Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupio bih Renault Megane 1.6 1998. god. Informacije, saveti i iskustva potrebni??

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupio bih Renault Megane 1.6 1998. god. Informacije, saveti i iskustva potrebni??

[ Pregleda: 12779 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Stojanovic
Beograd

Član broj: 97281
Poruke: 12
194.106.184.*



Profil

icon Kupio bih Renault Megane 1.6 1998. god. Informacije, saveti i iskustva potrebni??22.05.2007. u 17:26 - pre 205 meseci
Kao so rekoh u naslovu, renault megane 1.6 benzinac 98 god bih kupio pa me zanimaju iskustva, mane i pohvale.
Cuo sam da ima problem sa nekim gumicama, odnosno kad ti procuri ulje mora da vadi ceo motor da bi to zamenio,
gumica kosta manje od 10 eur ali servis oko 150...

To sam ja nacuo kao manu, zna li neko jos sta?



Ima li ko kakva iskustva sa ovim modelom i 1.6 motoro??

Hvala
Pozdrav
 
Odgovor na temu

petros011
Account manager
Beograd

Član broj: 163714
Poruke: 7
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kupio bih Renault Megane 1.6 1998. god. Informacije, saveti i iskustva potrebni??24.11.2007. u 11:30 - pre 199 meseci
Par saveta kazes? Ja vozim evo vec godinu dana Megan 1.6 ( 66KW - 90 KS , 8 V ) i mogu ti reci da sam zadovoljan. Pre njega sam vozio i nemce i francuze ali to sad nije tako bitno, zar ne?
Prednosti:
- relativno niska nabavna cena u odnosu na ostale konkurente iz "golf klase"
- dobro zasticen od korozije, komforan, stabilan , jos uvek modernog dizajna..
- motor koji ja vozim ima metalnu granu tako da ugradnja plina nije skupa ( oko 300 e ) - single point ubrizgavanje
- nije na meti lopova tako da mozes i da mozes i da mu ne kupujes neke dodatne zastite ( on vec ima blokadu motora i kodirani kljuc )

Motor je od 8 ventila i postoje dve opcije: od 75 i 90 KS od kojih bih ti ja preporucio ovu jacu varijantu. To ce ti narocito znaciti ako ugradis plin. Sto se tice servisa ja nisam imao nekih narocitih problema sem sto sam mu radio odmah veliki servis (klinasti ,zupcasti ,spaner, kais klime, filtere i ulje, komplet brisaca - oko 150e , sa rukom ), menjao sam akumulator - mislim da je sam stavio od 55KW - oko 4000,00 ( VARTA Silver ) mada tu mozes da stavis i neki jevtiniji. Za veliki servis mogu da ti traze od 150e pa navise pa ti izvoli registracija je oko 200e, prenos oko 120e. Prednji diskovi sa plocicama su oko 100e , sredjivanje zadnjih kocnica oko 30e + ruka.. Nisam cuo za taj problem koji si naveo tako da ne mogu ni da ti potvrdim niti da te razuverim.. Jedna od mana je sto ima mnogo nekih podvrsti ovog Megana, valjda zato sto se pravio u vise zemalja, pa dobro treba da se vidi oko delova koje narucujes..

Najvazniji savet koji bih mogao da ti dam je da obavezno odvezes auto kod nekog servisera da ga stavi " na kanal" i na kompjuter i da ti da strucno misljenje.. ja sam npr. tako, pre nego sto sam kupio ovog megana, odvezao kod majstora megana 1.9D jer sam prvenstveno hteo dizelasa a ovaj je izgledao perfektno ( 1998 godiste), medjutim kad su ga strucnjaci pogledali samo su odmahnuli glavom.... sto je meni bilo sasvim dovoljno...JBga, platio sam tu dijagnostiku 1500 din a majstoru kazu da sam ustedeo za mnogo vise...

ako imas dodatnih pitanja - shoot
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupio bih Renault Megane 1.6 1998. god. Informacije, saveti i iskustva potrebni??

[ Pregleda: 12779 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.