Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

želim da napravim program za igraonicu (a mrzi me čak i temu da nazovek kako treba...)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: želim da napravim program za igraonicu (a mrzi me čak i temu da nazovek kako treba...)

[ Pregleda: 6808 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
*.ptt.yu



Profil

icon želim da napravim program za igraonicu (a mrzi me čak i temu da nazovek kako treba...)29.07.2003. u 02:32 - pre 252 meseci
Koji je najlaksi nacin za pravljenje programa koji meri vreme koliko je u toku dana odredjena aplikacija bila aktivna?
(mreza 6 do 12 racunara, op. sis. XP SP1)
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.som.sezampro.yu

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: želim da napravim program za igraonicu (a mrzi me čak i temu da nazovek kako treba...)29.07.2003. u 22:57 - pre 252 meseci
Taj pristup je ocajan... Uostalom, nemam ideju kako bi ga uopte i resio.

Probaj ovako: baza korisnika koji moraju da se loguju, pa meris vreme izmedju LogIn-a i LogOut-a. Recimo da je jednostavnije....
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Aleksandar Milcevic
Beograd

Član broj: 8076
Poruke: 18
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: želim da napravim program za igraonicu (a mrzi me čak i temu da nazovek kako treba...)02.08.2003. u 22:44 - pre 252 meseci
Ako se npr. odluci za drugi MarQs-ov pristup da li je tada neophodno da postoji racunar server ili je moguce to ostvariti i ako su kompjuteri povezani pear-to-pear (pitam zato sto me zanima gde bi se nalazila pomenuta baza korisnika jer bi ona po nekom mom misljenju stalno morala da se azurira, a te promene bi morale da se odnose na svaki racunar)?
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.som.sezampro.yu

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: želim da napravim program za igraonicu (a mrzi me čak i temu da nazovek kako treba...)03.08.2003. u 14:40 - pre 252 meseci
Baza mora biti na serveru s tim da svaki klijent moze imati pristup njoj. Pogledaj da li ti vise odgovara da uradis server automatizacije pa da preko server programa pristupas bazi (indirektno) ili direktno iz klijent programa da pristupas bazi. To zavisi od mera sigurnost koje zelis da odradis.

NPR: Kreiras server automatizacije (povezan sa aplikacijom servera) i njegovom TypeLibrary-u definises par osnovnih metoda bez kojih klijenti ne mogu da rade. Zatim registrujes server tako sto ces ga pokrenuti uz parametar /regserver. U klijent aplikaciju uvezes serverov TypeLibrary, povezes se na server preko DCOM-a (moras tako jer je u pitanju udaljeni racunar) i koristis te metode kao da su definisani u samom klijentu. Ovim dobijas:

Prvo: bazi ne pristupa klijent vec server koji mu zatim prosledjuje podatke. To znaci da ako server ima bug u nekom od tih metoda jednostavno ga debuggujes i prekompajliras. Zatim samo zamenis server aplikaciju, dok X klijenata uopste ne moras da diras.
Drugo: klijenti uopste nemaju pristup bazi tako da "cool klinci koji nesto znaju" ne mogu da se bas kerebece koliko im je volja!

Ili se odluci za direktan pristup koji je malo jednostavnije napraviti :)

Posto je osnovna jedinica u igraonici minut (ti mozes staviti i na sekund, ali ako mnogo korisnika server ce biti prilicno zagusen) postavis timer koji proverava logovane korisnike i skida im po minut vremena. To znaci da za timer.interval moras staviti 60.000.

Kad bih zeleo da napravim takav program korisnicki sistem mi uopste ne bi predstavljao problem vec zakljucavanje Windowsa. Imate li neki tip za to?
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.181.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: želim da napravim program za igraonicu (a mrzi me čak i temu da nazovek kako treba...)07.08.2003. u 00:59 - pre 252 meseci
Ja sam napravio sistem za igraonicu u Delphi-u (6). Na serveru je InterBase 6 baza preko koje se vode finansije, nalozi i loguju dogadjaji. Klijent je program koji preuzima shell funkciju (nema klasicnog desktopa i start menija). Lici na windows samo sto nema control panel-a i ostalih "opasnih" mesta. Vremena odbrojava server. Komunikacija je resena preko Indy komponenti (UDP) i sve je "zavijeno" u niti. Posto se sve desava asinhrono morao sam da napravim dodatnu podrsku za visenitni rad sa bazom podataka. Bazi se pristupa preko IBExpress komponenti koje nemaju podrsku za visenitni pristup bazi, pa sam problem resio preko kriticnih sekcija (TCriticalSection). Server radi i na slabijim masinama brzo. To je veoma skracena verzija. Koristio sam i dinamicke pakete (bpl) da bih obezbedio fleksibilan sistem za kreiranje plugin-ova. Uopste sistem je tehnicki dosta komplikovan i zahteva dosta znanja iz oblasti grafike (vcl i sinhronizacija ispisa..., preuzimanje fokusa na W2K i XP, preuzimanje shell-a...), mreze (asinhrono razmenjivanje poruka, detekcija stanja...), visenitni rad (kriticne sekcije, semafori...), baze... Ne bih da obeshrabrim, ali ima posla (a ima i konkurencije :)) Ako nekoga zanima mogu da posaljem par screen shoot-ova.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: želim da napravim program za igraonicu (a mrzi me čak i temu da nazovek kako treba...)

[ Pregleda: 6808 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.