Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC profili - najkvalitetnije marke

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC profili - najkvalitetnije marke

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 653162 | Odgovora: 721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke21.11.2011. u 13:24 - pre 150 meseci
pa ne znam kako da ti odgovorim, posto razlika ne bi trebalo da se primeti, onako laicki gledano, razlika se vidi samo na coskovima, da li je guma varena ili je samo "smotana" u cosku, aj uslikacu kasnije. generalno ne bi trebalo biti razlike, cak su ove na uvlacenje i bolje za krajnjeg korisnika ( moje misljenje), ali je teze raditi sa njima -ima vise posla

vidi se na slikama ( koliko-toliko)
koristite forum, ne pp
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

LOLITA1234567
lolita malovic
maximus
beograd

Član broj: 287864
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke21.11.2011. u 14:33 - pre 150 meseci
Da li neko moze da mi da savet oko ugradnje PVC prozora i vrata od terase.Zaista se ne razumem ni malo i hocu da zamenim drvena za pvc.Ne znam koji profil je dobar a da je neka pristupacna cena.Zanimaju me saveti iskusnih, zaista ce mi pomoci, prvenstveno menjam zbog toplotne izolacije jer mi je jako hladno u stanu.Hvala puno unapred!!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke21.11.2011. u 15:35 - pre 150 meseci
ako vam se uklapa dimenzija u standardne mere, mozete kupiti na nekom stovaristu gradjevinskog materijala prozore gde kvadrat izadje oko 70E + montaza. Druga varijanta je da nadjete neku firmu koja ce vam napraviti prozore, izvaditi stare i ugraditi nove, gde cena ide od 100€ po kvadratu pa navise, a sa (ili+) ugradnjom i vadjenjem, a sve zavisi od izbora materijala i gomile sitnih stvari koje mogu da sasvim ozbiljno povecaju cenu ( roletne, komarnici, podprozorske daske, lajsne u staklu te izbor stakla). to je to otprilike, uopsteno receno . cene se uglavnom formiraju po utrosenom materijalu a ne po kvadratu
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

LOLITA1234567
lolita malovic
maximus
beograd

Član broj: 287864
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke21.11.2011. u 17:14 - pre 150 meseci
a od profila koji su dobri??sta da trazim?? ja imam jedan jednokrilni prozor i vrata dvokrilna i jos jedan manji prozor.Jel imate nekog za preporuku?hvala
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke22.11.2011. u 14:11 - pre 150 meseci
svi profili rade posao, znaci, funkcionisu, samo je kvalitet, uglavnom, srazmeran ceni
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

dorazr

Član broj: 294027
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke23.11.2011. u 07:55 - pre 150 meseci
Steta sto vise ne prave Meetfenster...to je bio najbolji profil.
 
Odgovor na temu

LOLITA1234567
lolita malovic
maximus
beograd

Član broj: 287864
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke24.11.2011. u 11:08 - pre 150 meseci
a VEKA??
 
Odgovor na temu

mareko
Srdjan Markovic
Prokuplje

Član broj: 140343
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke25.01.2012. u 21:19 - pre 148 meseci
Odlican profil, ozbiljne nemacke firme, a na njihovom sajtu imate spisak partnera t.j. radionica koje koriste njihove profile.
mare
 
Odgovor na temu

Vlad1

Član broj: 298697
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke05.02.2012. u 11:50 - pre 147 meseci
Dobio sam ponudu od 3 nemacka proizvodjaca za PVC prozore.

1 ponuda je od VEKA profila i iznosi 1700 eura
2 ponuda je od REHAU profila i iznosi 1670 eura
3 ponuda je od SCHUCO profila i ona je 1950 eura


Obzirom da sam kod ujaka, kuca pored mene video da su REHAU prozori pozuteli, njih sam odmah izbacio iz ponude.
O Veki sam cuo mnogo toga lepog, pa me interesuje razlika u kvalitetu izmedju ova dva preostala profila.
 
Odgovor na temu

pedjaban
Pancevo

Član broj: 131516
Poruke: 52
*.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke09.02.2012. u 16:11 - pre 147 meseci
koliko je bitan profil,toliko i ko ga ugradjuje,sto se Veka profila tice,uz Rehau mozda i najbolji,ali samo ako je profil iz Njemacke,posto imaju i fabriku na istoku,cini mi se u Poljskoj,takav je dobio moj poznanik,krs od profila.Znaci,prvo se odluciti za profil,pa onda za izvodjaca,kako kaze ona narodna;svaki cigo svog konja hvali.
Si tacuisses,philosophus mansisses
 
Odgovor na temu

pedjaban
Pancevo

Član broj: 131516
Poruke: 52
*.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke09.02.2012. u 16:25 - pre 147 meseci
za neku srednje-visu klasu i cjenovni rang toplo preporucujem Inoutic profile,ujak na svojoj kuci ima 15-tak prozora + 5-6 vrata,ugradjeni su prije nekih 4-5 godina i sve je na svom mjestu,ako neko trazi veci kvalitet mislim da Rehau geneo zadovoljava svaciji kriterijum,al' ce vecinu odbiti svojom cijenom.Komsija ima Roloplast,nizak kvalitet,mislim da bi mu Inoutic bio daleko bolji izbor,to ti je kad neko oce da prodje jeftino pa na kraju ispadne skuplje
Si tacuisses,philosophus mansisses
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke09.02.2012. u 16:34 - pre 147 meseci
mozes li mi samo objasniti na osnovu cega si zakljucio da su inoutic bolji od roloplasta

ne kazem da jeste ili nije, nego, na osnovu cega?
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

pedjaban
Pancevo

Član broj: 131516
Poruke: 52
*.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke09.02.2012. u 20:22 - pre 147 meseci
inoutic kao sto napisah nakon 5 godina koriscenja kao da je juce postavljen,nije ni promjenio boju,roloplast za godinu dana sto se okova i profila tice jos se drzi,ali zato komarnik i roletne skoro da i nisu za upotrebu,i vidi se razlika u nijansi boje unutra i vani,za 1 godinu mnogo.da se razumijemo roloplast je daleko bolji od raznih Turaka,kineza itd
Si tacuisses,philosophus mansisses
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke09.02.2012. u 21:08 - pre 147 meseci
nemam nameru da dovodim u pitanje tvoja zapazanja, ali samo da navedem da ja to nisam primetio, iako nemam iskustvo na inouticom 5 godina, nego nesto oko godinu i po, a roloplast i vise, do sada nisam primetio razliku u nijansi. danas hemija u startu resava takve probleme, ali ako su komarnici roloplastovi , oni ugradni - oni jesu losi, mehanizam nije OK, resenje jeste interesantno ali su odradili malo kilavo, a mrezica je mrezica. roletne su ima na zadovoljavajucem nivou. funkcionisu.
nema tu mnogo varijanti, ili rade ili ne, il su krive ili nisu
inoutic je zut profil, kao i rehau, tako da ce svakako malo teze menjati boju, ako zanemarimo da su kvalitetniji profili, iako se inuotic vec do sada poceo praviti u Srbiji...
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

pedjaban
Pancevo

Član broj: 131516
Poruke: 52
*.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke09.02.2012. u 22:40 - pre 147 meseci
to ti je isto kao sto neki uvoznici veka profil ne uvoze iz njemacke nego iz poljske(ako se ne varam),a to je druga prica.Po meni je mnogo bitnije ko pravi stolariju nego za kakav ce se profil kupac odluciti,mislim prvenstveno na malo bolje brendove,rehau, aluplast, inoutic, gaelan, roplasto, salamander,trokal,svi oni imaju bolje i slabije profile.Sta ce nekome rehau geneo sa 3 low-e guardian stakla ako je na kucu stavio stiropor od 5 cm,jedno sa drugim ne ide.
Si tacuisses,philosophus mansisses
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke09.02.2012. u 23:53 - pre 147 meseci
i to je otprilike sustina cele price oko zamene stolarije

dzabe ti i mercedes ako vozis sa letnjim gumama pa sletis u prvi kanal
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

woochko
Sales manager

Član broj: 299618
Poruke: 2
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke21.02.2012. u 11:41 - pre 147 meseci
Pozdrav svima,

U planu mi je zamena kompletne stolarije u nasem stanu, trenutno sam od jednog trgovca dobio ponudu za kombinaciju INOUTIC-ROTO.

E sad, zamolio bih Veljka i ostale koji se dobro razumeju u ovu problematiku da mi pomognu oko izbora, prvo jel ovo ok, a ako nije da predloze neku kombinaciju koja jeste? Takodje, koja bi debljina zidova u komorama trebala biti ok, koliko sam skapirao to je vaznije od toga da li je 5 ili 6 komora?

I na kraju, staklo. Koje odabrati, koju kombinaciju, napominjem da nije novac opredeljavajuci, tj. nije prioritet da bude jeftino vec kvalitetno, naravno bez preterivanja

I posto je cela zgrada radjena nekad u braon stolariji, da li bi ta varijanta PVC-a bila skuplja ili jeftinija od bele?

Eto, hvala svima unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke21.02.2012. u 13:48 - pre 147 meseci
kombinacija je sasvim OK, ako bi hteo u braon boji, onda se verovatno vise isplati uraditi u aluminijumu koji je braon, posto bi taj pvc bio drasticno skuplji od ovog standardno "belog"

ako si ponudu dobio od trgovca, mozda je bolje da nadjes neku majstorsku radionicu, proci ces mozda i jeftinije


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

woochko
Sales manager

Član broj: 299618
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke21.02.2012. u 15:04 - pre 147 meseci
Pa dobro, covek ima i svoje majstore nije bas tehnicki gledano samo trgovac...

A sto se tice stakala i debljine samog profila u komorama? Hvala
 
Odgovor na temu

pedjaban
Pancevo

Član broj: 131516
Poruke: 52
*.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC profili - najkvalitetnije marke21.02.2012. u 19:40 - pre 147 meseci
najbolje je sa 3 stakla-4-16-4-16-4,mislim da inoutic ima prestige profil sa tanjom lajsnom i da se moze ugurati,ali nisam siguran,ali pripazi,inoutic nije samo jedan profil,oni imaju arcade,elite i prestige,i sad neki novi za pasivne kuce,svaki se razlikuje,kao i kod ostalih proizvodjaca,otidji na njihov sajt pa pogledaj,inace boja poskupljuje profil za oko 30%
Si tacuisses,philosophus mansisses
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC profili - najkvalitetnije marke

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 653162 | Odgovora: 721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.