Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'

[ Pregleda: 2445 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'09.05.2007. u 23:38 - pre 206 meseci
Imam ABIT maticnu plocu, Hyper Threading procesor na 3GHz i 512MB memorije na dva (Dual nesto, moraju da budu isti da bi bio pun potencijal, pa se upare slotovi 1 i 3 ili/i 2 i 4) DDR (1) memorijska modula - oba po 256MB.

Danas sam kupio dva modula od po 1GB.

Kada stavim sva cetiri modula racunar (monitor) nista ne pokazuje - crn ekran (jednom je i svirao po jedno dugacko).

U uputstvu kaze da treba da se resetuje CMOS ako postoji problem sa kompatibilnoscu (tada se gube BIOS posedavanja je l'?). Kompatibilnoscu cega? Kako se manifestuje ta 'nekompatibinost'?

Sve ide kako valja kada stavim ta nova dva na mesto stara dva modula u DIMM slotovima.

Medjutim:
u jednom programu (ironija: bas zbog toga najvise sam i uzeo ove nove memorije) se pokaze poruka o gresci kada pokusam da renderujem 3D scenu (one proste renderuje, ali malo komplikovaniju ne) - ne pocne u opste - samo napise "Out of memory"! Kako "Out of memory" (bre!) kad upravo sto sam krnuo 2 GB - sto je 4 puta vise od prethodnog sto je bilo kada je radilo dobro.
Posle nekog vremena kada sam se zamajavao trazeci program za testiranje memorije i skretajuci na instaliranje nekih drugih stvari koje nisam isprobao (koji su svi radili bez problema), posle sam ponovo probao da probam onaj 3D program. Ne moze ni da se pokrene sada - kaze "Insufficient memory" nesto nesto. (posle restartujem (rek'o valjda se natalozilo u memoriji - nesto ocito ne stima); onda radi (ali opet kada pokusam da renderujem nesto komplikovano kaze "out of memory"))

Koji je problem ovde?
Kako koristiti sva cetiri modula?
Zasto kaze da nema memorije kad ima memorije?
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Ubleha
Bosna

Član broj: 89040
Poruke: 809
*.PPPoE-617.sa.bih.net.ba.



+182 Profil

icon Re: Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'10.05.2007. u 01:01 - pre 206 meseci
memorije ti nisu kompatibilne pa smetaju jedna drugoj, ubaci samo ta dva modula sto si kupio u 1i3 slot pa probaj, trebalo bi da bude ok
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'10.05.2007. u 18:30 - pre 206 meseci
Citat iz prvog teksta:
"Sve ide kako valja kada stavim ta nova dva na mesto stara dva modula u DIMM slotovima.

Medjutim:
..."
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'10.05.2007. u 23:38 - pre 206 meseci
Hajde ljudi...
Ima li nekog...

Sta da radim?

Da resetujem CMOS?

Da vracam memoriju?

Sta je problem sa tom memorijom - zasto prijavljuje da nema memorije akd ima memorije?


[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 12.05.2007. u 00:39 GMT+1]
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'11.05.2007. u 23:42 - pre 206 meseci
Imam 2 GB RAMa a program koji radi bez problema sa manje i koristi cak i hard disk prijavljuje mi da nema memorije (ne moze da renderuje komplikovaniju 3d scenu, a posle nece ni da se ucita program).

Kako resiti ovaj problem?
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'12.05.2007. u 03:35 - pre 206 meseci
probaj:

my computer - properties - tab advanced - performance - settings - tab advanced - virtual memory - change
stavi i min i max 2048
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'14.05.2007. u 17:32 - pre 206 meseci
Cudno... sa 512 MB mi nije pravio problema sa virtuelnom memorijom kada mi je na prvoj particiji manje od 512 MB.

Probacu.
(skeptican da ce to resiti...)
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'21.05.2007. u 19:05 - pre 206 meseci
Probao sam.
Jednom je samo uspeo da izrenderuje (ne znam kako), a posle - isti problem - stalno.

Da li je moguce da program nece da radi kada ukapira da ima previse RAMa?
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa memorijom 'Out of memory', 'Memory insufficient'

[ Pregleda: 2445 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.