Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .

[es] :: Elektronika :: Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .

[ Pregleda: 12369 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.yu1.net.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .05.06.2007. u 23:06 - pre 204 meseci
Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .Kakva je sansa da se inverter napravi ? Sta mislite o tome?
 
Odgovor na temu

yt7pwr
Goran Radivojevic
Vojka

Član broj: 15256
Poruke: 52
*.dkts.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .08.06.2007. u 08:06 - pre 204 meseci
Probaj na http://tech.groups.yahoo.com/group/ohpc/.
Zbog pada cena kineskih aparata postavlja se pitanje isplativosti
ovakvog poduhvata.Sama elektronika nije preveliki problem,ali je
zato inverterski trafo "visa matematika".
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.yu1.net.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .12.06.2007. u 22:08 - pre 204 meseci
Zasto je trafo visa matematika, sem sto je najveci feritni trafo koga sam ja video EI tipa.Imas li neku semu koja se malo bolje vidi od one na sajtu sto si postavio?
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.yu1.net.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .12.06.2007. u 22:20 - pre 204 meseci
Pozdravi mi Curcin Miroslava ,mog druga iz vojske ,zajedno smo sluzili u Subotici.
 
Odgovor na temu

yt7pwr
Goran Radivojevic
Vojka

Član broj: 15256
Poruke: 52
*.dkts.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .13.06.2007. u 09:05 - pre 204 meseci
Učlani se u grupu pa ćeš pod sekcijom "files" naći gomilu šema
u pdf obliku.Tamo su svi parametri ali ukratko:
- ulazni napon 220V 50Hz( gradska mreža )
- posle ispravljanja na elektrolitu ima oko 300V DC
- elektronika je relativno prosta( može i TL494 iz PC napajanja )
- choper trafo radi na nekoliko desetina KHz( koliko tačno-to zavisi od upotrebljene
elektronike i onoga što se želi postići )
- izlazni napon zavisi od namene aparata i to: oko 110V DC za plasma cutter( u režimu sečenja, inače u
praznom hodu oko 270V DC), oko 60V DC za DC TIG aparate( kod nas zvani "argonci") , 16-32V za MIG ( radni režim, postoje i pulsirajuće
verzije za varenje galvanizovanih šasija ) i oko 45V za MMA( na eng: "stick welder" ili klasičan elektrolučni aparat za varenje )
U poslednje vreme su popularni multi aparati sa bar 3 funkcije: MMA,DC TIG i Plasma Cutter.
Bolji i kvalitetniji imaju još i AC TIG sa puno dugmića za finu regulaciju.
Svi parametri su tu "sažvakani" ali još nema konkretnog projekta trafoa na netu sa svim parametrima
potrebnim za njegovu gradnju, meni bar nije poznato :(
Pozdrav i puno sreće u proračunu i eventualnoj gradnji aparata.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.yu1.net.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .24.06.2007. u 20:48 - pre 204 meseci
Nije lose ali nije bas ni najjasnije , u sustini sam radio invertere malih snaga sa vec gotovim transformatorima ,ali za ovako velike snage treba dosta eksperimentisanja.
 
Odgovor na temu

sanda734
Sandić Aleksandar
Lazarevac

Član broj: 42745
Poruke: 54
77.46.247.*



+1 Profil

icon Re: Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .10.01.2008. u 00:22 - pre 197 meseci
Da li ste nasli shemu ya inventorski aparat ya varenje jeko mi je bitno
hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Ima li neko semu invertera aparata za varenje i razlikuje li se mnogo od switch napajanja .

[ Pregleda: 12369 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.