Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li neko da pojasni ulazne stepene u audio pojacivacima?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Moze li neko da pojasni ulazne stepene u audio pojacivacima?

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.200.44.*



+7 Profil

icon Moze li neko da pojasni ulazne stepene u audio pojacivacima?09.05.2007. u 12:27 - pre 206 meseci
Znaci konkretno me zanima, koji sve stepeni(najzastupljeniji) za naponsko pojacanje postoje koji su najprimenjliviji u danasnje vreme.
Znam da se koristilo ranije ulazni stepen sa jednim tranzistorom NPN ili PNP ,koji radi u A klasi i pojacava signal-napon, i zatim se signal prosledjuje daljem kolu -folover (drajverima za izlazne tranzistore...)
Pricamo o diskretnohj tehnici ne o OP pojacivacima.
Ukoliko je to diferencijalni ulaz, ili mosfet ili neki koji nisam spomenuo, moze li neko uopsteno da objasni razliku-prednosti jednih od drugih, koji stepen se danas najvise koristi u audio pojacivacima kao ulazni stepen-naponski pojacivac,odnosno prvi stepen u audio pojacivacu, i opise ukratko njegov rad,uticaj konstatne struje,strujnog ogledala-ima potrebe ili ne za tim....
Znam da je obimna tema ali bilo kakve informacije da dobijem bicu zahvalan, nemojte me upucivati na sajtove i knjige, na Self Douglasa i ostale ,zelim srpski recnik i objasnjenje a ne profesorsko objasnjenje ili neciji doktorat.
Bez uvrede ako mozete i imate vremena pomognite, i jos nesto moze li diferencijalni stepen-ulazni par da radi u jednostranom napajanju,odnosno za njegov rad da nije potrebno simetricno napajanje?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Moze li neko da pojasni ulazne stepene u audio pojacivacima?

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.