Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?

[ Pregleda: 4050 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.200.44.*



+7 Profil

icon Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?23.05.2007. u 11:58 - pre 206 meseci
Mogu li efekt zvucnici da se koriste kao normalni stereo zvucnici, u smislu da su kutije priblizne velicine kao i standardne male kutije,sem sto obicno sirina tih kutija-efekt,verovatno je sirina,a ne duzina i to od 110-155mm uglavnom?
Jel to problem za korektan zvuk i dali se koriste takvi zvucnici ufglavnom samo u 5.1 sistemu za gledanje filmova ili moze i u stereo varijanti,mozda uz dodatni subwoofer?
POjasnite mi efekt zvucnike?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?23.05.2007. u 20:41 - pre 206 meseci
Mozesh li malo preciznije da kazhesh o kojim se zvucnicima radi, ako si ih otvarao koja je marka draiver-a itd.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.200.44.*



+7 Profil

icon Re: Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?24.05.2007. u 08:24 - pre 206 meseci
Na primer,posto jos nisam kupio:

*WHARFEDALE DFS-21 dipol
90db 6 oma 200W dimenzije kutije 365X415X175mm EFEKT zvucnici
cena: 140 eura.

*WHARFEDALE DFS-23 dipol 90db
6 oma 200W dimenzije kutije 365X415X175mm
EFEKT zvucnici
cena: 180 eura.

*MONITOR AUDIO Bronze FX dipol
88db 6 oma 80W Efekt zvucnici
dimenzije kutije 290X285X130mm
cena: 190 eura.

*INFINITY Beta ES250 dipol 87db
8 oma 150W dimenzije kutije 350X300X175mm
Efekt zvucnici
cena: 250 eura

Mene brine te njihove dimenzije kutije ona strana sa 130mm a ima i sa 110mm pr:

*JBL Northridge E10 86db 8 oma
100W no-BI-wiring dimenzije kutije 254X257X133
cena: 173 eura. (ovo nisu efekt vec sateliti-ali dimenzija 133mm?)


Tvoje misljenje?(vVase?)
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?24.05.2007. u 11:26 - pre 206 meseci
Citat:
u smislu da su kutije priblizne velicine kao i standardne male kutije,sem sto obicno sirina tih kutija-efekt,verovatno je sirina,a ne duzina i to od 110-155mm uglavnom?


Ovde te nism bas najbolje razumeo st sihteo da kazesh. Zelish li mozda da napomenesh da ti je sirina kutije bitna ili imash neke druge planove?

Ne vidim razlog zashto bi kupovao dipol zvucnike, kada za te pare mozesh da kupish kvalitetnije hi-fi zvucne kutije.

sto se tice zvuka ove kutije su prvenstveno namenjene zvuku koji ide sa dvd-a i verovatno ce ti trebati woofer uz njih sto je dodatno ulaganje.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.200.44.*



+7 Profil

icon Re: Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?24.05.2007. u 20:09 - pre 206 meseci
Bunilo me to sto i manje zvucne kutije(HI-FI) imaju vece dimenzije za te pare sto verovatno znaci i bolja reprodukcija basa,pretpostavljao sam da su za kucni bioskop, ali s obzirom da su iz renomiranih firmi mislio da mogu da se koriste kao klasicne hi fi kutije i da imaju slican zvuk,samo da su malo drugacije dizajnirane,znaci namena mi je prvenstveno za slusanje muzike, a onda i u sistemu kucnog bioskopa gde HI-FI kutije nece sigurno smetati-odnosno lose reprodukovati zvuk.

P.S. Posto cu praviti sam kucni bioskop,imam jedan fabricki 5.1 Altec Lansing 5100,nije los ali zelim da pravim pojacala i zvucnike, pa krecem sa zadnjim rear, na kojima bi slusao muziku i gledao film kao rear zvucnike ,zajedno sa ostalim zvucnicima od sistema 5100, dok nenapravim i front-HI fI kutije koje ce biti podne, za slusanje muzike ali i za kucni bioskop, pa kasnije, centralni i na kraju subwoofer,do tada cu napraviti prvo ove zadnje, i koristiti ostali deo sitema 5.1.
Dali me sad razumes,znaci tvoj savet je da takve zvucnike ne kupujem za hi-fi slusanje, kao i beby satelite koji kostaju i po 300 eura par???
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
212.200.220.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?24.05.2007. u 20:26 - pre 206 meseci
Citat:
pretpostavljao sam da su za kucni bioskop, ali s obzirom da su iz renomiranih firmi mislio da mogu da se koriste kao klasicne hi fi kutije i da imaju slican zvuk,samo da su malo drugacije dizajnirane


pa sad "slican" zvuk je teshko definisati. kao drugo sa obzirom da si dosad koristio Altec Lansing 5100, verovatno bi bio i vise nego zadovoljan i sa zvucnicima koje si ti naveo posto su ti zvucnici daleko vece klase od tih tvojih, i razlika bi bila vise nego primetna.

Moje je misljenje da ce te samogradnja 5.1 sistema dosta skupo izaci, da je bolje resenje da odesh u neku od prodavnica ozbiljnije audio opreme i kupish sve sta te zanima. Ako si pocetnik u samogradnji ne preporuceujem ti 5.1 sistem za samogradnju. Ako se ipak upustish u posao, vremenom, videcesh i zashto.


http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.200.44.*



+7 Profil

icon Re: Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?24.05.2007. u 21:15 - pre 206 meseci
Ne kazem da nisi u pravu, ali volim taj hoby, i pokusacu, ionako koristim sky vision 888, sa analognim izlazima,tako da cu i dalje koristiti slicne DVD plejere koji imaju analogni 5.1 izlaz, a inace za slucanje muzike cu kupiti kvalitetan DVD poput maranza ili danona ili CD plejera koji cita i MP3.
Verovatno cu se suociti sa raznim problemima prilikom samogradnje ili uklapanja svih tih pojacala u 5.1 sistem ali buduci da netrazim hi-end u kucnom bioskopu,sigurno ce ipak bolje zvucati nego postojeci Altec lansing 5100.Znam dace to kostati ali mislim da ce i vredeti-videcemo,a i lakse je posle prodati stereo pojacalo ili iskoristiti ga za spavacu sobu,komjuter,prodati......Hvala i dalje na savetima,znam da je plan preambiciozan ali mislim da ce vredeti,i da cu prvenstveno ja biti zadovoljan!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Mogu li Efekt zvucnici da se koristi kao klasicni zvucnici?

[ Pregleda: 4050 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.