Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muzicki spot - poshto ?

[es] :: Video produkcija :: Muzicki spot - poshto ?

[ Pregleda: 3859 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 765
212.62.51.*



+109 Profil

icon Muzicki spot - poshto ?30.05.2007. u 00:16 - pre 204 meseci
Interesuje me koliko kosta izrada jednog prosecnog domaceg muzickog spota (ajde da uzmemo za primer spot Zeljko Samardzic sa onom pesmom "...bla bla...bice u Novembru...", tako nesto, nebitno). Znaci u exterijeru ceo spot, svetlo slabo korisceno, 80% snimka kran, minimalno scenografije i efekata...
Trebalo bi jednom poznaniku da uradim spot za pesmu, to bi im bio prvi spot, i bice low-budget projekat, ali sa kranom i zavidnog kvaliteta (nadam se).
Pa cisto da znam za referencu koliko se takvi spotovi placaju; a ja planiram to da naplatim neku bedu, troskove uglavnom... Jer i meni treba iskustva, a i materijala za showreel. Nesto opreme imam, reditelja, organizatora, koreografa i ekipu entuzijasta. I dobru volju i par dobrih ideja.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Muzicki spot - poshto ?30.05.2007. u 07:04 - pre 204 meseci
Pozdrav,

pa ukoliko nemas iskustva, predstavi citav projekat kao dobrovoljnu osnovu i uradi ga besplatno sa svoje strane. Naravno, uvek ces pronaci prostora da odradis neki dinar i za sebe kroz placanje troskova ali ako zvanicno uzmes makar i dinar, onda automatski odgovaras za citav spot bez obzira na objektivne probleme.

Naravno, ukoliko smatras da bi se i bez iskustva mogao upustiti u tu pricu sa komercijalnog stanovista, onda znaj da se dijapazon cena spotova krece veoma, veoma rastegljivo sa jednog na drugi ekstremni kraj skale. Recimo, ukoliko placas agregat za rasvetu itd. 1000 eura za dan, ne vidim kako bi Ti kao reziser mogao izaci na manje novca od te cifre. To je jedna od logika posmatrano spram formiranja cene tipa: Troskovi Vs "ruke". Nazalost, daleko je cesci onaj odokativniji, kako koga procenis itd.

Kamerman radi samo jedan deo posla, montazer takodje, rasveta isto tako, jednako tome i sminker, organizator, vozac, kranista itd. Reziser je u svemu tome. Ukoliko si reziser u tom poslu, moras zaraditi osetno vise od svakog pojedninacnog angazovanog saradnika. U tome ces vec nesto naci za formiranje cene, jelte...
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Muzicki spot - poshto ?30.05.2007. u 20:43 - pre 204 meseci
Pozdrav!
Prvo, pesma se ne zove ''bla... bla.." nego Posle duge veze
Spot je radio Keky, sa svojom produkcijom Visual Infinity (koja je danas lider u produkciji spotova kod nas). Cena njegovih spotova se okvirno krece oko 6000 eura (naravno, sa zatnim oscilacijama - u zavisnosti od spota). Sto se ovog spota tice, imam i making of, pa cu za koji dan kad imam vreman da okacim neki frejm iz istog, da vidis da je tu korisceno dosta svetla (posebno na suncu, da bi se neutralisale senke koje sunce pravi). Inace, produkcija je visoka za nase uslove: HD kamera, kino flo i ARRI rasveta... a sve to se rentira u Magic Box-u.


PS Nije reklama!
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Muzicki spot - poshto ?31.05.2007. u 10:27 - pre 204 meseci
Greska! Prebacio sam se za spot. Mislio sam na Lice ljubavi. Ali ok. Uglavnom - to je to. Budzet ovakvih spotova je oko 6000 eura. Pogresio sam, imam making of za lice ljubavi. Svejedno, okacicu neke frejmove.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 765
212.62.51.*



+109 Profil

icon Re: Muzicki spot - poshto ?31.05.2007. u 19:55 - pre 204 meseci
Pozdrav svima!
Nisam bio pri kompu, pa se nisam javljao...

Hvala na komentarima i sugestijama. Predlog za besplatnan rad stoji, i ja sam razmisljao o tome, jer ako ne para, zaradio bih malo dodatnog iskustva (nisam rekao da ga nemam, vec nisam nikad radio muzicki spot), poneku preporuku i slicno. Ne bi mi bilo zao, lep je to posao, doduse naporan. Nadoknadicu na montazi, to ne radim dz :)

...daaa, "posle duge veze", na njega sam mislio, to je prvo sto mi je palo na pamet, jako lepo uradjen spot, jednostavan-jedna lokacija, jasan, slow-mo, sa umetnickim potpisom. Vidis, za dodatno svetlo nisam ni primetio da ga ima, a to govori da su ga uradili lepo, nije ni cilj primetiti fill-in light. Svetlo je nauka, ono pravi ONU razliku medju radovima...
Btw, ko peva "lice ljubavi" ? Bas da ga pogledam. Zakaci i neki frame.
Poz!
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Muzicki spot - poshto ?03.06.2007. u 16:40 - pre 204 meseci
Pozdrav!
Naravno da je svetlo nauka za sebe. Zato i postoje direktori fotografije, inace bi svaki svadbarski snimatelj mogao da snima film ili spot
Pomesao sam, imam spot i making of za Lice ljubavi. To takodje peva Zeljko Samardzic. evo, okacio sam nekoliko fejmova iz spota i iz making ofa:
http://rapidshare.com/files/35022264/Image1.zip.html
Takodje, preporucujem ti da pogledas i druge spotove (konkretno, iz produkcije Visual Infinity) kao sto su: Zeljko Joskimovic - Devojka, Zeljko Joksimovic - Nije do mene, OK Band - rano moja, Emina Jahovic - dal ona zna, Xenia pajcin - decko mi je umoran...
Ovo su mi onako bezveze pali na maet trenutno.
Takodje, pogledaj i ovja spot koji je takodje Keky radio, a u pitanju je spot za amerikanku Lennon. E u njemu se vidista znaci fotografija i postavka svetla
http://www.youtube.com/watch?v=Hjev3oC7hPs
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 765
212.62.51.*



+109 Profil

icon Re: Muzicki spot - poshto ?04.06.2007. u 13:12 - pre 204 meseci
Hvala za okacene fajlove i link!

Ja se javljam kad zavrsim spot (ako sve bude po planu). Okacicu ga negde da cujem i vase misljenje...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Muzicki spot - poshto ?05.06.2007. u 18:03 - pre 204 meseci
Okaci ga ovde:
http://www.elitesecurity.org/t150684-Radovi-Clanova-ES
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Muzicki spot - poshto ?

[ Pregleda: 3859 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.