Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako paswordom zastiti izmjene (EDITOVANJE) formi, podformi, reporta, modula itd....

[es] :: Access :: Kako paswordom zastiti izmjene (EDITOVANJE) formi, podformi, reporta, modula itd....

[ Pregleda: 2649 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zikret

Član broj: 124281
Poruke: 42
*.PPPoE-3226.sa.bih.net.ba.

Sajt: https://kakosepise.info


Profil

icon Kako paswordom zastiti izmjene (EDITOVANJE) formi, podformi, reporta, modula itd....29.06.2007. u 12:16 - pre 204 meseci
Zanima me kako mogu uz pomoc pasworda da zastitim od izmjena editovanja, ili pak sakrijem formu, report, modul i ostalo....
to mi je potrebno, sto prije....

Bio bih Vam zahvalan kada bi mi pomogli sto prije...


pozdrav
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako paswordom zastiti izmjene (EDITOVANJE) formi, podformi, reporta, modula itd....29.06.2007. u 12:47 - pre 204 meseci
Tools, Database Utilities, Make MDE File.

Evo jedan od Zidarevih odgovora.

" Svrha MDE je da se spreci mogucnost promene dizajna koda, formi i reporta. Ne zato da nam neko ne bi ukrao nase programersko remek delo, nego zato sto je u praksi jako nepozeljno da korisnici proizvoljno vrsljaju po aplikaciji kad je ista u produkciji.

Kad Access programeri rade sa MDE, to znaci sledeci redosled stvari:
1) napravim MDB koji nesto radi
2) testiram i uverim se da sve radi OK
3) napravim MDE od originalnog MDB
4) svakom korisniku dam kopiju MDE da moze da radi svoj posao
5) cuvam kopiju MDB na sigurnom mestu
6) kad dodje do potrbe za izmenom MDE, onda promenim originalni MDB i idem na korak 2.

Ako vam treba crack da konvertujete MDE u MDB onda je po sredi jedan od sledeca dva slucaja:
a) imate tudji program, i bez dozvole autora zelite da ga menjate, da provalite unutra
b) imate svoj program a i niste postovali navedenu proceduru - izgubili ste MDB

Slucaj a) se zove neovlasceno menjanje tudjeg autorskog dela, ili KRADJA.
Slucaj b) se zove aljkavo poslovanje.

Svrha ovog foruma nije da nekoga nauci kako da ukrade tudji rad niti kako da zaobilazi ispravan nacin rada.
Crackovanje, kradja i aljkavost nisu zamena za znanje i posten rad."

Ako ti treba password na bazu, onda Tools, Security..... pa biraj opciju. I opet pazi da sačuvaš sebi negde bazu bez password-a, u slučaju da ga zaboraviš.



 
Odgovor na temu

zikret

Član broj: 124281
Poruke: 42
*.PPPoE-3226.sa.bih.net.ba.

Sajt: https://kakosepise.info


Profil

icon Re: Kako paswordom zastiti izmjene (EDITOVANJE) formi, podformi, reporta, modula itd....29.06.2007. u 12:59 - pre 204 meseci
ok
hvala Getsbi

Mislim da je clanovima ovog foruma poznato da vrsim izradu programa KIF i KUF, i zavsio sam ga, napokon...ali...desilo mi se da je jedan korisnik usao u program i poceo raditi gore tvoje opisane radnje...mijenjati dizajn forme, reporta i slicno... Zato i trazim da ga zastitim...da vise niko sem mene ne moze vrsiti izmjene i dizajniranje formi, reporta itd.

Hvala ti u svakom slucaju...


 
Odgovor na temu

gremlin33
Zabreg

Član broj: 68314
Poruke: 13
195.29.157.*



Profil

icon Re: Kako paswordom zastiti izmjene (EDITOVANJE) formi, podformi, reporta, modula itd....25.07.2007. u 16:06 - pre 204 meseci
da ne otvaram novi topic...
ja sam probao napraviti taj MDE fajl po uputama...
međutim javlja mi stalno

"compile error in hidden module" i to je neka forma tipa frmUnosArtikala
koja nije hidden i neda mi nikako napraviti mde (verzija office '97)



o čemu bi tu moglo biti riječi ako nije problem

hvala:)
Što me snađe da se ovdje nađe :)
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako paswordom zastiti izmjene (EDITOVANJE) formi, podformi, reporta, modula itd....25.07.2007. u 16:31 - pre 204 meseci
Pronađi tu formu u spisku objekata.Otvori je u dizajn modu. Pokreni VBA code i probaj da uradiš Compile. Moraćeš prvo da rešiš grešku na nivou objekta, pa tek onda da ponoviš kreiranje MDE fajla. Greška i ne kaže da je forma hiden već da je problem u zaglavlju tog objekta. Doduše ja sam Access počeo od '2000 pa ostavljam odgovor sa zadrškom jer nisam koristio '97.
 
Odgovor na temu

gremlin33
Zabreg

Član broj: 68314
Poruke: 13
195.29.157.*



Profil

icon Re: Kako paswordom zastiti izmjene (EDITOVANJE) formi, podformi, reporta, modula itd....26.07.2007. u 11:07 - pre 204 meseci
hvala, riješen problem, neke varijable nisu bile deklarirane :)
Što me snađe da se ovdje nađe :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako paswordom zastiti izmjene (EDITOVANJE) formi, podformi, reporta, modula itd....

[ Pregleda: 2649 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.