Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s photoshopom oko otvaranja slika

[es] :: Rasterska grafika :: Problem s photoshopom oko otvaranja slika

[ Pregleda: 2789 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blilic2

Član broj: 74805
Poruke: 288
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Problem s photoshopom oko otvaranja slika04.07.2007. u 14:18 - pre 204 meseci
Jedno pitanje imam dva foto aparata Nikon D70 i Nikon D70S i kad slikam u RAW-u i s kartice prebacim u racunalo photoshop otvara slike od D70 a od D70S ne i pojavi mi se poruka could not complete your request because it is not the right kid of document.
Da li je nekom poznato zasto ne mogu da otvorim u Photoshopu slike s ovog drugog aparata.

Pomozite jako mi je bitno.

Sto se tice postavka aparata oba su jednako postavljena.
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Problem s photoshopom oko otvaranja slika04.07.2007. u 18:01 - pre 204 meseci
Nisam imao problema takve vrste jer sam uglavnom kopirao jpg ili tiff fajlove probaj da konvertujes ako mozes na samom fotoaparatu trebalo bi da moze jer mobilni moze.
Ocigledno negde zapinje i aparatu ili probaj prvo jedan pa drugi da prikljucis NE ui isto vreme mada ne vidim razloooga da je tu problem ali pokusaj
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

blilic2

Član broj: 74805
Poruke: 288
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem s photoshopom oko otvaranja slika04.07.2007. u 18:31 - pre 204 meseci
Ja to radim priko citaca kartica i uzmem jednu karticu i slikam s jednim aparatom i istu karticu stavim u drugi aparat i slikam i kad otvorim slike Photoshop od jednog oce da otvori a od drugog nece jpg slike otvara od oba ali RAW format nece od jednog.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Problem s photoshopom oko otvaranja slika01.09.2007. u 23:50 - pre 202 meseci
Postoji jednostavan maleni plugin koji se ubaci u Photoshop i onda PS ne samo da otvara RAW već daje da se odradi većina opcij koje nude specijalizovani programi za RAW. Možda daje i sve, nisam se udubljivao, pošto ne koristim RAW sem baš baš za neke ekstremno važne slike snimane u nategnutim fotografskim uslovima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: Problem s photoshopom oko otvaranja slika

[ Pregleda: 2789 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.