Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)

[es] :: Advocacy :: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9953 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)20.04.2007. u 23:17 - pre 206 meseci
Jedna prilično detaljna i veoma zanimljiva studija, tj. poređenje 2.6.20 Linux kernela sa kernelom Windowsa Viste. Izvolite, pa pogledajte detalje, da ne kopiram bez veze, ali mislim da imena ljudi koji su vršili poređenje nisu zanemarljiva.

Link
 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)23.04.2007. u 12:42 - pre 206 meseci
Ne bih da dolivam ulje na vatru, ali ovo poređenje je prilično imbecilno :-)

Citat:
Kernel + Drivers Source Code
...
kernel Source_lines_of_code (SLOC28) (with drivers) (#3, #426) 6M ±2M 15M ±10M26


15 miliona linija +/- 10 miliona!? Ovo nije poređenje nego nagađanje. Niko pametan ne može ozbiljno da shvati ovakvu statistiku.
 
0

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)23.04.2007. u 12:57 - pre 206 meseci
A ostala poredjenja su isto imbecilna?

Bas me interesuju komentari, vec osecam kakvi ce biti :)

Da se ne lazemo, clanak ocito naginje ka Linuxu, no svejedno mi se cini interesantan.

 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
91.150.70.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)23.04.2007. u 13:49 - pre 206 meseci
Ako se wine moze proturiti kao win32 api onda moze i SUA za linux api :)
A jelte svi znamo sta je SUA naspram emulatora.

http://technet2.microsoft.com/...4c80ddc2b3bc1033.mspx?mfr=true
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)23.04.2007. u 15:06 - pre 206 meseci
Citat:
A ostala poredjenja su isto imbecilna?


Možda jesu, možda nisu, ali pored onakvog statističkog podatka, teško da zavređuju pažnju i drugi pogled.

Goes to witness credibility, Your Honor
 
0

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)23.04.2007. u 15:23 - pre 206 meseci
A, kapiram. To je kao kada neko kaze da koristi Linux od 1991. godine, pa kasnije ostale njegove izjave izgube kredibilitet.

Svejedno, mislim da je clanak interesantan.

 
0

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)23.04.2007. u 16:43 - pre 206 meseci
xixi, ali MS da se bavi wine-om, ha ha ha...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)24.04.2007. u 02:40 - pre 206 meseci
Citat:
A, kapiram. To je kao kada neko kaze da koristi Linux od 1991. godine, pa kasnije ostale njegove izjave izgube kredibilitet.


Ako kaže da ga koristi od 1991, a nije Linus, tebi to ne bi bilo čudno?

Nego, kako bi bilo da neko kaže: "Ja koristim linux od 1995. +/- 10 godina?"


Commercial-Free !!!
 
0

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
91.150.99.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)24.04.2007. u 05:24 - pre 206 meseci
Naravno da mi je čudno ako neko kaže da koristi Linux od 1991. No, to nisam pročitao u članku, nego na ovom forumu: http://www.elitesecurity.org/p1537086

Uostalom, mislim da smo počeli prerano da raspravljamo o ovom članku:

Citat:
From 18-25 April 2007 this comparison is being upgraded to Vista! N.B. The Vista data will not be ready until then. Please note this before commenting! Watch this space.


Članak se očito menja, pa se promenio i estimated broj linija koda. Sada je postavljeno da je 7.5M ± 2.5M, makar se to opet ne slaže sa informacijom odavde: http://en.wikipedia.org/wiki/Source_lines_of_code
Svejedno nebitna informacija, pošto može samo da se nagađa.

Kao što sam već rekao, članak očito naginje Linuxu. Naravno da bi se mogao napraviti članak koji bi favorizovao Vistu samo tako. Pored blago rečeno diskutabilnih izjava u ovom članku (npr. open source development model je bolji nego closed source - više bih rekao da oba imaju svoje prednosti i mane), imamo npr. i gomilu nabrojanog hardwarea na kojem Linux može da se instalira, a Windows ne. Pravo pitanje je koliko je to značajno i kome to zapravo treba? Jeste da će oni koji računaju sa milionskim matricama razmišljati da pazare PS3 i da na njega instaliraju Linux kako bi dobili moćnu računsku mašinu po niskoj ceni, no velikoj većini će PS3 služiti da igra igre.

Opet kažem da je članak interesantan. Očekivao sam da ćete komentarisati npr. to da li je stvarno prednost što USB i printer driveri na Linuxu trče u user spaceu, a u Windowsu ne, a vi udarili po linijama koda kao da je to jedino što piše.

Još jedan članak istih autora (takođe se sada obnavlja!):

http://widefox.pbwiki.com/Kernel%20New%20Features%20Comparison
 
0

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
161.53.243.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)24.04.2007. u 08:19 - pre 206 meseci
Jako zanimljiva tablica, u dijelovima pogrešna i spekulativna, ponekad čak i groteskno smiješna ("genetic anticipatory scheduler" ? *rolleyes*).

Realno se iz ove hrpice fakta (nije ovo nikakva "studija", ni pod razno) se ne može naučiti baš ništa - nekome tko već relativno dobro poznaje razliku arhitekture obaju kernela (driver model, I/O stack etc.) može služiti kao brzi memo. Trend je da (kao što bi Rob Pike rekao) zadnjih 20-ak godina kerneli jednostavno konvergiraju prema manje-više sličnom skupu funkcionalnosti (pusti RFC-ovi i ISO/IEC/IEEE standardi kojima treba podlijegati). Stilske devijacije u dizajnu su minimizirane do na dozvoljen otklon od dvoznačnosti interpretacije treba li sinkronijski ulančavati delivered signale ili ne.

Neopisivo su zabavni pokušaji pingvina koji sastavljajući ovakve popise izražavaju neutaživu glad za isticanjem - uostalom i na samom početku članka se navodi da je inspiracija za ovakve poredbe bila Rusinovičevo predavanje na TechEdu 2004.. Oni su "drukčiji" - ta vidite samo kako windows kernel suxxorz, koliko samo ISA-i ne podržava a tek obsoletnih fs-ova! Kao da činjenica da je NT odvajkada radio i na RISC/CISC/VLIW, kao i da NTFS sve navedene jede za doručak. Poredba IFS vs. linux VFS/FUSE je krajnje nebitna - glavno da postoji neka lupnuta cifra fs-ova koje lindžo podržava, pa da pingvini mogu mentalno svršavati hvastajući se njime gerilskim taktikama na kojekakvim forumima i newsgrupama.

Ne znam jeli itko primjetio pod security - piše da je linux "imun na viruse", sa fusnotom na kojoj piše "nepotkrijepljena tvrdnja". Missim...^_^.

Inovaciju u NT kernelu ne rukovodi nitko drugi do tržište samo - za čim se pokaže potreba i za što mušterije bude tražilo - to će biti razvijano i inkorporirano. Neće nitko odobriti rewrite novog schedulera na račun akademskog papira koji je Monte Carlo simulacijom anticipirao 1.134% bolju utilizaciju vremenskih resursa, pod pretpostavkom normalne razdiobe opterećenja user-mode threadova. Mušterije traže stabilan API i ABI kako bi imali garanciju za napisan sw na dugi niz godina, traže superfetching i I/O cancellation za bolji korisnički ugođaj (memorija je bottleneck), transakcijsko sve živo upareno sa verzionirajućim fs-om koji će omogućiti lagano revertiranje u slučaju puknute instalacije ili slučajno prepisane/izbrisane datoteke. Koga boli q za podršku nekog opskurnog hwa ili fsa kome koji ne donosi baš nikakvu kompetitivnu prednost.

Citat:
zi::: Uostalom, mislim da smo počeli prerano da raspravljamo o ovom članku:


Ovo nije "članak", već gomila brižno posloženih fakta kako bi linux ispao "jači" :)

Citat:
Još jedan članak istih autora (takođe se sada obnavlja!):

http://widefox.pbwiki.com/Kernel New Features Comparison


UFS i reiser4 - totalno nebitno na windowsima, iako postoje neke 3rd party za čitanje..

virtualizacija - odavno u pripremi, quality release će biti izdan: http://www.microsoft.com/press...may06/05-22Virtualization.mspx

Citat:
Microsoft anticipates having a beta release of Windows Server virtualization by the end of 2006 and plans to release to manufacturing (RTM) within 180 days of Windows Server “Longhorn” RTM.


Ove su ostale stvari relativno nebitne...

Meni se nekako čini da je za krajnjeg korisnika znatno važnija lista stvari koja je prva na windowsima :P

I ono "windowing system user mode" me nasmijalo...baš zbog fakin X-a nijedan *nix ne može imati ono što Vista ima: zaštitu od digitalno nepotpisanog koda u kernelu, čak i ako si admin/root (pogledati ovo koga više zanima). U Visti je samo jedan mali dio offloadan u userland, directx i GDI primitivi još piče u kernelu..


[Ovu poruku je menjao cynique dana 24.04.2007. u 12:26 GMT+1]
 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)24.04.2007. u 08:58 - pre 206 meseci
Citat:
Naravno da mi je čudno ako neko kaže da koristi Linux od 1991. No, to nisam pročitao u članku, nego na ovom forumu: http://www.elitesecurity.org/p1537086


Potraži malo na Internetu kad je izašao 0.96 kernel. To je bio moj prvi kontakt sa Linuxom. Kad se pojavio Slackware (ako se ne varam negde 93/94), to je bilo pravo uživanje. U isto to doba bio je jedan BBS koji je radio pod Linuxom, a koji se zvao Exodus. Šta misliš čije je to bilo? Toliko na tu temu :-)
 
0

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)26.04.2007. u 08:59 - pre 206 meseci
Citat:
UFS i reiser4 - totalno nebitno na windowsima, iako postoje neke 3rd party za čitanje..


hi hi... da da... totalno nebitno... malo malo pa je nesto nebitno...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)26.04.2007. u 10:05 - pre 206 meseci
Da je bitno, bilo bi podrzano posto Windows koristi 95 od 100 ljudi koji imaju PC :)

To sto pingvini daju bitnost nekim opskurnim projektima... je samo deo njihove imaginacije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)26.04.2007. u 10:44 - pre 206 meseci
Citat:
cynique: ndowsima :P

I ono "windowing system user mode" me nasmijalo...baš zbog fakin X-a nijedan *nix ne može imati ono što Vista ima: zaštitu od digitalno nepotpisanog koda u kernelu, čak i ako si admin/root (pogledati ovo koga više zanima). U Visti je samo jedan mali dio offloadan u userland, directx i GDI primitivi još piče u kernelu..


Hmmmm...

Code:
cynique
Puno ime: Ivan Štambuk
Član broj: 93690
Poruke: 136
Lokacija: Zagreb@Croatia
161.53.243.*
OS: Windows XP


Nikako brate da krenes da koristis tu Vistu na koju svrsavas vec dva meseca :-)

Sto nisi odmah potrcao da instaliras "najsuperiorniji" (smeh u publici) OS?
Ko ce ga znati-mozda nemas dovoljno jaku masinu ili ti ne radi neko parce softvera ili?
Tja....
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)26.04.2007. u 15:20 - pre 206 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da je bitno, bilo bi podrzano posto Windows koristi 95 od 100 ljudi koji imaju PC :)

To sto pingvini daju bitnost nekim opskurnim projektima... je samo deo njihove imaginacije :)

Mozda mozes da odgovoris na ovo pitanje: zasto Nero redovno izbacuje update za NeroLinux 2.x verziju i zbog cega su na CeBitu predstavili 3 beta verziju NeroLinux-a? Tvoje pocetne pretpostavke su (kako sam shvatio) da je Linux grosse scheize, da nije desktop OS, da nema buducnost i da naravno nije isplativ za proizvodjace softvera. Zaista me zanima tvoje misljenje.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)26.04.2007. u 15:27 - pre 206 meseci
Citat:

zasto Nero redovno izbacuje update za NeroLinux 2.x verziju


Zato sto postoji komercijalni interes.

Sto naravno nema nikakve veze sa nekakvim ReiseTreizeFS-om i podrskom za isti u Windowsu, na primer.

Citat:

Tvoje pocetne pretpostavke su (kako sam shvatio) da je Linux grosse scheize


Ne

Citat:

da nije desktop OS,


To je vrlo tacno.

Citat:

da nema buducnost


I te kako ima buducnost u embedded/server trzistu, dakle - ne, to sto si napisao svakako nije moja pretpostavka.

Citat:

i da naravno nije isplativ za proizvodjace softvera.


Ja to nisam nikad rekao - neisplativ je za vecinu proizvodjaca general-purpose desktop softvera, sto ne znaci da nije isplativ za druge - Trolltech sasvim lepo zivi od Linux-a, npr... MySQL AB, takodje, Autodesk (Maya) takodje...

Naravno, svo to trziste (komercijalno Linux sw.) je besmisleno malo u odnosu na Windows trziste, na primer - pa je pitanje kolike su sanse tvoje firme da uspe sa nekom Linux ponudom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)26.04.2007. u 15:49 - pre 206 meseci
Citat:
Body Fag: Nikako brate da krenes da koristis tu Vistu na koju svrsavas vec dva meseca :-)

Sto nisi odmah potrcao da instaliras "najsuperiorniji" (smeh u publici) OS?
Ko ce ga znati-mozda nemas dovoljno jaku masinu ili ti ne radi neko parce softvera ili?
Tja....

Koliko je meni poznato cynique se javlja iz studentskog doma, ne od kuće. Neka me ispravi ako grešim.
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)26.04.2007. u 15:51 - pre 206 meseci
Koliko vidimo, ne javlja se sa Linuxa.

A to je ipak bolje od "linuxovaca" koji koriste Windows veći deo vremena, samo kriju :)
Commercial-Free !!!
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
212.200.192.*

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)26.04.2007. u 16:02 - pre 206 meseci
Citat:
cynique: Mušterije traže stabilan API i ABI kako bi imali garanciju za napisan sw na dugi niz godina, traže superfetching i I/O cancellation za bolji korisnički ugođaj (memorija je bottleneck), transakcijsko sve živo upareno sa verzionirajućim fs-om koji će omogućiti lagano revertiranje u slučaju puknute instalacije ili slučajno prepisane/izbrisane datoteke. Koga boli q za podršku nekog opskurnog hwa ili fsa kome koji ne donosi baš nikakvu kompetitivnu prednost.


He, e baš to im je bitno. Ovaj, oko 90% "mušterija" nema blage veze o ovome šta si upravo napisao, da se mi razumemo. Mušterija hoće OS na kojem mu sve radi, i štampač i skener, i digitalac, da nema virusa, spyware-a, da piči na Skype-u po netu i gleda sisatu ribu kako izvodi striptiz pred kamerom, da se čuje sa drugom i prijateljima, da ima office programe, kalendar, podsetnik, da sluša, muziku, gleda filmove, reže diskove i da igra igrice. I takvoj "mušteriji" je Linux sasvim dovoljan, osim kada je ovo poslednje (igrice) u pitanju. Ma yebe se nekom kakav je Linux vs. Windows API, kakav je superfetching i fajlsistem, ogromna većina i nema pojma o čemu se tu radi. I ne interesuje ih da li je sve by-the-book ili kaubojština, bitno je da im svi uređaji rade, i da mogu sve što i na Windowsu. Linuxu je (po mom skromnom mišljenju) najveći problem nedostatak igrica, pa teško privlači mlađu populaciju, one koji bi za 5-10 godina trebali koristiti taj OS i za nešto drugo osim za igranje.
Kratak primer: moj stric (čovek blizu 60 godina) koristi računare već 20 godina, i lepo se razume i u hardwer i sw i u mreže, ima solidnu mrežicu u firmi, inženjer čovek, projektuje, osim AutoCADa koristi i što-šta vrlo ozbiljnog i skupog softvera, koji je sav legalan, naravno. Sa DOSa je prešao na 16-bitne Windowse, zatim na NT (i dan danas njemu omiljeni) i njega je koristio sve do XPa, nije ni tad hteo, ali je morao zbog USBa koji mu je postao neophodan. Ja mu pre par meseci kada je bio kod mene pa hteo sa mog računara da pregleda mail, stavim Linux; on je čuo odavno za njega, ali nikada ga nije probao. Ok, nije frka, Firefox ikona, klik na nju, dalje sve isto k'o na Windowsu. Kad je završio šta je hteo, htede da malo pogleda kako taj Linux izgleda. Kliknuo čovek na "Sistem" ikonu, valjda mislio da je to ekvivalent "My Computer" ikonici, KDE prozor se otvorio, on gleda belo, i pita "A gde je ovde C./ D./, flopi, CD...?" Ja mu kažem da Linux drugačije montira uređaje i particije, i da se to nalazi kod mene na /mnt, on kliknu na strelicu za parent folder, kad ono, pojaviše mu se gomila foldera sa nekim čudnim nazivima /boot, /etc, /mnt, /tmp, /var, /usr, .... on pogleda pa pita "gde sad", ja mu kažem na mnt, on klikne, otvori se, a unutra cdrom, sda1, sda5 (SATA disk), hda1, on me pita "jebo-te, jes' ti tol'ko glup da ne znaš šta te pitam, gde su ti yebeni C:/ i D:/" ja mu kažem da se na Linuxu drugačije obeležavaju particije nego na Windowsu, i da to C i D neće naći u tom obliku, on ustade i reče "ma id' more, yebo te Linux, to sve drukčije, sa'ću ja u 60 godina da ga učim, evo trčim", i tako propade moja namera da mu na fina vrata poturim malo Linux, tek da vidim kako bi mu se dopao. Čovek je godinama radio na jednom sistemu, naučio sve šta mu treba na taj način, radi mu posao, i podmiruje sve njegove potrebe, i jednostavno - neće da uči sad sve iz početka.
E to je meni bitan pokazatelj toga da bi Linux-zajednica morala pod hitno da što ozbiljnije počne da radi na pravljenju kvalitetnih igara koje su po svemu uporedive sa igrama na Winodwsu, zato da bi Linux mogao privući mlade (a i ljude mojih godina, jer većina 30-ogodišnjaka i dalje voli da odigra neku dobru igru kad ima vremena, ja prvi) da ga koriste, a mladi će za par godina uz igranje, i uobičajene radnje (muzika, filmovi, internet, itd..) naučiti da koriste Linux kao što nauče da koriste Windows, te će se u njemu osećati prirodno i normalno, i moći će da ga koriste. E ta baza budućih korisnika je nešto što bi Linuxu donelo veći udeo na tržištu, a samim tim bilo bi i drajvera od strane prizvođača hardvera, bilo bi više komercijalnih programa i više igrica, bez obzira na nedostatak stabilnog API-ja i silne kaubojštine u kernelu. Jer, kolega Štambuk je u pravu kad kaže "biznis, sinko"
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)26.04.2007. u 19:47 - pre 206 meseci
Stare ljude terate da se bakcu glupostima :) ccc
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

[es] :: Advocacy :: Poređenje kernela: Linux (2.6.20) vs. Windows (Vista)
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9953 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.