Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje

[es] :: Linux :: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6673 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.beobug.com.



+6 Profil

icon "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje21.05.2007. u 19:41 - pre 205 meseci
Imam instaliran Linux Mint koji se bazira na Ubuntu verziji..Posto zelim vise da naucim o Linuxu i radu sa njim,pokusao sam da nadjem odgovarajucu literaturu.
Naisao sam na jednu knjigu " Prelazak na linux,zbogom Windowsu " izdanje 2006.
Knjiga je puna saveta i podesavanja,bar na prvi pogled.Zanima me ko je citao ovu knjigu,da li je dobro objasnjena,utisci i DA LI MOGU DA JE KORISTIM (podesavanja koja su objasnjena),ZA LINUX MINT(UBUNTU 6.10),jer ona uglavnom pojasnjava za KNOPPIX (koji je valjda isto Debian distribucija),koji je dat na prateci CD !!!
Tamo pise

"Ova knjiga nije namenjena iskusnim korisnicima!"
Ja sam skroz neiskusan ali bih takodje zeleo vise da saznam,a ne samo za kucnu upotrebu-tipa gledaj film,pusti muziku..Ali posto sam pocetnik mozda bi i ovo dobro doslo??

http://www.kombib.co.yu/knjiga.php?kid=321&o=10 -> vise o knjizi.
Za to ko je koristio neka stavi komentar


 
Odgovor na temu

enaB
Beograd

Član broj: 59951
Poruke: 397
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 276002814


+9 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje21.05.2007. u 22:00 - pre 205 meseci
Ne dopada mi se terminologija u sadržaju, verovatno je tako i u celoj knjizi...
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje21.05.2007. u 22:16 - pre 205 meseci
Za pocetak, citaj dokumentaciju svoje distribucije i trazi ono sto tebi treba. kad zapnes, tu je google:-)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje22.05.2007. u 22:33 - pre 205 meseci
Meni ovakav nacin vise odgovara,eng mi nije jaca strana..I laksi od lutanja stalno netom i maltretiranja dgugih nekad za jednostavne sitnice
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje23.05.2007. u 07:39 - pre 205 meseci
E, imam nesto za tebe - Mint forum na bosansko-srpsko-hrvatskom jeziku - http://linuxmint.com/forum/index.php?f=78 . Jeste da za sad ima malo tema, ali uvek treba imati nade.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

enaB
Beograd

Član broj: 59951
Poruke: 397
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 276002814


+9 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje23.05.2007. u 15:42 - pre 205 meseci
IRC je brza pomoć
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje23.05.2007. u 18:25 - pre 205 meseci
Citat:
tdjokic: E, imam nesto za tebe - Mint forum na bosansko-srpsko-hrvatskom jeziku - http://linuxmint.com/forum/index.php?f=78 . Jeste da za sad ima malo tema, ali uvek treba imati nade.

Ma clan sam,ali ne bi pomoglo u ovom slucaju(bar mislim)..mada postavicu i tamo
Mene najvise zanima koliko su KNOPPIX i UBUNTU/LINUX MINT slicni u podesavanjima-tipa otvori karticu Preferences,pa tu nadji...i podesi ovako... to me zanima,ako vec niko nije koristio ovu knjigu
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje23.05.2007. u 21:02 - pre 205 meseci
A zašto ne ispratiš lepo primere uz Knoppix koji su dali? Kad uđeš u štos, lako ćeš uvideti šta i kako na Mintu, a on-lajn pomoć je tu :)
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje24.05.2007. u 13:55 - pre 205 meseci
Zbog toga pitam -za vise info narocito ako je neko koristio knjigu da kaze da li je dobra i koliko...
Plasi me da budu razlicita podesavanja(tipa nema te opcije,zbog modifikacije sistema i sl.) Knjiga ce mi sigurno u necemu koristiti i nesto ce biti isto u podesavanjima .A ako je to malo da bacam pare i ne ide...
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje24.05.2007. u 13:57 - pre 205 meseci
Citat:
tdjokic: E, imam nesto za tebe - Mint forum na bosansko-srpsko-hrvatskom jeziku - http://linuxmint.com/forum/index.php?f=78 . Jeste da za sad ima malo tema, ali uvek treba imati nade.

Neverovatno ali tamo su mi dali za sada najbolje informacije..a pitanje sam postavio na 5 foruma.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje24.05.2007. u 15:17 - pre 205 meseci
Citat:
spezia: Zbog toga pitam -za vise info narocito ako je neko koristio knjigu da kaze da li je dobra i koliko...
Plasi me da budu razlicita podesavanja(tipa nema te opcije,zbog modifikacije sistema i sl.) Knjiga ce mi sigurno u necemu koristiti i nesto ce biti isto u podesavanjima .A ako je to malo da bacam pare i ne ide...
Odgovoricu ti "na slepo", jer knjigu nisam imao ni citao. Bojim se, da ces stvarno baciti pare. Knoppix vec duze ne koristim, niti pratim, ali onoliko koliko se secam, mislim da ima razlika izmedju njega i Minta, pogotovu sto je Mint neki nestandardni proizvod, njegov autor cesto nesto eksperimentise itd.

Iskreno - ne znam, samo sam malo razmisljao naglas
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje04.06.2007. u 15:37 - pre 204 meseci
Evo par fotografija iz ove knjige,sigurno ce posluziti nekom...Rec je o KDE okruzenju izgleda..Da li moze dodatni komentar sada o knjizi kada imate ovaj mali uvid..Meni se cini da je drugo okruzenje i da mi nece koristiti za Mint







 
Odgovor na temu

Comrade

Član broj: 30466
Poruke: 306
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje04.06.2007. u 17:03 - pre 204 meseci
Ja bih ti preporucio da ne uzmes ovu knjigu, vec neku "jacu". Bilo sta o linux administraciji.

Mislim glupo je bacati pare na tako nesto.

Uzmi izlistaj ovaj forum alone i verujem da ces biti vise nego obucen kada su linux osnove upitanju...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje04.06.2007. u 18:28 - pre 204 meseci
Ptobaj sa knjigom UNIX do KRAJA od kombiba.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje05.06.2007. u 18:49 - pre 204 meseci
Isto tako zanima me sledece..ceste verzije jedne distribucije.
Recimo Windows izlazi na par godina,dok recimo Ubuntu 2x godisnje a neki i 3x..toliko brzo izlaze da ne mozes da stignes samo da instaliras sisteme.Rekao bih da je ovo velika mana Linuxa!!!
Ako kupim knjigu Suse 10.2,dok je ja prodjem a ono nova verzija,a tek za 2 god...
Kako resiti taj problem sa ucenjem i da li (koliko cesto)treba menjati svoju distribuciju.
Ako uzmem suse 10.2 koliko mogu da ga koristim vremenski,dok ne predjem na novu verziju ??

 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje05.06.2007. u 19:22 - pre 204 meseci
Ne shvatam sta je problem sto stalno izlaze nove verzije,da li se mozda komande u konzoli menjaju ili nesto ,pa se mora stalno uciti novo? Windowse izlazi na svakih par godina ,ali SP izbacuje redovno,tako da ti to dodje slicno.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje05.06.2007. u 19:33 - pre 204 meseci
Samo ti nauči tu jednu verziju i ne brini se za sljedeću...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje05.06.2007. u 19:49 - pre 204 meseci
Citat:
spezia: Isto tako zanima me sledece..ceste verzije jedne distribucije.
Recimo Windows izlazi na par godina,dok recimo Ubuntu 2x godisnje a neki i 3x..toliko brzo izlaze da ne mozes da stignes samo da instaliras sisteme.Rekao bih da je ovo velika mana Linuxa!!!


Novi Ubuntu izlazi (koliko znam) kad izađe nova verzija Gnome-a. Međutim razlike između "verzija" Linuxa je veoma mala (u poređenju sa verzijama Windowsa, npr. XP->Vista), tako da nije nikakav problem koristiti jednu verziju neke Linux distribucije, a koristiti literaturu za neku drugu verziju. Pored toga, ako imaš dobru Internet vezu, možeš veoma jednostavno da dobiješ noviju verziju distribucije bez reinstalacije, podešavanja i sl.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje06.06.2007. u 09:26 - pre 204 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Ptobaj sa knjigom UNIX do KRAJA od kombiba.


Vidio sam je u knjizari, blizu 60eura kosta. Valja li sto ta knjiga (s obzirom da je malo starija)? Jeli jeftinija u BG-u?
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.beobug.com.



+6 Profil

icon Re: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje06.06.2007. u 13:31 - pre 204 meseci
Hvala na odgovorima :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: "Prelazak na Linux,zbogom Windowsu"-o ovoj knjizi pitanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6673 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.