Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Univerzitet Crne Gore

[es] :: Vodič za učenje :: Univerzitet Crne Gore

[ Pregleda: 5406 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

butterfly1

Član broj: 121778
Poruke: 26
*.cg.yu.



Profil

icon Univerzitet Crne Gore01.06.2007. u 10:40 - pre 205 meseci
Kakvo je vase opste misljenje o univerztetu Crne Gore posebno o Elektrotehnickom fakultetu.Da li daje kvalitetno i adekvatno obrazovanje?
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Univerzitet Crne Gore01.06.2007. u 14:54 - pre 205 meseci
Imajuci u vidu ono sto mi govore poznanici koji ga studiraju,
kao i znanje ljudi koji su zavrsili/zavrsavaju STUDIJE PRIMIJENJENOG RAČUNARSTVA
mogu ti reci da je to u najmanju ruku smijesno
 
Odgovor na temu

butterfly1

Član broj: 121778
Poruke: 26
*.cg.yu.



Profil

icon Re: Univerzitet Crne Gore02.06.2007. u 22:19 - pre 205 meseci
Studije primjenjenog racunarstvu su kao Visa Elektrotehnicka skola u Beogradu.Mene zanima nastavni kadar na ETF.Da li moze da nesto nauci ili su to ljudi koji su postavljeni tu tek tako zbog deficita nastavnog kadra?
 
Odgovor na temu

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
85.94.113.*



+32 Profil

icon Re: Univerzitet Crne Gore02.06.2007. u 23:59 - pre 205 meseci
Izgleda da sam ja pravi za ovo pitanje.
Dakle, sto se tiče ETFa stvari stoje ovako: još uvijek ima dosta tih starih profesora koji rade stvari "na svoj način", što će reći tvrdoglavi su (prije svega)...i što je još gore (a proizilazi iz ovog prvog) forsiraju teoriju. Većina laboratorijskih vježbi su smejurija...bukvalno.
Dalje...literatura: iz velikog broja predmeta je i nemaš, što će reći...moraš sam da se snalaziš za istu. Sve u svemu, i ako iskopiraš neke domaće knjige, i tamo ćeš (u glavnom) naći dosta štura objašnjenja. Nikada mi nije bilo jasno, kako ti profesori ne shvate da ne bi bilo loše da jedan predmet mora da prati bar ''solidna'' literatura PO KOJOJ bi se učilo...a ne ono...traženje starih rokova...pa nabadaš ''ovo može doći, ovo ne može...''.
Ajde za sada dosta o lošim stvarima. Ako bude bilo potrebno imenovaću profesore o kojima sam uopšteno pričao gore...

Sada malo o dobrim stvarima.
Primijetio si da sam koristio riječ ''u glavnom''. Evo zašto...
Na prvoj godini imaš dvije MATEMATIKE koje će ti, vjerujem, predavati Milenko Mosurović (tj. ako upišeš ETF...pošto se sada samo raspituješ...baš zbog upisa, jeli tako?), on je dosta dobar predavač (a uz to i dosta glasan, tako da ni ne moraš da se gužvaš u 019tici već možeš da ga čuješ i iz hola, hehe..šala mala). Za te dvije matematike možeš uzeti knjige koje je napisao profesor sa PMF-a, Vučić Dašić (za mat1 imaš ''Linearna algebra i analitička geometrija'' a za mat2 ''Diferencijalni i integralni račun''.
OSNOVI ELEKTROTEHNIKE, takođe na prvoj godini...imaćeš ih kod Gojka Joksimovića. Takođe solidan predavač. Sam je napisao skripte i za oe1 i za oe2, i baš su dobre.
Huh...
To mi trenutno pada na pamet sa prve god., a da je interesantno.
A da takodje ćeš imati i OSNOVE RAČUNARA. Tu ćeš imati dosta interesantnih stvari. Asistent je bio Mićo Radonjić, kada sam ja slušao predavanja...sada je možda već i profesor (hm...davno je bilo, hehe). On je dosta zeznut. Voli malo da sitničari i tako to, ali ćete ipak naučiti dosta, prilično sam siguran.
Ajde toliko za sada...
Sjutra (u NEDjELjU!!!) imam ispit, pa se valja malo i odmoriti.

Pozdrav.

p.s. Studije primijenjenog računarstva (koje su samo formalno u sklopu ETF-a) prestajemo da spominjemo OD SADA!
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Univerzitet Crne Gore06.06.2007. u 09:14 - pre 205 meseci
Na Univerzitetu Crne Gore, na ETF-u, mozes da naucis nesto ako zaista zelis da naucis. Nastavni kadar je itekako dobar, pored Ljubise Stankovica koji je jedini naucnik na komplet Univerzitetu. Mada ima tu par grupica profesora koje se nekako ne mogu, pa onda ima i onih nadobudnih, prepotentnih, a ovamo neke osnove iz prakse tog predmeta sto predaju, lupaju kojesta. Kao i poneki asistenti.
Ovo ces naci na svakom fakultetu, vjeruj mi.

MixMaster, ne slazem se sa tobom u nekim stvarima. Prvo me jako nervira kad neko blati SPR. Istina je da je kriterijum na minimumu, ali je nastavni program veoma solidan. Jedina mana je previse studenata, pa ne mogu ni vjezbe ni predavanja da se odrze da valja. Opet, kazem to je i sa ostalim fakultetima slucaj isti. Sto se tice price da su na SPR-u svi 'debili', znas li koliko momaka ima sa SPR koji ce da oderu one sa telekomunikacija, barem sto se prakse tice u svakom pogledu. Veoma je to ruzno od tebe.
 
Odgovor na temu

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.crnagora.net.



+32 Profil

icon Re: Univerzitet Crne Gore07.06.2007. u 15:47 - pre 205 meseci
Ajde dobro, spomenucemo SPR jos nekoliko puta.
Dakle, izvinjavam se ako sam ikoga uvrijedio...nije mi bila namjera. Nakon ovog izvinjenja, moram ipak reci, da ne mogu da povucem ono sto sam rekao...a evo i kratkog objasnjenja, zbog cega sam rekao onu zadnju recenicu.
Dakle, kadar...postoje mnogo dobri profesore, ALI...nekoliko njih ne predaje predmet iz svoje struke (?!!?)... Drugo, dobri profesori koji predaju nesto iz svoje struke, slozismo se vec, nemaju bas previsok kriterijum. Trece, istina je i to da ima previse studenata, a moramo se sloziti i u tome da oko 80-90% njih "ne zna mnogo", cak ni zasto su upisali to sta su upisali...
Na kraju, dolazimo do tih 10-20% koji zele da uce, a kojima je ETF bio previse (ili je razlog bio nesto drugo)...zbog njih sam se izvinio. Imam neko drustvo koji su poceli sa ETF-om, ali posto nije islo, prebacili su se na SPR i sada redovno zavrsavaju sa visokim ocjenama. Imam poznanike koji su tu samo formalno, ali su vrlo dobri u programiranju ili cak elektronici...znaci...radi diplome.
Sto se tice tzv. "dranja" (vrlo ruzna rijec) to je vrlo diskutabilno...mada su studenti sa SPR u prednosti, godinu-dvije nakon zavrsetka. Ajde da to objasnimo ovako...inzenjeri su optereceni od strane fakulteta da uce mnogo teorije (i to malo prakse sto imamo...to je dosta slabo, moram reci), ali kada pocnemo da radimo mozemo dosta lako da se snadjemo u vecini stvari. Dakle mi ucimo principe na kojima se baziraju recimo neki uredjaji, na SPRu se uci kako se koriste ti uredjaji.

Nadam se da sam dobro objasnio neke stvari. Jos jednom kazem, nadam se da nema uvrijedjenih.

Pozdrav.
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Univerzitet Crne Gore

[ Pregleda: 5406 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.