Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???

elitemadzone.org :: MadZone :: Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???

[ Pregleda: 12374 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvanR.
Ivan Rakic
Mladenovac

Član broj: 44281
Poruke: 639
*.dialup.neobee.net.



+5 Profil

icon Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???11.06.2007. u 19:36 - pre 204 meseci
E ovako....
Shvatio sam da ne postoje nikakve legalne mogucnosti da vozim auto sa NL tablama kod nas, ali ako izvadim "Dozvolu za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu" koja se odnosi na taj auto (sa holandskim tablicama), da li taj auto mogu voziti i u ostalim drzavama clanicama EU-a ili samo u Holandiji???
Hvala
 
Odgovor na temu

IvanR.
Ivan Rakic
Mladenovac

Član broj: 44281
Poruke: 639
*.dialup.neobee.net.



+5 Profil

icon Re: Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???12.06.2007. u 17:47 - pre 204 meseci
Koliko sam shvatio, kod nas se moze izvaditi ta dozvola za upravljanje stranim vozilom ( AMSS ) ili mozda gresim...
Zanima me ako je to tacno da li mogu npr. da vozim u Madjarskoj, Austriji..... a ne samo u Holandiji?
 
Odgovor na temu

botanic
Freelancer, graficki dizajner i web
developer
Novi Sad

Član broj: 177966
Poruke: 13
77.46.204.*



+2 Profil

icon Re: Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???28.07.2008. u 19:57 - pre 190 meseci
Poz!
Mene zanima da li mi treba ta dozvola ukoliko vozilo pripada jednom od roditelja?
Hvala.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.105.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???29.07.2008. u 02:14 - pre 190 meseci
Npr. ja znam slucaj za Italiju gde npr. moja majka nije mogla sa nasom dozvolom da vozi calov auto, koji je na italijanske table. A ima italijanske papire.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
93.86.104.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???29.07.2008. u 06:53 - pre 190 meseci
pa pazi,
kod nas vadis dozvolu ako je vozilo registrovano u srbiji i vlasnik je drzavljanin srbije.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???29.07.2008. u 16:10 - pre 190 meseci
Ne mora da bude državljanin Srbije. Dovoljno je da vlasnik ima stalni ili privremeni boravak i naravno naše tablice

IZMENE I NOVINE KOD IZDAVANJA DOZVOLE ZA UPRAVLJANJE TUĐIM VOZILOM U INOSTRANSTVU:

• Na osnovu dopisa od Ministarstva unutrašnjih poslova, stranci sa stalnim ili privremenim mestom prebivališta mogu nesmetano koristiti tuđe motorno vozilo i preko granica naše zemlje što do sada nije bio slučaj. Takođe, stranci koji su vlasnici motornih vozila sa SRB registarskim tablicama mogu nesmetano davati na korišćenje svoja vozila bez ikakvih ograničenja. U ovakvim slučajevima koristi se standardna procedura pri izdavanju, dakle lično prisustvo i vlasnika i korisnika motornog vozila pri čemu se kao relevantan dokument uzima lična kata ili pasoš vlasnika i pasoš korisnika, bez obzira na državljanstvo korisnika. Jedini podatak koji je važan je status korisnika u Srbiji. Dakle, korisnik mora imati stalan ili privremeni boravak u Srbiji koji se proverava uvidom u lični dokument.

Izvor: http://www.amss.org.yu/
 
Odgovor na temu

balkanbuy
Balkanpearls llc
Burlington, Vermont

Član broj: 221634
Poruke: 5
*.hsd1.vt.comcast.net.

Sajt: balkanbuy.com


Profil

icon Re: Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???05.05.2009. u 14:45 - pre 181 meseci
Ja sam Srpski drzavljanin i Americki drzavljanin. Moja supruga je Americki drzavljanin , i ne Srpski drzavljanin a moja deca su Americki drzavljani ali ne Srpski drzavljani. Imamo nameru da se preselimo u Srbiju i u vezi toga imam par pitanja. Da li moja deca i zena imaju pravo na srpsko drzavljanstvo? Posto nameravamo da upisemo decu u skolu u Beogradu da li pre toga oni moraju da budu Srpski drzavljani? Da li moja zena mora da bude Srpski drzavljanin da bi zivela i radila u Srbiji? Posto nameravamo da prebacimo nas auto u Srbiju i tamo ga vozimo na Americke tablice da li ga mozemo tamo voziti i koliko dugo (predhodna informacija je bila 6 meseci)? Ako izadjemo iz zemlje, postoji mogucnost da supruga dobije posao u B i H, u tom slucaju bi ona uzela auto sa sobom sa autom i opet se vrati nakon izvesnog vremena da li ga opet imamo pravo voziti 6 meseci (posto bi ona cesto putovala tamo, ovamo)?
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???05.05.2009. u 20:27 - pre 181 meseci
ne mozes ti upravljati holandskim vozilom, ako nemas rezidencu u Holandiji. A ako si rezident u Holandiji onda mozes sa holandskim ovlastenjem upravljati tim vozilom u Srbiji.

A za Amerikanca: bolje kupite neki auto u Srbiji i posle ga prodajte, osim ako ne zelite da se qrcite sa americkim tablicama (ako je to uopste vise moguce...)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu ???

[ Pregleda: 12374 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.