Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala

[es] :: Digitalne kamere :: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala

[ Pregleda: 6658 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xenoks
konstruktor
ks

Član broj: 17079
Poruke: 163
89.216.225.*



Profil

icon Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala08.07.2007. u 22:19 - pre 204 meseci
Posto sam od pre neki dan postao vlasnik sony HC37E, interesuje me, posto se dosad nisam susretao sa MiniDv kamera, gde cuvati snjimljen materijal. Drugim recima, da li snimljeni materijal cuvati na minidv kasetama, ili prebacati na racunar i rezati na DVD. Interesujeme cisto onako iz iskustva drugih, sta rade sa svojim snimcima.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala08.07.2007. u 22:41 - pre 204 meseci
Ja čuvam kasetice i ne presnimavam ih...

Materijal sa njih obično odmah prebacim na komp, obradim i narežem na DVD diskove (za gledanje)...

Ako se neki od tih diskova ošteti ili izgubi, lako napravim novi jer imam originalni materijal...
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala09.07.2007. u 14:06 - pre 204 meseci
Za amaterske upotrebe može se čuvati i na kasetama, tj. ne presnimavati ih. Medjutim, kad se snima sve i svašta (tezge, svadbe i sl.) kasete se presnimavaju.
Konkretno, ja ti preporučujem da snimke prebacuješ na komp, naređeš na DVD (obavezno jednu rezervnu kopiju za čuvanje, i jednu za gledanje).
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

xenoks
konstruktor
ks

Član broj: 17079
Poruke: 163
89.216.225.*



Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala09.07.2007. u 17:17 - pre 204 meseci
A kakva je varijanta da sa kasetica prebacim na racunar, sredim snimke i ponovo ih vratim na kaseticu, ili je dovoljno narezati duple DVD i biti siguran u kopiju. Mislim sto se kvaliteta snimka tice, da li ima uopste razlike u kvalitetu, mislim primetne, kada se gleda sa kamere(sa kasetica) ili kada se gleda na kucnom DVD, sa narezanih diskova.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala09.07.2007. u 20:55 - pre 204 meseci
Da bi snimak (izmontiran) sa računara vratio na kameru, potrebno ti je da kamera ima mogućnost DV IN (profi kamera).
Kolik je razlika na oko između snimka na kasetici i sa DVD-a, sve zavisi. Može se reći da nije toliko vidljiva razlika. Uostalom, probaćeš pa ćeš videti.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala11.07.2007. u 00:17 - pre 204 meseci
Ja sve snimke drzim na kaseticama, samo one koje cesto gledam rezem na DVD
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala11.07.2007. u 17:20 - pre 204 meseci
Citat:
xenoks: A kakva je varijanta da sa kasetica prebacim na racunar, sredim snimke i ponovo ih vratim na kaseticu, ili je dovoljno narezati duple DVD i biti siguran u kopiju. Mislim sto se kvaliteta snimka tice, da li ima uopste razlike u kvalitetu, mislim primetne, kada se gleda sa kamere(sa kasetica) ili kada se gleda na kucnom DVD, sa narezanih diskova.


Dobra varijanta ukoliko kamera ima DV ulaz.
MPEG2 je četiri puta kompresovaniji od DV zapisa, tako da original treba čuvati na kaseticama a za gledanje je dovoljan DVD:
 
Odgovor na temu

xenoks
konstruktor
ks

Član broj: 17079
Poruke: 163
89.216.225.*



Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala12.07.2007. u 00:07 - pre 204 meseci
Znaci u prodavnicu po kasetice i snimaj do mile volje. Hvala na odgovorima.
A i varijanta da se cuva na hardu, ali neobradjeno je dobra, samo treba dovoljno veliki hard.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala12.07.2007. u 13:32 - pre 204 meseci
Citat:
xenoks: Znaci u prodavnicu po kasetice i snimaj do mile volje. Hvala na odgovorima.
A i varijanta da se cuva na hardu, ali neobradjeno je dobra, samo treba dovoljno veliki hard.


...koji ako crkne ode sve u nepovrat.
Kasetica je zakon !!!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala16.07.2007. u 11:38 - pre 203 meseci
Zato i treba drzati mastere na kasetama.
Kaseta ne moze da "crkne" cela, moze da se zezne jedan deo kasete, ali to se da lako srediti (s'tim sto je vrlo verovatno na tom mestu snimak izgubljen). Medjutim ukoliko "crkne" DVD ili HDD podaci su vrlo verovatno trajno izgubljeni.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
89.216.195.*



+109 Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala17.07.2007. u 11:35 - pre 203 meseci
Niko ne pominje varijantu direktnog rezanja capturovanog materijala na DVD, bez kompresije (my favorite). Cela kaseta stane na 3 DVD-a. Gledam na kompu, BS player sa Overlay Mode 2 Mixerom, kristalno cist deinterlace snimak... Ma fantazija. I kad se omasovi Blue Ray, sve DVD-ove prebacim na par diskova :)
Poz.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala17.07.2007. u 23:37 - pre 203 meseci

To je super, naravno, ali opet otvara pitanje - šta je dugotrajnije, kaseta ili DVD disk i šta je manje podložno oštećenjima, uticaju vremena itd.
I dalje mislim da je za dugotrajno čuvanje materijala još uvijek kaseta neprevaziđen medij, uz sve slabosti magnetne trake, koje su opet, kod digitalnog zapisa značajno umanjene.
 
Odgovor na temu

Apo
Dušan Milojević
Kos.Mitrovica

Član broj: 40748
Poruke: 20
212.62.51.*



Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala19.07.2007. u 22:44 - pre 203 meseci
HELP!

Kupio sam polovan kamkorder Canon MV 930 ali nemam nista od opreme, imam samo bateriju koju ne mogu da napunim, gde da kupim punjac i kablove, i cemu sluzi onaj prikljucak DV?
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala20.07.2007. u 09:23 - pre 203 meseci
Gledaj malo naziv teme, a ne samo da uskocis sa pitanjem :)
Recicu ti, da ne lutas. DV je firewire prikljucak pomocu koga prebacujes snimak na komp u punom kvalitetu (1 sat ~ 13GB). Da bi mogao tako da prebacujes snimke, potrebna ti je firewire kartica (koja kosta oko 1000 din) i adekvatan firewire kabal. Sto se tice dodatne opreme, pogledaj po foto radnjama, a evo i na sajtu imas reklamne banere nekih vecih kuca foto-video opreme pa pogledaj.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Apo
Dušan Milojević
Kos.Mitrovica

Član broj: 40748
Poruke: 20
212.62.51.*



Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala21.07.2007. u 17:55 - pre 203 meseci
Hvala puno na odgovoru, izvinjavam se posto nisam mogao da nadjem informacije o tome pa sam eto pitao ovde. Samo ako moze neko da mi kaze u kom se formatu prebacuje na komp. sa DV prikljucka, na nije mozda MPEG-2?
Posto stvarno mnogo zauzima za jedan sat.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala21.07.2007. u 19:56 - pre 203 meseci
Prebacuje se u DV formatu gdje ti je 1 sat ~ 13 GB ali je dakle snimak nekompresovan(koliko je DV nekompresovan) i kvalitetniji od MPEG2.
Kada capture-uješ DV materijal onda ga kompresuj u MPEG2 u nekom od programa za editing, ali naravno nakon što završiš montažu.
Postoji i varijanta direktnog capture-a u MPEG2 ali ćeš morati da pitaš nekog drugog ili da potražiš malo na forumu.
 
Odgovor na temu

meph
student

Član broj: 277045
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala12.01.2011. u 23:01 - pre 161 meseci
Moram i ja da se ubacim na ovu temu da pitam nesto, promasila mesto ili ne (bas mi je hitno ). Naime, ja imam snimak na miniDV kartici, ali htela bih da ga obradim i onda vratim nazad u prvobitni format. Ne moram ja to sama da radim, ali gde mogu da nadjem da se to radi? Postoji li uopste mogucnost prebacivanje digitalnog formata nazad u format kasetice? Da li se to radi po nekim boljim foto radnjama ili gde?
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala13.01.2011. u 21:54 - pre 161 meseci
Ti kada snimak sa kasete prebacis na komp on ostaje na kaseti izvornog formata ( Mini DV ) i kao takvog ga cuvas . Cek malo kakva Mini DV kartica ? Koja kamera je u pitanju ? Moze da se odradi javi se na PP . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Jedno pocetnicko pitanje DV ili DVD, mislim na cuvanje materijala

[ Pregleda: 6658 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.