Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ocu comp bez distribucije

[es] :: Elektronika :: ocu comp bez distribucije

[ Pregleda: 5453 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alien_
Bar, Makedonska E-15

Član broj: 4687
Poruke: 79
*.bar.cg.yu



+1 Profil

icon ocu comp bez distribucije02.08.2003. u 06:55 - pre 251 meseci
Nema struje a ocu da radim!
Dajte, ko mi moze napraviti invertor koji bi uz neki dobar akumulator mogao da napaja comp (napajanje 300-350w) i eventualno sijalicu od 100w nekih 3-4 sata?
I jel uopste moguce toliko?
Naravno, kad ima struje da puni akumulator.

Necu da me restrikcije i njihovi stalni kvarovi ukopavaju!
 
Odgovor na temu

Amos_Pt
Zlatko Jankovic
Beograd

Član broj: 12618
Poruke: 17
*.25.EUnet.yu



Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije02.08.2003. u 11:34 - pre 251 meseci
Naravno da je moguce, sve je moguce, ali to ce da te kosta ne znam tacno koliko ali znam samo da hoce. Raspitaj se za cenu.
 
Odgovor na temu

alien_
Bar, Makedonska E-15

Član broj: 4687
Poruke: 79
*.bar.cg.yu



+1 Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije03.08.2003. u 01:17 - pre 251 meseci
Pa eto, samo sto nisam u naslovu stavio PLACA SE, PITAM VAS ZA CIJENU ;)

Interesuje me moze li ko i jel moguce. Naravno da ne ocekujem da na ovom forumu dolaze bas takvi humanitarci.

Ili ako moze neko da mi objasni kako sam to da odradim, sta mi sve treba, da postavi neku semu pa da trazim nekog ko ce to da odradi...
Dajte sve moguce varijante.
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije03.08.2003. u 08:36 - pre 251 meseci
Za pretvarač te snage (600 W, pa i više zbog stepena iskorištenja) potrebni su veliki akumulatori, dva od stotinjak Ah, i čak i tada teško da bi napajao uredjaje tri sata. Ako ti računalo treba za posao koji donosi novac i neophodno ti je kupi agregat, isplatit će se. Pretvarač DC/AC neće zadovoljiti tvoje potrebe, jedino ako imaš puno akumulatora.
***Shark***
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net



+1 Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije06.08.2003. u 15:22 - pre 251 meseci
Za to ce ti trebati barem 2 traktorska (135Ah) akumulatora, a bolje resenje je nekoliko (4-5) standardnih auto akumulatora 55Ah. Napravis podizac na 450V DC, udjes u ATX napajanje direktno na DC bus i dobijes 10-tak posto u stepenu iskoriscenja. Sijalicu batali, napravis mali samooscilujuci invertor i vozis dve neonke od 24W Racunar + sijalice ce ti raditi bar 4 sata . Samo, ostaje problem monitora ali koliko vidim to te ne zanima ?
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net



+6 Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije07.08.2003. u 00:40 - pre 251 meseci
e pa da i ja kazem nesto za DNEVNIK


imas u beogradu konvertore koji se koriste za pogon motora od centalnog grejanja kada nestane struje,, ja sam gledao te konvertore i profi su uradjeni, mogu oni da tjeraju i daleko finije stvri od elektro motora (u njima se nalazi torusni trafo),, cijena zavisi od snage od 150KM pa navise
DRUGA VARIJANTA kupi sebi mali agregatic (1KW)
TRECA VARIJANTA ako ti dosadi konvertor napravi jake stabilizatore napona sa nekim zastitama malim koji ce od 12V iz akumulatora (malo jaceg ) praviti +5V , +3V itd. jednostavno napone koje daje mreza racunara , a oni ne prelaze +12V ,to mogu da ti urade momci koji se bave i elektronikom i racunarima...

pozdrav iz banjaluke....
 
Odgovor na temu

alien_
Bar, Makedonska E-15

Član broj: 4687
Poruke: 79
*.bar.cg.yu



+1 Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije07.08.2003. u 11:13 - pre 251 meseci
@indicator1
Ma samo nek radi kuciste koje ce da me grije u toku zime. Mada ni monitor za to nije los. A jos bolje da nadjem djevojku (ovo mi tek sad pade na pamet)! ;)
Previdio sam monitor :(

Ma znam sta me ceka cim pocnu prve kise, a vec imaju gomilu nekih kvarova i skoro svaku noc gase struju po sat-dva. Samo me izludjuju.
Nije bas da mi je neophodno i da ce propasti posao, ali kad sam ja raspolozen za rad onda i hocu da radim, a ne da zavisim od njihovih kvarova. Ili restrikcija kad pocnu. Ako pocnu. A oce...

Ok, uglavnom ovo rjesenje sa invertorom otpada...isuvise glomazno i skupo, a ne bas isplativo.

@konda
ova treca varijanta dobro izgleda. Posto vec imam punjac za akumulator, dal bih mogao da sve to povezem, pa non stop da radi preko akumulatora koji bi se stalno punio? I koliko bi dugo mogao raditi samostalno?
Mada opet ostaje pitanje monitora...
Samo da napomenem, ne razumijem se u elektroniku, al imam druga koji bi mogao da mi odradi trecu varijantu.

Bah, izludjeh

btw, za koliko se moze naci neki tihi agregatic, posto je ovo izgleda jedino(?) i najbolje rjesenje?
(ovo nije oglas moderatoru, ne brisi)
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net



+6 Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije07.08.2003. u 23:45 - pre 251 meseci
dodatak onome gore sto sam rekao,,,,..

pre 2 sedmice sam u autobus ugradio konvertore dc/dc 12v/220v , snaga im je bila po 300W ali svaki od njih tjera po jedan tv. kolor , a ptc nisam vadio, dakle nisu mi trebale prepravke u tv-u na demagnetizaciji, ( zbog toga sto je konvertor jak) .
tv u radnom rezimu trosi oko 75W- ta cifra je veca u momentu starta . ali to su konvertori izdrzali, i nisu fizicki veliki niti teski jer su uradjeni sa feritnim trafoom, cijena svakog je bila 150KM .. ako si interesent za porudzbinu javi se ...

pozdrav iz banjaluke
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.verat.net

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije08.08.2003. u 20:27 - pre 251 meseci
Možda je ovo OFFTOPIC, a možda i nije :-)

Samo jedan predlog, što ti ne bi kupio LAPTOP, em će manje struje da troši, em ti ne treba UPS, za vreme dok povežeš komp na drugo napajanje, em, em, em...

Naravno ne bi bio piroćanac, kad se nebi u'vatio za cenu ;))). Možda će te više koštati, ali ako ti stvarno treba, i to je rešenje...
ili si samo hteo da vidiš da li je moguće, i kolko je komplikovano rešiti ovo. U tom slučaju ovo jeste OFFTOPIC, ali se nadam da će da pomogne.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

alien_
Bar, Makedonska E-15

Član broj: 4687
Poruke: 79
*.bar.cg.yu



+1 Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije08.08.2003. u 23:56 - pre 251 meseci
Ne, nije offtopic. Interesuje me svako rjesenje koje bi mi omogucilo nesmetan rad. Ali ja radim svasta, a puno oko hardvera, tako da mi je obican comp neophodan. A opet, jedan solidniji laptop kosta nekih 1000 eurica, a to i nije bas isplativo, pa ne znam sta da radim i koliko novca da donosi moj rad. Uvijek mogu sacekati tih 2-3 sata...

@konda
Meni bi onda trebala dva takva, jedan za monitor, jedan za kuciste. I jos koliko akumulatora? Kolika bi, po gruboj procjeni, ispala takva investicija?
 
Odgovor na temu

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: ocu comp bez distribucije25.04.2004. u 13:42 - pre 242 meseci
Malo se kasno uključujem, ali ako nisi ništa riješio poslužiti će ti za sljedeću jesen:

Komp na akumulator, a monitor na pretvarač.
Ako imaš monitor s širokim naponskim radnim opsegom (100-250 V) uopće ti nije problem. Napon ne mora biti nešto stabilan. Ako imaš monitor s prekidačem (110-130 ili 210-230 V) onda ti pretvarač treba biti daleko kvalitetniji. Snaga od 150 W bi trebala biti dovoljna.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: ocu comp bez distribucije

[ Pregleda: 5453 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.