lakshe.

Shto se tiche karburatora, kod mene je plastichni poklopac i kad sam ga odshafio i skinuo, video sam po sredini karburatora ima neka opruga, a po sredini poklopca ima jedan ispupchen plastichni deo na koga naleze opruga. Jel treba neshto tu da se radi ili da se josh neshto rasklapa???
drive.
 
Odgovor na temu

gorang

Član broj: 728
Poruke: 316
82.208.201.*



+1 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)15.05.2007. u 22:45 - pre 205 meseci
koliko taj Sprint max moze da predje kilometara odjednom?

i zasto kazu da prvih 300km treba voziti 30-35km/h i onda doci na prvi servis? Gore je spomenuto da je prvi servis na 1000km, a i da se voza 60km/h, bez tablica
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)15.05.2007. u 23:49 - pre 205 meseci
^^ mah...ja taj prvi servis nisam ni racunao...rekli su mi da svratim kad budem presao izmedju 100 i 150km...ali mi on nekako dodje kao nebitan :) a sto se tice toga..prvih 300km 30-35...od toga nema leba ;) to niko ne postuje...pa ja kad sam ga uzeo iz radnje i krenuo na tehnicki, iza prve krivine sam hteo da vidim koliko on moze....;)
a tablice...pusti ti to ;) cega nema bez toga se mora ;) evo..namontirao sam veceras :) napokon sam i ja legalno na ulici :)
 
Odgovor na temu

bbanda
Bane Banda
NBGD

Član broj: 145310
Poruke: 55
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)16.05.2007. u 08:51 - pre 205 meseci
CITIRAM: koliko taj Sprint max moze da predje kilometara odjednom?

Pa pretpostavljam onoliko koliko imas goriva u rezervoaru... ;)

BTW, skinuo sam tri rolnice i dobio sam malo na startnosti ali zato izgubio na brzini tako da sam ih vratio nazad...
Bane
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.255.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)16.05.2007. u 09:54 - pre 205 meseci
Citat:
bbanda: CITIRAM: koliko taj Sprint max moze da predje kilometara odjednom?

Pa pretpostavljam onoliko koliko imas goriva u rezervoaru... ;)

BTW, skinuo sam tri rolnice i dobio sam malo na startnosti ali zato izgubio na brzini tako da sam ih vratio nazad...


Ja mislim da moze sigurno da ide u cugu preko 100km, kazu da to lakshe podnose ovi chetvorotaktni motori.

Pa koliko je mogao da ide bez rolnica, oko 30 km/h??? A moze li mi neko objasniti ovo za karburator, konkretno ovaj moj sa plastichnim poklopcem ? Gore sam napisao kako to izgleda iznutra, shta onda raditi ? :)

Shto se tiche prvog servisa, doshao sam sa predjenih 100km na servis, tip je samo promenio ulje i to je to. Za 1l ulja sam dao 1000 dinara i za servis 800. Bezveze.
drive.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)16.05.2007. u 10:28 - pre 205 meseci
ja i ne znam sta su mi radili...ostavio sam motor i dosao popodne...nisam mogao da cekam. Platio sam 1000 dinara i to je to...mozda pise u servisnoj knjizici..ko zna ;)
btw...ja sam ga u nedelju vozio 50-60km maltene u cugu...sa malim pauzama i radi i dalje...
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.255.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)16.05.2007. u 13:47 - pre 205 meseci
Verovatno ti je naplatio samo ulje koje inache koshta 1000 dinara a servis je mozda bio besplatan.

Kad pomenuh ulje, posle promene ulja preshao sam 900 kilometara i nije potroshio nimalo, bash malo troshi. Zato troshi dosta benzina...
drive.
 
Odgovor na temu

bbanda
Bane Banda
NBGD

Član broj: 145310
Poruke: 55
*.59.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)16.05.2007. u 15:05 - pre 205 meseci
Odseci plasticni deo sa poklopca karburatora - onaj deo koji viri...

Ja sam pre neki dan isao na plac sa njim 120km i nista, samo sto je meni utrnula bulja, jer je sediste tvrdo do bola. Seo sam posle na gileru od koleginice, mislio sam da sam se uvalio u fotelju. Na srecu imam ortaka koji je tapetar. Nosim sediste kod njega da mi ga pretapacira, pa da i moja guza malo odahne :) .

Pitanje. Da li je neko provalio na sprint max-u gde se nalazi ta zica koja prati broj obrtaja zadnjeg tocka i blokira motor? Ja ne mogu da je nadjem nikako...
Bane
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.199.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)16.05.2007. u 15:33 - pre 205 meseci
Pa ne znam, neshto nisam siguran da imaju tu zicu, npr ako bi to bio sluchaj onda ne bi onako zverski ubrzavao nizbrdo. Kad pustim gas, motor usporava, chim dam gas on zabija skalu dokle moze.
drive.
 
Odgovor na temu

exmetakom
exmetakom

Član broj: 93556
Poruke: 32
*.ds.co.yu.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)17.05.2007. u 15:36 - pre 205 meseci
e dobro , sve sam lepo procitao, dobih kredit, PA DOBRO JEL VALJA TAJ MAX ILI NE?
ili FILLY? ili da idem na drugu stranu?
I NEED HELP!!!
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
91.150.110.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)17.05.2007. u 17:21 - pre 205 meseci
Ja sam zadovoljan sa max-om. Zgazio sam 1000 kilometara opushteno za mesechak dana i celokupan utisak je dobar. Sad uz malo chachkanja, mislim da ce da bude josh bolji :)
drive.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Kupih Sprint max, sta dalje? :)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154022 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.