Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Valja li ova gitara?

[es] :: Muzička produkcija :: Valja li ova gitara?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8526 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Ivanović
Nemanja Ivanovic
Dvorovi,Bijeljina

Član broj: 115567
Poruke: 45
*.telrad.net.



Profil

icon Valja li ova gitara?06.07.2007. u 22:16 - pre 204 meseci
Rocker sam,zelim da sviram rock,hard rock i heavy metal.Da li se to moze na ovoj gitari sa mog profila.Pocetnik sam sto se tice el.gitara i zelio bi da pitam nesto u vezi toga,citam ovde na forumu kako svi komentarisu kako je tesko svirati elektricnu nego akusticnu.Neka neko uzme moju akusticnu pa da vidi sta je tesko hehe,pa zar nije tako..
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Valja li ova gitara?06.07.2007. u 22:45 - pre 204 meseci
Citat:
Nemanja Ivanović: citam ovde na forumu kako svi komentarisu kako je tesko svirati elektricnu nego akusticnu

Ne. Niko nije rekao da je teze (fizicki) svirati elektricnu od akusticne, cak je i obrnuto. Cesce se nailazi na "tvrde" akusticne gitare nego na elektricne.
A tacno je da kada pocetnik prvi put pravilno uhvati svoj prvi C-dur na akusticnoj gitari, to ce ispuniti ceo prostor i nabaciti osmeh na njegovo lice, u fazonu "jao, kako lepo zvuci"....e, kad isto to uradi na elektricnoj, njegovo "C" ce zvucati malo prangijavo.


Ja licno smatram da je korisno da pocetnik vezba na akusticnoj gitari, malo tvrdjoj, pre nego sto predje na elektricnu, koja je u vecini slucajeva mnogo meksa i sa tanjim zicama.

Ono sto je "komplikovanije" kod elektricne gitare je to sto - bez pojacala ne ide. Akusticna je korisna jer je "omiljena u drustvu", ne zahteva ozvucavanje u sobnim varijantama...kad hoces da sviras za svoju dusu, jednostavno je uzmes u ruke i sviras...

Sve ima neke svoje prednosti i mane. Zavisi sta hoces. Posto hoces heavy svirku, onda elektricna + pojacalo i udri.

Mada, to odlucivanje - akusticna ili elektricna - ima drugacije znacenje kod pocetnika, a drugacije kada se ti instrumenti primenjuju profesionalno. Tad i jedan i drugi imaju svoju definisanu namenu.

Ona gitara koju si stavio 'mesto svoje slike u profilu, jeste za rock, ali bas i nije za heavy metal. To je neka kopija Les Paula. Dobra je za Zeppeline
 
Odgovor na temu

Nemanja Ivanović
Nemanja Ivanovic
Dvorovi,Bijeljina

Član broj: 115567
Poruke: 45
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?06.07.2007. u 23:21 - pre 204 meseci
e to volim kada covjek sve kaze,a daj nemoj da se zezas ovo na kraju,pa jel moze se heavy svirati?hajde jarane reci ili da se oslucim za drugu
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Valja li ova gitara?06.07.2007. u 23:44 - pre 204 meseci
Je li ta gitara PRS koji (sad sam tek video) pominjes u drugoj temi ? Koliko ce te kostati to zadovoljstvo ?

Elem, na njoj se moze svirati heavy metal, naravno...ali to nije heavy gitara i ne koristi se za tu vrstu svirke...iskreno...da li si video nekog "modernog" heavy gitaristu (nazovimo to tako) koji svira gitaru "vintage" oblika i funkcionalnosti ? Uglavnom su to gitare agresivnije gradje, sa dodatnim hardverskim opcijama (npr. Floyd Rose tremolo), drugacije povezanom "strujom", sa nekim pragom vise za izvodjenje kojekakvih virtuozija.

Inace, PRS gitare su po pravilu odlicne.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 07.07.2007. u 02:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja Ivanović
Nemanja Ivanovic
Dvorovi,Bijeljina

Član broj: 115567
Poruke: 45
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 00:01 - pre 204 meseci
Da,ovo je PRS gitara doduse neke standardne da ne kazem staromodne ili klasicne gradje.Razumem sta pricas u potpunosti i bas sam u toj nedoumici.Ali meni licno nije bitan izgled toliko koliko njen zvuk.Ova gitara je nova,inace eto narucujem je iz Svedske preko nekih svojih prijatelja i tamo je veoma povoljno sve kao sto vjerovatno znas...pa meni je bitno da se moze svirati eto konketno od Guns N Roses-a,AC/DC,Metalike one baladice i tako po koji solo i ako moze nesto tvrdje da se osvira.Opet mi malo sacekao da vidim neku drugu,ali me ova nekako vuce,Santana je svira.Ali bi ja da moze i heavy...sta mislis na ove magnete?Nekako mi izgleda siromasno...ili je to samo takav izgled.Inace nece me toliko puno kostati oko 250 € sa pojacivacem
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 01:40 - pre 204 meseci
250 evra ??? PRS ?? I to sa sve pojacalom ? Cudno mi to...
Jesi li ti siguran u to ? PRS-ovi su prilicno skupe gitare. Koji je to tacno model ? Meni je nepoznato ovo sto vidim na slici, neuobicajeno za PRS.

Za izvodjace koje si nabrojao, ta gitara bi mogla da "legne" bez problema.
Slash iz Guns'n'Roses je koristio Les Paula, Angus Young iz AC/DC je svirao Gibson SG...to je sve slicna klasa gitara.

Magneti koji se nalaze na gitari sa slike su "humbucker" tipa i ako su nekog dobrog proizvodjaca, definitivno nisu "siromasni".

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 07.07.2007. u 02:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.248.*



+7 Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 02:11 - pre 204 meseci
Ako si Rocker, zelish da svirash hard 'n heavy, onda mozesh videti primer gitare za tebe u attacmentu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 08:17 - pre 204 meseci
Da ti ponovim ono što su ti i Aca i Čupko rekli, to na slici u tvom profilu (to the best of my knowledge) nije PRS i definitivno nije gitara koju Santana svira (on ne svira serijsku gitaru, nego jedan PRS koji mu je lično Pol napravio cca 1980). Neko hoće da te za*ebe za pare. To na slici je neka jeftina korejska kopija Gibsonovog Les Paula koja ne bi smela da vredi više od 150 evra - a reći ću ti i zašto. PRS nikada nije i nikada neće koristiti trapezoidan bridge kao što imaju originalni Les Polovi i ta tvoja kopija sa slike, nego svoj wraparound bridge (kao što ima, recimo, Tremonti SE) ili svoj patentirani tremolo (kao što imaju, na primer, Santana II i Santana III). Uzrok je nekadašnji sudski proces protiv Gibsona, koji je naterao Pola da promeni dizajn bridgea na svojim gitarama, kao i činjenica da su Gibsonova glava, Gibsonov oblik i još neki Gibsonovi delovi patentirani (velike kompanije se nikada nisu ustručavale da tužbama sačuvaju svoju dominaciju na tržištu).

U Švajcarskoj bi eventualno mogao dati da ti naruče i kupe Tremonti SE i SE Singlecut, ili nešto drugo iz SE serije. To zadovoljstvo će te koštati nekih 500-700 evra i jeftinijih PRSa nema (osim polovnih). Lako ćeš ih prepoznati:



"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Nemanja Ivanović
Nemanja Ivanovic
Dvorovi,Bijeljina

Član broj: 115567
Poruke: 45
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 10:59 - pre 204 meseci
U redu ljudi,definitivno sam odlucio da je necu uzimati.Nije se ni meni svidjela,ovih dana cu jos pogledati i da mi pomognete za sta da se odlucim.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nemanja Ivanović
Nemanja Ivanovic
Dvorovi,Bijeljina

Član broj: 115567
Poruke: 45
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 11:54 - pre 204 meseci
Sta mislite za ovu gitaru,ne znam jel prodata.Provjericu sutra,samo mi recite isplati li se dati 250 €,naravno i pojacivac je u toj cijeni
http://www.blocket.se/vi/11942240.htm?ca=17_s
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 13:23 - pre 204 meseci
Gitara se ne kupuje bez isprobavanja. Razlike su primetne od primerka do primerka, cak i kada je isti model u pitanju, narocito nakon poplave onih proizvedenih "na brzaka" u zemljama sa jeftinom radnom snagom.
Pre ti savetujem da, ako si u Bijeljini, sednes u autobus i zaputis u Banja Luku ili Beograd, udjes u prodavnice, isprobas nekoliko gitara i kupis ono sto ti se svidi. I obavezno povdedi sa sobom nekog iskusnijeg da proveri ispravnost gitare.

Taj Washburn lepo izgleda...to je sve sto se o njemu moze zakljuciti sa slike.
Ako narucujes iz Svedske, onda je bitno da je tamo pre kupovine isproba neko ko se dobro razume u gitare i ako je to to...kupuj !
 
Odgovor na temu

Nemanja Ivanović
Nemanja Ivanovic
Dvorovi,Bijeljina

Član broj: 115567
Poruke: 45
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 14:18 - pre 204 meseci
Ma to i jeste sto ce i tamo kupiti neko ko ne zna svirtii,nit se razumije..ali hajde svedjeni su ljudi od povjerenja kako kazu.Ne ocekujem nista spektakularno,samo eto to sta sam ti rekao da se moze svirati Gansi i Metalika,ostalo je sve isto,mislim sto ja volim.Pa i ako se nesto ne moze na njoj odsvirati boze moj nema veze.Vidjecu ovu da uzmem ako ne bude prodata.A da te pitam,zasto je teze svirati neke bolje gitare od npr square gitare.Zasto preporucujete na laksoj za pocetak?Samo me to interesuje,ne znam...ne vidim logiku
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 14:41 - pre 204 meseci
To je dobar paket - Peavey i dobar Washburn za 250 evra? Ako nećeš ti, ja ću.

A mislim da si pogrešno razumeo, bolje najbolja moguća gitara na početku, pošto na lošijoj mnogo brže naletiš na ograničenja same gitare koji te sprečavaju da napreduješ (loši magneti koji nerviraju brujanjem, tremolo koji se raštimava i lomi, previsoke žice, pragovi koji bodu ruke).
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Nemanja Ivanović
Nemanja Ivanovic
Dvorovi,Bijeljina

Član broj: 115567
Poruke: 45
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 14:48 - pre 204 meseci
E super,hajde ako Bog da samo da nije prodata,pa uzmem...nemam sada mira hehe.Ma vec dovoljno sam na ovoj svojoj akustari nailazio na mane,vrijeme je da predjem na nesto bolje.

Pozdrav,javljam sutra da li sam je uzeo ili ne.Hvala na svemu
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 22:05 - pre 204 meseci
Sad ste tu poredjali "svasta nesto" sto u moje vreme jos nije bilo izmisljeno

Sta mislite o Hohner ST 57 profesional, googlanjem nisam nasao sliku, kopija strat-a.

Naterase me mangupi da ponovo (posle 15 god) malo sviruckam, pa me interesuje valja li ta gitara
u odnosu na ove moderne, koje nisam imao priliku da "upoznam liccno"
i kakav procesor preporucujete , iskljucivo za amaterske svirke sto podrazumeva jeftinocu ?
P.S. Castio sam je juce novim zicama xe xe xe..
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?07.07.2007. u 22:42 - pre 204 meseci
Misliš ovo?



Odlična gitara, gde si je našao? Ima li još?

Amaterski procesor - ne može jeftinije od Korga AX5G u SkyMusicu, to te košta oko 80 evra i čas ga imaju a čas nemaju, ali je dobar zvuk. Ili eventualno Behingerove pedale po svim muzičkim radnjama, cena im je oko 40 evra po komadu.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
91.150.121.*



+7 Profil

icon Re: Valja li ova gitara?08.07.2007. u 03:15 - pre 204 meseci
Ja mislim da za 250 evra josh ako je urachunato i pojachalo pored toga ..... malo para za te dve stvari.
Dobra gitara za tebe ne bi trebalo da koshta ispod 250 evra. Samo gitara.
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Valja li ova gitara?08.07.2007. u 15:22 - pre 204 meseci
Citat:
Rocket Roll: Misliš ovo?

Odlična gitara, gde si je našao? Ima li još?

Lici ... ko bakin kolach ... samo je shija, tj vrat, belo "drvo javorovo" i vrh vrata, tamo gde su civije
se malo razlikuje.
Ima podesanja, treba komplet sitnih imbus kljuceva..... i neki serijski broj.
Gde sam je nasao?
Kupio od nekog klinca , kome su roditelji to doneli "sa zapada" , da uci da svira , a on nije hteo.
Znaci, na tom mestu nema vise

Pazi , to je sve prica od pre 15 godina.
Citat:

Amaterski procesor - ne može jeftinije od Korga AX5G u SkyMusicu, to te košta oko 80 evra i čas ga imaju a čas nemaju, ali je dobar zvuk. Ili eventualno Behingerove pedale po svim muzičkim radnjama, cena im je oko 40 evra po komadu.

Ajde proggoglacemo malo netom, malo autom, pa ce mo videti.
Imam >50 godina, a sad su me "uhapsili" moji bivsi "banditi" da malo sviramo. Pojacalo nemam
i kad se skupimo, nekad se zabodem preko neke papuce (koju ne poznajem) u razglas, nekad u Marshalla
(kojeg sam prodao kolegi pre 20 godina)
Znaci ja sam totalno rastimovan sto se tice boja tona, a bogami , klecaju mi staracki prsti....
(trening bato, trening fali)
Pomislio sam , za kuccno vezbanje , gitara u procesor, pa onda moze i u PC pojacalo...
Ova pominjana svirka, ce mozda dobiti neki nastavak, ali verovatnije je da nece, pa mi je bez veze da
kupujem pojacalo za jednu svirku.
Hvala za info, javicu rezultat, ako sve dobro prodje.... a ako nas publika izzvizdi, znacete i sami...
necu pisati nista


[Ovu poruku je menjao old.man dana 08.07.2007. u 16:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja Ivanović
Nemanja Ivanovic
Dvorovi,Bijeljina

Član broj: 115567
Poruke: 45
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Valja li ova gitara?30.07.2007. u 23:42 - pre 203 meseci
Hitno jeeee

Hajde neko da mi kaze sta misli o ovom kompletu,ovaj fender i pojacivac,sta mislite o ovome,zeleo bih da uzmem.http://www.blocket.se/vi/12753413.htm?ca=17_s
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li da kupim ovu gitaru???31.07.2007. u 14:42 - pre 203 meseci
Nema ništa posebno loše u njoj - ako ti se sviđa, a ti kupuj!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Valja li ova gitara?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8526 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.