Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gdje otici na more?

elitemadzone.org :: MadZone :: Gdje otici na more?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18199 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Gdje otici na more?12.04.2007. u 15:52 - pre 207 meseci
Citat:
nikol@c: Sto se tice sigurnosti i u Beogradu postoje mjesta gdje se covjek osjeca nesigurno pa makar imao istetoviranog dvoglavog orla.


SVUDA u svetu postoje nebezbedna mesta i sanse da ti se nesto neprijatno desi. Ali poenta je kolike su te sanse.

Inace i to je deo topica: Gde oticii na more?
Malo bi bilo glupo preporuciti neko Iracko letovaliste zar ne. Pre nekoliko godina Lepo sam se provodio u Jounieh, pored Beiruta i toplo bih ga preporucio svakome ali ovih dana nije za odlazak tamo. Razlog: bezbednost.

Nego, ajde neka se pitanje oko odlaska na more malo definise sa kolicniom novca, tipom prevoza i slicno. Mozda i nadjemo neke pametne predloge.
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Gdje otici na more?12.04.2007. u 16:09 - pre 207 meseci
pa je sam preneo moje iskustvo iz hrvatske...na ostrvima ima vise stranaca nego hrvata a ono malo hrvata sto ima krajnje su prijatni nisu seljaci kao
mi da teraju musterije i ljude koji im donose novac...sta da ti kazem kad sam se tamo prijatnije osecao nego u crnoj gori-dobacivanje ribama, kurcenje na svakom koraku usluga nula a cene sky high... pravo da ti kazem nikad nisam doziveo nikakvu neprijatnost u hrvatskoj niti sam pazio na naglasak..motao sam se i po splitu
vozikali smo se u brodicu oko hvara, iznajmljivali bajkove i vozili po ostrvu, na korculi je bilo san snova...jednom recju isao bi opet samo na druga ostrva...
a sto se tice grcke, braca grci nisu hteli da mi daju vizu pa sam morao kod brace hrvata...i ljudi dok se god pominje taj glupi rat i govorilo o neprijatnostima
ljudi ce se tripovati....zamisli samo kako se ti ponasas kad sretnes hrvata u srbiji tako vecina ljudi reaguju na srbe u hrvatskoj simple as that.
neobrazovanih debila i ljudi punih mrznje ima svuda pa i u hrvatskoj (mislim da ih u srbiji ima daleko vise)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Gdje otici na more?12.04.2007. u 16:24 - pre 207 meseci
Ja Hrvatsku preporučujem svakome, i da moram da biram pre bih uvek išao u Hrvatsku na more nego u Crnu Goru, Bugarsku (wtf?), Tursku (koje more u Turskoj?), Grčku i sl...

Čak ni Španija ni Francuska, i čuvena Azurna obala nisu ništa specijalno, čak bi rekao da su po kvalitetu mora, cena, usluge i svega ostalog dosta nazadniji od Hrvata...

Što se tiče priča o sigurnosti u Hrvatskoj, i sl. mogu samo da kažem svoje iskustvo... Naime, mi imamo kuću u Biogradu (mali gradić nedaleko od Zadra), što je hardcore regija Hrvatske po ustaštvu i sl. Naravno da komšiluk & co. vrlo dobro znaju ko smo, šta smo i odakle smo... Verovatno su upućeni i u ratne doživljaje mog ćaleta jer on često besedi sa komšijama o tome ;)

E sad, šta je interesantna priča od prošle godine:
Moj burazer sa devojkom odlazi tamo na letovanje tipa 10-15 dana koliko je već bio, vraća se nazad pun negativnih utisaka kako ga svi gledaju popreko, kako mu je svugde preselo sve, kako ovo kako ono... Ja odlazim na isto to mesto bukvalno 2 dana nakon njega, budem tamo 20 dana, apsolutno me niko nije popreko ni pogledao a kamoli šta drugo, a pri tom sam često kupovao u Konzumu, svakodnevno na pijaci & kod lokalnih uličnih prodavaca voće i lubenice, vozio auto na BG table, pričao normalno ekavicom kako i pričam ... Poenta je da ti doživljaj bude onako kako se i sam postaviš...

Ako ti misliš da te svi gledaju preko ramena, ako ti gledaš druge onako popreko očekujući neke komentare, ako se ustežeš ako si ovakav ili onakav... Sasvim sigurno je da ćeš ući u taj trip...

Ja apsolutno nikakve neprijatnosti nisam imao, čak štaviše, ljudi kad me provale odakle sam svi se redom oduševe, i jedno 10-tak ljudi me je pitalo ono čuveno "...jel znaš ti Peru iz Beograda...", i ono "...e ja imam tetku/strinu/ujaka/pašenog/xxx u Beogradu..."

Jedini da kažemo negativan komentar koji sam čuo tamo je bio upravo prošle godine, i to na mestu gde se to najmanje očekuje - u marini... Naime, kad sam stigao u Biograd, vezao sam brod na svoj vez (koji je inače slobodan preko većeg dela godine), i jedno jutro sam se potrefio da dolazim na brod baš kad je neki lokalni lik isplovljavao sa svojim brodićem, psujući mi mater švapsku (mislio je da sam Nemac, jer je brod pod Nemačkom zastavom), kako sam se ja drznuo da se vežem na (sopstveni) vez pored njega...
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Gdje otici na more?12.04.2007. u 17:30 - pre 207 meseci
Ja opet kazem da mozes 100 godina ici i ne sresti budalu, ali ako mislis na to - to je vec preveliko opterecenje. Tvoja situacija je daleko od tipicne, posto znas mestane (ako cale caska s njima o ratu i sl.). I ja sam bio u takvim situacijama i nisam imao nikakav osecaj nelagodnosti - moji bili vamo, tvoji tamo, jebiga, takvo vreme i cao... Ali ovo sve vazi medju normalnim ljudima. Parkiras taj auto sa BG tablama na putu do poljuda nedeljom i da vidis kako je odleteo u more. Desavale su se te stvari i ovde (tuca zemunovih i Vosinih navijaca kad su ove budale sjebavale kola npr.), ali su u pitanju zaista izolovani incidenti - neuporedivo.
Ma sta ja smaram - kome se ide, srecan mu put i sve najbolje.

A ukoliko postavljac topika i dalje ima volje da cita ovaj topik, evo predloga:
Ako te zanima ronjenje (cak i rekreativno), pali na crveno more. Ovo mozda zvuci pretenciozno, ali ove godine se u HR roni za oko 550 evra 10 dana (ukljucujuci dozvole, smestaj, sama ronjenja...), a za 650 palis u Sharm el Sheik (ukljucujuci puno vise). Jadran u odnosu na Egipat (podvodni svet) deluje kao pustinja, a razlika od 100 evra je zaista smesna za razliku u kvalitetu. Btw i sve sporedne cene (pice, hrana) su manje tamo. Znam nekoliko ljudi odavde koji rone u Hrvatskoj i to su iskljucivo ljudi koji tamo rade (kao instruktori u centrima). Niko do njih ti nece savetovati da dodjes upravo zbog nerealne cene.

Ovo sve ima smisla samo za ronioce, ni najgorem neprijatelju ne bih pozeleo Egipat u junu, ako namerava da bleji na plazi.
De si Deda...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Gdje otici na more?12.04.2007. u 19:04 - pre 207 meseci
Citat:
DjoleReject: Ja opet kazem da mozes 100 godina ici i ne sresti budalu, ali ako mislis na to - to je vec preveliko opterecenje. Tvoja situacija je daleko od tipicne, posto znas mestane (ako cale caska s njima o ratu i sl.). I ja sam bio u takvim situacijama i nisam imao nikakav osecaj nelagodnosti - moji bili vamo, tvoji tamo, jebiga, takvo vreme i cao... Ali ovo sve vazi medju normalnim ljudima. Parkiras taj auto sa BG tablama na putu do poljuda nedeljom i da vidis kako je odleteo u more. Desavale su se te stvari i ovde (tuca zemunovih i Vosinih navijaca kad su ove budale sjebavale kola npr.), ali su u pitanju zaista izolovani incidenti - neuporedivo.


Moj burazer na istom tom mestu, vratio se istripovan. Ja 2 dana nakon njega, meni super... Tako da sve je u tome kako se ti postaviš prema drugima... Ako si opušten i ne razmišljaš o tome, sigurno ćeš se lepo provesti, a šanse da naletiš na budalu su ti kao i u Crnoj Gori npr...

Inače u Splitu sam isto tako često bio sa autom na BG table, pošto mi je priroda posla takva, bio sam jednom parkiran odmah na stadionu Hajduka dok im se igrala neka utakmica, i ništa mi se nije desilo sa autom... Jedne godine se poklopilo da sam bio u Splitu kad je bila utakmica Hajduk - Dinamo, i ja sa prijateljem bio na ručku i stali smo na parking na rivi, bukvalno jedan pored drugoga. On vozio tada porsche cayenne tek ga kupio i na ZG table, a ja golfa na BG ... Njemu su navijači izbušili sve četiri gume i izgrebali ceo auto, a meni samo digli zadnji brisač, u fazonu 'nemoj da misliš da te nismo videli'... I posle toga sam pričao sa nekim tipovima što su navijači Hajduka, i oni mi rekli u fazonu za auta iz Srbije ih zabole k****, svejedno je, a Zagreb ne mogu organski da podnesu...
 
Odgovor na temu

Marko Jovanovic BG
Beograd

Član broj: 140763
Poruke: 12
89.216.255.*



Profil

icon Re: Gdje otici na more?12.04.2007. u 19:44 - pre 207 meseci
To je tacno , Zagrebcane po defaultu mrze , pa ljudi kada idu tamo skidaju ZG table :)
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.mediaworksit.net.



+6 Profil

icon Re: Gdje otici na more?12.04.2007. u 22:30 - pre 207 meseci
Ja sam prosle godine bio u Kushadasiju i sve je bilo extra dobro, tako da ove godine nemam brige oko izbora ...

P.S. Zelim vam lep provod gde god se odlucili ;)
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
*.adsl.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Gdje otici na more?13.04.2007. u 00:31 - pre 207 meseci

Gde cu letos na more jos nisam odlucio,mozda Grcka ili Turska ali znam da sigurno necu u Crnu Goru.Em su preskupi,em je usluga nikakva,o neljubaznosti tek da ne govorim.Banalan primer,proslog leta tip bio sa curom u Baru i dobio nevidjene batine i to samo za to sto je bio sa devojkom,prisle neke seljacine,poceli da mu cimaju curu i cim je progovorio prvu rec naleteli svi onako "junacki" na njega.Jos kada je na kraju dosla policija ove nasilnike pustili a ovo dvoje su maltretirali u fazonu " na sta lici da ti devojka provocira ostale goste u kaficu" isl.
Najgore sto ovo nije usamljen slucaj,imam ortaka koji je zbog posla proveo par meseci na Crnogorskom primorju,i kako kaze nagledao se svega i svacega.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Gdje otici na more?18.04.2007. u 21:51 - pre 206 meseci
Istina je da u Hrvatskoj ne bi trebalo da bude problema ako se normalno postavis. Ja sam u Hrvatskoj na duze vreme bio 2 puta posle rata, i to u Dubrovniku i Splitu, sto znaci u delovima Hrvatske gde su ipak vece sanse za probleme nego u Istri ili Rijeci.
Sto se tice Splita, u Splitu sam bio 10 dana 2005 godine, prvog dana sam imao i ja taj trip da me svi popreko gledaju, ne prijatno mi je bilo kad sam pricao ekavicu...ali vec sutradan mi je bilo extra, i tako mi je bilo sve do puta za Beograd. Jednom recju, uzivao sam. Ne znam bas kako bi te primili sa BG tablicama, vidis Ventura ima pozitivna iskustva. Hrvati sa kojima sam pricao u Splitu imaju podeljena misljenja, jedni su mi govorili da slobodno mogu da dodjem sa BG tablicama, i da je u Splitu veci rizik voziti auto na ZG tablice, dok su drugi govorili da ipak mi ne bi preporucili da dolazim sa BG tablicama, za svaki slucaj.

Sto se tice preporuke za letovanje pored Hrvatske. Moj ti je savet da izbegnes Egipat u periodu jun-septembar, posto su vrucine ne snosljive, u sustini posto je suvo ne znojis se, moj ti je savet Egipat u periodu oktobar-maj. Zar nije trip odes na letovanje kad je kod nas jesen ili zima. Meni je to extra.

Ako imas mogucnosti da dobijes ITA vizu onda ti preporcujem jedan djir po Italiji i okolnim zemljama. Ako ti je do mora mozes se odmoriti na nekom od mesta u Ligurijskoj rivijeri, koja je vrlo blizu Azurne obale, ali je cenovno mnogo pristupacnija, a ponovo si na sat vremena od Monte Carla, Nizze i Cannesa, a i temperature su prijatne taman koliko treba izmedju 27-30 C, bez nekih vrucincina za razliku od recimo Lombardije i Milana.
Ako ides autom, bliza ti je regija oko Venecije, sa cuvenim relativno jeftinim letovalistem Lido Di Jesolo, i velikim pescanim plazama. Ako si kolima blizu ti je Verona, Treviso, Venecija i Trst. A mozes otici i na Dolomite, taman spojis more i planine.
Recimo da ti jos preporucujem i regiju oko Riminija, sa cuvenim letovalistem Catolica. Takodje duge pescane plaze, relativno povoljno kao i regija oko Lida di Jesola. Obala doduse nije razudjena kao Hrvatska koja je preko puta, ali su plaze peskovite, sto meni mnogo vise prija od kamenitih plaza.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Gdje otici na more?18.04.2007. u 22:01 - pre 206 meseci
Ja ove godine idem ponovo u Grchku. Isto mesto, ali u razlicitoj reziji. Mesto je Nei Pori, 50ak kilometara od Paralije. Jako mirno mesto sa dugom pescanom plazom. Ovaj put idem sa jos 3 ortaka kolima....:) obzirom na dobro drustvo...provod nece izostati sigurno :P
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.178.*



+363 Profil

icon Re: Gdje otici na more?18.04.2007. u 23:18 - pre 206 meseci
Ja cu u auto kamp Jaz u C.Goru. Posto idem samo da ronim, a more radi nekih znamenitosti i provoda me ne interesuje u C.Gori(bio sam bar 10puta), izdrzacu nekako. Pred kraj leta mozda u Grcku jedno nedelju dana. Ne volim guzvu...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Gdje otici na more?20.04.2007. u 22:32 - pre 206 meseci
Citat:
ventura: Tursku (koje more u Turskoj?)


Šališ se ili...?

Inače kako neko može da se oseća lagodno kada dodje u zemlju u kojoj se na krv i nož mrze dva grada a kamoli stanovnici zemlje sa kojom je ta zemlja ranije ratovala i pri tome ratne sekire i dalje "otkopane"!?!?

Ja bih iskreno voleo jako da vidim to čuveno hrvatsko more i ostalo, ali eto imam trip da odem tamo kao i 80% ljudi iz Srbije. Znači nije ono ne želim pa onda prodajem priču da se tripujem, naprotiv želim ali eto da žrtvujem svoj život radi glupog letovanja i "odmora" neka hvala. Koliko sam se naslušao po forumima, uživo priča kako je ljudima bilo extra dobro toliko sam se naslušao i o kidnapovanju , pretnje, tučama, noževima bolnicama...

Čisto primera radi sl. put stavi Srpsku zastavu umesto nemačke i to staru kraljevsku zastavu Srbije pa nam javi kako ti je prošao brodić?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Gdje otici na more?03.08.2007. u 11:56 - pre 203 meseci
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=12441

U Budvi i dnevne restrikcije vode

SUVO - Javno preduzeće „Vodovod" u Budvi saopštilo je da je od prekjuče uvelo i dnevno ograničenje isporuke vode, jer noćne restrikcije u nižim naseljima u gradu, koje su uvedene kako bi viša naselja dobila vodu bar nekoliko sati, nisu dale željene rezultate. Đorđe Pinjatić, direktor budvanskog „Vodovoda", kaže da se taj grad, kada je voda u pitanju, suočava s najgorom situacijom u protekle dve decenije. On je ukazao da Podgorica dobija 2.000 litara vode u sekundi, a Budva svega 210 litara, iako u tom gradu sada boravi 50.000 gostiju.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Gdje otici na more?03.08.2007. u 17:44 - pre 203 meseci
hvar ili korcula
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Gdje otici na more?10.08.2007. u 15:57 - pre 203 meseci
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=12632

Opasnost od ajkule u Baru i Budvi

ČELJUSTI - Uprava pomorske sigurnosti iz Bara objavila je preksinoć da je u blizini ostrva Sveti Nikola, kod Budve, primećena velika ajkula, zbog čega su kupači upozoreni da se pridržavaju mera opreza. Na plažama u opštinama Budva i Bar su istaknute crvene zastavice, koje znače opasnost i zabranu kupanja. Načelnik Uprave Krsto Rakočević je rekao da je crnogorska obalska straža primetila ajkulu sto metara od ostrva Sveti Nikola prema pučini.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gdje otici na more?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18199 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.