Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797763 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ajde
Bata Gagi

Član broj: 97428
Poruke: 63
*.metalnomijatovic.com.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2014. u 09:55 - pre 119 meseci
Možda nisam u toku što se tiče upotrebe hemikalija u bazenu, ali ja se i dalje držim aquamulti tableta, i jednom u dve nedelje 100 ml astralpool algastop koncentrat. Uz filtriranje peščanim filterom sa pumpom od 9m3/h oko 8 sati dnevno,15m3 vode mi je bistro, a i ne oseća se hlor u vodi. Na testeru i količina hlora i ph vrednost su u granicama normalnog. Ponekad se (posle kupanja više kupača) količina hlora smanji, ali to korigujem dodavanjem još jedne tablete u drugi skimer. Inače, tablete ne stavljam u plovni dozator, već u skimer rešetku.

Čak sam na početku sezone imao peh da mi je zimska folija upala u bazen i da su se alge koje su se nakupile na njoj prolile u bazen, što sam opet rešio sa većom količinom algastop koncentrata (oko 0,5 lit) i dvostrukim šok-hlorom, s tim da sam u tom periodu usisavao bazen jednom dnevno i da mi je filtriranje vode bilo 4 puta u toku dana po 4 sata, i da sam posle svakog filtriranja ispirao peščani filter (backwash).

Smatram da najveći uticaj na kvalitet vode u bazenu imaju filteri sa znatno većim kapacitetom pumpi od propisanih. Na primer za moj bazen je dovoljna pumpa sa protokom oko 3m3/h, ali sam ja prilikom kupovine uzeo filter pumpu od 9m/3, i moram da priznam da sam prezadovoljan. Do tada sam uvek imao problem sa blago zamućenom vodom, i bar jednom u sezoni sam vodu menjao. Od tada u zimskom periodu samo ispustim vodu ispod nivoa skimera, ulivnu diznu začepim sa unutrašnje strane, ispraznim cevi i filter, i filter unesem u prostoriju gde nema mraza, pa na proleće dopunim vodu u bazenu, šokiram je jednom ili dvaputa, ubacim algastop, i ŽIVELO KUPANJE.
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2014. u 15:29 - pre 119 meseci
Pozdrav svima!
Moze li neko da napise koliki je vremenski razmak izmedju sipanja hemikalija.

Znaci:
1. Shok tretman pa pauza =?
2. Algastop pa pauza =?
3. Flokulant pa pauza =?
4. Kod podesavanja Ph vrednosti koje je vreme potrebno da hemija deluje?

Procedure znam, ali mi je vreme bitno da ne dodje do neke reakcije izmedju hemikalija.
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2014. u 21:17 - pre 119 meseci
http://www.sani-hem.rs/proizvo...odrzavanje-bazena-i-banja.html
Pod stavkom 4 napisamo da nema pauze odmah posle hlorisanja algicidi i td ... Pozdrav !


[Ovu poruku je menjao deks007 dana 02.07.2014. u 23:16 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

2boysmamma
nezaposlena
nezaposlena
Istra, RH

Član broj: 322992
Poruke: 13
*.cust.tele2.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2014. u 10:22 - pre 119 meseci
Citat:
bela.rada: Da li mozes da napises koja hemikalija je to tvoje?
Ovo sto ja imam je KALIJUM PEROXYMONOSULFAT (skraceno PPM). Sad citam po internetu i shvatam da to sluzi za oksidaciju (bez-hlorni shok), ali ne za dezinfekciju.
Znaci, mora da se kombinuje sa hlorom ili sa sanosilom na primer. Inace, ne stiti nas od raznoraznih bakterija, gljivica....

Ovako tocno pise na tableticama: pentakalij do(peroksimonosulfat)do(sulfat) (60/100g)
A na aktivatoru: polimerni kvaternerni amonijum klorid

Na tableticama pise svrha uporabe: dezinfekcija PAO2
Pise da djeluje protiv bakterija i algi.
Dobra mi je stvar u ovome sto se kod jacih kupanja ili zaprljanja, napravi shok klorom i dalje nastavi sa dezinfekcijom kisikom.

Slazem se sa ajde, nema do dobre pumpe i pravog filtera. Ova moja je vrhunski odradila ciscenje (montirali smo ju tek kad mi se sad ovo zamutilo, i jos mi muz vec poceo kvocati da sto smo kupovali veliku pumpu kad i mala radi ok. Sad je sretan na pjescanom filtru :-) )
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2014. u 10:45 - pre 119 meseci
Citat:
2boysmamma: Ovako tocno pise na tableticama: pentakalij do(peroksimonosulfat)do(sulfat) (60/100g)
A na aktivatoru: polimerni kvaternerni amonijum klorid

Na tableticama pise svrha uporabe: dezinfekcija PAO2
Pise da djeluje protiv bakterija i algi.
Dobra mi je stvar u ovome sto se kod jacih kupanja ili zaprljanja, napravi shok klorom i dalje nastavi sa dezinfekcijom kisikom.

Slazem se sa ajde, nema do dobre pumpe i pravog filtera. Ova moja je vrhunski odradila ciscenje (montirali smo ju tek kad mi se sad ovo zamutilo, i jos mi muz vec poceo kvocati da sto smo kupovali veliku pumpu kad i mala radi ok. Sad je sretan na pjescanom filtru :-) )


To je isto sredstvo. Jedini ga proizvodi (osim u Kini) DUPONT, pod nazivom "OXONE". Ovo sto mi kupujemo je prepakovani oxone. To nije dezinfekciono sredstvo, vec oksidaciono. Dobro deluje na organski otpad i smanjuje (unistava) hloramine. ALI ne ubija bakterije, gljivice i viruse.

Evo slika moje vode od juce. Kazacete da preterujem jer ona nije mutna, ali nema onaj sjaj kaosa sanosilom.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2014. u 10:47 - pre 119 meseci
Citat:
2boysmamma: Ovako tocno pise na tableticama: pentakalij do(peroksimonosulfat)do(sulfat) (60/100g)
A na aktivatoru: polimerni kvaternerni amonijum klorid

Na tableticama pise svrha uporabe: dezinfekcija PAO2
Pise da djeluje protiv bakterija i algi.
Dobra mi je stvar u ovome sto se kod jacih kupanja ili zaprljanja, napravi shok klorom i dalje nastavi sa dezinfekcijom kisikom.

Slazem se sa ajde, nema do dobre pumpe i pravog filtera. Ova moja je vrhunski odradila ciscenje (montirali smo ju tek kad mi se sad ovo zamutilo, i jos mi muz vec poceo kvocati da sto smo kupovali veliku pumpu kad i mala radi ok. Sad je sretan na pjescanom filtru :-) )


To je isto sredstvo. Jedini ga proizvodi (osim u Kini) DUPONT, pod nazivom "OXONE". Ovo sto mi kupujemo je prepakovani oxone. To nije dezinfekciono sredstvo, vec oksidaciono. Dobro deluje na organski otpad i smanjuje (unistava) hloramine. ALI ne ubija bakterije, gljivice i viruse.

Evo slika moje vode od juce. Kazacete da preterujem jer ona nije mutna, ali nema onaj sjaj kaosa sanosilom.

preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milan32

Član broj: 321874
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway04.07.2014. u 23:35 - pre 119 meseci
Belarado zasto ste menajli sanosil kada ste bili prezadovoljni sa njim? Cisto da promenit odnosno da probate nesto drugo ili neki drugi razlog?
 
Odgovor na temu

1200micha
Serviser

Član broj: 246955
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2014. u 09:50 - pre 119 meseci
Pozdrav drustvo...nov sam na ovom forumu,iscitao od pocetka do kraja,"navukao" se na Vase opise i pazario bazen sa pescanim filterom..e sad,sve je ok,voda lepa ali me "ubi" taj intex-ov filter...posle prestanka rada,bilo rucno bilo sa timerom,tesko se ponovo npokrene,odnosno radi ali kao da je usao vazduh u creva i filter i radi naprazno...posle silnih muka ponovo proradi ali svaki put se "ubih' oko njega...sve iscitao ali ne nadjoh problem,sve lepo dihtuje...pomoc iskusnih kolega,hvala unapred...
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2014. u 11:03 - pre 119 meseci
Citat:
milan32:
Belarado zasto ste menajli sanosil kada ste bili prezadovoljni sa njim? Cisto da promenit odnosno da probate nesto drugo ili neki drugi razlog?


Ma, ja pred kraj svake sezone kupim dovoljno sanosila da imam da zapocnem sledecu sezonu. Tako sam i prosle godine kupila i ostala mi jedna kanta od 10 litara. Tu kantu sam stavila u podrum i samo malkice odsrafila da ne bi pukla (slucajno). E, onda su bile poplave, moj podrum pod vodom....Kad sam resila da otvorim bazen, izvadim kantu iz podruma, kad onooooo!!!!! A cudila sam se kako to samo moja voda u podrumu ne smrdi i potpuno je bistra, a ceo komsiluk kuka kako su im podrumi puni fekalne vode od nekadasnjih septickih jama! E, tek tad sam svatila zasto!
Uglavnom, ostala sam bez sanosila, a prodavci istog su bili na odmoru, pa sam morala nesto da kupim. Hlor nebih nikada kupila, pa sam pomislila da ovo nece skoditi sanosilu (t.j. da je koliko-toliko kompatibilno) Posto sam platila sredstvo 3260 dinara, zao mi da ga bacim i resila sam da ga potrosim.

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2014. u 11:09 - pre 119 meseci
Citat:
1200micha:
Pozdrav drustvo...nov sam na ovom forumu,iscitao od pocetka do kraja,"navukao" se na Vase opise i pazario bazen sa pescanim filterom..e sad,sve je ok,voda lepa ali me "ubi" taj intex-ov filter...posle prestanka rada,bilo rucno bilo sa timerom,tesko se ponovo npokrene,odnosno radi ali kao da je usao vazduh u creva i filter i radi naprazno...posle silnih muka ponovo proradi ali svaki put se "ubih' oko njega...sve iscitao ali ne nadjoh problem,sve lepo dihtuje...pomoc iskusnih kolega,hvala unapred...


ako imas vazduh u pumpi, onda je sigurno da nesto na putu od bazena do pumpe (usisni vod) ne dihtuje. A mozda poklopac pumpe ne dihtuje? Kupi tecni teflon u prodavnici vodovodnog materijala, pa svaki spoj i svaki dihtung prvo njime premazi, pa onda spoj sve.
Mogao bi i da slikas kako je sve postavljeno, pa da postavis sliku. Mozda ce tako biti jasnije.

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

1200micha
Serviser

Član broj: 246955
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2014. u 11:24 - pre 119 meseci
Hvala Vam na brzom odgovoru...probam i taj teflon...ali buni me sto nigde ne kaplje ni kap vode...kada krene,radi lepo...radila je dobro par dana,no bila na zemlji...ja je dignem na stocic,iznad nivoa usisnog ventila,i tada je poceo da me muci po iskljucenju...vratim je dole ali opet isto...hvala...
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2014. u 16:01 - pre 119 meseci
Stavi sliku ili neki link te tvoje pumpe i filtera
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

ctrl s
kraljevo

Član broj: 249402
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway06.07.2014. u 21:46 - pre 119 meseci
Prelep dan za kupanje.

Sanosil je ulepsao nase porodicno kupanje.

Iskreno bela rada je zasluzna za sanosil , i iz tog raloga sam kupio novi bazen ove godine.

Sve pohvale za SANOSIL kao i za ljude koji ga prodaju - izuzetno su ljubazni.

 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway06.07.2014. u 22:53 - pre 119 meseci
Evo posle nedelju dana sam uspeo da donekle dovedem u red vodu.
Ima od prilike jos jedan dan filtriranja i to je to! U pitanju je bunarska voda koja je puna gvozdja.
Evo kako je izgledala odmah posle punjenja:

A evo posle sedam dana mrcvarenja:

Morao sam da improvizujem filter koji je dobar deo procistio, a ostatak usisivacem izbacen napolje.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cvrle77
Over the rainbow

Član broj: 111500
Poruke: 80
46.17.121.*



+13 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2014. u 01:56 - pre 119 meseci
Pozdrav svima.
Sezona počela, dočekah i kiše da stanu, pa da u novi bazen sipam vodu.

Elem, pošto sam totalni novajlija u ovom sportu, odlučio sam se za skromni BestWay 244x66 bazen, kapaciteta 2300L na 80%, sa BestWay pumpom od 2000 L/h koji sam pazario u Metrou

I sad videh da je sport održavanja vode više od 'bućneš tabletu jednom u tri dana'....

Imam par pitanja, jer sam na tankom budžetu, pa da počnem...

1. Da li neko koristi ovaj preparat http://www.takolako.rs/user/he...t/44_1187_91742_1_0_0/item.jsp
Obzirom da sam nov u ovom sportu, a znam psihičke poluge marketinga i svestan sam da sam navučen na bomastičnu reklamu tipa 'upravo je ovo ono što ti treba', trebala bi mi pomoć nekoga ko ima iskustva sa ovim preparatom.
Da li deluje, da li treba nešto dodatno?
2. Gde se može nabaviti najjeftinija hemija kod nas online i šta mi preporučujete?
3. Šta je specijalno u plutajućem dozeru za tablete hlora? Može li se napraviti u kućnoj radinosti?
4. Da li se pH vrednosti pris tandardnom korišćenju bazena podiže ili spušta i šta najviše utiče na to?
5. Da li postoje neki kuhinjski 'prirodni' preparati tipa soda bikarbona i limunska kiselina, za regulisanje pH vrednosti, ili da to zaboravim u potpunosti?

[Ovu poruku je menjao cvrle77 dana 07.07.2014. u 03:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2014. u 08:48 - pre 119 meseci
Pozdrav svima

@cvrle77
Da..bazen je velika odgovornost ali kad ovo voliš zapravo i održavanje pruža veliko zadovoljstvo
Evo otprilike moj dan
Ustajanje u 6 nabrzaka se okupam ako temperatura vode zadovoljava,pokupim površinski smeče i u 7 se pali pumpa+klorinator
Navečer usisavanje,filtracija i obavezno radim analizu vode(iako i nebi uopče bilo potrebe svaki dan to radit)

Multi tab tableta nemam neko mišljenje o njima
Jednom sam probao ali nisam bio baš impresioniran,nešto mi je stalno nedostajalo u vodi ili sam ja možda i prezahjevan..ako ne očekuješ čudo uzmi
Što se tiće dozatora nema tu ništa specijalno..uz malo mašte napraviš to na jednostavan način
Ph vrijednost..kod mene sa standardnim korištenjem moram je spuštat svaka dva tjedna otprilike,mada zavisi od vremena(kiša,sunce i drugi atmosferski utjecaji)
Snižavanje PH sa ovime šta si naveo..ma ne znam,imaš mali bazen neče to biti velik trošak ako uzmeš sredstvo za snižavanje ph

Uživaj

@Stexman..ovo je stvarno izgledalo katastrofalno mada vidim ima tu još posla


Pitanje za gospođu belu radu

Mislim da sam vidio da ste nešto pisali o testerima pokušao sam pronač ali nisam uspio
Konkretno ovaj me zanima
Code:
http://www.youtube.com/watch?v=5jEVxVxA1u8

Valja ti to išta ili ne
Neznam ni sam zašto me vuče da ovo uzmem(valjda mi se pokusira haha)
Ako sam pogriješio u vezi ovog tj da ste vi pisali zanemarite pitanje
hvala










[Ovu poruku je menjao luky042 dana 07.07.2014. u 11:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao luky042 dana 07.07.2014. u 11:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao luky042 dana 07.07.2014. u 11:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cvrle77
Over the rainbow

Član broj: 111500
Poruke: 80
46.17.121.*



+13 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2014. u 23:14 - pre 119 meseci
Kupih neki granulat hlora i još nekih sastojaka i neki super algicin. ODradio sam danas šok terapiju, ali mi voda iz bistro prozirne, postade samo prozirna. Nisam siguran ni kako da opišem efekat, ali se providnost vode smanjila. Čime se to rešava? I gde ima ovde da se kupi SANOSIL, prevrnuh Google uzduž i popreko i nisam našao nigde....
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2014. u 23:15 - pre 119 meseci
Citat:
luky042

@Stexman..ovo je stvarno izgledalo katastrofalno mada vidim ima tu još posla


Evo posao jos malo pa zavrsen:

Crne tacke su neki leteci mravi koji kad se udave potonu za razliku od ostalih insekata :)

Danas sam probao kupanje i radi :)
Voda je kristalno cista ali jos par dana intenzivnog filtriranja nece da skodi.


edit:

Sta uraditi sa vodom ovih 5-6 dana dok traju kise? Jel treba neke hemije da se sipa jer predpostavljam da necu moci koristiti bazen niti paliti pumpu?

[Ovu poruku je menjao Stexman dana 08.07.2014. u 04:04 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2014. u 12:29 - pre 119 meseci
Citat:
cvrle77: Kupih neki granulat hlora i još nekih sastojaka i neki super algicin. ODradio sam danas šok terapiju, ali mi voda iz bistro prozirne, postade samo prozirna. Nisam siguran ni kako da opišem efekat, ali se providnost vode smanjila. Čime se to rešava? I gde ima ovde da se kupi SANOSIL, prevrnuh Google uzduž i popreko i nisam našao nigde....


bi čovek znao sta treba da radi sa vodom, mora da izvrsi neka merenja.
To je pH, nivo slobodnog i ukupnog hlora, TA (totalna alkalnost.)
Mozda je TA velika, obzirom da si svasta nesto sipao.
Proveri, pa da vidimo.

luky042:
Taj merac sam ja kupila pre 4 godine i vratila sam ga. Merenja nisu imala veze sa mozgom
Najbolji testeri su oni tecni. Bitno je da mere pH, nivo SLOBODNOG hlora i TA

Za sanosil ti saljem kontakt na PP

[quote]cvrle77: Pozdrav svima.

5. Da li postoje neki kuhinjski 'prirodni' preparati tipa soda bikarbona i limunska kiselina, za regulisanje pH vrednosti, ili da to zaboravim u potpunosti?

[/quote

pH mozes da spustas sonom kiselinom, a da podizes boraxom. Soda bikarbona ce da podigne pH, ali ce podici i TA, a borax nece.
pH je najbolje podizati aeracijom, t.j. napravis neki improvizovani vodoskok.

Sa druge strane, mislim da je tvoj bazen tako mali, da ce ti najjednostavnije biti da pola vode prospes pri usisavanju, i da dopunis cistom vodom.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2014. u 19:38 - pre 119 meseci
Za Stexmana prvo i osnovno je da kontrolises ph vode i % hlora i to ce ti biti vodilja za hemiju ... Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797763 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.