Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?

[ Pregleda: 4570 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?04.05.2007. u 14:56 - pre 205 meseci
Kako to rješavate ? Meni se često dešava da mi treba da složim određene podatke u jednu tablicu ali na način

da imam npr. četri stupca (kolone) i onda u redove pišem podatke . Ali ponekad trebam u jednu čeliju (znači na precjesištu jednog reda i jednog stupca ) smjestit dosta podataka , tj. bilo bi najbolje kad bi u tu ćeliju smjestio još jednu tablicu pa u nju posložio te podatke? Ali ima još jedan problem da ja naprimjer znam koliko če biti takvih podataka bi napravio jednu drugu tablicu i rekao daje to ona ćelija, samo meni ide to dinamički, odnosno stalno se mijenja, tako da nemogu napraviti statičku tablicu i to je to...

Kako vi to rješavate... , bio bi vam zahvalan!! Inaće koristim se MS ACCESS-om koja znam da nije nešto pretjerano, dali možda MySQL ima to bolje rješeno?
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.dsl.emhril.ameritech.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?04.05.2007. u 17:01 - pre 205 meseci
Kao prvo, pitanje je dosta nejasno, sta znaci "tablica u tablici". Pretpostavljam da pricas o database tablicama jer si spomenuo access.

Na osnovu toga sto si ostavio i moje pretpostavke koje je tacno pitanje, mislim da ti nedostaju osnove relacione ("relational") baze podataka.

Kao prvo, ako ces da radis iole ozbiljno sa .net, batali access. Uzmi knjige za bilo koju "ozbiljnu" databazu (MSSQL, Oracle, PostgreSQL, MySQL, ... ) i kreni od db principa i dizajna pa dalje.

Tablicu u tablici je nemoguce kreirati, bar ne na nacin koji ti to zelis.
Mozes da napravis reference (foreign key) ka drugoj tablici i tako ces dobiti funkcionalnost koju zelis ali bez da se ljutis :), mislim da je potrebno da predjes preko osnova prije nego sto krenes dalje.
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

ismilovic
Ivan Smilović
Istra

Član broj: 63197
Poruke: 89
*.htnet.hr
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?05.05.2007. u 08:19 - pre 205 meseci
Zašto ne kreiraš DataTable sa poljima (kolonama) koje ti trebaju, ostalo je
standardno ?
 
Odgovor na temu

Tubthumping

Član broj: 131285
Poruke: 15
*.PPPoE-6958.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?05.05.2007. u 11:50 - pre 205 meseci
Citat:
vladdy: Kao prvo, pitanje je dosta nejasno, sta znaci "tablica u tablici". Pretpostavljam da pricas o database tablicama jer si spomenuo access.

Na osnovu toga sto si ostavio i moje pretpostavke koje je tacno pitanje, mislim da ti nedostaju osnove relacione ("relational") baze podataka.

Kao prvo, ako ces da radis iole ozbiljno sa .net, batali access. Uzmi knjige za bilo koju "ozbiljnu" databazu (MSSQL, Oracle, PostgreSQL, MySQL, ... ) i kreni od db principa i dizajna pa dalje.

Tablicu u tablici je nemoguce kreirati, bar ne na nacin koji ti to zelis.
Mozes da napravis reference (foreign key) ka drugoj tablici i tako ces dobiti funkcionalnost koju zelis ali bez da se ljutis :), mislim da je potrebno da predjes preko osnova prije nego sto krenes dalje.



NApis'o si dva puta "Kao prvo" tako da je jako tesko prepoznat sta je ustvari "prvo".
I zasto da batali access? Da batali access i uzme knjigu za PostgreSQL? Koji ***** da uci PostgreSQL pored Access-a i MySQL-a ?
Da je PostgreSQL dominantna baza podataka a Access nepopluaran, ti bi mu rek'o da uci Access. A to se tice Bojanovog problema, dobro je predlozio Vladdy. Najbolje napravit referencu ka drugoj tabeli(foreign key), sto jedino ima logike ako treba da napravis "tabelu u tabeli".

[Ovu poruku je menjao Tubthumping dana 05.05.2007. u 15:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?05.05.2007. u 23:44 - pre 205 meseci
Da malo pojasnim,

Ja napravim tablicu u ACCESS-u u design view , i za kolone postavim podatke koje želim .

Iz VB.NET aplikacije manipuliram podacima u tim tablicama, update-am ih , čitam...

Tablica izgleda negdje ovako

OPIS-POSLA | ZATECENO_STANJE | MATERIJAL
-----------------------------------------------------------------
"Ovdje ide neki
tekst," | "Ovdje ide neki tekst," | tu ide popis materijala

I TU BI TREBAO TAJ MATERIJAL POSLOŽIT PO REDOVIMA
znači opet nekakvu tablicu, zato sam i rekao da bi trebala biti tablica u tablici

NAZIV OZNAKA TIP
---------------------------

Kako to rješiti?
Hvala ljudi na pomoći!
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
91.191.23.*



+42 Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?06.05.2007. u 12:45 - pre 205 meseci
kako sam te ja razumio tebi treba sledeca tabela

Rb(id) Opis posla Zateceno stanje Materijal
1 bla bla 1000 2000
2 bla bla 234 613
3 bla bla 422 363
4 bla bla 432 98
5 bla bla 563 252
6 bla bla 733 453
.
.
.

i tako u nedogled, sto znaci ne treba ti nikakva "tablica u tablici" vec prosto jedna tabela koju poslije SQL upitom mozes sortirati kako zelis.
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
194.106.174.*



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?06.05.2007. u 15:17 - pre 205 meseci
Nisi bas najjasniji u vezi tvog problema. Da li je ta druga tabela uvek istog formata (da li vuce podatke iz iste tabele)? Da li ce druga "tabela" sadrzati samo jedan red podataka ili ce biti matricnog formata? Da li svaka kolona u prvoj tabeli ima neku svoju drugu tabelu? Koja je relacija izmedju te dve tabele?
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?06.05.2007. u 23:02 - pre 205 meseci
Vidim dečki da se trudite mi pomoći , pa sam napravio primjer tabelle u access-u kako bi to kod mene trebalo izgledati ...Ona je napravljena u exelu....ali tako bi to trebalo biti u access-u..



Hvala na pomoći
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?07.05.2007. u 06:33 - pre 205 meseci
Imas dva rjesenja. Prvo rjesenje zahtjeva samo jednu tabelu:
Broj ser.iz. Opis posla materijal
1 Radilo se sve! 1. Vijak
2 Radilo se sve! 2. Podloška
3 Radilo se sve! 3.....
4 Radilo se sve!
5 Da,da! 1. la,la
6 Da,da! 2....
7 Da,da! 3.....
i ovdje ces svaki put unositi opis posla

Drugo rjesenje podrazumjeva dvije tabele odnosno master - detail tabelu

tabela 1

Broj ser.iz. Opis posla materijal
1 Radilo se sve! 1
2
3
4
2 Da,da! 4
2
3
5

ovdje u kolonu materijal unosis id tabele materijal. Tabela materijal izgleda ovako

id Materijal
1 Vijak
2 Podloska
3 Saraf
4 Matica
5 Aluminijum

odnos izmedju njih njih je 1:n
 
Odgovor na temu

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?07.05.2007. u 07:59 - pre 205 meseci
Dali možda netko zna kako update-ati iz VB.NET aplikacije ACCESS tablicu gdje sam postavio da mi je jedna kolona Lookup (ListBox)? Znaći da bi radio UPDATE odnosno row source? Jel to moguće?
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?07.05.2007. u 11:42 - pre 205 meseci
e ja stvarno te vise nista ne razumijem sta zelis da postignes
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.dsl.emhril.ameritech.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?07.05.2007. u 14:46 - pre 205 meseci
Citat:
NApis'o si dva puta "Kao prvo" tako da je jako tesko prepoznat sta je ustvari "prvo".


Ko tebi drma kavez?

To sto sam napravio previd i napisao nesto dva puta nije vredno tvog besmislenog odgovora.

Citat:
I zasto da batali access? Da batali access i uzme knjigu za PostgreSQL? Koji ***** da uci PostgreSQL pored Access-a i MySQL-a ?
Da je PostgreSQL dominantna baza podataka a Access nepopluaran, ti bi mu rek'o da uci Access.


Access mozda jeste dominantna baza ali kod sekretarica. One to razvaljuju a tek sto prave lijepe forme, sa sve cvjeticima :))

Bojane, sada potpuno razumijem sta ti zelis da uradis sa ovim "tablica u tablici" ali to neces postici bez osnova databaza. Zato sam ti i prijateljski rekao, jer ces ovako samo da gubis vrijeme preskacuci ono sto bi vec trebao znati.

Rekao sam ti vec da ti treba foreign key reference prema drugoj tabeli koja ce da sadrzi sve te materijale.
"Dinamicko" dodavanje kolona u tabeli je moguce ali totalno pogresno.

Pretrazi za keywords "foreign key" i "master-detail" posto je ovaj koncept zaista preveliki da se sada objasnjava preko jednog foruma.

Citat:
Dali možda netko zna kako update-ati iz VB.NET aplikacije ACCESS tablicu gdje sam postavio da mi je jedna kolona Lookup (ListBox)? Znaći da bi radio UPDATE odnosno row source? Jel to moguće?


uh ??!

[Ovu poruku je menjao vladdy dana 07.05.2007. u 16:41 GMT+1]
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
194.106.174.*



Profil

icon Re: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?07.05.2007. u 16:48 - pre 205 meseci
Citat:
Bojan11: Vidim dečki da se trudite mi pomoći , pa sam napravio primjer tabelle u access-u kako bi to kod mene trebalo izgledati ...Ona je napravljena u exelu....ali tako bi to trebalo biti u access-u..

Hvala na pomoći


Naravno da moze, i kako su ti objasnili, moraju postojati dve tabele, ja necu da ponavljam ono sto su rekli. Jedino sto bih ti savetovao je da ovaj materijal prikazes u nekoj drugoj list kontroli, jer po meni tako izgleda profesionalnije i lakse za upravljanje.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako napraviti tablicu u tablici pomoču VB.NET-a?

[ Pregleda: 4570 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.